بهترین لوازم جانبی ضروری برای ویدئو پروژکتور
بهترین لوازم جانبی برای کار با ویدئو پروژکتور

بهترین لوازم جانبی ضروری برای ویدئو پروژکتور

پروژکتورها به بخشی جدایی ناپذیر از خانه ها و دفاتر مدرن تبدیل شده اند. دامنه آنها گسترده شده است و لوازم جانبی پروژکتور موجود در بازار نیز افزایش یافته است. چند لوازم جانبی ضروری وجود دارد که باید به همراه پروژکتور خود روی آنها سرمایه گذاری کنید. برخی از آنها به بهبود کیفیت تصویر کمک می کنند در حالی که برخی دیگر تجربه بینندگان را افزایش می دهند. تعدادی لوازم جانبی پروژکتور برای مراقبت از پروژکتور شما و افزایش عمر آن طراحی شده اند. سه پایه ها، کیف های حمل و براکت های نصب به فاکتور راحتی می افزایند.

لوازم جانبی ضروری برای استفاده با پروژکتور

اگر به دنبال گسترش تنظیمات پروژکتور خود هستید، در اینجا برخی از لوازم جانبی ضروری برای استفاده با پروژکتور خود آورده شده است. شما حداقل برخی از آنها را بدون توجه به موارد استفاده مفید خواهید یافت.

1. پرده نمایش پروژکتور

پرده نمایش پروژکتور

پرده نمایش پروژکتور یکی از لوازم جانبی ضروری برای استفاده در پروژکتور شماست. این یکی از لوازم جانبی است که به گرفتن تصویری ثابت و واضح کمک می کند. استفاده از دیوار یا پتو به عنوان پرده نمایش پروژکتور برای استفاده گاه به گاه، مانند هنگام تماشای فیلم در حیاط خلوت، مناسب است. با این حال، برای یک سینمای خانگی یا اتاق کنفرانس اختصاصی، بهتر است روی پرده نمایش پروژکتور سرمایه گذاری کنید. دلیل آن این است که پرده نمایش سطح صاف تری دارد و کیفیت تصویر برتر را تضمین می کند. برای اتاق هایی که نور محیطی بالایی دارند، پرده نمایش پروژکتوری که نور را رد می کند ضروری است، مگر اینکه بتوانید نور را به طور کامل خاموش کنید. شما می توانید یک صفحه نمایش پروژکتور در اندازه ها و نسبت های مختلف خریداری کنید. چند تولید کننده محبوب صفحه نمایش پروژکتور عبارتند از Vankyo، Elite Screens و VIVO. آنها صفحه نمایش دائمی و قابل حمل را برای پروژکتورها فراهم می کنند.

2. پاک کننده لنز پروژکتور

پروژکتورها به مرور زمان به دلیل خاک و گرد و غبار کثیف می شوند. حتی اگر مجموعه لنز و فیلترهای مهر و موم شده داشته باشند، گرد و غبار در قسمت بیرونی لنز می نشیند. بر کیفیت تصویر ارائه شده تأثیر می گذارد. بنابراین، تمیز کردن پروژکتور به طور منظم با استفاده از کیت تمیز کردن بسیار مهم است. پاک کننده لنز پروژکتور از جمله لوازمی است که از آسیب دیدن پروژکتور جلوگیری می کند. کیت تمیز کردن حرفه ای یکی از بهترین لوازم جانبی برای پروژکتورها است. که به طور خاص برای تمیز کردن لنز اقلام الکترونیکی طراحی شده است. بسته شامل چند برس و یک پمپ هوا برای از بین بردن کثیفی است. یک اسپری تمیزکننده نوری به همراه دستمال‌های تمیزکننده لنز و حوله‌های میکروفیبر  در آن وجود دارد. آنها به تمیز کردن لنز بدون خراش کمک می کنند. کیت تمیز کردن لنز و صفحه نمایش یک گزینه جایگزین در میان لوازم جانبی پروژکتور است. پاک کننده لنز یکی از لوازم جانبی مهمی است که به گرفتن تصویری ثابت و واضح در مدت طولانی کمک می کند.

3. بلندگو برای پروژکتور

فرقی نمی‌کند یک پروژکتور برای خانه، محل کار یا فضای باز در نظر بگیرید، یک یا دو بلندگو می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی در میان لوازم جانبی پروژکتور باشد. اکثر پروژکتورها دارای بلندگوهای داخلی نیستند و آنهایی که کیفیت صدای ضعیفی دارند، بلندگوهای آنها به سختی قابل شنیدن هستند و برای تماشای فیلم مناسب نیستند. برای بهبود تجربه تماشا، بهتر است بلندگوهای خارجی را انتخاب کنید. شما مجبور نیستید روی یک سینمای خانگی گران قیمت سرمایه گذاری کنید. اسپیکرهای پروژکتور در اندازه های مختلف موجود است. حتی یک سیستم بلندگوی استریو 2.1 مقرون به صرفه صدای مناسبی را ارائه می دهد. اسپیکرهای قابل حملی نیز وجود دارد که می‌توان از آنها برای حیاط خلوت استفاده کرد.

4. دستگاه پخش ویدئو برای پروژکتورها

اگر به دنبال لوازم جانبی پروژکتور سینمای خانگی هستید، دستگاه پخش ویدئو انتخابی عالی برای شماست. یک پروژکتور باید به دستگاهی مانند پخش کننده DVD، کنسول، کامپیوتر، ست تاپ باکس یا رسانه ذخیره سازی برای پخش یک ویدیو متصل باشد. با ظهور سرویس‌های استریم، دستگاه‌های پخش ویدئو مانند Amazon Firestick، Apple TV، Chromecast و Roku جایگزین دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند پخش‌کننده‌های DVD و ست‌تاپ باکس‌ها شده‌اند. آنها ضریب فرم کوچکی دارند و به طور قابل توجهی بزرگتر از یک درایو ذخیره سازی USB نیستند. تا زمانی که اتصال اینترنت بی سیم در دسترس باشد، می توانید از دستگاه های پخش ویدئو در هر مکانی استفاده کنید. این مزیت آنها را برای تماشای فیلم در حیاط خلوت شما ایده آل می کند. بنابراین، هنگامی که صحبت از بهترین لوازم جانبی برای پروژکتورها می شود، یک دستگاه پخش ویدئو یک ابزار ضروری است. اگر یک پروژکتور هوشمند با قابلیت Wi-Fi داخلی دارید، ممکن است به آن نیاز نداشته باشید.

5. سه پایه پروژکتور

سه پایه پروژکتور یکی از بهترین لوازم جانبی برای دارندگان پروژکتور است. برای افرادی که از پروژکتور قابل حمل استفاده می کنند و در اتاق هایی که نصب پایه غیرممکن است ایده آل است. پایه یک سطح صاف را فراهم می کند و می تواند در هر مکانی استفاده شود. می توانید پایه های سه پایه را برای استفاده دراز کنید و برای حمل و نقل آن ها را جمع کنید. پایه های سه پایه پروژکتور در اندازه های مختلف موجود است که مناسب پروژکتورهای معمولی و پیکو است. چند گزینه عالی عبارتند از پایه لپ تاپ و پروژکتور قابل تنظیم DJ AmazonBasics و پایه سه پایه پروژکتور لپ تاپ AkTop Pro. پایه پروژکتور سه پایه آلومینیومی VANKYO نیز بسیار توصیه می شود. اگر به دنبال لوازم جانبی هستید که به داشتن یک تصویر ثابت و واضح کمک کند، پس روی پایه سه پایه پروژکتور سرمایه گذاری کنید. برای سناریوهایی که در آن پروژکتور باید از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شود مناسب است.

6. پایه براکت پروژکتور

پایه براکت پروژکتور می تواند گزینه ای عالی برای خریدارانی باشد که به دنبال بهترین لوازم جانبی برای پروژکتور هستند. این امکان را به شما می دهد تا یک پروژکتور را به طور دائم نصب کنید، چه در محل کار و چه در خانه. پایه یکی از لوازم جانبی است که از آسیب دیدن پروژکتور جلوگیری می کند زیرا دستگاه به طور ایمن با پیچ نصب می شود. لازم نیست نگران باشید که شخصی به طور تصادفی از روی سطحی مانند میز به پروژکتور ضربه بزند. پایه‌های پروژکتور لوازم جانبی هستند که به گرفتن تصویری ثابت و واضح کمک می‌کنند. آنها برای اطمینان از اینکه تصاویر متناسب با صفحه نمایش هستند، انعطاف پذیری نصب را ارائه می دهند. می توانید از آنها در سناریوهایی استفاده کنید که پروژکتور باید به طور دائم نصب شود، مانند سینمای خانگی یا اتاق کنفرانس. پایه های براکت پروژکتور در اشکال و اندازه های مختلف موجود است. خریداران می توانند با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنند.

7. کیف پروژکتور

اگر از یک پروژکتور قابل حمل استفاده می کنید، کیف یکی از لوازم جانبی ضروری پروژکتور برای شماست. یک محفظه پروژکتور به شما امکان می دهد پروژکتور را به راحتی و ایمن حمل کنید. همچنین فضای ذخیره سازی دیگر لوازم جانبی را نیز فراهم می کند. می توانید کابل های HDMI و برق، آداپتورها، ماوس، قلم های تعاملی، تبلت ها، درایوهای ذخیره سازی و سایر لوازم جانبی را در جیب های ارائه شده قرار دهید. برخی از آنها ممکن است محفظه ای برای یک نوت بوک یا تبلت کوچک داشته باشند. کیف یکی از لوازم جانبی است که از آسیب دیدن پروژکتور جلوگیری می کند. و هکچنین از خط،خش، لک و عوامل محیطی مانند گرد و غبار محافظت می کند. کیف های پروژکتور با لایه های ضخیم بهترین لوازم جانبی برای پروژکتورها هستند زیرا آسیب فیزیکی را به حداقل می رساند. اندازه بزرگ قاب پروژکتور سلکسون برای اکثر کاربران مناسب خواهد بود.

8. عینک سه بعدی پروژکتور

صاحبان خانه هایی که پروژکتوری دارند که از پخش ویدیوی سه بعدی پشتیبانی می کند، عینک های سه بعدی را یکی از بهترین لوازم جانبی برای پروژکتورها می دانند. آنها تجربه تماشای فیلم همهجانبه را تسهیل می کنند. اکثر تولید کنندگان عینک های سه بعدی را در بسته بندی قرار نمی دهند و باید جداگانه خریداری شوند. دو نوع عینک سه بعدی وجود دارد – عینک سه بعدی غیرفعال و عینک سه بعدی شاتر فعال. شما عینک پروژکتوری را انتخاب کنید که توسط پروژکتور شما پشتیبانی می شود. عینک های سه بعدی، مانند سایر لوازم جانبی پروژکتور، به طور جداگانه توسط تولید کنندگان پروژکتور و تامین کنندگان شخص ثالث فروخته می شوند. خریداران می توانند از برند پروژکتور خود یا از سایت ها شناخته شده خرید کنند.

9. آداپتورها

آداپتورهای نمایشگر یکی دیگر از موارد موجود در لیست بهترین لوازم جانبی پروژکتورها هستند. اغلب، ممکن است مجبور شوید از یک پروژکتور با رایانه های اداری یا لپ تاپ ها استفاده کنید. اگر کانکتور لپ تاپ یا کامپیوتر شما با کانکتورهای روی پروژکتور متفاوت است، باید یک آداپتور را در لیست لوازم جانبی پروژکتور خود قرار دهید. محبوب ترین کانکتورهای نمایشگر عبارتند از VGA، DVI، HDMI و DisplayPort. به طور کلی، کامپیوترهای اداری دارای یک پورت VGA هستند، در حالی که پروژکتورها ممکن است از پورت HDMI استفاده کنند، اگرچه برعکس آن نیز امکان پذیر است. بنابراین، برای اتصال دستگاه به پروژکتور به یک آداپتور HDMI به VGA نیاز است. آداپتور Moread HDMI به VGA محبوب ترین گزینه است. از طرف دیگر، می توانید به جای آداپتور، کابل HDMI به VGA را خریداری کنید. انواع دیگر آداپتورها یا کابل های نمایشگر عبارتند از:

DVI به VGA
Display Port به VGA
Mini Display Port به VGA
HDMI به DVI

10. سوئیچ HDMI

سوئیچ HDMI یکی از بهترین لوازم جانبی برای پروژکتورهایی است که پورت های نمایش ورودی محدودی دارند. این به شما امکان می دهد چندین دستگاه را به یک پورت HDMI روی پروژکتور خود متصل کنید. سوئیچ دارای دکمه ای برای تغییر منبع انتخاب شده در صورت نیاز است. می توانید دستگاه هایی مانند کنسول، جعبه پخش جریانی و لپ تاپ را به طور همزمان به پروژکتور متصل کنید. هر بار که نیاز به استفاده از دستگاه دیگری دارید، نیازی به برداشتن و اتصال مجدد کابل ها را برطرف می کند. چند سوئیچ HDMI با یک کنترل از راه دور برای تعویض منبع ورودی به راحتی ارائه می شود. سوئیچ‌های 1080p@60Hz و 4K@60Hz کمک می‌کنند تا تصویری ثابت و واضح داشته باشند. اگر پروژکتور شما پورت های HDMI کافی ندارد، روی سوئیچ سرمایه گذاری کنید.

منبع: projectorsavvy