آیا دیتا پروژکتورهای اپتما ارزش خرید دارند؟
آیا دیتا پروژکتورهای اپتما ارزش خرید دارند؟

آیا دیتا پروژکتورهای اپتما ارزش خرید دارند؟

آیا قصد خرید ویدئو پروژکتور اپتما را دارید؟ در این مورد، مهم است که این سوال را مطرح کنید که  آیا پروژکتورهای Optoma خوب هستند؟  اپتما یک برند پرطرفدار پروژکتور و پیشگام در چندین دسته است. اینبرند  اولین شرکتی بود که پروژکتورهای پیکو و دی وی دی را معرفی کرد. در حال حاضر، اپتما پیشرو در پروژکتورهای تجاری مبتنی بر DLP است و مدل های متنوعی را برای انتخاب ارائه می دهد. در این مقاله، به جنبه های مختلف برند اپتما می پردازیم و به شما اطلاع می دهیم که آیا پروژکتور بعدی شما باید از اپتما باشد یا خیر.

آیا پروژکتورهای اپتوما خوب هستند؟

اپتما یک برند معتبر پروژکتور است و به دلیل طیف گسترده ای از پروژکتورهای تجاری خود مشهور است. با این حال، شکایات متعددی در مورد خرابی فناوری پروژکتور، عمر کم لامپ، مدل های گیج کننده پروژکتور، خدمات پس از فروش ضعیف و ادعاهای گارانتی ناقص وجود دارد. اکنون که پاسخ سریع دارید، بیایید به 7 موردی که قبل از خرید پروژکتور اپتما باید در نظر بگیرید، برویم.

تاریخچه مختصری از پروژکتورهای اپتوما

اپتوما یک برند معروف پروژکتور است که به دلیل فناوری پیشرفته و راه حل های نوآورانه خود در سطح جهانی شناخته شده است.

این شرکت که در سال 2002 تأسیس شد، به سرعت به دلیل ارائه پروژکتورهای با کیفیت بالا شهرت یافت. سفر اپتما با تمرکز زیاد بر پروژکتورهای سینمای خانگی دیجیتال برای یک تجربه سرگرمی همهجانبه آغاز شد.

Optoma DV10 – اولین دی وی دی پروژکتور جهان

در طول سال ها، مجموعه محصولات اپتما به پروژکتورهای تجاری و آموزشی گسترش یافت. اپتما دارای طیف گسترده ای از پروژکتورهای DLP (پردازش نور دیجیتال) برای افزایش کیفیت و طول عمر تصویر است.

ویدئو پروژکتورهای اپتما به طور گسترده برای موارد استفاده مختلف مانند سینماهای خانگی، کلاس های درس، اتاق های هیئت مدیره و رویدادهای بزرگ استفاده می شوند.

7 نکته در مورد پروژکتورهای Optoma

1. محبوبیت

Optoma به راحتی یکی از 5 برند برتر پروژکتور در جهان است.

پروژکتورهای اپتوما بیشتر در محیط های تجاری و آموزشی کاربرد دارند. بنابراین، آنها برای اتاق های کنفرانس، کلاس های درس، سخنرانی ها، رویدادهای فضای باز و غیره مفید هستند.

بزرگترین رقبای آن اپسون و بنکیو هستند که حضور جهانی نیز دارند و مدل های پروژکتور زیادی را در بازار عرضه می کنند.

اکثر پروژکتورهای محبوب Optoma در محدوده 500 تا 800 دلار قرار دارند که ترکیبی عالی بین قیمت و عملکرد ارائه می دهد.

از چند سال گذشته، پروژکتورهای لیزری اپتما نیز کشش زیادی در بازار ایجاد کرده اند. به این دلیل است که اپتما پروژکتورهای لیزری خود را با سخت افزار مناسب بازی متصل می کند.

2. طیف وسیعی از مدل های پروژکتور

در حال حاضر، اپتما مدل های متعددی از پروژکتور در فروش دارد. این شامل پروژکتورهای مبتنی بر لامپ، لیزری و LED است که برای استفاده در مشاغل، خانه و بازی ها ارائه می شود.

اپتما به لطف معرفی تکنولوژی مدرن و طولانی مدت پروژکتورهای خود، پروژکتورهای مبتنی بر لامپ خود را به تدریج حذف می کند.

در طول سال ها، اپتما بیش از 270 پروژکتور را راه اندازی کرده است که هر کدام کمی متفاوت از یکدیگر هستند.

در حال حاضر، اپتما حدود 60-70 مدل پروژکتور در فروش دارد. برخی از آنها برای استفاده تجاری از جمله سالن های سینما در نظر گرفته شده اند.

 

پروژکتور لیزری Optoma ZU1300 با روشنایی 12000 انسی لومن

این پروژکتورها می توانند تا 12000 انسی لومن روشنایی تولید کنند و قیمت آنها بیش از 15000 دلار است.

3. بهترین حالت استفاده

مشابه برندهای دیگر مانند اپسون و بنکیو ، اپتما دارای پروژکتورهایی است که مخاطبان بیشتری را تامین می کند.

بنابراین، شما همیشه یک پروژکتور اپتما را پیدا خواهید کرد که برای سینمای خانگی، بازی، ارائه، استفاده در فضای باز و غیره ایده آل است.

پروژکتورهای DLP مبتنی بر لامپ آن هنوز در بازار مورد توجه هستند و قیمت پایین تر آن را به یک معامله غیرقابل مقاومت برای اکثر مصرف کنندگان تبدیل می کند.

بنابراین، صرف نظر از استفاده شما، همیشه یک پروژکتور اپتما را پیدا خواهید کرد که مطابق با نیازهای شما باشد.

اپتوما همچنین پروژکتورهای تجاری تولید می کند که بیش از 10000 انسی لومن روشنایی تولید می کنند و قیمت آنها بیش از 10000 دلار است.

این پروژکتورها برای رویدادهای تجاری، سینماها، نمایشگاه های بزرگ، بازارهای تابلوهای دیجیتال و غیره مفید هستند. برخی از این پروژکتورها همچنین دارای لنزهای قابل تعویض برای مطابقت با نیازهای تاسیسات پیچیده هستند.

4. عملکرد

در حالی که اپتوما پروژکتورهای پر ویژگی و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد، عملکرد آن چیز دیگری را به جای می گذارد، به خصوص پروژکتورهای DLP مبتنی بر لامپ.

بسته به مدل، اکثر پروژکتورهای اپتما به دلیل تراشه های DMD ضعیف و جلوه های رنگین کمانی بدنام هستند که بر تجربه مشاهده تأثیر می گذارد.

اکثر کاربران اپتما برای پایین نگه داشتن هزینه، آن را به قطعات ارزان پروژکتور می گویند. بنابراین، بسیاری از پروژکتورهای اپتما از خرابی تراشه DMD در سال اول پس از خرید رنج می برند، و هزینه های تعمیر نیز در صورت عدم پوشش گارانتی فوق العاده بالا است.

پیکسل مرده در پروژکتور Optoma UHD60 (منبع: AVSforum.com)

به غیر از خرابی کامل تراشه DMD، بسیاری از پروژکتورها از پیکسل/آینه های مرده نیز رنج می برند که می تواند تجربه تماشای پروژکتور شما را خراب کند.

یکی از نظرات Reddit به کاربر در نصب 20 پروژکتور UHD Optoma اشاره می کند. از 20 مورد، 10 مورد دارای خرابی تراشه DMD،  چهار مورد خرابی برد اصلی بودند و هزینه های تعمیر بیشتر از قیمت پروژکتور بود.

جدای از این، پروژکتورهای مبتنی بر لامپ اپتما نیز از عمر کم لامپ رنج می برند. در حالی که انتظار می رود لامپ های پروژکتور با استفاده متوسط حدود 2500 تا 3000 ساعت دوام داشته باشند، لامپ های پروژکتور اپتما فقط حدود 1200-1500 ساعت دوام می آورند که بسیار کم است.

همچنین موارد زیادی وجود دارد که افراد سال ها از پروژکتورهای اپتما خود استفاده می کنند و متوجه هیچ مشکلی نشده اند. با این حال، شکایات اکثر مصرف کنندگان اپتما بیشتر از سایر مارک های پروژکتور قابل توجه است.

5. ویژگی های نوآورانه

در طول سال‌ها، Optoma در خط مقدم نوآوری پروژکتورها قرار داشته است.

فناوری های جدیدتری را معرفی کرده و جایگاه خود را در بازار رقابتی پروژکتور حفظ کرده است.

در چند سال گذشته، این شرکت چندملیتی نوآوری گسترده ای در فناوری لیزری و تولید پروژکتورها برای استفاده در بازی های رقابتی انجام داده است.

برخی از پروژکتورهای لیزری آن نرخ تازه سازی فوق العاده 240 هرتز و زمان پاسخگویی کمتر از 4.2 میلی ثانیه را ارائه می دهند.

این دو ویژگی آن را به یک انتخاب ایده آل برای باشگاه با Playstation 5 یا Xbox Series X و لذت بردن از عناوین بازی های AAA بر روی صفحه نمایش بزرگ تبدیل می کند. جدا از آن، Optoma برخی از درخشان ترین پروژکتورهای لیزری را ارائه می دهد.

Optoma GT2100HDR درخشان ترین پروژکتور لیزری با روشنایی 4200 لومن است.

پروژکتور لیزری Optoma GT2100HDR می تواند تا 4200 لومن روشنایی تولید کند که آن را به درخشان ترین پروژکتور لیزری برای مصرف کنندگان تبدیل می کند.

6. پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مشتری اپتما مشابه قابلیت اطمینان کلی آن، چیزی نیست که بتوان به آن افتخار کرد.

بسیاری از مشتریان، در کانال ها و انجمن های مختلف رسانه های اجتماعی، در مورد پشتیبانی مشتری و خدمات پس از فروش متوسط صحبت کرده اند.

اکثر مصرف کنندگان می دانند که یک محصول الکترونیکی می تواند در هر زمانی مشکل ایجاد کند یا از کار بیفتد. اما این را با پشتیبانی ضعیف مشتری همراه کنید، و شما یک دستور العمل برای فاجعه خواهید داشت.

جدای از این، بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که بخش خدمات مشتری اپتما برای خرابی قطعه در مدت گارانتی، بدون هیچ تقصیری از طرف مشتری، پول درخواست کرده است.

بنابراین، به‌عنوان یک مشتری اپتما ، مواجهه با یک پروژکتور خراب و سپس مقابله با آن با خدمات ضعیف به مشتریان، می‌تواند خسته‌کننده باشد.

7. ارزش برای پول

در مقایسه با رقبای خود مانند اپسون و بنکیو، پروژکتورهای اپتما عموماً ارزان‌تر و با ارزش هستند.

از سال گذشته، اپتما  قیمت پروژکتورهای مبتنی بر لامپ خود را کاهش داده است. بنابراین، شما می توانید یک پروژکتور 1080p با روشنایی بیش از 3000 لومن با قیمت کمتر از 500 دلار پیدا کنید.

در مقایسه با پروژکتورهای برندهای چینی، خرید پروژکتوری مانند Optoma H190X یک معامله با ارزش به نظر می رسد. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، اپتما به دلیل استفاده از قطعات ارزان‌تر نیز بدنام است. از این رو، توصیه می شود با احتیاط خرید کنید.

آیا باید پروژکتور Optoma بخرید؟

اگر من یک خریدار مبتدی یا برای اولین بار پروژکتور بودم، اپسون را به اپتما ترجیح می دادم.

در حالی که پروژکتورهای اپتوما روی کاغذ پرسود به نظر می رسند، عملکرد ضعیف و خدمات پس از فروش آن به تعویق افتاده است.

خرابی تراشه‌های DMD آن، پروژکتور را کاملاً غیرقابل استفاده می‌کند و هزینه‌های تعمیر آن بیشتر از قیمت پروژکتور است.

توصیه می کنم محصولات برندهای رقیب اپتما را مشاهده کنید.

نتیجه

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد که وقتی می‌پرسید “آیا پروژکتورهای اپتوما خوب هستند؟”

هدف اصلی این مقاله ضربه زدن به اپتما نیست، بلکه کمک به شما به عنوان یک مصرف کننده برای تصمیم گیری آگاهانه است.

خرید پروژکتور سرمایه گذاری ارزانی نیست. از این رو، لازم است قبل از اینکه پول خود را در یک واحد قرار دهید، دقت لازم را انجام دهید.

سوالی دارید؟ لطفاً از گذاشتن آنها در بخش نظرات زیر دریغ نکنید.

منبع:  visualjacker