محافظت از ویدئو پروژکتور سینمای خانگی در برابر کودکان
محافظت از ویدئو پروژکتور سینمای خانگی در برابر کودکان

محافظت از ویدئو پروژکتور سینمای خانگی در برابر کودکان

ما بچه هایمان را دوست داریم، اما سیستم سینمای خانگی خود را نیز دوست داریم. با این حال، کودکان خردسال اغلب دشمن یک دستگاه سینمای خانگی سالم و کارآمد هستند. چگونه می توانیم ویدئو پروژکتور را از دستان کودک خود محافظت کنیم؟ حتی دوستان خوش نیت ما که با تنظیمات خاص ما آشنا نیستند، می توانند دستگاه خراب کنند. از حیوانات خانگی خود نیز غافل نشویم…

در اینجا چند نکته برای حفظ عملکرد سیستم شما در مواجهه با افراد بی تجربه و کنجکاوی جوانان وجود دارد.

شما پول جدی را برای یک پروژکتور سینمای خانگی جدید 4K و صفحه سینما خرج کرده‌اید و می‌خواهید سال‌های آینده از سرمایه‌گذاری خود لذت ببرید.

بنابراین چگونه از وسایل خود در برابر کودکان محافظت می کنید؟ بهترین راه برای محافظت از سینمای خانگی شما چیست؟ در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌توانید وسایل تماشای فیلم خود را از دست فرزندانتان در امان نگه دارید و در نتیجه بچه‌هایتان را از شما در امان نگه دارید!

چگونه یک سینمای خانگی را ضد کودک کنیم

یک صفحه نمایش پروژکتور جمع شونده بگیرید

اگر بچه دارید، می دانید که همه چیز را لمس می کند! سطح نمایشگر یک پروژکتور را می توان به راحتی با روغن، غذا و خاک روی دست های کوچک خراشید یا آسیب دید. راه‌هایی برای تمیز کردن صفحه نمایش پروژکتور وجود دارد، اما پس از خراب شدن، تعمیر آن تقریبا غیرممکن است، به این معنی که هر بار که روی سطح پرتاب می‌کنید، آن عیب را خواهید دید. برای جلوگیری از لمس آن زائده های کوچک یا اینکه توپ سرکشی که در خانه پرتاب می شود سطح را خراب نکند، بهترین راه حل این است که یک صفحه سینما جمع شونده تهیه کنید.

این صفحه‌ها به داخل محفظه می‌پیچند و سطح را از هرگونه آسیب احتمالی محافظت می‌کنند.

خرید پروژکتور با روکش اتوماتیک لنز

لنز ظریف ترین قسمت پروژکتور است. این ایده آل نیست که به خاطر داشته باشید که برای محافظت از لنز درپوش قرار دهید، به خصوص اگر آن را روی سقف نصب می کنید. با استفاده از پروژکتور سینمای خانگی با پوشش اتوماتیک لنز، مانند Epson LS11000، لنز از گرد و غبار و انگشتان در امان خواهد بود.

پروژکتور خود را از سقف نصب کنید 

والدین می دانند، اگر در دسترس باشد، کودکان به آن خواهند رسید. بنابراین به جای اینکه آن را روی میز یا قفسه ای قرار دهید که امکان ضربه زدن به آن وجود دارد، پروژکتور خود را از سقف نصب کنید. با اتصال آن به سقف، نمی توان پروژکتور را از موقعیت خارج کرد یا بدتر از آن، ضربه خورد!

از باکس پروژکتور استفاده کنید 

شما یک بار به آنها گفته اید، هزار بار به آنها گفته اید.  اما همه ما می دانیم که این مانع آنها نمی شود. آن توپ سرکش که می تواند به صفحه نمایش شما آسیب برساند، می تواند به راحتی به پروژکتور آسیب برساند. بنابراین برای اطمینان از اینکه هیچ چیزی نمی تواند به سینمای خانگی شما آسیب برساند، باکس پروژکتور از آن محافظت می کند. برای اکثر والدین این ممکن است یک کار اضافی باشد، اما برای کسانی که واقعاً بچه های پردردسر دارند، باکس می تواند مفید باشد.

کابل های خود را بپوشانید 

اگر کابل ها را در امتداد پایه دیوار خود قرار دهید، کشیدن آنها برای بچه های کوچک می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. اگر آنها خیلی محکم خم شوند، می توانند به بلندگوها ضربه بزنند یا به پورت های اتصال آسیب برسانند. استفاده از روکش کابل یا سازمان دهنده سیم برای پنهان کردن کابل ها و سیم ها، خطرات زمین خوردن را از بین می برد و کودکان را از بازی با آنها باز می دارد. بهتر است تمام کابل های خود را از دیوارها عبور دهید. این همچنین به جلوگیری از جویدن سیم‌ها توسط حیوانات خانگی کمک می‌کند.

پایه بلندگوها را روی زمین محکم کنید یا آنها را روی دیوار نصب کنید 

بلندگوهای روی پایه ها بسیار سنگین هستند و به راحتی به آنها ضربه می زنند. شما می خواهید آن پایه ها را با پیچ و مهره روی زمین محکم کنید. می‌توانید از کیسه‌های شن برای سنگین‌کردن آن‌ها استفاده کنید، اما این می‌تواند ناخوشایند به نظر برسد. گزینه دیگر این است که بلندگوهای سینمای خانگی خود را به دیوار نصب کنید. حتی بهتر از آن استفاده از بلندگوهای سینمای خانگی درون دیواری است که فرورفته هستند. این کار از برخورد با بلندگوها جلوگیری می‌کند و از آویزان شدن کودکان شما به آن‌ها جلوگیری می‌کند.

لوازم الکترونیکی خود را در کابینت ها قفل کنید 

تجهیزات، پخش کننده های رسانه، گیرنده های سینمای خانگی و لوازم جانبی را در کابینت ها یا کشوهای قفل دار نگهداری کنید تا از دسترسی کودکان به آنها جلوگیری کنید. فقط مطمئن شوید که این وسایل الکترونیکی دارای تهویه مناسب هستند تا بیش از حد گرم نشوند.

از پریزهای ضد کودک استفاده کنید 

درپوش های پریزهای ضد کودک را نصب کنید یا از محافظ های برق با روکش داخلی استفاده کنید تا از چسباندن انگشتان یا اشیاء دیگر توسط کودکان به پریزهای برق جلوگیری کنید.

ریموت‌های خود را گم نکنید 

بچه‌ها (و بزرگسالان) عادت دارند که با ریموت‌ها به اشتباه جابجا شوند یا حتی با آن سرگردان شوند. از یک سبد برای قرار دادن ریموت‌های خود استفاده کنید یا آن‌ها را کنار صندلی  قرار دهید تا شما و فرزندانتان بدانید آن‌ها را کجا قرار دهید. همچنین می‌توانید AirTags را به ریموت‌ها اضافه کنید تا راحت‌تر آن‌ها را پیدا کنید.

ایده دیگر این است که سینمای خانگی خود را با کنترل صوتی خودکار کنید تا حتی نیازی به استفاده از ریموت نداشته باشید.

اتاق سینمای خانگی خود را قفل نگه دارید 

اگر بچه های کوچک دارید، بهترین راه برای محافظت از سینمای خانگی خود این است که آنها را کاملاً با در قفل از اتاق خارج کنید. این تضمین می کند که آنها نمی توانند به تجهیزات گران قیمت شما آسیب بزنند یا فضای تماشای فیلم شما را خراب کنند.

گارانتی طولانی‌تری برای تجهیزات خود دریافت کنید 

می‌توانید هر چه دوست دارید یک سینمای خانگی را ضد کودک کنید، اما حقیقت این است که وقتی بچه دارید، حوادثی اتفاق می‌افتد. ضمانت‌های تمدید شده تجهیزات سینمای خانگی آسیب‌های ناشی از هر دلیلی از جمله کودکان را پوشش می‌دهد.

با بچه ها صحبت کنید 

بدون شک بهترین کاری که می توانید برای محافظت از سینمای خانگی در برابر کودکان انجام دهید این است که با بچه های خود صحبت کنید. نحوه استفاده از دستگاه ها را به آنها آموزش دهید تا هیچ یک از تنظیمات یا کالیبراسیون شما را به هم نریزند. برای آنها توضیح دهید که تجهیزات چقدر گران و شکننده هستند و به آنها اعتماد کنید تا بتوانند از اتاق رسانه استفاده کنند.

قوانین و مرزهای روشنی را با فرزندان خود در مورد آنچه در منطقه سینمای خانگی مجاز است و آنچه ممنوع است تعیین کنید. به آنها در مورد خطرات دست زدن به وسایل، بالا رفتن از مبلمان و دویدن در اطراف اتاق آموزش دهید. اگر بچه های خردسال دارید، از اسباب بازی مورد علاقه آنها برای توضیح اهمیت وسایل سینمای خانگی خود استفاده کنید. هنگامی که به آنها اعتماد می شود، کودکان اغلب بسیار بیشتر از آنچه ما تصور می کنیم مسئولیت پذیر هستند.

ساختن یک سینمای خانگی چه فایده ای دارد اگر تمام خانواده شما هم نتوانند از آن لذت ببرند؟
وقتی اتاق سینمای خود را از کودک محافظت می کنید، کودکان و مهمتر از آن تجهیزات گران قیمت خود را ایمن نگه می دارید. (یا راه دیگری در اطراف آن است؟)

به طور کلی، کلید محافظت از سینمای خانگی در برابر کودکان در این است که خطرات احتمالی را پیش‌بینی کرده و برای از بین بردن آنها اقدامات لازم را انجام دهید. به طور منظم منطقه را بازرسی کنید تا مطمئن شوید که برای کودکان امن و ایمن است. همانطور که آن بچه ها بزرگتر می شوند، آنها نیز می توانند سال ها از شکوه و عظمت یک سینمای خانگی لذت ببرند.

منبع: projectorscreen