10 مدل از بهترین پروژکتورهای 4K مقرون به صرفه در سال 2022

10 مدل از بهترین پروژکتورهای 4K مقرون به صرفه در سال 2022

10 مدل از بهترین پروژکتورهای 4K مقرون به صرفه در سال 2022

در حالی که زمانی پروژکتورها برای سینماها و سینماهای خانگی افراد فوق ثروتمند در نظر گرفته شده بود، در سال های اخیر این سیستم ها به طور قابل توجهی در دسترس تر شده اند در حالی که به طور همزمان جهش های تکنولوژیکی بزرگ را با وضوح بهتر و لومن های بیشتر در بسته های فشرده تر تجربه می کنند.

با عرضه‌های ارزان‌تر در بازار نسبت به هر نقطه قبلی در تاریخ، اکنون به نظر می‌رسد بهترین زمان برای بررسی عمیق در این بخش باشد، و بهترین پروژکتورهای 4K مقرون به صرفه را که در حال حاضر می‌توانید خریداری کنید، بررسی کنیم. علاوه بر این، این راهنمای انتخاب شده همچنین به مزایای پروژکتورها و همچنین فاکتورهای اولیه ای که هنگام خرید پروژکتور باید در نظر گرفته شود، می پردازد.

بررسی مشخصات ویدئو پروژکتور های 4K

در حالی که درست است که تقریباً هر پروژکتور موجود در بازار خواه یک آیتم قابل حمل باشد یا یک سیستم با اندازه کامل برای یک خانه سینما، همان عملکرد اصلی نمایش یک تصویر را بر روی یک سطح صاف انجام می دهد، عوامل متمایز زیادی وجود دارد. ما به ده مورد از مهم‌ترین عناصری را که باید در نظر بگیرید تا پروژکتوری را که برای خواسته‌ها و نیازهای خاص شما مناسب است، باز می کنیم.

اندازه صفحه نمایش

در کنار تشخیص اندازه صفحه نمایش برای خرید  باید حداکثر اندازه صفحه نمایش پروژکتور را نیز از نزدیک در نظر بگیرید، زیرا این یکی از بزرگترین مزایایی است که این سیستم ها باید ارائه دهند.

فاصله پرتاب

از نظر پرتاب، پروژکتورها را می توان به سه دسته تقسیم کرد. پرتاب منظم، کوتاه و پرتاب فوق کوتاه (یا UST). دسته دوم از این سه دسته عملاً می توانند در پایه دیوار قرار گیرند و در عین حال تصویری فوق العاده واضح ارائه دهند. پروژکتورهای پرتاب کوتاه معمولاً هزینه بیشتری دارند، اگرچه این قسمت در نهایت به چیدمان اتاق نشیمن شما خلاصه می شود، زیرا این باید تعیین کند که کدام یک از این سه سبک پروژکتور مناسب خانه شما است.

رزولوشن

به طور سنتی، مقداری معاوضه با اندازه صفحه و کیفیت تصویر وجود دارد، با تصاویر بزرگ‌تر معمولاً وضوح، کنتراست و شفافیت را قربانی می‌کنند. در حالی که این ویژگی معمولاً هنگام خرید یک پروژکتور از اهمیت بالایی برخوردار است، هر مدل موجود در این لیست از انواع 4K است – یا حداقل پشتیبانی و/یا سازگاری اصلی 4K را ارائه می‌کند – بنابراین تصویر واضحی دریافت خواهید کرد. مهم نیست که کدام را انتخاب می کنید.

قیمت

بدیهی است که با صرف مقدار بیشتر، پروژکتور بهتر و توانمندتری برای شما به ارمغان می آورد، اگرچه قانون کاهش بازده در اینجا بسیار اعمال می شود. به این ترتیب، پروژکتورهای خاصی وجود دارند که ارزش قابل توجهی را نسبت به سایرین ارائه می دهند – مجموعه مناسبی از آنها که در زیر جمع آوری کرده ایم.

قابلیت اتصال

برخلاف تلویزیون‌هایی که معمولاً ورودی‌های HDMI دارند، پروژکتورها معمولاً دارای طیف گسترده‌تری از گزینه‌های اتصال و ورودی‌ها مانند MHL، HDMI، VGA، DVI، S-Video و ویدیوی کامپوزیت هستند. علاوه بر این، پروژکتورهای بی سیم هوشمندی نیز وجود دارند که می توانند نمایش ها و محتوا را از طریق بلوتوث پخش کنند.

تعداد لومن

برای دستیابی به کیفیت تصویر خوب، یک پروژکتور نیاز به کنتراست کامل دارد و برای اینکه کنتراست مناسبی داشته باشد، به روشنایی کافی نیاز دارید. درست مانند چراغ قوه های EDC، روشنایی پروژکتورها بر حسب لومن اندازه گیری می شود – این موضوع را به یک منطقه بسیار مهم برای بررسی قبل از خرید یک سیستم جدید تبدیل می کند.

مقاومت در برابر نور خورشید و تابش خیره کننده

یکی از بزرگترین و بارزترین معایب استفاده از پروژکتور، توانایی نور خورشید در ایجاد تابش خیره کننده، جلوگیری از کنتراست و به طور کلی آسیب رساندن به کیفیت تصویر است. خوشبختانه، سازندگان سیستم‌های امروزی به خوبی از این واقعیت آگاه هستند و منابع قابل توجهی را برای توسعه سیستم‌های پروژکتوری سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در برابر نور روز و تابش خیره‌کننده بسیار مقاوم هستند، حتی برخی از مدل‌ها تصاویری با کیفیت تلویزیون در زیر نور مستقیم خورشید ارائه می‌دهند.

سیستم صوتی و بلندگوها

توصیه می‌کنیم هر کسی که قصد ارتقای اتاق نشیمن یا سینمای خانگی خود را با پروژکتور دارد، باید به طور جدی روی سیستم صوتی ارتقا یافته نیز سرمایه‌گذاری کند. با این حال، برای کسانی که نمی‌خواهند این مسیر را طی کنند، بسیاری از پروژکتورهای مدرن در واقع به بلندگوهای یکپارچه مجهز شده‌اند – که برخی از آنها در واقع کیفیت صدای بسیار قابل توجهی را با در نظر گرفتن همه چیز ارائه می‌کنند.

قابلیت حمل

در مقایسه با تلویزیون های مدرن، پروژکتورها بسیار قابل حمل هستند. با این اوصاف، تعداد انگشت شماری از مدل ها وجود دارند که به طور خاص طراحی شده اند تا بسیار قابل حمل و سفر پسند باشند. اگر قصد دارید از پروژکتور خود در خارج از خانه خود استفاده کنید، توصیه می کنیم مینی پروژکتورهای قابل حمل را خریداری کنید.

تعمیر و نگهداری

یکی دیگر از زمینه هایی که پروژکتورها می توانند تفاوت های زیادی در آن داشته باشند، نگهداری است. وقتی به این بخش نگاه می کنید، می خواهید جنبه هایی مانند ماندگاری لامپ پروژکتور – و همچنین هزینه تعویض آن را بررسی کنید. ما همچنین به کسانی که در بازار به دنبال خرید پروژکتور 4K هستند توصیه می کنیم تا ضمانت های کارخانه ای را که در بسیاری از مدل های پیشرو امروزی ارائه می شود، بررسی کنند.

نکاتی مهم در مورد خرید پروژکتورهای 4K

ارزش

پروژکتورها می‌توانند اندازه‌های صفحه‌نمایش بسیار بزرگی داشته باشند، در حالی که هزینه‌ای نسبت به تلویزیون HD با همان ابعاد دارند. بنابراین، اگرچه مسلماً پروژکتورها ارزان نیستند، پروژکتورها به طور غیرقابل انکاری ارزش بسیار درخشانی را در ارائه تصویر بزرگ دارند.

اندازه فیزیکی

پروژکتورها نه تنها هزینه کمتری نسبت به تلویزیون های سنتی هم اندازه دارند، بلکه این کار را در حالی انجام می دهند که در بسته بندی های بسیار کوچکتری عرضه می شوند که فضای کمتری را در خانه شما اشغال می کنند. علاوه بر این، پروژکتورها علاوه بر این که در انواع فوق العاده نمایش پرتاب با صرفه جویی در فضا تولید می شوند، می توانند برای ذخیره سازی و/یا استفاده بهتر و راحت تر روی دیوارها یا سقف ها نیز نصب شوند.

ابعاد قابل تنظیم

یکی از اصلی ترین و بارزترین مزایای یک پروژکتور، توانایی آن در ارائه اندازه صفحه نمایش قابل تنظیم است که به کاربران امکان می دهد تنظیمات خود را مطابق خواسته ها و نیازهای خود برآورده کنند.

تماشای در مقیاس تئاتر

در حالی که پیدا کردن یک تلویزیون با کیفیت بالا با صفحه نمایش 300 اینچی سخت است – حتی اگر قیمت آن نگران کننده نباشد – پروژکتورهایی که دارای این اندازه صفحه نمایش بسیار رایج هستند. این بدان معناست که این سیستم‌ها بزرگ‌ترین سطوح دید موجود در بازار را ارائه می‌کنند و تجربه تماشای بسیار همه‌جانبه‌تری را ایجاد می‌کنند – به‌ویژه زمانی که با یک سیستم صوتی فراگیر با کیفیت همراه شوند.

سلامت چشم

مطالعات متعدد نشان داده است که تماشای محتوا در پروژکتور در مقایسه با استفاده از نمایشگر استاندارد برای چشمان بهتر است. نه تنها چشم انسان هنگام مشاهده تصاویر نمایش داده شده راحت‌تر و کمتر فشار می‌آورد، بلکه اندازه بزرگ صفحه نمایشی که پروژکتورها ارائه می‌کنند نیز به چشم نیاز دارد که کمتر فشار بیاورد.

تحرک

ایده تلاش برای انتقال یک تلویزیون بیش از 100 اینچی حتی در یک مسافت کوتاه، به سرعت به یک کابوس لجستیکی تبدیل می‌شود، با این حال، این موضوع در مورد پروژکتورها بسیار دور از ذهن است. این سیستم‌ها در نسخه‌های مینی موبایل مناسب برای سفر ارائه می‌شوند، اگرچه حتی پروژکتورهای غیر همراه نیز حداقل در مقایسه با تلویزیون‌های مدرن نسبتاً قابل حمل هستند.

10 مدل از بهترین پروژکتورهای 4K ارزان قیمت 

اکنون که حول مزایای عینی پروژکتورها و مواردی که هنگام خرید یک پروژکتور باید در نظر بگیرید، فکر کرده اید، بیایید به ده مدل پروژکتور 4K با قیمت مقرون به صرفه که در حال حاضر می توانید بخرید، بپردازیم.

KODAK LUMA 350 PORTABLE

350 KODAK یک پروژکتور قابل حمل فوق العاده جمع و جور است که مجموعه ای از ویژگی های چشمگیر از جمله وای فای داخلی، اتصال بلوتوث، و انعکاس صفحه نمایش را به همراه امکانات استاندارد بیشتری مانند پورت های USB و HDMI دارد. و در حالی که این مینی پروژکتور وضوح کامل 4K UHD را ارائه نمی دهد، می تواند از 4K بومی پشتیبانی کند.

مشخصات

رزولوشن: Full Ultra HD (و پشتیبانی از 4K بومی)

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 150 اینچ

روشنایی: 350 لومن

قیمت: 300 دلار

ELITEPROJECTOR DLP ULTRA SHORT THOW PROJECTOR

با حداقل فاصله پرتاب کمتر از 4 اینچ، این سیستم پرتاب فوق العاده کوتاه EliteProjector دارای ویژگی های قابل توجه فراوانی است. پروژکتور دارای رتبه IPX2، نسبت کنتراست 20000:1، پاوربانک 37800 میلی آمپر ساعتی و سیستم صوتی بسیار مجهز با یک جفت بلندگوی 8 واتی با پشتیبان آمپر کلاس D با درایورهای دیافراگم آلومینیومی و نرخ پاسخ 20 کیلوهرتز است.

مشخصات

رزولوشن: 4K

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 120+ اینچ

روشنایی: 1500 لومن

قیمت: 899 دلار

VIEWSONIC PX701-4K 4K PROJECTOR

تعداد بسیار کمی از پروژکتورهای 4K نسبت به مدل PX701-4K هزینه بهتری برای شما دارند. این پروژکتور واقعی 4K مجهز به 3200 لومن، نرخ تازه‌سازی 240 هرتز، زوم اپتیکال 1.1 برابر، تثبیت‌کننده ضد تاب‌خوردگی، کیستونینگ خودکار عمودی و افقی، و قابلیت پخش بی‌سیم محتوا از برنامه‌هایی مانند نتفلیکس و دیزنی پلاس، این پروژکتور واقعی 4K همچنین دارای لامپی است که می تواند 20000 ساعت قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورد.

مشخصات

رزولوشن: 4K UHD

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 300 اینچ

روشنایی: 3200 لومن

قیمت: 950 دلار

AAXA 4K1 4K DLP PROJECTOR

این پروژکتور با وزن کمتر از 4 پوند، دارای فناوری تصویر دی ال پی، 1500 لومن، نسبت کنتراست 2000:1، دو پورت HDMI، لامپ LED RGB با طول عمر 30000 ساعت، بلندگوهای داخلی 2 وات، وضوح Ultra HD 4K است. ، و اندازه صفحه نمایش تا 200 اینچ است.

مشخصات

رزولوشن: 1080P (و پشتیبانی از 4K بومی)

اتصال بی سیم: خیر

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 200 اینچ

روشنایی: 1200 لومن

قیمت: 979 دلار

JMGO O1 PRO

JMGO O1 Pro که با همکاری دوربین مشهور Leica ساخته شده است، یک پروژکتور کاملاً جدید با فاصله کوتاه است که به مجموعه ای از ویژگی های کاملاً پیشرفته مجهز شده است. 01 PRO دارای نسبت کنتراست 6000:1 و روشنایی 1500 لومن است و می‌تواند از بهترین تلویزیون‌ها و پروژکتورهای هوشمند امروزی استفاده کند. سایر عناصر قابل توجه عبارتند از: سیستم هوشمند ادراک صفر و کالیبراسیون خودکار رنگ دیوار.

مشخصات

رزولوشن: 1080P (و پشتیبانی از 4K بومی)

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 110 اینچ

روشنایی: 1500 لومن

قیمت: 1299 دلار

OPTOMA UHD38

مسلماً UHD38 Optoma  یک پروژکتور 4000 لومن 4K UHD با نسبت کنتراست دینامیک 1،000،000:1، نرخ تازه‌سازی تا 240 هرتز، پاسخ ورودی سریع 4.2 میلی‌ثانیه و اندازه صفحه‌نمایش عظیم تا 300 اینچ است.

مشخصات

رزولوشن: 4K UHD

اتصال بی سیم: خیر

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 300 اینچ

روشنایی: 4000 لومن

قیمت: 1399 دلار

BENQ TK700STI 4K

TK700STi بنکیو با یک آداپتور بی‌سیم Android TV به فروش می‌رسد، دارای وضوح عالی 3000 لومن، وضوح واقعی 4K UHD با پشتیبانی از XPR Tech، یک بلندگوی 5 واتی، و دسترسی و سازگاری با Android TV و Google Play است.

مشخصات

رزولوشن: 4K UHD

اتصال بی سیم: بله (فروش با آداپتور)

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 200 اینچ

روشنایی: 3000 لومن

قیمت: 1499 دلار

VIEWSONIC X10-4KE 4K UHD

یکی دیگر از پروژکتورهای کاملا مدرن و پیشرفته که با قیمتی در حدود 1500 دلار عرضه می شود، ViewSonic X10-4KE به لطف بارگذاری با فناوری بسیار پیشرفته، کیفیت صوتی و تصویری فوق العاده ای را ارائه می دهد. یک لامپ با طول عمر بیشتر 30000 ساعت، حداکثر اندازه صفحه نمایش 200 اینچ با وضوح 4K UHD، فناوری بین قطبی قاب، و بلندگوهای بلوتوث داخلی Dual Harman Kardon همگی به عنوان موارد استاندارد در این سیستم ارائه می شوند. این پروژکتور 2400 لومنی به لطف مجهز بودن به دسته چرخان بسیار قابل حمل است و در نسخه های 2900، 3200 و 4000 لومنی نیز موجود است.

مشخصات

رزولوشن: 4K UHD

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 200 اینچ

روشنایی: 2400 لومن

قیمت: 1500 دلار

EPSON HOME CINEMA 3200 4K 3LCD PROJECTOR

این مدل مملو از ویژگی‌ها و فناوری‌های قابل استفاده از جمله تصحیح کیستون ± 30 درجه، روشنایی رنگ و سفید 2900 لومن، لامپ UHE 250 وات با طول عمر 3500 ساعت، تعویض لنز عمودی و افقی، محدوده نسبت پرتاب 2.15:1، سازگاری با طیف گسترده‌ای از سیگنال‌ها و ورودی‌ها، وضوح 4K PRO-UHD، و پرتاب فوق‌العاده کوتاه به اندازه 1.32 اینچ در حالی که هنوز می‌توانید تصاویری به بزرگی 300 اینچ را پخش کنید.

مشخصات

رزولوشن: 4K PRO-UHD

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 300 اینچ

روشنایی: 2900 لومن

قیمت: 1500 دلار

NEBULA COSMOS MAX 4K

Nebula Cosmos Max 4K که حول یک محفظه بیضی شکل منحصر به فرد و براق ساخته شده است، یکی دیگر از پروژکتورهای فوق العاده برتر است که کیفیت تصویر واقعی 4K UHD را با پشتیبانی از 1500 لومن، دارای صدای Dolby Digital Plus، نیز می باشد. یک تابع Hybrid Log Gamma. Cosmos 4K که قادر به نمایش تصویری تا اندازه 150 اینچی با وضوح قابل توجه است، همچنین می‌تواند از هر یک از بیش از 5000 برنامه و سرویس موجود در Android TV پخش جریانی کند.

مشخصات

رزولوشن: 4K UHD

اتصال بی سیم: بله

حداکثر اندازه صفحه نمایش: 150 اینچ

روشنایی: 1500 لومن

قیمت: 1600 دلار

منبع: hiconsumption