7 اشتباه در مورد ویدئو پروژکتور استوک

7 اشتباه در مورد ویدئو پروژکتور استوک

متاسفانه ویدئو پروژکتور استوک همیشه با دستگاه های نو موجود در بازار مقایسه می شوند و مخاطب این مورد را لحاظ نمی کند که یک دستگاه دست دوم ممکن است از 10 سال قبل باشد و انتظاری که از سری های جدید داریم نباید در مورد همه مدل های استوک هم داشته باشیم.

پورت های جدید در همه مدل ها

معمولا ویدئو پروژکتور های ارزان استوک پورت اچ دی ام آی را ندارند و پروژکتور های رده میانی هم اکثرا پورت ام اچ ال را ندارند ولی در مدل های گران تر استوک معمولا اچ دی ام آی است و این یکی از دلایل گران تر بودن نسبت به سایر مدل های ارزان می باشد.

استوک مدل های جدید

اینکه چون نو یک مدل موجود است حتما استوک آن هم در بازار وجود داشته باشد یک تصور اشتباه است. این تصور غیر ممکن نیست ولی به صورت اندک شمار مثلا کسی از دستگاه نو خود راضی نباشد و بلافاصله قصد فروش کند که خیلی این اتفاق با توجه به تجربه بنده احتمال پایینی دارد.

به این دلیل که دستگاه های نو معمولا کارایی خوبی دارند و سطح انتظار را برآورده می سازند و شاید بعد از 5 سال از خرید این اتفاق بیفتد پس انتظار اینکه مدل های جدید استوک آن هم در بازار باشد پایین است. 

پروژکتور استوک با رزولوشن بالا

ویدئو پروژکتور با رزولوشن بالا به خاطر اینکه در مدل های قدیم بیشتر از FULL HD در دستگاه ها  به کار نرفته است بعید است که براحتی پیدا شود مثلا یافتن ویدئو پروژکتور 4K  استوک خیلی سخت است و اگر هم پیدا کنید انتظار تفاوت قیمتی مثل سایر مدل های استوک را نداشته باشید بخاطر کم بودن و نداشتن تفاوت زیاد با دستگاه های نو از قیمت بالایی برخوردار هستند.

پروژکتور جیبی استوک

شما پس از جستجو در اینترنت به خوبی به این نکته پی می برید که یافتن ویدئو پروژکتور جیبی دست دوم خیلی سخت است. یکی از دلایل آن این است که کلا کاربری جیبی یک کاربری جدید است و دستگاه قدیمی جیبی معمولا وجود ندارند و دومین عامل روشنایی پایین و قیمت ارزان نو برخی از مدل های جیبی است که اگر بخواهیم آن را بفروشیم قیمت آن آنقدر پایین می شود که ارزش فروش ندارد و در سری مدل های گران قیمت جیبی بخاطر کیفیت بالای آنها کمتر کسی قصد فروش می کند.

اهمیت به ظاهر ویدئو پروژکتور

برخی مدل های استوک از نظر طراحی ظاهری به زیبایی سری های جدید خود نمی باشند ولی کیفیت بسیار مطلوبی دارند مثل برند اپسون که مدل های قدیمی این برند بزرگ تر و سنگین تر از سری های جدید آن می باشند ولی کیفیتی تفاوت زیادی ندارند.

عدم توجه به کارکرد لامپ

ما در استوک پروژکتور مدل هایی که کم کار یا دارای لامپ نو می باشند را ذکر کرده ایم و توجه به این نکته از آنجایی مهم است که داشتن لامپ نو در قیمت دستگاه تاثیر دارد قیمت لامپ برای  همه مدل های استوک یکسان نیست و معمولا مدل های جدیدتر لامپ های گران تری دارند. ولی به طور میانگین حدود 800000 تومان می باشد که در یک مدل استوک ارزان نصف قیمت دستگاه می شود.

استوک کشور خاص

معمولا دستگاه استوک، استوک اروپا و آمریکا است و فقط در برخی مدل ها امکان تشخیص وجود دارد و در این مدل ها هم تفاوت خاصی احساس نمی شود و اهمیت دادن به این موضوع نباید برای شما خیلی مهم باشد.

ولی اگر بتوانید استوک از داخل ایران که فرد یک دستگاه  را استفاده کرده و امکان تست به شما را هم می دهد می تواند خرید خوبی برای شما باشد ولی معمولا این طور استوک ها که در دیوار یا شیپور قرار می گیرند امکان ضمانت کالا را به شما نمی دهند و در صورت مشکل پاسخ گو نمی باشند. به همین دلیل توصیه می کنیم فقط در صورت شناخت و یا تضمین دادن از فرد از آن خریداری نمایید.