بهترین ویدئو پروژکتورهای قابل حمل مناسب فضای باز
بهترین ویدئو پروژکتورهای قابل حمل مناسب فضای باز

بهترین ویدئو پروژکتورهای قابل حمل مناسب فضای باز

برای یک شب فیلم در حیاط خانه خود برنامه ریزی می کنید؟ دوستان خود را دعوت کنید، پاپ کورن را بردارید و با یکی از این پروژکتورهای برگزیده، فیلم مورد علاقه خود را روشن کنید. در اینجا نحوه انتخاب مناسب آورده شده است.

مشتاق تماشای فیلم در حیاط خلوت هستید  چه همراه با بخاری روشن باشد، چه از هوای مطبوع عصرانه در بهار یا تابستان لذت ببرید؟ ساده تر از چیزی است که فکرش را بکنید. تقریباً هر پروژکتوری در این سیاره می‌تواند یک دیوار بیرونی را به سینما تبدیل کند، اما چندی پیش بود که تقریباً هیچ یک از همه ویژگی‌های مناسب برای آسان کردن آن نداشتند. امروزه، تعداد فزاینده ای انجام می دهند.

 

برترین ویدئو پروژکتورهای فضای باز قابل حمل

ما شما را از طریق انتخاب های مورد علاقه خود برای پروژکتورهای فضای باز و به دنبال آن یک راهنمای خرید دقیق برای آنچه که باید جستجو کنید، معرفی خواهیم کرد. بیشتر این مدل‌ها در دسته‌ای قرار می‌گیرند که آن را «قابل حمل» می‌نامیم. اما آنچه به راحتی به اتاق دیگری منتقل می شود به راحتی به حیاط خلوت نیز منتقل می شود. علاوه بر این که به اندازه کافی برای حمل در فواصل کوتاه سبک هستند، دستگاه‌های قابل حمل اتاق به اتاق دارای صدای قوی هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم حجم و هم کیفیت کافی را ارائه می‌دهند، بنابراین شما مجبور نیستید یک سیستم صوتی جداگانه را نیز به بیرون بکشید. همچنین معمولاً دارای ویژگی‌هایی مانند فوکوس خودکار برای کمک به شما در راه‌اندازی سریع هستند، و اکثر آنها پخش جریانی را ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید از پیوست کردن منبع ویدیو صرفنظر کنید، تا زمانی که به اندازه کافی به خانه خود نزدیک هستید تا بتوانید از طریق وای فای به شبکه خود متصل شوید.  حتی برخی از آنها مخصوصاً برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند که  در برابر آب و سقوط مقاومت هستند.

 

Anker Nebula Mars 3

Mars 3، دارای 1000 انسی لومن است، مجهز به یک باتری داخلی است که در روشن‌ترین تنظیم قدرت، عمر 2 ساعته دارد. عمر اقتصادی 5 ساعته در حالت Eco. همچنین دارای مقاومت در برابر آب، قطرات و گرد و غبار است، به این معنی که می‌تواند در یک خانه پر از بچه‌، یک شب فیلم در حیاط با آب و هوای تاریک، را قادر به تماشا بود. و یا  آن را برای تماشای فیلم در یک سفر کمپینگ بیاورید. همچنین ضرری ندارد که هم وضوح 1080p و هم کیفیت صدای داخلی را ارائه می دهد که برای اندازه پروژکتور بسیار خوب است، یا اینکه می تواند به عنوان یک بلندگوی بلوتوث بزرگ یا به عنوان یک پاور بانک برای شارژ تجهیزات دیگر کار کند.

مانند هر مدل دیگری با مقاومت در برابر آب و سقوط، هرچه بیشتر برنامه ریزی کنید که بیرون را تماشا کنید، دوام Mars 3 جذاب تر خواهد بود چه برای موقعیت های خاص مانند شب های فیلم در حیاط خلوت، تماشای تلویزیون معمولی در کنار استخر در شب های گرم یا بارانی. -سرگرمی روزانه در سفرهای کمپینگ اگر نمی خواهید حجم تقریباً 10 پوندی آن را بچرخانید، می توانید انتخاب های سبک تری پیدا کنید.

مزایا و معایب

رزولوشن اصلی 1080p، با پشتیبانی از ورودی 4K و HDR
Android TV 11 یکپارچه
منبع نور LED حالت جامد با ماندگاری طولانی
در برابر آب، گرد و غبار و قطرات مقاوم است
عمر باتری طولانی

بدون زوم اپتیکال
هنگام تماشای پشت پروژکتور، نور وضعیت باتری می تواند حواس را پرت کند

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 1000 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 60 هرتز
ورودی ها و رابط ها HDMI 2.1، USB-C، USB-A
ابعاد (HWD) 9.8* 6.3*10.2 اینچ
وزن 9.9 پوند

BenQ GS50

در زمان عرضه، BenQ GS50 1080p اولین پروژکتوری بود که ما از آن می شناسیم که به طور خاص به عنوان یک مدل فضای باز معرفی شد. طراحی شده برای دوام آوردن در برابر آسیب های احتمالی بهتر از سایر موارد، دارای رتبه IPX2 برای مقاومت در برابر آب است و تا سقوط 2.3 فوت رتبه بندی شده است. این بدان معناست که لازم نیست نگران از بین رفتن آن در اثر یک بارش باران سبک غیرمنتظره یا افتادن تصادفی آن باشید. همچنین وضوح 1080p را ارائه می دهد، همراه با یک دانگل Android TV همراه است و به اندازه کافی روشن است که می تواند یک تصویر 90 اینچی قابل تماشا را در سطوح کم نور محیط به نمایش بگذارد.

مقاومت در برابر آب و سقوط GS50 باید برای هر کسی که قصد دارد پروژکتور خود را بیرون بیاورد جذاب است، زیرا هر چه بیشتر برنامه ریزی کنید که بیرون را تماشا کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که اتفاقی بیفتد که در آن محافظت اضافی تفاوت ایجاد کند. اگر محل تماشای فیلم در فضای باز شما در کنار استخر شما است، یا می‌خواهید هر از چند گاهی از بهار تا پاییز بیرون تماشا کنید، یا کودک نوپایی دارید که ممکن است یک میز را ببندد و پروژکتور را به زمین بیندازد، GS50 بایدگزینه مناسبی باشد.

مزایا و معایب

وضوح 1080p
500 انسی لومن
دقت رنگ قابل قبول
کیفیت و حجم صدای چشمگیر
شامل دانگل Android TV برای پخش جریانی و Chromecast
بادوام و مقاوم در برابر آب

بدون پشتیبانی سه بعدی
حالت روشن دارای رنگ سبز آشکار است
راه اندازی ناخوشایند برای دانگل Android TV

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 500 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 60 هرتز
ورودی ها و رابط ها USB-C، HDMI 2.0b
ابعاد (HWD) 5.7*6.1*7.3 اینچ
وزن 5.1 پوند

Vankyo Performance V700W

Vankyo Performance V700W کمی بزرگتر از اکثر مینی پروژکتورهای زیرزمینی مقرون به صرفه است و کمی گرانتر از اکثر مینی پروژکتورها است، اما به لطف لیست قیمت 299 دلاری و تخفیف های مکرر، رقیب مستقیمی با مدل های پیشرفته است. رزولوشن اصلی 1080p (1920 در 1080 پیکسل)، تصویری بسیار قابل تماشا و تضمین عدم افزودن مصنوعات رنگین کمانی را ارائه می دهد. همچنین نوار روشنایی را با درجه لومن 420 انسی افزایش می دهد. در آزمایش‌های ما، صفحه‌نمایش 90 اینچی را بدون مشکل با چراغ‌های خاموش روشن کرد و صفحه‌نمایش 80 اینچی را با یک تصویر روشن مناسب در شب با چراغ‌های روشن در یک اتاق خانوادگی پر کرد. در هر دو مورد، ما از تنظیماتی برای به حداکثر رساندن کیفیت تصویر، حتی به هزینه روشنایی استفاده کردیم. بهتر از همه، کیفیت تصویر نسبت به قیمت خوب است و به دلیل ارائه جزئیات سایه بهتر نسبت به سایر رقبا قابل توجه است، صدای داخلی به طور مشابه نسبت به قیمت چشمگیر است، و تاخیر ورودی به راحتی برای بازی های معمولی به اندازه کافی کوتاه است.

V700W یک کاندیدای قوی برای هر کسی است که به دنبال داشتن شب های فیلم معمولی در حیاط خلوت بدون سرمایه گذاری پول زیادی برای پروژکتور است. اگر می خواهید از آن هم در داخل و هم در خارج از منزل استفاده کنید، به اندازه کافی کوچک و سبک است تا به راحتی آن را به عقب و جلو ببرید، اما همچنین به اندازه کافی ارزان است که فقط برای استفاده های گاه و بیگاه از بیرون استفاده کنید. اگر قبلاً یک پروژکتور در اتاق خانوادگی یا سینمای خانگی خود دارید، ممکن است بخواهید V700W را به عنوان یک پروژکتور دوم برای استفاده گاه به گاه در بیرون در نظر بگیرید، در حالی که پروژکتور بزرگتر و گرانتر با خیال راحت در داخل و بدون مزاحمت باقی می ماند.

مزایا و معایب

وضوح 1920 در 1080
تضمین شده عاری از مصنوعات رنگین کمان
صدای بسیار قوی
تاخیر ورودی به راحتی برای بازی های معمولی به اندازه کافی کوتاه است
دو پورت HDMI

منوی تنظیمات بزرگ تصویر را مبهم می کند (و تأثیر تغییرات شما را می بیند)
به اصلاح جزئی نیاز است تا جزئیات سایه نمایان شود

مشخصات

نوع موتور LCD
درجه روشنایی 420 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر وضوح 1920 در 1080
ورودی‌ها و رابط‌ها HDMI 1.4، USB 2.0، Wi-Fi Direct، بلوتوث (در ورودی صوتی)، بلوتوث
ابعاد (HWD) 3.7* 11.4 *8.7 اینچ
وزن 4.9 پوند

BenQ GV30

BenQ GV30 تماماً در مورد قابل حمل بودن است، اما به دلیل اندازه و وزن، بیش از آنچه انتظار دارید ارائه می دهد. فقط 3.5 پوند، حلقه‌ای به اندازه انگشت ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد آن را حتی زمانی که دستانتان پر است حمل کنید. تقریباً به شکل یک چرخ پنیر 7 اینچی، با یک برآمدگی در محل لنز، هنگام استفاده روی پایه مغناطیسی قرار می گیرد، بنابراین می توانید آن را روی پایه بچرخانید تا ارتفاع تصویر را تنظیم کنید. و از آنجایی که پایه مغناطیسی است، هنگامی که پروژکتور را برمی دارید در جای خود باقی می ماند.

GV30 همچنین یکی از معدود پروژکتورهایی است که قول می دهد از سقوط جان سالم به در ببرد. BenQ آن را تا 27.6 اینچ مقاوم در برابر سقوط ارزیابی می کند، که ارتفاع روی میز یا تقریباً فاصله دست تا زمین هنگام حمل آن است. همه اینها، به علاوه باتری داخلی، GV30 را بسیار قابل حمل می کند، در حالی که دانگل Android TV همراه و بلندگوهای محفظه 2.1 کاناله با قابلیت شگفت انگیز به این معنی است که شما نیازی به همراه داشتن منبع ویدیو یا سیستم صوتی جداگانه ندارید.

برای کسانی که به دنبال حداکثر قابلیت حمل هستند، شکست دادن GV30 سخت خواهد بود. بسیاری از دستگاه‌های قابل حمل سبک‌تر و کوچک‌تر هستند، اما دو توییتر 4 واتی و ووفر 8 واتی GV30 را ارائه نمی‌کنند که صدایی کامل به آن می‌دهد و اکثر آنها شامل پخش داخلی نیستند. رزولوشن 720p طبق استانداردهای امروزی پایین است، همانطور که روشنایی 300 انسی لومن نیز کم است. اما روشنایی کم به این معنی است که احتمالاً در اندازه‌های تصویری که احتمالاً استفاده می‌کنید، هیچ گونه از دست دادن جزئیات یا حس فوکوس ملایم را متوجه نخواهید شد.

مزایا و معایب

طراحی هوشمندانه و قابلیت حمل فوق العاده
در اکثر حالت ها، رنگ خنثی و دقت رنگ قابل قبول یا بهتر را ارائه می دهد
کیفیت و حجم صدای چشمگیر
شامل دانگل Android TV برای پخش جریانی و Chromecast
به اندازه کافی ناهموار برای مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع میز

از HDR یا محافظت از کپی در دیسک های 4K UHD پشتیبانی نمی کند
بدون پشتیبانی سه بعدی
حالت روشن یک رنگ سبز قابل توجه را نشان می دهد

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 300 انسی لومن
رزولوشن اصلی 1280 در 720
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 30 هرتز
ورودی ها و رابط ها HDMI، USB-C، ورودی بلندگو بلوتوث
ابعاد (HWD) 7.7 *4.7 *7.3 اینچ
وزن 3.5 پوند

Epson EpiqVision Mini EF12

EpiqVision Mini EF12 حول یک منبع نور لیزر فسفر 1000 لومن و مجموعه ای از سه تراشه LCD 1080p ساخته شده است. طراحی سه تراشه تضمینی مطلق است که نمی تواند درخشش های قرمز/سبز/آبی به نام مصنوعات رنگین کمانی را که برخی افراد به راحتی می بینند و غیر قابل قبول می دانند، نشان دهد. 1000 لومن آن را به اندازه کافی برای یک تصویر 80 اینچی حتی در حیاط خلوت با نور محیطی روشن غیرمعمول روشن می کند و برای تصاویر بزرگتر در محوطه های تاریک مناسب است. سایر ویژگی های کلیدی شامل Android TV یکپارچه و وزن 4.7 پوندی است که برای یک پروژکتور لیزری بسیار سبک است.

هرکسی که مصنوعات رنگین کمان را به راحتی می‌بیند و آنها را آزاردهنده می‌بیند، باید EF12 را یک کاندید اصلی برای یک پروژکتور 1080p در فضای باز بداند. آنها حتی ممکن است آن را به پروژکتورهای 4K موجود ترجیح دهند، زیرا هیچ کدام برای استفاده در فضای باز مناسب نیستند و همچنین یک فناوری تضمینی بدون رنگین کمان ارائه می دهند. حتی اگر مصنوعات رنگین کمان شما را اذیت نمی کند، ارزش بررسی دارد. در واقع، این بهترین انتخاب ما در میان دستگاه‌های قابل حمل  1080p است که کیفیت تصویر خوب و تصویر روشن مناسبی را برای حالت‌های تصویری که واقعاً می‌خواهید استفاده کنید ارائه می‌کند.

مزایا و معایب

منبع نور لیزر فسفر با عمر طولانی
وضوح 1080p اصلی؛ از ورودی 4K UHD (3840 در 2160) و HDR پشتیبانی می کند
موتور LCD سه تراشه (3LCD) برای روشنایی یکسان رنگ و سفید و بدون آثار رنگین کمانی
Android TV یکپارچه
وای فای و دو پورت HDMI
گزینه های صوتی قابل توجه

بدون پشتیبانی سه بعدی
فقط روشنایی متوسط

مشخصات

نوع موتور LCD
درجه روشنایی 1000 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر وضوح 3840 در 2160
ورودی ها و رابط های HDMI
ابعاد (HWD) 5.3 *6.9*6.9 اینچ
وزن 4.7 پوند

Nomvdic P1000

ممکن است به دو دلیل بخواهید پروژکتور Nomvdic P1000 4K را در لیست کوتاه خود قرار دهید. اولین مورد پشتیبانی سه بعدی است که در بسیاری از پروژکتورها وجود ندارد، اما برخی افراد هنوز آن را ضروری می دانند. و اگر به سه بعدی اهمیتی نمی دهید، ممکن است لنز پرتاب کوتاه آن را بخواهید که به شما امکان می دهد نسبت به بسیاری از مدل ها بسیار نزدیک تر به صفحه نمایش قرار دهید. در آزمایش‌های ما، صفحه‌نمایش مورب ۹۰ اینچی را از فاصله بیش از ۴ فوتی پر کرد، ترفندی که می‌تواند بین سایه انداختن یا عدم ایجاد سایه روی صفحه در صورت ایستادن شخصی در وسط فیلم، تفاوت ایجاد کند. همچنین از نظر روشنایی و کیفیت تصویر امتیاز خوبی کسب می کند. و دسته تعبیه شده و وزن سبک آن حمل آن را آسان می کند.

جدای از علاقه مندان به سه بعدی و خانواده هایی با بچه هایی که نمی توانند در طول یک فیلم کامل بنشینند، P1000 به اندازه کافی برای هرکسی که به یک پروژکتور 4K سبک وزن مناسب برای استفاده در خارج از منزل نیاز دارد، ارائه می دهد. در آزمایش‌های ما، کیفیت تصویر عمدتاً خوبی را برای SDR و HDR ارائه کرد. (یک استثنا برای تماشای فیلم‌های 4K HDR بر روی دیسک بود، بنابراین مشکلی پیش نمی‌آید مگر اینکه دیسک‌های 4K را به پخش جریانی ترجیح دهید.) همچنین تصویری به اندازه‌ای روشن ارائه می‌کند که با استفاده از صفحه‌نمایش 80 اینچی در طول روز قابل تماشا باشد. یک اتاق خانوادگی با نور محیط و صدای آنبورد آن هم کیفیت کافی خوب و هم حجم کافی برای ارائه خدمات در فضای باز را ارائه می دهد. فقط توجه داشته باشید که برای اضافه کردن استریم به یک دانگل شخص ثالث نیاز دارید.

مزایا و معایب

وضوح 4K روی صفحه نمایش
طراحی پرتاب کوتاه، برای یک تصویر بزرگ از نزدیک به صفحه نمایش
تاخیر ورودی کوتاه برای بازی
زوم اپتیکال موتوری 1.2 برابری
پشتیبانی سه بعدی

بدون ویژگی های پخش داخلی
رنگ غیراشباع از ورودی HDR در آزمایش‌های ما

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 2300 انسی لومن
رزولوشن اصلی 3840 در 2160 با استفاده از تراشه DLP 1920 در 1080 با جابجایی پیکسل سریع سوئیچ XPR
حداکثر رزولوشن 3840×2160/60Hz. 1080p/240Hz; Full HD 3D
ورودی ها و رابط ها USB-C، USB-A، بلوتوث، HDMI 2.0
ابعاد (HWD) 8.3*8.3*6.7 اینچ
وزن 6.8 پوند

Nomvdic X300

اسپیکر و پروژکتور قابل حمل هوشمند Nomvdic X300 تقریباً به دلیل سیستم صوتی خود جایگاه خود را در لیست بهترین پروژکتورهای فضای باز ما به دست آورده است. نام کامل محصول، که صورتحساب بالای قسمت بلندگو را نشان می‌دهد، تقریباً به شما می‌گوید که تأکید بر طراحی کجاست، و این نشان می‌دهد  هم از نظر ظاهری کمتر شبیه یک پروژکتور تا شبیه رادیو رومیزی دهه 1950 یا یک مینی بوم باکس دهه 1980، و صوتی که بهترین صدایی است که تا به حال در یک پروژکتور دیده ایم. اگر آن را به عنوان یک انتخاب محکم برای یک بلندگوی قابل حمل، که اتفاقاً دارای رزولوشن مناسب 1080p و پروژکتور 300 لومن است، در نظر بگیرید، دور از دسترس نخواهید بود.

X300 به عنوان یک پروژکتور، کیفیت تصویر قابل قبول (اگرچه نه چشمگیر) را از طیف معمولی منابع ویدئویی، از جمله برنامه های پخش جریانی مبتنی بر سیستم عامل اندروید خود ارائه می دهد. به عنوان یک بلندگوی قابل حمل، به شما این امکان را می‌دهد تا یک منبع صوتی از جمله از طریق بلوتوث یا ورودی استریو 3.5 میلی‌متری را متصل کنید تا از دو بلندگوی استریوی 8 واتی Harman Kardon، هر دو مجهز به تویتر و ووفر استفاده کنید. صدا به اندازه‌ای زیاد است که صدایی قوی برای یک شب فیلم در حیاط خلوت یا برای پخش موسیقی در یک مهمانی در فضای باز ارائه دهد. و باتری آنبورد 6 ساعت برای صدا رتبه بندی شده است. برای نمایش، 2.5 ساعت در حالت Eco و 3 ساعت در حالت صرفه جویی در باتری با روشنایی کمتر است.

X300 همه چیز در مورد سیستم صوتی است. اگر برای یک تصویر بزرگ به روشنایی کافی نیاز دارید، انتخاب اشتباهی است. اما اگر به دنبال راهی برای تماشای ویدیو یا فیلم در فضای باز هستید، از کیفیت تصویری که به اندازه کافی خوب است راضی هستید و به سیستم صوتی بسیار بهتری نسبت به پروژکتور معمولی نیاز دارید، می‌تواند مناسب باشد. اگر به دنبال بلندگوی قابل حملی هستید که بتوانید در پیک نیک یا مهمانی های حیاط خلوت از آن استفاده کنید و همچنین می خواهید گاه به گاه فیلم یا ویدیو تماشا کنید، می تواند ایده آل باشد.

مزایا و معایب

رزولوشن اصلی 1080p
300 انسی لومن
کیفیت و حجم صدای چشمگیر
نسخه سفارشی شده سیستم عامل اندروید؛ از جریان پشتیبانی می کند
عمر باتری با امتیاز طولانی

فوکوس دشوار
بدون پشتیبانی از ورودی HDR یا 4K
از سیستم عامل Android استفاده می کند، نه Android TV

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 300 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر وضوح 1920 در 1080; Full HD 3D
ورودی ها و رابط ها HDMI 1.4، USB-C، بلوتوث، Wi-Fi، USB-A
ابعاد (HWD) 6.2 در 10.9 در 6.5 اینچ
وزن 6.6 پوند

Anker Nebula Capsule 3

Anker Nebula Capsule Laser 3 یک پروژکتور بسیار چشمگیرتر از آن چیزی است که از اندازه کوچکش انتظار دارید. در نگاه اول شبیه یک قوطی نوشابه کمی بزرگ به نظر می رسد، اما درون آن یک منبع نور لیزر فسفر کوچک، یک تراشه DLP 1080p، Android TV 11 برای پخش جریانی از طریق Wi-Fi، و یک بلندگوی 8 واتی که حجم کافی را ارائه می دهد پنهان است. برای پر کردن یک اتاق خانوادگی متوسط ​​تا بزرگ یک شگفتی خوشایند برای پروژکتوری که کمی بیش از دو پوند وزن دارد. حتی می‌تواند ورودی HDR 4K (3840 در 2160 پیکسل) را بپذیرد و آن‌قدر خوب از عهده آن برآید که فیلم‌های HDR حداقل به خوبی نسخه‌های SDR آن‌ها به نظر برسند  این چیزی است که برای بسیاری از رقبا امکان پذیر نیست.  باتری آن 2.5 ساعت در حالت باتری پیش فرض یا 8 ساعت در حالت بلندگوی بلوتوث است برای تماشای یک فیلم کامل یا گوش دادن طولانی به موسیقی در حیاط خلوت کافی است.

روشنایی لیزر کپسول 3 نسبتاً کم است و دارای امتیاز 300 انسی لومن است، که به این معنی است که برای افرادی که نیاز به یک تصویر بزرگ دارند که بتواند در برابر نور محیط مقاومت کند مناسب نیست. با این حال، هم قابلیت حمل آسان و هم بهترین ترکیبی را که در یک پروژکتور کوچک از دقت رنگ، کنتراست و جزئیات سایه دیده ایم، ارائه می دهد. این برای هر کسی که قصد دارد از آن عمدتاً در نور کم یا تاریک استفاده کند، کافی است، و همچنین بهترین انتخاب ما برای هر کسی که یک پروژکتور بسیار قابل حمل می‌خواهد و به کیفیت تصویر بیشتر از اندازه تصویر اهمیت می‌دهد، کافی است.

مزایا و معایب

کیفیت تصویر چشمگیر
وضوح 1080p بومی؛ از ورودی 4K پشتیبانی می کند
HDR را به مراتب بهتر از اکثر مدل های 1080p بومی اداره می کند
Android TV داخلی 11
درجه بندی روشنایی 300 انسی با استفاده از برق AC
سبک وزن

برای دریافت کیفیت تصویر خوب، به تغییرات جزئی نیاز دارد
بدون پشتیبانی از Netflix در Android TV 11
بدون پشتیبانی سه بعدی

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 300 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 60 هرتز، HDR
ورودی ها و رابط ها HDMI، USB-C (فقط برق)
ابعاد (HWD) 6.7 در 3.3 اینچ (قطر)
وزن 2.1 پوند

Xgimi Halo+

Xgimi Halo+ بهترین انتخاب ما برای روشنایی بالا در یک پروژکتور کوچک است که انتخاب خوبی برای استفاده در فضای باز در محله هایی است که در شب ها تاریک نمی شوند. همچنین صدای قوی، Android TV برای پخش جریانی، و کیفیت تصویر به اندازه کافی خوب را طبق استانداردهای اکثر مردم ارائه می دهد. روشنایی 900 انسی لومن رتبه بندی شده است، اما حتی زمانی که برای بهترین کیفیت تصویر به جای بالاترین روشنایی تنظیم شده است، در تست های ما یک صفحه نمایش 90 اینچی را در سطوح کم نور محیط روشن می کند. همچنین کیفیت صدای کافی را با صدای کافی بالا برای پر کردن یک اتاق بزرگ خانوادگی ارائه می دهد.

اگرچه وضوح اصلی آن 1080p (1920 در 1080 پیکسل) است، اما می تواند ورودی 4K (3840 در 2160 پیکسل) را بپذیرد و آن را کاهش دهد و همچنین از HDR پشتیبانی کند. در آزمایش‌های ما، دقت رنگ و جزئیات سایه‌ها برای SDR بهتر از HDR بود، اما HDR را به‌قدری خوب مدیریت می‌کرد تا تصویری قابل تماشا ارائه دهد، که بیشتر از مدل‌های 1080p با HDR است. مزیت دیگر: باتری قابل شارژ داخلی در صورتی که خیلی از پریز برق برای اتصال به برق فاصله داشته باشید، شما را تحت پوشش قرار می دهد. استفاده از آن باعث کاهش روشنایی و اندازه تصویر قابل استفاده می شود، اما مدت زمان 2.5 ساعته برای تماشای یک فیلم کامل کافی است.

Xgimi Halo+ یک کاندیدای قوی برای هر کسی است که خواهان یک پروژکتور قابل حمل هوشمند (استریم) است که حمل و تنظیم آن در صورت نیاز آسان باشد. این دستگاه برای ارائه صدای قوی بدون نیاز به سیستم صوتی خارجی آماده است و در صورت نیاز با باتری قابل شارژ کار می کند. با این حال، چیزی که Halo+ برای آن متمایز است، توازن ویژگی‌های آن است، از جمله روشنایی بالا برای اندازه و کلاس آن، که تصاویر قابل استفاده بزرگ‌تری را در هر سطح نوری معین نسبت به نزدیک‌ترین رقبای خود به شما می‌دهد.

مزایا و معایب

کوچک و سبک
کیفیت تصویر به راحتی برای مشاهده معمولی به اندازه کافی خوب است
Android TV 10 داخلی برای پخش جریانی از طریق Wi-Fi
دارای 900 انسی لومن با استفاده از برق AC
پشتیبانی از ورودی 4K (رزولوشن اصلی 1080p است)

Android TV شامل برنامه Netflix نیست
اگرچه ورودی HDR قابل مشاهده است، ورودی SDR بهتر به نظر می رسد

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 900 انسی لومن
رزولوشن بومی 1920 در 1080
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 HDR. Full HD 3D
ورودی ها و رابط ها HDMI، USB 2.0
ابعاد (HWD) 6.9 در 4.5 در 5.7 اینچ
وزن 3.5 پوند

JMGO N1 Ultra

JMGO N1 Ultra با وزن کمی کمتر از 10 پوند، از بسیاری از گزینه های ما برای پروژکتورهای فضای باز سنگین تر است، اما پایه گیمبال ماشینکاری شده آن، ارزش وزن اضافی را دارد. دو گیمبال که به آن اجازه چرخش 135 درجه عمودی و 360 درجه افقی را می دهند، به راحتی با یک دست تنظیم می شوند و در هنگام رها شدن پایدار هستند. هنگامی که پروژکتور در جای خود قرار گرفت، فقط چند ثانیه طول می کشد تا لنز را به طور دقیق نشانه گیری کنید و تصویر را روی هدف قرار دهید. حتی می‌توانید به مجموعه کامل ویژگی‌های تنظیم خودکار اجازه دهید  از فوکوس گرفته تا تناسب صفحه نمایش و موارد دیگر  بقیه تنظیمات را برای شما انجام دهند.

فراتر از آن، N1 مجموعه ای از نقاط قوت را ارائه می دهد، از جمله Android TV 11 یکپارچه برای پخش. یک موتور لیزری سه رنگ که وسعت رنگی را با 110% BT.2020 (معروف به Rec.2020) ارائه می‌کند، که استاندارد تلویزیون‌های 4K است. و صدای آنبورد به اندازه کافی خوب است که در اکثر موارد بدون سیستم صوتی خارجی انجام شود. همچنین به اندازه کافی روشن است که هنگام آزمایش با صفحه نمایش 90 اینچی در یک اتاق تاریک، برای مشاهده راحت، مجبور شدیم تنظیم قدرت را از حداکثر 10 به 5 کاهش دهیم.

ویژگی‌های راه‌اندازی خودکار N1 به طور فزاینده‌ای رایج است، اما پایه گیمبال آن منحصربه‌فرد است و این گیمبال‌ها هستند که راه‌اندازی را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از مستقیم‌ترین رقبای آن می‌کنند. همچنین به ارائه روشنایی بالا به همراه کیفیت تصویر و صدا کمک می کند که به خوبی حفظ شود. دو مشکل بالقوه ای که با آن مواجه شدیم این است که با ورودی سه بعدی در تست های ما کار نمی کند، و ما شاهد تاخیر ورودی بیشتر از رتبه بندی بودیم، بنابراین اگر از علاقه مندان به فیلم های سه بعدی یا گیمر جدی هستید، احتمالا باید جای دیگری را جستجو کنید. اما هیچکدام بیش از یک موضوع جزئی یا غیرمسئله برای دیگران نخواهد بود.

مزایا و معایب

وضوح 4K روی صفحه نمایش
پشتیبانی از HDR10 و HLG HDR
شامل Android TV 11 یکپارچه برای پخش جریانی
کیفیت صدای خوب

فقط برای پخش جریانی از طریق Wi-Fi متصل می شود. بدون اترنت
Full HD 3D در تست های ما با پخش کننده Blu-ray کار نکرد

مشخصات

نوع موتور DLP
درجه روشنایی 2200 CVIA Lumens
رزولوشن اصلی 3840 در 2160 با استفاده از تراشه DLP 1920 در 1080 با جابجایی پیکسل سریع سوئیچ XPR
حداکثر رزولوشن 3840 در 2160 60 هرتز
ورودی ها و رابط ها Wi-Fi، بلوتوث، USB Thumb Drive
ابعاد (HWD) 9.3*9.5*8 اینچ
وزن 10 پوند

راهنمای خرید بهترین پروژکتورهای قابل حمل فضای باز 

اکنون که گزینه های مورد علاقه تست شده ما را در بالا مشاهده کردید، ممکن است از ارزیابی های ما در مورد هر یک دریافت کرده باشید که توجه به تفاوت های ظریف هنگام خرید یک پروژکتور می تواند به معنای تفاوت بین تجربه A-list و B-movie باشد.

قانون اول این است که هر انتخاب پروژکتوری که می‌کنید از یک تصمیم نشات می‌گیرد: آیا می‌خواهید یک نصب دائمی داشته باشید یا یک راه‌اندازی موقت؟ در یک حالت، می توانید تمام تجهیزات پروژکتور خود را در خارج از منزل نصب کنید، در جای خود ثابت و ضد آب باشند: پروژکتور، منبع ویدئو، سیستم صوتی جانبی و صفحه نمایش. از سوی دیگر، می‌توانید همه چیز را فقط در صورت نیاز تنظیم کنید. در این بین، ممکن است مثلاً یک صفحه نمایش و بلندگو در فضای باز نصب کنید و بقیه وسایل را در صورت نیاز به بیرون و عقب ببرید.

برای راه اندازی دائمی، فقط پروژکتور، منبع ویدئو، و اجزای صوتی اضافی باید در برابر آب و هوا محافظت شوند، و اگر مثلاً یک اتاق محصور با دری کشویی به بیرون داشته باشید، این می تواند آسان باشد. با تنظیم همه چیز، می توانید فقط در را باز کنید تا پروژکتور صفحه را روشن کند. برای هر چیزی غیر از راه‌اندازی دائمی، دستگاه‌های قابل حمل اتاق به اتاق به شما این امکان را می‌دهند که میزان نیاز به حمل و نقل قبل و بعد از هر شب فیلم را به حداقل برسانید. اما توجه داشته باشید که ممکن است بخواهید حتی صفحات نمایش در فضای باز را برای زمستان یا قبل از طوفان در داخل خود ذخیره کنید

اگر به دنبال نصب واقعی و دائمی همه بیت ها در فضای باز هستید، این رویکرد را به یک نصب کننده حرفه ای A/V محلی واگذار می کنیم، که می تواند در مورد نیازهای خاص ملک شما برای بهینه سازی مشورت کند و از تمام قدرت مناسب مطمئن شود. سیم کشی و مانند آن با خیال راحت اجرا می شود. ما در اینجا بر روی رویکرد DIY تمرکز می‌کنیم، که در آن شما در صورت نیاز همه یا بیشتر تنظیمات خود را تنظیم کرده و تجزیه می‌کنید.

تصویر پیش بینی شده: چقدر باید بزرگ باشد؟

روشنایی مورد نیاز برای یک پروژکتور مشخص در فضای باز با فضای داخلی متفاوت نیست. همه چیز در مورد نور محیط و اندازه تصویر هدف است (که به زودی به آن خواهیم رسید).

سطح نور محیط در فضای باز پس از تاریک شدن هوا احتمالاً در محدوده بین یک اتاق تاریک خواهد بود – اگر در کشور به دور از آلودگی نوری هستید و شبی بدون ماه است – و یک اتاق خانوادگی در شب با نور کم. اما فقط این را فرض نکنید. حیاط خلوت خود را در شب بررسی کنید، از جمله در شب هایی که ماه کامل است، و همچنین زمانی که نزدیک ترین همسایگان شما چراغ های حیاط خلوت خود را روشن می کنند. سپس پروژکتوری را انتخاب کنید که به اندازه کافی روشن باشد تا بتواند تا روشن ترین سطح نوری که از آن استفاده می کنید با اندازه تصویری که می خواهید بایستد – مسئله ای که در بررسی های خود به آن می پردازیم.

می‌توانید شب‌ها یک فیلم را در فضای باز تماشا کنید، حتی با یک پروژکتور جیبی که 100 لومن یا کمتر پخش می‌کند، اما برای تماشای آن باید دور یک تصویر کوچک جمع شوید. اگر می خواهید یک تجربه واقعی از تماشای فیلم داشته باشید، حداقل اندازه صفحه نمایش 80 اینچی و ترجیحا بزرگتر می خواهید.

برای تماشای تصویر راحت در آن اندازه در نور کم، به پروژکتوری نیاز دارید که حدود 800 لومن پخش کند سطحی از روشنایی که اکثر پروژکتورهای کوچک را از بین می‌برد، از مدل‌های جیبی گرفته تا پروژکتورهای قابل حمل سبک.

همچنین به خاطر داشته باشید که بیشترین روشنایی که اکثر پروژکتورها می توانند ارائه دهند به قیمت کیفیت تصویر است. به عبارت دیگر: حالت تصویر با بهترین کیفیت برای هر پروژکتور معینی معمولاً کم‌نورترین حالت است. هر میزان روشنایی که نیاز دارید باید برای حالت تصویری باشد که می خواهید استفاده کنید – که اغلب فقط 40٪ یا 50٪ از روشن ترین انتخاب است.

آیا فقط باید از درب گاراژ برای یک صفحه نمایش استفاده کنید؟

شما می توانید تقریباً از هر سطح مسطح کم و بیش برای صفحه نمایش استفاده کنید، از جمله یک ملحفه آویزان، یک درب گاراژ، یا یک دیوار گچبری خانه خود. کاغذ عکاسی بدون درز و حتی تخته فوم سفید می توانند مواد ارزان قیمت صفحه نمایش خوبی باشند. اما برای بهترین تصویر، شما مطلقاً یک پرده نمایش پروژکتور اختصاصی می خواهید و باید به نکات ما در مورد نحوه انتخاب پرده نمایش مناسب برای پروژکتور خود نگاهی بیندازید.

یافتن قاب‌های فضای باز برای تنظیمات دائمی، فصلی و موقت آسان است، اما مواد پرده نمایشبخش مهم‌تر است. انتخاب های کلیدی مانند پرده نمایش داخلی هستند و با مشخصاتی به نام افزایش شروع می شوند که می تواند روشنایی تصویر را افزایش دهد.

 

اگر در حال خرید صفحه نمایش هستید، به دنبال رزولوشن صفحه نیز باشید که برای آن طراحی شده است. بسیاری از آنها حتی برای نمایش تصاویر 4K طراحی نشده اند، در حالی که برخی برای خروجی 8K آینده طراحی شده اند. حتی اگر در حال حاضر از یک پروژکتور با وضوح 720p استفاده می کنید، ممکن است به صفحه نمایش با درجه 4K بخواهید، بنابراین می توانید از یک صفحه نمایش در طول عمر دو یا چند پروژکتور استفاده کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که صفحه نمایش نسبت تصویر مناسبی را ارائه می دهد  معمولاً 16:9 برای تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیونی. انتخاب های متداول از نسبت تقریباً مربعی 4:3 که قبلاً برای تلویزیون استاندارد بود تا سینماسکوپی گسترده متغیر است.

فاصله پرتاب چیست و چرا اهمیت دارد؟

فاصله پرتاب بین لنز پروژکتور و صفحه نمایش شما بر حسب فوت یا اینچ اندازه گیری می شود. برای هر پروژکتور یا لنز پروژکتوری، در یکی از چهار دسته قرار می گیرد.

همانطور که از نام آن پیداست، پرتاب استاندارد رایج‌ترین روش است، برای یک تصویر 90 اینچی (که به صورت مورب اندازه‌گیری می‌شود)، تقریباً به فاصله 10 فوتی صفحه‌نمایش نیاز دارد، بسته به لنز، چند فوت فاصله بگیرید. پرتاب طولانی به شما امکان می دهد پروژکتور را برای صفحه نمایش با همان اندازه دورتر قرار دهید.

پرتاب کوتاه به شما امکان می‌دهد پروژکتور را نزدیک‌تر از محدوده پرتاب استاندارد قرار دهید، که در یک فضای تنگ کاملاً ضروری است و در واقع برای یک شب فیلم در حیاط خلوت مفید است. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما اگر همه به جای بین پروژکتور و صفحه نمایش، پشت پروژکتور بنشینند، هیچ کس نمی تواند وقتی اواسط فیلم می ایستد تا یک سیخ میگو دیگر از باربی بگیرد، سایه ایجاد کند.

در آخر، پرتاب‌های بسیار کوتاه یا UST، به شما اجازه می‌دهد تا پروژکتور را فقط چند اینچ دورتر برای اندازه تصویر یکسان قرار دهید. با این حال، بهتر است از اینها برای خارج از منزل خودداری کنید، تا حدی به این دلیل که در موقعیت “درست” نسبت به صفحه نمایش مشکل دارند، که به زمان نصب اضافه می کند. آنها همچنین به صفحه بسیار مسطح‌تری نسبت به پرتاب‌های طولانی‌تر و مواد صفحه‌ای نیاز دارند که مطلقاً تمایلی به حرکت در اثر وزش باد ندارند. حتی یک انحراف جزئی از کاملاً مسطح، تصویر را مخدوش می کند.

آیا برای پروژکتور فضای باز خود به یک سیستم صوتی خارجی یا بلندگو نیاز دارید؟

اکثر پروژکتورهایی که احتمالاً امروزه برای فیلم های حیاط خلوت در نظر می گیرید دارای بلندگو یا بلندگوهای داخلی هستند. اما به استثنای دستگاه‌های قابل حمل اتاق به اتاق، که سیستم‌های صوتی خوبی را طبق تعریف ارائه می‌دهند، و دسته رو به رشد پروژکتورهای لیزری UST که اغلب به عنوان تلویزیون‌های لیزری تبلیغ می‌شوند (و برای رفتن به حیاط خلوت مناسب نیستند)، در بیشتر موارد یک سیستم صوتی خارجی یا حداقل بلندگوهای خارجی می‌خواهم. دلیل: ارائه صدای با کیفیت خوب در سطوح بلندی صدا از فضاهای کوچکی که اکثر شاسی پروژکتورها برای سیستم صوتی می گذارند دشوار است.

دستگاه‌های قابل حمل اتاق به اتاق، شکل‌های بسیار عریض یا بلندتر و تقریباً مکعبی را نسبت به پروژکتورهای سنتی ارائه می‌دهند و فضای اضافی را با بلندگوهای با فرکانس پایین و بالا پر می‌کنند (از نظر فنی، در اصطلاح صوتی، «درایور»)، که اغلب بلندگوهای محفظه‌ای هستند. آنها معمولاً دارای وات زیادی هستند تا حجم کافی را حتی برای استفاده در فضای باز فراهم کنند. (پروژکتورهای لیزری UST بسیار عریض تر از طرح های پروژکتورهای سنتی هستند و بسیاری از آنها از سمتی که رو به قسمت نشیمنگاه است برای چیزی شبیه به نوار صوتی استفاده می کنند.)

البته، صرف نظر از کیفیت و حجم صدا برای پروژکتوری که انتخاب می‌کنید، ممکن است صدای قوی‌تری هم بخواهید. اگر چنین است، بلندگوهای فضای باز را در نظر بگیرید و به دنبال درگاه های خروجی صوتی آنالوگ یا دیجیتال یا پشتیبانی از بلندگوی بلوتوث در پروژکتور باشید. اگر قبلاً یک مجموعه بلندگوی بلوتوث قوی دارید، بلوتوث می‌تواند بسیار مفید باشد، اما با یک هشدار ما در یک لحظه به آن خواهیم رسید. با این حال، بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی حتی یک پورت صوتی عبوری نیز ارائه نمی دهند. آنها با این فرض طراحی شده اند که شما از یک سیستم صوتی جداگانه که مستقیماً به منبع ویدیوی خود متصل است استفاده می کنید.

در مورد بلندگوهای بلوتوث: به دلیل تفاوت‌های پردازش تصویر و صدا، از دست دادن همگام‌سازی بین تصویر روی صفحه و صدای بلندگوی بلوتوث یک مشکل رایج است. برای جلوگیری از آن، به دنبال تنظیمات تاخیر صدا برای بلندگوهای بلوتوث در پروژکتورها و در سیستم های صوتی خارجی باشید. همچنین توجه داشته باشید که اکثر دستگاه‌های قابل حمل اتاق به اتاق و بسیاری از دستگاه‌های قابل حمل کوچک‌تر، خود حالت بلندگوی بلوتوث را ارائه می‌کنند، بنابراین می‌توانید از آنها با سایر منابع صوتی استفاده کنید.

نکته آخر: یک سیستم صوتی پررونق ممکن است در محدوده حیاط خلوت شما عالی باشد، اما هنگام تنظیم صدا، راحتی همسایگان خود را در نظر بگیرید. (یا حتماً میگوهای اضافی را به سیخ بکشید، پاپ کورن اضافه کرده و آنها را دعوت کنید.)

از پروژکتور فضای باز خود چه رزولوشنی انتظار دارید؟ (720p، 1080p، یا 4K)
هر پروژکتور معینی وضوح اصلی را ارائه می دهد، که به شما می گوید تعداد پیکسل هایی که می تواند روی صفحه نمایش بگذارد. پیکسل های بیشتر به معنای جزئیات دقیق تر است. برای پروژکتورهای مناسب برای فیلم، سه انتخاب اساسی دارید: 720p (1280 در 720)، که HD نیز نامیده می شود. 1080p (1920 در 1080)، همچنین Full HD نامیده می شود. و 4K (3840 در 2160) که Ultra HD یا UHD نیز نامیده می شود. در برخی موارد رزولوشن اصلی برای تراشه تصویربرداری ممکن است کمی بیشتر باشد، مانند ۱۲۸۰ در ۸۰۰، اما زمانی که در حال تماشای یک فیلم هستید، تعداد واقعی پیکسل‌هایی که روشن می‌شوند ۱۲۸۰ در ۷۲۰ یا کمتر خواهد بود. نسبت ابعاد فیلم (نسبت عرض به ارتفاع). هر سه رزولوشن مورد علاقه شما دارای نسبت تصویر 16:9 هستند.

انتخاب از میان این رزولوشن‌ها تقریباً کاملاً به میزان بودجه شما بستگی دارد و به دیدن جزئیات بسیار اهمیت می‌دهید. وضوح بالاتر هزینه بیشتری دارد، جزئیات بیشتری را نشان می دهد و ظاهر واضح تری دارد. با این حال، وضوح بر رنگ، کنتراست یا هر جنبه دیگری از کیفیت تصویر تأثیر نمی گذارد. رزولوشن پایین‌تر فقط ظاهری با فوکوس ملایم در مقایسه به تصویر می‌دهد. همچنین توجه داشته باشید که بیشتر پروژکتورهای 720p و 1080p می توانند ورودی با وضوح بالاتر را بپذیرند و تصویر را به وضوح اصلی خود کاهش دهند، بنابراین مانند یک پروژکتور با وضوح بالاتر با فوکوس ملایم رفتار می کنند. با این حال، ممکن است بخواهید قبل از خرید، ورودی با بالاترین وضوح را که یک پروژکتور پشتیبانی می کند بررسی کنید.

بیشتر پروژکتورهای 1080p و 4K از HDR نیز پشتیبانی می‌کنند که می‌تواند تاثیر بصری فیلم‌ها را بیشتر از وضوح بالاتر بهبود بخشد. متأسفانه، عبارت کلیدی در آن جمله «بیشتر می توانم انجام دهم» است. تعداد کمی از پروژکتورهای مناسب برای حمل و نقل در خارج از خانه برای فیلم های حیاط خلوت در این نگارش، وعده HDR برای بهبود کیفیت تصویر را برآورده می کنند. در واقع، اکثراً با نسخه‌های 1080p SDR فیلم‌ها نسبت به نسخه‌های 4K HDR، تصویری با ظاهر بهتر روی صفحه نمایش می‌دهند. بنابراین، در حالی که می توانید روی پروژکتورهای 4K حساب کنید که جزئیات بیشتری را نسبت به پروژکتورهای 1080p در اختیار شما قرار می دهند (با فرض اینکه از صفحه نمایش به اندازه کافی بزرگ استفاده می کنید و از فاصله کافی نزدیک تماشا می کنید تا تفاوت را مشاهده کنید)، روی پشتیبانی HDR برای ترجمه کیفیت تصویر بهتر حساب نکنید. بررسی کنید که پروژکتور واقعاً تا چه اندازه با HDR کار می کند، چیزی که ما در بررسی های خود به آن می پردازیم.

منبع تغذیه پروژکتور فضای باز شما چه باید باشد: باتری یا AC؟
شما باید برای استفاده از برق AC برای تمام تجهیزات خود برنامه ریزی کنید. برخی از پروژکتورهای کوچک (اما تعداد کمی از پروژکتورهای قابل حمل) ممکن است از باتری استفاده کنند، و برخی حتی ادعا می کنند که برای تماشای فیلم به اندازه کافی کار می کنند. اما معمولاً هنگام استفاده از باتری‌ها، روشنایی آن‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، و بیشتر آنها برای یک شب فیلم در حیاط خلوت در اندازه بزرگ مناسب حتی با استفاده از برق متناوب روشنایی کافی ندارند. فراتر از آن، صرفاً به عنوان یک موضوع راحتی، هرچه دستگاه‌های تکی با باتری بیشتری استفاده کنید، اطمینان از اینکه هر کدام به اندازه کافی قبل از شروع کار شارژ شده‌اند، کار لجستیکی بیشتری است.

به منظور ایمنی، یک پریز بیرونی نصب شده حرفه ای در نزدیکی محل تجهیزات اضافه کنید، بنابراین نیازی به استفاده از سیم برقی یا زنجیره ای از سیم ها و نوارهای برق ندارید. و مطمئن شوید که هر پریزهایی که به آن وصل می‌کنید دارای حفاظت خطای زمین برای محافظت در برابر خطرات الکتریکی باشد.

 چگونه فیلم ها را به پروژکتور فضای باز خود می فرستید؟
مگر اینکه در حال پخش فیلم های ذخیره شده روی فلش کارت یا درایو USB متصل به پروژکتوری باشید که می تواند فایل ها را بخواند، باید ویدیوی خود را از جایی وارد کنید. در اکثر دستگاه‌های قابل حمل ، ساده‌ترین انتخاب معمولاً استفاده از استریم داخلی یا استریم همراه است که تقریباً همه مدل‌های این دسته ارائه می‌دهند، اغلب از Android TV یا Android OS استفاده می‌کنند. این دو گزینه را با هم اشتباه نگیرید. Android TV برنامه های پخش جریانی زیادی را ارائه می دهد. اکثر پیاده سازی های سیستم عامل اندروید برنامه های کمتری ارائه می دهند و بسیاری از برنامه هایی که ارائه می دهند به خوبی کار نمی کنند.

پخش جریانی از طریق اتصال Wi-Fi می تواند راهی مفید برای استفاده از سرویس های پخش جریانی مانند Hulu یا دسترسی به فایل های شبکه خانگی از طریق برنامه ای مانند Plex باشد. با این حال، توجه داشته باشید که اکثر پروژکتورهای دارای Android TV یا اصلاً برنامه Netflix ارائه نمی دهند یا برنامه ای را ارائه می دهند که استفاده از آن دشوار است. بنابراین اگر نتفلیکس سرویس پخش جریانی شماست، سعی کنید قبل از خرید، تأیید کنید که آیا یک برنامه نتفلیکس وجود دارد یا خیر، و اگر چنین است، چقدر خوب کار می کند. اگر برنامه ای وجود ندارد یا فقط یک برنامه معیوب وجود دارد، یک راه حل خوب این است که تلفن خود را از طریق Wi-Fi به شبکه خود وصل کنید، با استفاده از یک برنامه تلفن Netflix پخش جریانی کنید و پروژکتور خود را طوری تنظیم کنید که صفحه گوشی شما را منعکس کند.

برای پروژکتورهایی که پخش جریانی داخلی یا دسته استریم همراه ندارند، اضافه کردن آن به اندازه کافی آسان است. و اگر از گزینه‌های پخشی که با پروژکتوری که در غیر این صورت می‌خواهید (یا قبلاً دارید) راضی نیستید، می‌توانید انتخاب داخلی یا بسته‌شده را نادیده بگیرید و دانگل دیگری را وصل کنید.

تقریباً همه پروژکتورهای خانگی فعلی یک پورت USB برای تأمین انرژی یک دانگل HDMI، معمولاً نزدیک یک پورت HDMI و اغلب بدون عملکرد دیگری ارائه می‌کنند. ممکن است بخواهید هنگام انتخاب پروژکتور یکی را بررسی کنید. اگر با پروژکتوری بدون پروژکتور کار کنید، یک پاوربانک قوی متصل به کابل برق USB ممکن است در صورت عدم دسترسی به کابل برق کار کند.

هنگامی که در فضای باز هستید، اتصال یک منبع ویدیوی گسسته بزرگتر به پروژکتور می تواند چالش برانگیز باشد. کابل‌های HDMI اپتیکال فعال و توسعه‌دهنده‌های HDMI می‌توانند به شما امکان اتصال بیش از صدها فوت را بدهند، اما کابل‌های HDMI معمولی در بهترین حالت به حداکثر ۲۵ فوت محدود می‌شوند و حتی کابل‌های بسیار کوتاه‌تر نیز معمولاً مشکلاتی در ارائه اتصال مطمئن برای محتوای 4K HDR دارند. در غیر این صورت ممکن است لازم باشد یک پخش کننده Blu-ray یا لپ تاپ را به بیرون ببرید تا به پروژکتور متصل شوید.

اگر پروژکتور از Wi-Fi پشتیبانی می کند و منبع ویدیو می تواند از طریق Wi-Fi یا Ethernet به شبکه شما متصل شود، البته می توانید به صورت بی سیم متصل شوید. اما برای هر یک از منابع ویدیویی ذکر شده در اینجا برای اتصال از طریق Wi-Fi، از جمله منابع استریم، ممکن است لازم باشد یک توسعه دهنده Wi-Fi به شبکه خود اضافه کنید تا سیگنال کافی به حیاط خلوت خود را دریافت کنید. اینکه آیا واقعاً به آن نیاز خواهید داشت یا نه به پیکربندی خانه و قدرت خروجی و موقعیت روتر شما بستگی دارد. جایگزین دیگر: شبکه خانگی خود را به یک سیستم مش تبدیل کنید تا از پوشش یکنواخت تر و کامل اطمینان حاصل کنید. (به پرایمر ما بسط دهنده محدوده Wi-Fi در مقابل شبکه مش مراجعه کنید: تفاوت چیست؟)

امکان دیگر که با هر پروژکتور و منبع ویدیویی با پورت HDMI کار می کند کیت HDMI بی سیم است. این کیت ها شامل یک فرستنده است که به خروجی HDMI منبع ویدیو وصل می شود و یک گیرنده که به پورت HDMI پروژکتور وصل می شود که در اصل درست مانند یک کابل HDMI، اما بدون کابل کار می کند.

در نهایت، همانطور که در بالا ذکر شد، اگر می‌خواهید محتوای دانلود شده (به طور قانونی) را در یک درایو USB یا کارت حافظه فلش پخش کنید، حتما پروژکتوری با اسلات کارت یا پورت USB مناسب انتخاب کنید. یک نکته در این مورد: بررسی کنید که پروژکتور نه تنها از پخش فیلم از کارت حافظه یا کلید پشتیبانی می کند، بلکه از پخش آنها با وضوح هدف مورد نظر شما پشتیبانی می کند.

منبع:  pcmag