۸ مدل از بهترین ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت ۲۰۲۲

۸ مدل از بهترین ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت ۲۰۲۲

انتخاب یک پروژکتور سخت است، زیرا تا حد زیادی به اتاقی که آن را در آن قرار می دهید بستگی دارد. آنها همچنین دستگاه هایی گران قیمت هستند، بنابراین انتخاب یک پروژکتور اشتباه می تواند پرهزینه باشد.

یک راه عالی برای کاهش این خطر این است که نگاهی به نمونه‌های ارزان‌تر بیندازید، سپس آن را ارتقا دهید. 

انتخاب‌های ما همگی نسبتاً ارزان هستند

بهترین کلی: Vankyo Leisure 3 
ترکیبی از مشخصات و ارزش واقعاً باعث درخشش این پروژکتور شده است.
بهترین بودجه: Philips NeoPix Easy 
نسبت کنتراست ۳۰۰۰:۱ است و خود لامپ LED برای ۲۰۰۰۰ ساعت رتبه بندی شده است که در دسته بندی خود قابل احترام است.
بهترین برای ارائه: Epson EX3280 
به خوبی با دفتر شما سازگار است، اما اگر می خواهید آن را برای یک شب سینما به خانه ببرید، در آنجا نیز عملکرد خوبی دارد.
بهترین کامپکت: پروژکتور AAXA BP1 DLP 
یک راه حل کم هزینه برای یک پروژکتور است که دارای عملکردهای اضافی زیادی است.
بهترین پرتاب کوتاه: BenQ HT2150ST
چه در یک فضای محدود، مانند یک اتاق خوابگاه کار می کنید، یا می خواهید بازی خود را به صفحه نمایش بزرگ ببرید، این پروژکتور برای شماست.
بهترین برای گوشی ها: TopVision T21 
این یک راه سرگرم کننده برای تبدیل کردن بازی های تلفن همراه به تجربه ای فراگیرتر است.
بهترین قابل حمل: Kodak Luma 150
Kodak Luma 150 یک پروژکتور جیبی است که می توانید آن را در جیب پشتی خود یا یک جیب کوچک در یک کیف قرار دهید.
بهترین پروژکتور فضای باز: Anker Nebula Capsule Max 
این پروژکتوری است که می توانید به راحتی در کیف خود بیندازید و بروید.

بهترین کلی: Vankyo Leisure 3

نقاط قوت: قابل حمل، کیف حمل گنجانده شده است، صدای کم

نفاط ضعف: هدف گیری و تراز کردن سخت و اسپیکر ضعیف

بررسی Vankyo Leisure 3

ترکیبی از سخت افزار و ارزش محض، Vankyo Leisure 3 را به بهترین انتخاب ما تبدیل کرده است. راه اندازی Vankyo Leisure 3 آسان است و حمل و نقل آن آسان است. دارای کیف حملاست. همه چیز داخل آن از جمله کابل‌ها و کنترل از راه دور را بدون نیاز به قرار دادن چیزی در داخل آن جا می‌دهد. چیزی شبیه یک زیپ قوی و یک دسته پارچه‌ای محکم دارد.

راه اندازی پروژکتور به سادگی تنظیم و روشن کردن آن است. متأسفانه، هیچ پایه‌ای برای تراز کردن پروژکتور وجود ندارد و تک ستون جلویی که برای هدف‌گیری استفاده می‌شود، ارتفاع زیادی به شما نمی‌دهد. 

 نرم افزار داخلی پروژکتور کاربر پسند است. Vankyo Leisure 3 نرم افزار سفارشی را با تمام گزینه های معمول اجرا می کند. درک و پیمایش از طریق کنترل از راه دور یا دکمه های سخت افزاری روی شاسی آسان است. این شامل گزینه های تنظیم برای مواردی مانند کنتراست، روشنایی و درخشندگی است.

این پروژکتور دارای مشخصات متوسط ​​۲۴۰۰ لومن و نسبت کنتراست ۲۰۰۰:۱ است. فن نیز نسبتاً بی صدا است و همه آنها با هم ترکیب می شوند تا ارزش خوبی را در این قیمت به شما ارائه دهند. مطمئناً پروژکتورهای بهتری وجود دارد، اما ترکیبی از مشخصات و ارزش واقعاً باعث درخشش این پروژکتور می شود

وضوح تصویر: ۱۹۲۰×۱۰۸۰ | روشنایی: ۲۴۰۰ لومن | نسبت کنتراست: ۲۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۱۷۰ اینچ

بهترین بودجه: پروژکتور Philips NeoPix Easy

نقاط قوت: گزینه های ورودی چندگانه، پخش کننده رسانه و LED با ماندگاری طولانی

نفاط ضعف: محدود به ۴۸۰p و روشنایی کم

فیلیپس برای هر موقعیتی یک پروژکتور NeoPix دارد، از NeoPix Start در قسمت پایین شروع می شود و تا Ultra در سطح بالا ادامه می یابد. ما روی پروژکتور Easy به دلیل توازن ویژگی‌ها در مقابل هزینه آن راضی شدیم. ممکن است متوجه شوید که این موضوع در حال تبدیل شدن به موضوعی برای این لیست از پروژکتورهای ارزان قیمت است. پروژکتور Easy دارای ورودی های متعددی در کنار دستگاه است که شامل HDMI، کارت SD و USB-A می شود. درایو USB-A خوب است زیرا به شما امکان پخش رسانه از درایو فلش USB را می دهد. شما همچنین خروجی های صوتی ۳٫۵ میلی متری برای هدفون و AUX دریافت می کنید.

این پروژکتور می‌تواند تصویری تا ۸۰ اینچ (۲۰۰ سانتی‌متر) اما تنها با وضوح ۴۸۰p ارسال کند. این واقعاً پایین است، حتی برای کیفیت DVD. همچنین در سمت پایین روشنایی تنها ۴۰ انسی لومن است. نسبت کنتراست ۳۰۰۰:۱ است و خود لامپ LED برای ۲۰۰۰۰ ساعت رتبه بندی شده است که در دسته بندی خود قابل احترام است. تا زمانی که قصد دارید از این پروژکتور در یک اتاق بسیار تاریک استفاده کنید، مناسب است.

وضوح تصویر: ۸۰۰×۴۸۰ | روشنایی: ۴۰ انسی لومن | نسبت کنتراست: ۳۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۸۰ اینچ

بهترین برای ارائه: پروژکتور Epson EX3280 XGA

نقاط قوت: روشنایی عالی، قابل حمل و وضوح XGA

نفاط ضعف: ورودی های محدود و بلندگوهای نامناسب

اگر به دنبال پروژکتوری هستید که بتواند به خوبی در دفتر کار کند، Epson EX3280 یک انتخاب عالی است. وزن آن کمی بیش از پنج پوند است و با یک کیف حمل بسیار زیبا عرضه می شود که کنترل از راه دور و تمام کابل های مورد نیاز شما را در خود جای می دهد. در ۳۶۰۰ لومن، روشنایی بسیار خوبی دریافت می‌کنید که می‌تواند حتی در اتاق کنفرانس با نور کم نیز نشان داده شود. رزولوشن XGA و نسبت کنتراست ۱۵۰۰۰:۱ را به آن اضافه کنید و این پروژکتور عملکرد خوبی دارد.

در مورد ورودی ها، شما HDMI، USB یا VGA دارید. در این مورد، اتصال USB-B به ندرت دیده می شود، و پروژکتور با تمام کابل های مورد نیاز شما ارائه می شود، اما ما همچنان می خواهیم گزینه های ورودی بیشتری از جمله USB-A یا کارت SD را در اینجا ببینیم. HDMI و VGA قطعاً با اکثر سناریوهای تجاری مطابقت دارند. ردپای کوچکی دارد تا بتوانید آن را در جای خود قرار دهید و بدون اشغال فضای زیاد به سرعت آن را اجرا کنید. با انواع مختلف اتصال، این به خوبی با دفتر کار شما سازگار است، اما اگر می خواهید آن را برای یک شب سینما به خانه ببرید، در آنجا نیز به خوبی جا می شود.

رزولوشن: ۱۰۲۴×۷۶۸ | روشنایی: ۳۶۰۰ لومن | نسبت کنتراست: ۱۵۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۳۰۰ اینچ

بهترین کامپکت: پروژکتور AAXA BP1 DLP

نقاط قوت: باتری طولانی مدت، گوشی شما را شارژ می کند و اسپیکر بلوتوث داخلی

نفاط ضعف: سرعت شارژ کند و ریموت در دسترس نیست

“ارزان” لزوما به معنای “کوچک” نیست، اما در این مورد، ما در مورد بسیار کوچک صحبت می کنیم. پروژکتور AAXA BP1 DLP روی کف دست شما قرار می گیرد و وزن آن کمتر از یک پوند است.  این یک پروژکتور ۱۰۸۰p، یک بلندگوی بلوتوث ۱۲ واتی و یک باتری ۱۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است که می توانید از آن برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.

این باتری بزرگ در تامین انرژی خود پروژکتور نیز مزایایی دارد. با یک بار شارژ می‌توانید تا شش ساعت از آن کار کنید. متأسفانه، شارژ سریع داخلی وجود ندارد، بنابراین پس از اتمام شارژ، مدتی طول می‌کشد تا دوباره شارژ شود. برای داشتن بلندگوهای خوب همیشه نمی توان روی یک پروژکتور حساب کرد، اما از آنجایی که این پروژکتور به عنوان یک بلندگوی بلوتوثی عمل می کند، بسیار خوب است.

به طور کلی، پروژکتور خیلی روشن نمی شود و با کنترل از راه دور هم عرضه نمی شود. با توجه به اندازه آن تعجب آور نیست. می توانید دستگاه ورودی خود را از طریق HDMI، USB-C یا با استفاده از کارت خوان microSD وصل کنید. به طور کلی، این یک راه حل پروژکتور کم هزینه است که دارای بسیاری از عملکردهای اضافی است.

وضوح تصویر: ۱۹۲۰×۱۰۸۰ | روشنایی: ۱۰۰ لومن LED | نسبت کنتراست: ۱۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۶۰ اینچ

بهترین پرتاب کوتاه: پروژکتور BenQ HT2150ST

نقاط قوت: نسبت پا ۱:۱٫۶۹، تصویر واضح و ورودی های متعدد

نفاط ضعف: روشنایی یکنواخت نیست و گران قیمت

 

بررسی بنکیو HT2150ST

هنگامی که با فضای محدود کار می کنید، یک پروژکتور پرتاب کوتاه یک انتخاب عالی است. BenQ HT2150ST دارای نسبت پرتاب پا ۱:۱٫۶۹ است. به ازای هر قدم دور شدن از صفحه نمایش، تقریباً دو فوت تصویر دریافت خواهید کرد. Jonno، منتقد ما، می نویسد: “تصویر از گوشه ای به گوشه دیگر روشن و واضح است، با عملکرد رنگ و کنتراست عالی. ما به خصوص از عملکرد عالی در خارج از جعبه راضی بودیم. ۲۲۰۰ لومن نور زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. اتاق‌هایی با نور کم تا متوسط، مناسب است. نسبت کنتراست ۱۵۰۰۰:۱ در شرایط دید ایده‌آل زیبا به نظر می‌رسد و مطمئناً تأثیرگذار خواهد بود.»

پروژکتورهای پرتاب کوتاه معمولاً گرانتر از پروژکتورهای پرتاب معمولی خود هستند.در پشت آن، می‌توانید یکی از دو اسلات HDMI، USB-A، USB-Bor RS232 را وصل کنید. ورودی و خروجی صدا و تأخیر کم را دریافت می کنید که برای گیمرها عالی است. بنابراین، چه در یک فضای محدود، مانند یک اتاق خوابگاه، کار می‌کنید، یا می‌خواهید بازی خود را به صفحه نمایش بزرگ ببرید، این پروژکتور مناسب شماست.

رزولوشن: ۱۹۲۰×۱۰۸۰ | روشنایی: ۲۲۰۰ انسی لومن | نسبت کنتراست: ۱۵۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: تا ۳۰۰ اینچ

بهترین برای گوشی ها: TopVision T21

نقاط قوت: سبک و قابل حمل، روشنایی عالی و پشتیبانی از iOS و Android

نفاط ضعف: محدودیت های عجیب و غریب

یکی از راه‌های عالی که یک پروژکتور می‌تواند تجربه تماشای شما را بهبود بخشد این است که صفحه گوشی خود را بگیرید و آن را روی صفحه بزرگ قرار دهید. Topvision T21 به گوشی هوشمند شما متصل می شود و صفحه نمایش را تا ۱۷۶ اینچ منعکس می کند. این مدل ارزان است و معمولاً با کمتر از ۱۰۰ دلار یافت می شود. این پروژکتور تصویری را با وضوح ۱۰۸۰p و روشنایی شگفت آور ۳۶۰۰ لومن نمایش می دهد.

به سادگی گوشی خود را با استفاده از کابل USB-A که برای شارژ آن استفاده می کنید به پشت پروژکتور وصل کنید. هر چند یک محدودیت بسیار بزرگ وجود دارد. به دلیل محدودیت های کپی رایت نمی توانید برنامه هایی مانند Netflix، Amazon Prime یا Hulu را برنامه ریزی کنید. شما می توانید آن برنامه ها را از لپ تاپ خود پخش کنید، اما نه از تلفن خود. برخی از افراد با وصل کردن یک دستگاه پخش جریانی به درگاه HDMI آن را دور می زنند.

یک مورد استفاده بسیار جالب برای این مدل در حوزه بازی است. برای تجربه بازی با موبایل با صفحه نمایش بزرگ می توانید گوشی خود را به پروژکتور وصل کنید. پخش کردن Call of Duty موبایل روی صفحه نمایش ۱۰۰ اینچی شما را بیشتر وارد بازی می کند. این یک راه سرگرم کننده برای تبدیل کردن بازی های تلفن همراه به تجربه ای فراگیرتر است.

وضوح تصویر: ۱۹۲۰×۱۰۸۰ | روشنایی: ۳۶۰۰ لومن | نسبت کنتراست: ۲۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۱۷۶ اینچ

بهترین پرتابل: پروژکتور جیبی Kodak Luma 150

نقاط قوت: تعداد زیادی ورودی و خروجی، باتری بزرگ، کوچک، وزن کم و قابل نصب روی سه پایه

نفاط ضعف: وضوح ۴۸۰p، نسبت کنتراست ۱۰۰۰:۱ و روشنایی کم

 

Kodak Luma 150 یک پروژکتور جیبی است که می توانید آن را در جیب پشتی خود یا یک جیب کوچک در یک کیف قرار دهید. دارای یک باتری داخلی و قابل شارژ برای استفاده در سفر. کنترل های حساس به لمس در بالای پروژکتور به شما کمک می کند تا در سیستم عامل سفارشی پیمایش کنید. می‌توانید دستگاه را با استفاده از پورت‌های HDMI، USB Type-A و کارت‌خوان microSD وصل کنید، بنابراین گزینه‌های ورودی زیادی برای کار کردن وجود دارد.

پروژکتور دارای یک پایه سه پایه است که هدف گیری آن را آسان می کند، اما سه پایه کوچک همراه آن نیست. همه این قابلیت حمل و اندازه کوچک دارای محدودیت هایی هستند، هرچند که پروژکتور با ۶۰ لومن و نسبت کنتراست نسبتا ضعیف ۱۰۰۰:۱ شما مجبور می کند  که آن را در یک اتاق تاریک تماشا می کنید.

وضوح تصویر: ۸۵۴×۴۸۰ | روشنایی: ۶۰ انسی لومن | نسبت کنتراست: ۱۰۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۱۵۰ اینچ

بهترین پروژکتور فضای باز: Anker Nebula Capsule Max

نقاط قوت: قابل حمل و سیستم اندروید

نفاط ضعف: وضوح ۴۸۰p، اندروید ۸٫۱

 

Anker Nebula Max باید یکی از پروژکتورهای مورد علاقه ما در لیست باشد. این ارزان ترین نیست، اما یکی از قابل حمل ترین است. اندازه آن به اندازه یک قوطی نوشابه است، به این معنی که در دست شما،  کیف شما یا تقریباً هر کیسه دیگری قرار می گیرد.  این استوانه با قد ۴٫۷۲ اینچ و قطر ۲٫۶۷ اینچ، به معنای واقعی کلمه به اندازه یک قوطی نوشابه است و به راحتی در کیف، کوله پشتی یا تقریباً در هر جایی که می‌توانید قرار دهید.

به علاوه، Nebula با اندروید ۸٫۱ نصب شده است، به این معنی که می‌تواند بر روی سیستم عامل خود اجرا شود، و مجموعه‌ای از برنامه‌ها را دارد که همراه با آن اجرا می‌شوند. البته نکته منفی این است که این اندروید ۸٫۱ است که به طرز غم انگیزی قدیمی شده است. می توانید برنامه هایی را برای پخش جریانی نصب کنید، بنابراین حتی نیازی به اتصال دستگاه به پروژکتور ندارید.

رزولوشن ۴۸۰p محدود شده است، که عالی نیست، اما باید برای پخش برنامه ها کافی باشد. شما ۲۰۰ لومن انسی دریافت می کنید که برای یک تصویر خوب به یک اتاق بسیار تاریک نیاز دارد. نسبت کنتراست در ۴۰۰:۱ بسیار کم است، اما این پروژکتوری است که می توانید به راحتی در کیف خود بیندازید و بروید.

رزولوشن: ۱۲۸۰×۷۲۰ | روشنایی: ۲۰۰ انسی لومن | نسبت کنتراست: ۴۰۰:۱ | اندازه پروجکشن: ۱۰۰ اینچ

نتیجه گیری

مینی پروژکتور Vankyo Leisure 3 به دلیل اندازه، قابل حمل بودن و ارزشی که نسبت به دلار شما دارد، جایگاه اول ما را به خود اختصاص داده است. یک پروژکتور ۱۰۸۰p با قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار در حال حاضر قابل توجه است. مورد امتیاز دیگری است. 

منبع:lifewire