بهترین پروژکتورهای برای بزرگترین صفحه نمایش در خانه
بهترین پروژکتورهای برای بزرگترین صفحه نمایش در خانه

بهترین پروژکتورهای برای بزرگترین صفحه نمایش در خانه

اگر به دنبال تکرار تجربه سینما در خانه خود هستید، راهی بهتر از پروژکتور وجود ندارد.

پروژکتورها نه تنها می‌توانند تصاویر بزرگ‌تری نسبت به تلویزیون‌ها با قیمتی قابل مقایسه ارائه دهند، بلکه اغلب می‌توانند به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شوند. تا زمانی که یک دیوار خالی و یک باتری پر (یا یک کابل به اندازه کافی بلند) دارید، می توانید فیلم ها، بازی ها و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را از اتاق نشیمن، باغ یا تخت راحتی خود پخش کنید.

با این حال، مانند هر فناوری دیگری، دانستن اینکه کدام پروژکتورها ارزش پول نقدی که به سختی به دست آورده‌اید را دارند می‌توانند دشوار باشد. خوشبختانه برای شما، ما طیف گسترده ای از پروژکتورها را بررسی کرده ایم و بهترین ها را در این راهنما جمع آوری کرده ایم.

ما طیف وسیعی از معیارها را هنگام بررسی یک پروژکتور، از طراحی و کنترل‌ها گرفته تا عملکرد و کیفیت تصویر، آزمایش می‌کنیم. ما همچنین رابط کاربری، عمر باتری و هر ویژگی اضافی مانند HDR یا حالت های بازی را در نظر می گیریم.

ما فیلم‌ها را در خانه یا در اتاق‌های اختصاصی سینما تماشا می‌کنیم تا ببینیم هر پروژکتور چقدر خوب عمل می‌کند و مشخص کنیم که آیا می‌توان از آن‌ها در اتاق‌های روشن استفاده کرد یا خیر. ما همچنین بررسی می‌کنیم که هر پروژکتور چگونه فرآیندهایی مانند ارتقاء مقیاس و حرکت را انجام می‌دهد و تاخیر ورودی را روی پروژکتورهایی که می‌توان برای بازی استفاده کرد، آزمایش می‌کنیم.

اگر پروژکتور دارای بلندگوی داخلی باشد، ما به فیلم یا موسیقی گوش می دهیم تا تصمیم بگیریم که آیا سیستم صوتی به اندازه کافی خوب است یا اینکه باید آن را به یک سیستم صوتی خارجی متصل کنید.

ما همچنین عوامل کمتر آشکار را در نظر می گیریم، از جمله اینکه آیا پروژکتور جلوه رنگین کمانی ایجاد می کند و آیا خدمات پخش مورد علاقه شما – مانند Netflix – به صورت بومی در دستگاه در دسترس است.

برای کشف بهترین پروژکتورهایی که بررسی کرده ایم، به خواندن ادامه دهید، از بهترین پروژکتور سینمای خانگی و بهترین پروژکتور گیمینگ ممتاز تا بهترین پروژکتور فوق العاده پرتاب کوتاه و بهترین پروژکتور مقرون به صرفه.

از طرف دیگر، اگر به دنبال چیزی کمی خاص تر هستید، ممکن است به راهنمای ما در مورد بهترین ویدئو پروژکتورهای قابل حمل مناسب فضای باز علاقه مند شوید.

بهترین پروژکتورها در یک نگاه

بهترین پروژکتور سینمای خانگی: JVC DLA-NZ8
بهترین پروژکتور گیمینگ ممتاز: JVC DLA-NZ7
بهترین پروژکتور قابل حمل مقرون به صرفه: Samsung Freestyle 2023
بهترین پروژکتور قابل حمل ممتاز: JMGO N1 Ultra
بهترین پروژکتور 4K میان رده: BenQ W2710i
بهترین پروژکتور فوق العاده پرتاب کوتاه: Samsung Premiere LSP9T
بهترین پروژکتور میان رده فوق کوتاه: Hisense PX1-Pro
بهترین پروژکتور مقرون به صرفه: Optoma UHD38

 

JVC DLA-NZ8

JVC DLA-NZ8 یکی از گران‌ترین پروژکتورهایی است که ما آزمایش کرده‌ایم، اما موقعیت آن در بالای این فهرست بهترین نشان دهنده خوب بودن آن است.

15000 دلار / 15000 پوند برای هر پروژکتوری هزینه زیادی است، اما به نظر ما، پروژکتورهای زیادی مانند NZ8 مشخص نیست. DLA-NZ8 بخشی از طیف جدید پروژکتورهای JVC است که دارای منبع نور لیزر BLU-Escent برای افزایش روشنایی، تصویر ثابت تر و طول عمر بیشتر 20000 ساعت در مقایسه با پروژکتورهای مبتنی بر لامپ است.

در حالی که احتمالاً نمی‌توانستیم مطمئن شویم که طول عمر مفید است یا خیر ،  NZ8 تصاویر 4K فوق‌العاده‌ای را با جزئیات قابل‌توجهی ارائه می‌کند، و کیفیت فیلم را مانند سایر پروژکتورهای JVC را حفظ می‌کند. تصاویر روشن و تمیز هستند، سطح مشکی عمیق و غنی هستند، و هنگامی که با افزایش روشنایی ترکیب می‌شوند، متوجه شدیم که JVC تصاویری با حس واقعی پاپ و رنگ‌های بسیار دقیق ارائه می‌دهد.

نسبت کنتراست آن دو برابر NZ7 سطح پایه است، اما به نظر ما تفاوت بین عملکرد کنتراست دو پروژکتور را به سختی متوجه خواهید شد مگر اینکه در اتاقی تاریک باشید.

دو ورودی HDMI 2.1 می توانند از نرخ تازه سازی تا 120 هرتز پشتیبانی کنند که این گزینه را به گزینه ای عالی برای بازی های سطح بالا تبدیل می کند. با تاخیر ورودی 38 میلی‌ثانیه، به خوبی با تلویزیون LG C2 مقایسه نمی‌شود، اما برای پروژکتوری که زمان پاسخ‌گویی بسیار خوبی دارد.

NZ8 می تواند سیگنال 8K را بپذیرد و از طریق پردازش 8K/e-shiftX آن را روی صفحه نمایش قرار دهد. سایر ویژگی‌ها عبارتند از پشتیبانی از HDR، با HDR10+ برای کمک به بهینه‌سازی محتوای HDR پشتیبانی‌شده در پخش جریانی Blu-ray 4K و Prime Video. اگر هنوز به سه بعدی علاقه دارید، این پروژکتور از آن پشتیبانی می کند، با عملکردی که ما دریافتیم روشن، دقیق و عاری از هرگونه شبح است، اگرچه باید فرستنده و عینک اختیاری RF را خریداری کنید.

مزایا و معایب

تصاویر فوق دقیق
عملکرد روشن در صفحه نمایش بزرگ
سطوح سیاه پیشرو در کلاس
نقشه برداری تون HDR بی عیب و نقص
کیفیت ساخت عالی

اندازه بزرگ
قیمت بالا

 

JVC DLA-NZ7

JVC’s NZ7 به عنوان گزینه اولیه در محدوده جدیدترین پروژکتورهای این برند با قیمت 10999 دلار / 11499 پوند در نظر گرفته می شود. جدا از هزینه هنگفت، این پروژکتور 8K دارای سیستم نورپردازی مبتنی بر لامپ، 4K HDR بومی و پشتیبانی از فریم بالاتر برای بازی است.

NZ7 از همان عنصر شیشه ای 65 میلی متری لنز NZ8 گران تر استفاده می کند، اما فاقد پوشش داخلی برای کمک به افزایش نسبت کنتراست و سرکوب نور منعکس شده است. با این حال، نسبت کنتراست ادعایی آن 40000:1 بهتر از رقبایی مانند Sony VPL-XW7000ES است.

دارای دو پورت تایید شده HDMI 2.1 است که می تواند تصاویر 8K/60p و 4K/120p را بپذیرد و پشتیبانی از HDR در قالب های HDR10، HLG و HDR10+ وجود دارد. بررسی‌کننده ما دریافت که عملکرد HDR در بازار سینمای خانگی ممتاز پیشرو است، ساعتی از The Shining در HDR10+ سیاهی عمیق‌تر، سایه‌های دقیق‌تر و سطوح سفید برفی عاری از هرگونه بریدگی (از بین رفتن جزئیات) را در قسمت‌های روشن‌تر نشان داد.

به طور کلی JVC DLA-NZ7 یک تصویر 4K عالی ارائه می دهد، با آنچه ما احساس می کردیم تصاویر 4K بومی با جزئیات قابل توجهی بود که ظاهری شبیه به فیلم و همچنین طیف رنگی بسیار دقیق (محدوده) و تصویری بزرگ و روشن را حفظ می کرد. مدیریت حرکت بسیار عالی است، با تصاویر بدون هرگونه لرزش یا تاری با محتوای 24p. این سطح از برتری همچنین به بازی‌هایی کمک می‌کند که دارای نرخ فریم تا ۱۲۰ هرتز هستند و با تأخیر فقط ۳۸ میلی‌ثانیه (که برای یک پروژکتور خوب است)، JVC می‌تواند یک تجربه بازی سطح بالا را برای یک پروژکتور فراهم کند.

تصاویر SDR (محدوده دینامیکی استاندارد) بدون آثار هنری، سیاه‌های عمیق و رنگ‌های دقیق تولید می‌شوند، و اگر همچنان به فرمت 3D علاقه‌مند هستید، بازبینی کننده ما احساس می‌کند که عملکرد در اینجا به همان اندازه عکس‌های JVC فوق‌العاده است. با تصاویر بزرگ، روشن و دقیق. شما باید فرستنده و عینک اختیاری RF را خریداری کنید، اما فکر نمی‌کنیم در صورت خرید ناامید شوید.

در حالی که JVC NZ7 یک سرمایه گذاری قابل توجه است، عملکرد فوق العاده ای را در کل ارائه می دهد. اگر چیزی کوچکتر برای استفاده قابل حمل می خواهید، JMGO N1 Ultra جایگزین ارزان تری است اما برای بازی، تماشای تلویزیون و فیلم در خانه، پروژکتورهای زیادی به خوبی JVC وجود ندارد.

مزایا و معایب

تصاویر روشن
دقت فوق العاده
مشکی و کنتراست عالی
عملکرد HDR پیشرو در کلاس
تناسب و پایان عالی

ارزان نیست

Samsung Freestyle (2023)

ما وارد نسل دوم پروژکتور فری استایل سامسونگ هستیم و مسلماً حتی بهتر از پروژکتور اصلی است.

مانند نسخه Freestyle 2019، این مدل جدید بی شباهت به Luxor Jr از شهرت Pixar نیست که با روکش سفید با شکل استوانه‌ای و پایه قابل تنظیم خود پوشیده شده است. مانند قبل، پایه را می توان از 90 تا 180 درجه تنظیم کرد و امکان نمایش تصویر بر روی دیوار یا حتی سقف را فراهم می کند.

این در منطقه ویژگی‌هایی است که سبک آزاد جدید شروع به جدا شدن از سبک قدیمی می‌کند. پشتیبانی 21:9 برای نسبت صفحه نمایش و همچنین Gaming Hub سامسونگ برای بازی های ابری وجود دارد. Smart Edge Blending تصاویر دو سبک آزاد را با هم ترکیب می کند، تصویری که ما متوجه شدیم حتی بزرگتر و روشن تر از استفاده از یکی به تنهایی است. همچنین حداقل اندازه صفحه نمایش را از 100 اینچ به 130 اینچ افزایش می دهد که به کاربران امکان می دهد از نسبت 21:9 بهره کامل ببرند.

ورودی micro-HDMI می تواند سیگنال های HDR را بپذیرد و از ARC برای افزودن نوار صوتی پشتیبانی می کند. یک پورت USB-C برای اتصال به آداپتور برق یا اتصال پروژکتور به باتری خارجی وجود دارد. پشتیبانی بی سیم آن شامل Wi-Fi 5، بلوتوث 5.3 و Apple AirPlay 2 است. Wi-Fi دسترسی به پلتفرم هوشمند مبتنی بر تایزن را فراهم می کند که در آن می توانید برنامه های پخش جریانی مانند Disney+، Netflix، و Apple TV+ را پیدا کنید.

کمک صوتی داخلی Bixby و Alexa به همراه پشتیبانی SmartThings وجود دارد که مانند قبل برنامه‌ای است که ما دریافتیم راه‌اندازی و نصب را بسیار ساده می‌کند. قابلیت کالیبراسیون هوشمند امکان کالیبره شدن تصاویر را با گوشی هوشمند فراهم می‌کند و اگر روی دیوار یا سطح غیرسفید رنگی تماشا می‌کنید، با دقت رنگ‌ها را جبران می‌کند.

بازبین ما میزان صدایی که پروژکتور تولید می‌کند از فاصله دو فوتی اندازه‌گیری کرد و دریافت که تنها با نویز 25 دسی‌بل با صدای اصلی مطابقت دارد. به طور کلی، ما متوجه شدیم که کیفیت تصویر با تصاویری که تمیز و با جزئیات به نظر می رسند بسیار خوب است، و اگرچه پروژکتور به وضوح 1080p محدود می شود، هنگامی که پروژکتور محتوا را از 4K کاهش می دهد، هیچ گونه مصنوعات تصویری منحرف کننده ای را مشاهده نکردیم.

روشنایی آن کمی بیشتر از نسخه اصلی در 550 لومن است که به روشنایی Yaber K2S که تا 800 انسی لومن نیست نمی رسد، اما ما دریافتیم که نگاشت تون آن بسیار خوب است و تصاویر HDR با پاپ فراوان تولید می کند. متأسفانه، Freestyle 2023 از محدودیت‌هایی مانند رنگ مشکی ضعیف، کنتراست و حاشیه‌های احتمالی رنگ (افکت رنگین کمان) برای برخیقابل مشاهده است.

این یک گزینه مناسب برای بازی با تاخیر بازی 40 میلی‌ثانیه است (بهتر از نسخه اصلی)، و سیستم بلندگوی داخلی صدا را در همه جهات پخش می‌کند و ما متوجه شدیم که می‌تواند بدون تحریف یا از دست دادن کیفیت خود با صدای بلند پخش شود.

Freestyle جدید آن چیزی را که نسخه اصلی را خوب کرده است، چند ویژگی مفید دیگر را اضافه می کند و عملکرد کلی را بهبود می بخشد. این یک پروژکتور هوشمند سرگرم کننده و بدون دردسر است که استفاده از آن برای مشاهده صفحه بزرگ در خانه شما آسان است. Freestyle اصلی هنوز با قیمتی در حدود 499 پوند در دسترس است، اگرچه سامسونگ اخیراً قیمت مدل جدید را به 699 پوند کاهش داده است.

مزایا و معایب

تصاویر صفحه بزرگ بدون دردسر
صدای شگفت آور خوب
برنامه های پخش گسترده
برای بازی های معمولی خوب است

محدود به رزولوشن Full HD
امکان دیدن رنگین کمان

BenQ W2710i

چند سالی از عرضه W2700 می گذرد، بنابراین ما از ورود جانشین آن به W2710i خرسند شدیم، پروژکتوری که برای علاقه مندان به سینمای خانگی در رده متوسط ​​بازار قرار دارد.

بررسی‌کننده ما مشاهده کرد که W2710i از همان الگوی طراحی مناسب اتاق نشیمن پیروی می‌کند که BenQ سال‌ها از آن استفاده کرده است. اندازه نسبتاً جمع و جور آن به آن اجازه می دهد تا به راحتی روی تقریباً هر میز قهوه یا میز کناری قرار گیرد، و سه پایه پیچی آن به زاویه مناسب تصویر روی صفحه یا دیوار کمک می کند، و توصیه می کنیم یک پرده نمایش برای پروژکتوری مانند  این پروژکتور داشته باشید یا تهیه کنید.

W2710i از 4K و HDR پشتیبانی می کند، اگرچه لزوماً 4K بومی نیست زیرا پروژکتور از ترفندهای هوشمندانه ای برای ایجاد توهم 4K “مناسب” استفاده می کند. ویژگی های زیادی برای صحبت در مورد W2710i وجود دارد، اما مهم ترین آنها این است که BenQ ادعا می کند که 95٪ از طیف رنگی DCI-P3 و پوشش کامل طیف SDR Rec 709 را پوشش می دهد.

می تواند به روشنایی 2200 لومن دست یابد، که در W2700 برای تصاویر کمی روشن تر افزایش یافته است، و از حالت Filmmaker پشتیبانی می کند تا نزدیک به مشاهده محتوا همانطور که تسلط داشت، باشد. همچنین یک پورت ویژه برای دانگل هوشمند BenQ Android TV برای پخش رسانه با پشتیبانی از برنامه هایی مانند Disney+، Netflix، ITVX، Amazon Prime Video، Now، Apple TV و Paramount+ وجود دارد. متاسفانه هیچ پشتیبانی از iPlayer یا Channel 4 وجود ندارد.

ما متوجه شدیم که تنظیم بسیار سریع است زیرا زوم اپتیکال و جابجایی عمودی اپتیکال آن به کاربر انعطاف پذیری مناسبی از نظر قرار دادن می دهد، در حالی که تنظیم خودکار کیستون کمک می کند تا لبه های تصویر را به جایی که نیاز دارد برسد.

W2710i عملکرد مدل قبلی خود را در بسیاری از زمینه ها بهبود می بخشد و به نظر ما به راحتی یکی از بهترین پروژکتورهای کلاس خود است. تصاویر فوق‌العاده واضح و دقیق به نظر می‌رسند، با منابع 4K با کیفیت خوب که کاملاً بکر به نظر می‌رسند، پر از جزئیات و بافت‌هایی که هیچ تصویر HD نمی‌تواند به شما بدهد. ما همچنین مشاهده کردیم که وضوح آن در صورت وجود حرکت ضربه ای وارد نمی کند، گزینه 24p True Cinema W2710i یکی از طبیعی ترین و آرام ترین تجربه های 24p را ارائه می دهد که در هر پروژکتوری دیده ایم.

نگاشت تون HDR خوب است و از جنب و جوش و حجم بیشتری نسبت به سایر پروژکتورهای با قیمت مشابه برخوردار است، اگرچه متوجه شدیم که رنگ پوست با تنظیمات خارج از جعبه پروژکتور می تواند کمی برنزه به نظر برسد.

سیستم صوتی توسعه یافته توسط بخش داخلی Trevolo BenQ یکی از بهترین سیستم هایی است که ما با آن برخورد کرده ایم.

BenQ پروژکتور دیگری را در TK860i راه اندازی می کند که مشخصات مشابهی با W2710I دارد اما برای کاربران معمولی تر طراحی شده است.

مزایا و معایب

تصاویر 4K بسیار واضح و دقیق
کنترل رنگ فوق العاده درست خارج از جعبه
پخش HDR10+

تنظیم عنبیه پویا «بالا» بیش فعال
افکت رنگین کمان جزئی
سیستم هوشمند مختلط

JMGO N1 Ultra

در مورد پروژکتورهای قابل حمل معمولاً عملکرد آنها به هدف آنها که قابل حمل است به خطر می افتد، اما در مورد JMGO N1 Ultra که می تواند نیازهای پروژکتور قابل حمل را برآورده کند و تجربه تصویری با کیفیت بالا ارائه دهد، اینطور نیست.

با روشنایی درجه بندی شده 4000 لومن، JMGO به اندازه کافی روشن است که در طول روز تصویری با اندازه معقول بر روی دیوار داشته باشد، اگرچه هنوز متوجه شدیم که یک اتاق تاریک برای تولید تصویر حتی بزرگتر بهترین است. برخلاف برخی دیگر از پروژکتورهای موجود در این لیست، N1 Ultra با وضوح 4K خروجی ندارد. با این وجود، متوجه شدیم که جزئیات، وضوح زیادی از محتوایی که در 4K تماشا کرده‌ایم به دست می‌آید.

بررسی‌کننده ما خاطرنشان کرد که پشتیبانی از HDR10 تصاویر روشنی را هنگام تماشای Black Panther: Wakanda Forever ارائه می‌دهد، با این حال سطح سیاهی می‌تواند به سمت خاکستری باشد.

JMGO دارای بلندگوهای دوگانه 10 واتی است که صدایی بزرگ و بلند را با جزئیات کافی برای شنیدن دیالوگ های گفته شده ارائه می دهند، اگرچه بیس نسبتاً ناشیانه توصیف شده است.

طراحی دارای یک گیمبال ساخته شده است که به انعطاف پذیری زیادی از نظر مکانی که پروژکتور را به سمت صفحه نمایش، دیوار یا سقف هدایت می کند، اجازه می دهد. با فوکوس خودکار و تصحیح کیستون افقی، دریافتیم که گرفتن یک عکس مربعی به اندازه کافی آسان است، اگرچه یک سه پایه برای تحرک و انعطاف بیشتر می توانست آن را گزینه بهتری کند.

N1 Ultra با دو ورودی HDMI 2.1 که یکی از آنها به eARC اختصاص داده شده است برای اتصال نوار صوتی Dolby Atmos مانند Sony HT-A7000 یا Sonos Arc، یکپارچگی Android TV را نیز دارد که شامل تشخیص صدای Google Assistant و برنامه های پخش زیادی مانند است. Disney+، BT Sport و Apple TV+. اگر به دنبال Netflix هستید، در این پروژکتور پشتیبانی نمی شود.

مزایا و معایب

فوق العاده روشن
کیفیت تصویر عالی
پایه انعطاف پذیر

سه پایه ندارد
نتفلیکس بومی وجود ندارد

Samsung Premiere LSP9T

Samsung LS9PT یک پروژکتور لیزری پرتاب بسیار کوتاه با ویژگی‌های هوشمند است که آن را برای کسانی که می‌خواهند تلویزیون را کنار بگذارند و تجربه صفحه نمایش بزرگ‌تری را تجربه کنند، سازگارتر و قابل دسترس‌تر می‌کند.

وقتی برای اولین بار آن را بررسی کردیم، قیمت 6499 دلار / 6999 پوند آن به طور قابل توجهی بیشتر از یک تلویزیون با اندازه مشابه بود، اما اکنون به 3500 پوند کاهش یافته است، که آن را به گزینه ای جایگزین برای تلویزیون 83 اینچی تبدیل می کند. به‌عنوان یک پروژکتور پرتابی فوق‌العاده کوتاه، می‌توان آن را در نزدیکی دیوار قرار داد و در حالی که برای یک پروژکتور بزرگ است، از نظر زیبایی شناسی گوشه‌های گرد نرم و رنگ سفید آن می‌تواند آن را در اتاق مناسب مشاهده کند.

مقایسه‌های تلویزیون با تیونر Freeview HD برای دریافت پخش تلویزیونی در روز و سیستم هوشمند مشابه نسخه تایزن سامسونگ (که جدیدترین آن نیست، باید اضافه کنیم) ادامه می‌یابد، و بسیار شبیه پروژکتور LG HU85LS، با مجموعه‌ای از برنامه‌ها ارائه می‌شود که شامل مواردی مانند Netflix، Prime Video و iPlayer است.

با روشنایی 2800 لومن، این در واقع بیشتر از JVC در بالای این لیست است، که به سامسونگ کمک می کند تاثیر نور محیط را در اتاق های روشن تر کاهش دهد.

و مانند JVC، LS9PT همچنین دارای یک منبع نور لیزری است، که ما دریافتیم که به Premiere کمک کرد تا تصاویری بسیار پر جنب و جوش با طیف گسترده ای از رنگ ها ارائه دهد که شباهت بیشتری به تلویزیون سامسونگ دارد. LS9PT با تصاویر بسیار واضح و دقیق با محتوای 4K بومی، پروژکتورهای SXRD بسیار مورد توجه سونی را برای پول خود به ارمغان می آورد.

صدا چیزی شبیه به یک پروژکتور است، با اجتناب از صدای خشن یا بیش از حد، با جزئیات فراوان برای شنیدن و پویایی مناسب، اگرچه بیس کمی محدود و فاقد عمق است.

چه به دنبال جایگزینی تلویزیون با یک صفحه نمایش بزرگ (پیش بینی شده) باشید و چه از طرفداران سینمای خانگی باشید، احساس می کنیم Premiere LS9PT به خوبی برای هر دو بخش جذاب عمل می کند.

مزایا و معایب

تصاویر بسیار روشن و رنگارنگ
طراحی جمع و جور و مناسب برای اتاق نشیمن
تیونر داخلی و سیستم هوشمند تلویزیون مانند

برای این نوع پروژکتور ارزان نیست
از دست دادن ظرافت رنگ در صحنه های بسیار تاریک با تنظیمات از پیش تعیین شده خاص
اثر رنگین کمان

Hisense PX1-Pro

همه نمی توانند پروژکتور سامسونگ پریمیر را بخرند، پروژکتوری که چند سال پس از فروش آن هنوز 3499 پوند قیمت دارد. در این صورت، اگر به دنبال جایگزینی برای تلویزیون در قالب یک پروژکتور هستید، Hisense PX1-Pro گزینه مقرون به صرفه تری با قیمت 1999 پوند / 3499 دلار است.

ما طراحی آن را نسبت به تلویزیون کمتر مداخله جویانه دیدیم زیرا می تواند در مقابل دیوار بنشیند، و با این پروژکتور پرتاب فوق کوتاه، اندازه صفحه نمایش بزرگتر با حداکثر 130 اینچ را ارائه می دهد. این بسیار راحت‌تر از یک پروژکتور پرتاب بلند مانند BenQ W270i با قیمت مشابه است، زیرا متوجه شدیم که می‌توانید از هایسنس در یک اتاق نسبتا کوچک استفاده کنید.

ما تحت تاثیر کیفیت تصویر PX1-Pro قرار گرفتیم. با روشنایی 2000 لومن، به اندازه کافی روشن است که بتوان از آن در فضایی با نور متوسط ​​استفاده کرد، اگرچه برای بهترین عملکرد توصیه می کنیم که پرده ها را برای یک تجربه سینمایی مناسب بکشید.

نمی تواند سیاهی های عمیق را مدیریت کند، اما از نظر ما به آن نزدیک می شود، با نوارهای جعبه نامه در بالا و پایین تصویر به اندازه کافی جامد هستند که با پس زمینه ترکیب شوند.

پشتیبانی از HDR شامل HDR10، HLG و Dolby Vision است. دومی به پروژکتور کمک می کند تا تصویری بسیار واضح و با طراوت رنگ عالی ارائه دهد. در حالی که پروژکتورها نمی توانند با تلویزیون ها برای خروجی HDR مطابقت داشته باشند، متوجه شدیم که PX1-Pro جلوه خوبی به آن می دهد. سیستم صدای استریو این سیستم نیز به اندازه کافی کامل است تا نیاز به اضافه کردن بلندگوهای اضافی را کاهش دهد.

انتخاب محدودی از برنامه‌های پخش داخلی وجود دارد، بنابراین توصیه می‌کنیم برای افزودن گزینه‌های بیشتر، یک استیک پخش اضافه کنید. این بدان معناست که یکی از دو پورت HDMI اشغال شده است  یک درگاه HDMI سوم می‌تواند در ذهن ما افزوده شده باشد تا بتوان منابع بیشتری را به برق متصل کرد.

با این وجود، Hisense PX1-Pro را باید بیشتر یک خرید سبک زندگی در نظر گرفت تا یک محصول اختصاصی سینمای خانگی.

مزایا و معایب

تصویر تیغ تیز
پشتیبانی از Dolby Vision HDR
فرم مناسب
صدای تاثیر گذار

برنامه های محدود
فاقد سطوح سیاه واقعی است
اتصال محدود

Optoma UHD38

پروژکتورهای JVC و سامسونگ با پرتاب فوق العاده کوتاه هر دو قادر به رزولوشن 4K هستند، اما هر دو گران هستند. اگر به دنبال یک پرتوگر 4K با قیمت حدود 1000 دلار / 1000 پوند هستید، انتخاب فعلی ما UHD38 از Optoma خواهد بود.

این دستگاه قادر به روشنایی 4000 لومن است که این را نه تنها برای اتاق‌هایی با نور روشن، بلکه برای استفاده در باغ با توانایی آن در دفع نور محیط، گزینه‌ای مناسب می‌سازد. ما دریافتیم که UHD38 قادر است تصاویری با ظاهر بسیار روشن داشته باشد، با روشنایی که طیف رنگی گسترده ای را برای پروژکتورها تغذیه می کند تا رنگ های قرمز و آبی غنی را برای یک تصویر رنگارنگ ایجاد کند.

با این حال، بدون محدودیت نیست. در حالی که از HDR10 و HLG پشتیبانی می کند، یک پرتو 4K بومی نیست، اگرچه می تواند سیگنال های 4K را بپذیرد. سطوح سیاه کم عمق هستند، که بر توانایی آن در انتقال خوب صحنه های تاریک تأثیر می گذارد و عملکرد HDR آن را محدود می کند به گونه ای که بر پروژکتورهای گران قیمت تر تأثیر نمی گذارد. صدای آن واضح و دقیق است و از احساس جابجایی از تصویر روی صفحه جلوگیری می کند، بهتر از اکثر پروژکتورها است، اگرچه به گوش ما بیس یا پویایی زیادی نداشت.

اول از همه این یک پروژکتور بازی است و در حالت بازی پیشرفته آن متوجه شدیم که به ویژه با نرخ فریم بالا بسیار پاسخگو است. حرکت و پانل‌ها به خوبی بدون لرزش یا نویز قابل درک نمایش داده می‌شوند، در حالی که بررسی کننده ما تاخیر ورودی را 16.7 میلی‌ثانیه اندازه‌گیری کرد که برای یک پروژکتور فوق‌العاده است و می‌توان آن را با فعال بودن VRR به 4.2 میلی‌ثانیه کاهش داد که پروژکتور تصاویر 240 هرتزی تغذیه می‌کند که قابل مقایسه با تلویزیون‌های بازی است.

این پروژکتور برای طرفداران معمولی سینمای خانگی به جای علاقه مندانی که در اتاق های تاریک تماشا می کنند ساخته شده است. اگر به بازی علاقه زیادی دارید، UHD38 باید نگاه دقیق تری داشته باشد.

مزایا و معایب

تصاویر روشن و واضح
زمان پاسخگویی بسیار سریع در حالت بازی پیشرفته
رنگ پررنگ و عملکرد HDR

سطوح سیاه در HDR بسیار متوسط ​​است
برخی از کلیپ با HDR
به نظر می رسد لنز پرتاب طولانی انتخابی عجیب برای پروژکتورهای بازی باشد

منبع:  trustedreviews