بهترین دیتا پروژکتور سینمای خانگی سال 2023: Epson، BenQ، Optoma، Anker و غیره
بهترین دیتا پروژکتور سینمای خانگی سال 2023: Epson، BenQ، Optoma، Anker و غیره

بهترین دیتا پروژکتور سینمای خانگی سال 2023: Epson، BenQ، Optoma، Anker و غیره

به یک تلویزیون کوچک بسنده نکنید، با این پروژکتورهای سینمای خانگی عالی تجربه یک سینما را در خانه داشته باشید.

اگر به دنبال تجربه سینما در خانه هستید، احتمالاً بهتر است به جای یک تلویزیون بزرگ 85 اینچی، از یک پروژکتور استفاده کنید. پروژکتورها در سال‌های اخیر بسیار مقرون به صرفه‌تر شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهند که از تمام نمایش‌ها، فیلم‌ها و بازی‌های خود در یک صفحه نمایش خیره‌کننده 100 اینچی مشاهده کنید. بعلاوه، می‌توانید یک پروژکتور را با نوار صوتی جفت کنید تا صدایی فراگیر و اتاق را پر کند. برای کمک به شما در یافتن بهترین پروژکتور برای سینمای خانگی خود، مدل های مورد علاقه خود را در بازار در حال حاضر گردآوری کرده ایم.

پروژکتورهای سینمای خانگی مدرن دارای کیفیت تصویر چشمگیر، روشنایی خوب در نور محیط، رنگ های زنده و نسبت کنتراست با کیفیت هستند  و می توانید یکی از آنها را از حدود 200 دلار شروع کنید. این بدان معناست که شما می توانید با کسری از هزینه یک تلویزیون بزرگ یک صفحه نمایش بزرگ داشته باشید. و بسیاری از مدل ها قابل حمل هستند، و آنها را برای یک شب فیلم در حیاط خلوت زیر ستاره ها عالی می کند.

برای اینکه نگاهی اجمالی به برخی از انتخاب‌های ما برای بهترین پروژکتور 2023 داشته باشید: ما اپسون سینمای خانگی 5050UB را به عنوان بهترین پروژکتور سینمای خانگی می‌پسندیم. بهترین پروژکتور برای پول هنوز BenQ HT2050A است، اما به زودی تولید آن متوقف می شود. جایگزین آن، HT2060، عالی و یکی از بهترین پروژکتورهای ما است.

چه به دنبال خرید یک پروژکتور 4K باشید، چه چیزی می خواهید که منابع HD را عالی جلوه دهد یا به چیزی نیاز دارید که بتوانید در حال حرکت از آن استفاده کنید، این لیست بهترین پروژکتورهای سینمای خانگی را در اختیار شما قرار می دهد.

سینمای خانگی اپسون 5050UB

بهترین پروژکتور سینمای خانگی 2023

روشن، رنگارنگ، انعطاف پذیر

بزرگ

Epson Home Cinema 5050UB بهترین پروژکتور خانگی همه جانبه است که ما بررسی کرده ایم. نسبت کنتراست عالی، همراه با روشنایی چشمگیر و رنگ دقیق، همه با جزئیات بهتر از آنچه که با یک پروژکتور با وضوح 1080p امکان پذیر است، داشته باشید، و همه قطعات را برای یک تصویر فوق العاده در اختیار دارید. این پروژکتور سرگرمی خانگی ارزان نیست، اما نسبت به سایر پروژکتورهای موجود در این لیست (به غیر از سونی که دوباره نصف آن است) کیفیت تصویر را افزایش می دهد. دارای HDMI 2.0 است که به شما امکان می دهد 4K 60p انجام دهید. جابه‌جایی گسترده لنز و زوم موتوری امکان پذیر است.

BenQ HT2060

بهترین پروژکتور 1080p

رنگ عالی و واقعی

نسبت کنتراست مناسب

جابجایی لنز عمودی

روشنایی نسبتاً متوسط است

برای 1080p کمی گران است

BenQ HT2060 جایگزین مدل محبوب قدیمی ما، HT2050A می شود. شباهت های زیادی دارد، از جمله وضوح 1080p، تغییر لنز و دقت رنگ عالی. نکته جدید در HT2060 حرکت به سمت LED ها به جای یک لامپ سنتی برای ایجاد نور است. این دو فایده اصلی دارد. اول، LED ها باید در طول عمر پروژکتور دوام بیاورند. دیگر نیازی به تعویض لامپ ها هر چند سال یکبار نیست. دوم دقت و عمق رنگ چشمگیر است. تصویر غنی و واقعی است.

نقاط ضعف کلی کاهش روشنایی است، اگرچه HT2060 هنوز یک پروژکتور روشن است.  خرید HT2060 حدود 25 درصد گرانتر است. با این حال، از آنجایی که نیازی به تعویض لامپ ندارید، هزینه مالکیت در طول عمر پروژکتور در مقایسه با HT2050A بسیار کمتر است.

پروژکتور قدیمی تر، مو به مو با نسل قبلی خود، هنوز عالی به نظر می رسد، اما در کل HT2060 کمی بهتر است. اگر بودجه شما حدود 1000 دلار است و اتاقی با نور کنترل شده دارید، این پروژکتوری است که باید تهیه کنید. اگر به خروجی نور شدید نیاز دارید، Epson HC2350 به مراتب روشن‌تر است.

 

Epson Home Cinema 2350

بهترین پروژکتور 4K مقرون به صرفه

4K

طراحی فشرده

خیلی روشن

صدای بلند با حداکثر روشنایی

کنتراست بسیار متوسط است

از نظر فنی 4K اما سایر پروژکتورها وضوح بیشتری دارند

اپسون HC2350 یک پروژکتور 4K بسیار روشن با قیمت عالی است. دارای تغییر لنز، جریان داخلی و اندازه جمع و جور است. قیمت آن از زمان عرضه کاهش یافته است، بنابراین اکنون با یکی دیگر از موارد مورد علاقه ما، BenQ HT2060 1080p که در بالا ذکر شد، روبه رو می شود.

HC2350 بسیار روشن است. این یکی از درخشان ترین پروژکتورهایی است که تا به حال اندازه گیری کرده ایم. با این حال، نسبت کنتراست آن عالی نیست، بسیار کمتر از حد متوسط. در نتیجه، تصویر آن در مقایسه با برخی از پروژکتورهای دیگر، به ویژه BenQ فوق الذکر، شسته تر و “مسطح” است. در حالی که 4K است، HC2350 از LCD برای ایجاد تصویر خود استفاده می کند و به همین دلیل مستعد تاری حرکت است. بنابراین همیشه آنطور که انتظار دارید تیز به نظر نمی رسد.

اگر برای 4K آماده هستید و به چیزی با روشنایی فوق العاده نیاز دارید، این بهترین گزینه در هر جایی نزدیک به 1000 دلار است.

BenQ HT2050A

بهترین پروژکتور زیر 800 دلار 2023

کیفیت تصویر عالی نسبت به قیمت

تغییر لنز و زوم محدود

ما این را در دسته  “پرژکتور ارزان” قرار نمی دهیم، اما BenQ HT2050A قطعا بهترین ویدئو پروژکتوری است که می توانید در قبال پول تهیه کنید. این مدل یک تصویر روشن با کنتراست عالی و دقت رنگ واقعی ایجاد می کند. همچنین یکی از تنها مدل‌های قابل مقایسه با تعویض لنز عمودی است که تنظیم را کمی آسان‌تر می‌کند. از اکثر پخش کننده های رسانه، کنسول های بازی، رایانه های شخصی، مک و دستگاه های تلفن همراه با گزینه های ورودی مانند HDMI، USB و غیره پشتیبانی می کند. به علاوه، پروژکتور تاخیر ورودی کم 16 میلی‌ثانیه را برای بازی‌های همهجانبه ارائه می‌کند.

BenQ به زودی HT2050A را متوقف می کند. جایگزین آن، HT2060، در بالا ذکر شده است. کمی گران تر است، اما به جای لامپ های قابل تعویض HT2050A از LED استفاده می کند. بنابراین HT2060 در طول عمر خود ارزان تر خواهد بود. اگر نمی‌خواهید برای شروع بیشتر هزینه کنید یا روشنایی بالاتر HT2050A را می‌خواهید، تا زمانی که هنوز در دسترس است، بسیار عالی است.

AAXA P8

بهترین پروژکتور ارزان قیمت

ریز و روشن

کیفیت تصویر عالی نیست

P8 کوچک بسیار بزرگتر از اندازه آن است که نشان می دهد. اگرچه انصافاً، اندازه دستی به هیچ وجه نشان نمی دهد که می تواند تصویری را نمایش دهد. بیشتر شبیه اسباب بازی است. اما روشنایی مناسبی دارد، دارای بلندگوی داخلی است و فقط 250 دلار یا حتی کمتر قیمت دارد.

نه باتری دارد و نه هیچ برنامه پخشی. بنابراین شما باید آن را در نظر بگیرید. این مدل دارای ورودی HDMI و اتصال USB است، بنابراین می توانید یک استریم استیک را متصل کنید و همه برنامه های پخش جریانی را که احتمالاً می خواهید دریافت کنید.

گزینه‌های روشن‌تر و گزینه‌های با ظاهر بهتری وجود دارد، اما به نسبت قیمت P8 به سختی می‌توان آن را شکست داد.

Anker Nebula Mars II Pro

بهترین پروژکتور قابل حمل 2023

صدا برای یک قابل حمل خوب است

استفاده از آن می تواند راحت تر باشد

این مدل کوچکتر از یک بسته شش تایی کوکاکولا است و مجهز به جریان Wi-Fi، یک بلندگوی بلوتوث با صدای شگفت انگیز و حتی یک دسته است. تصحیح عمودی خودکار و دستی کیستون افقی را ارائه می دهد. این مینی پروژکتور قابل حمل همچنین دارای یک چیز است که بسیاری از پروژکتورهای فشرده مانند Vimgo P10 فاقد آن هستند: باتری داخلی. این پروژکتور مقرون به صرفه یک دستگاه سرگرمی همه کاره است که بسیار زیبا است. قیمت آن حدود 550 دلار است، اما وقتی آن را مستقیماً از Anker تحویل بگیرید و از کد تبلیغاتی WSCPCC8CGG در هنگام پرداخت استفاده کنید، می توانید 70 دلار پس انداز کنید.

سونی VPL-VE325ES

بهترین پروژکتور با کیفیت

کیفیت تصویر باور نکردنی

قیمت باور نکردنی

سونی VPL-VW325ES یک مدل خیره کننده مطلق با برچسب قیمت مناسب است. نسبت کنتراست، که به راحتی مهمترین جنبه کیفیت کلی تصویر است، بهتر از اپسون 5050 و به طور قابل توجهی بهتر از هر پروژکتوری است که هزینه قابل توجهی بیشتر ندارد. این مدل سونی به طور قابل توجهی بیشتر از هر پروژکتور دیگری در این لیست قیمت دارد. با ویژگی کاهش تاخیر ورودی، کادر مربوط به بازی را علامت می‌زند. و با روشنایی که می تواند تا 1500 لومن برسد، در یک اتاق روشن نیز به خوبی کار می کند. اگر قیمت بال است، کیفیت تصویر نیز باورنکردنی است.

سونی تولید VW325ES را متوقف کرده است، اما همچنان می‌توانید آن را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

Epson Home Cinema LS11000

بهترین پروژکتور لیزری 4K

لیزر

قیمت اولیه بالا

سینمای خانگی اپسون LS11000 شبیه اپسون 5050 است اما به جای لامپ از ترکیب لیزر و فسفر برای ایجاد نور استفاده می کند. این به معنای رنگ بهتر، عدم تعویض لامپ، روشن/خاموش شدن سریعتر و نسبت کنتراست پویا قابل استفاده تر است. شیفتر پیکسل های مختلف پیشرفته تر به معنای وضوح بهتر نسبت به 5050 است. شروع آن گرانتر است، اما در طول عمر پروژکتور باید تقریباً یکسان باشند. بنابراین کیفیت تصویر بهتر برای تقریباً همان هزینه کل مالکیت، باعث می شود که این موضوع در مقایسه با 5050 ارزش بررسی داشته باشد.

اپسون EF-12

بهترین پروژکتور لیزری فشرده

طراحی زیبا

نسبت به عملکردش گران است

EF-12 یک پروژکتور کوچک و بسیار قابل حمل است که شباهت زیادی به Anker Nebula Pro و BenQ GS50 دارد، اما با فضای کمی متفاوت مطابقت دارد. حمل آن آسان است و به عنوان یک بلندگوی بلوتوث نیز عمل می کند، اما بر خلاف آن دو، باتری آن خالی نمی شود به برق متناوب نیاز دارد. نور EF-12 توسط “تکنولوژی پرتاب آرایه میکرولیزر” اپسون ایجاد شده است. بله، پرتوهای لیزر، که تصویر روشن‌تری نسبت به مدل‌های مبتنی بر LED مانند Nebula و GS50 ارائه می‌دهند.

Optoma UHZ50

بهترین پروژکتور لیزری 4K نفر دوم

جزئیات، رنگ و روشنایی عالی

زوم محدود و تغییر لنز

Optoma UHZ50 از یک لیزر آبی و یک فسفر زرد برای ایجاد تصاویر فوق‌العاده روشن و فوق‌رنگ استفاده می‌کند. روشن است و دارای دومین نسبت کنتراست برتری است که از پروژکتور DLP اندازه گیری کرده ایم. همچنین به دلیل اینکه DLP است، جزئیات بسیار خوبی دارد. محدوده زوم و جابجایی لنز نسبتاً محدود است، بنابراین در اتاق‌هایی مانند Epson 5050 یا LS11000 جای نمی‌گیرد، اما در غیر این صورت بسیار خوب است.

Xgimi Halo Plus

بهترین پروژکتور قابل حمل 1080p

عملکرد عالی برای قابل حمل

گران

Xgimi Halo Plus یک پروژکتور نسبتا کوچک 1080p با باتری 2.5 ساعته و بلندگوهای شگفت آور قدرتمند است. دارای Android TV داخلی است، بنابراین پخش جریانی بسیار آسان تر از بسیاری از دستگاه های قابل حمل دیگر است. برای یک پروژکتور قابل حمل عملکرد خوبی دارد، اما قیمتی برابر با BenQ HT2050A دارد که عملکرد بسیار بهتری دارد. اما برای شب های معمولی فیلم به دور از خروجی، عالی کار می کند. همچنین توجه داشته باشید که می توانید با فعال کردن کوپن فوری در صفحه محصول، 130 دلار در آمازون پس انداز کنید.

Vimgo P10

بهترین پروژکتور ارزان رتبه دوم

فوق العاده ارزان

تصویر قابل تماشا، اما نه عالی

قیمت Vimgo P10 بین 140 تا 270 دلار در نوسان است، در حالی که پروژکتور ارزان قیمت مورد علاقه ما، AAXA P8 است. این پروژکتور بسیار بزرگتر از P8، بزرگترین پروژکتور ارزان قیمتی است که ما در واقع آزمایش کرده ایم، و به مراتب کمتر قابل حمل است. با این حال، هنوز هم در مقایسه با پروژکتورهای اندازه کامل و گران‌تر «کوچک» است.

کیفیت تصویر از برخی جهات بهتر از P8 و در برخی موارد بدتر است. Vimgo P10 نسبت کنتراست عالی و روشنایی مناسبی دارد، اما رنگ آن مناسب نیست. مرکز تصویر به طور قابل توجهی واضح تر و روشن تر از بقیه تصویر است. این عالی نیست.

تصویری کاملاً قابل تماشا با کمتر از 150 دلار. حتی دارای Netflix داخلی است.

پروژکتورهای دیگری که ما آزمایش کرده ایم

BenQ GS50

BenQ GS50 یک پروژکتور 1080p در اندازه جعبه ناهار است که دارای باتری داخلی است. حتی می توانید از آن به عنوان یک بلندگوی بلوتوث استفاده کنید. با این حال، نسبت به Xgimi Halo Plus برای پول مشابه کم‌تر است، بنابراین ما آن را به جای آن توصیه می‌کنیم.

Samsung Freestyle

طرح فری استوانه ای کوچک ایده جالبی است، اما کوتاه است. Freestyle تقریباً به اندازه یک بلندگوی بلوتوث است و در واقع می تواند دو برابر شود، Freestyle می تواند روی پایه خود بچرخد تا تصویری را در هر ارتفاعی روی دیوارها و حتی سقف نشان دهد. پخش داخلی آن بسیار بهتر از اکثر پروژکتورهای قابل حمل اجرا می شود. با این حال، فاقد باتری است و عملکرد آن در بهترین حالت متوسط است. بدتر از آن، قیمت آن 50٪ بالاتر از آن چیزی است که باید براساس ظاهر و عملکرد آن باشد.

Xiaomi Mi Smart Projector 2

یکی دیگر از پروژکتورهای نسبتا گران قیمتی که ما آن را دوست نداشتیم، شیائومی حداقل دارای طراحی زیبا و اپل مانند است. ما از اندازه جمع و جور، وضوح 1080p و پخش جریانی داخلی Android TV استقبال کردیم، اما معایب آن بیشتر از جوانب مثبت است. نسبتاً کم نور است، مخصوصاً نسبت به قیمت، و فاقد باتری داخلی و سازگاری با منبع تغذیه USB است، بنابراین واقعا قابل حمل نیست. بررسی پروژکتور هوشمند Mi Xiaomi 2 ما را بخوانید.

Epson Home Cinema 880

یکی از پروژکتورهای خانگی ارزان قیمت اپسون است، اما همچنان مقدار قابل توجهی نور را منتشر می کند.  با این حال، نسبت کنتراست مناسب نیست، بنابراین کیفیت کلی تصویر ضعیف است. .

LG HU810PW

یک پروژکتور پیشرفته  لیزری با وضوح 4K است که می تواند تصاویر زیبا و رنگارنگ ایجاد کند. همچنین ساکت است و یک جعبه جعبه‌ای جذاب دارد. نسبت کنتراست بسیار ضعیف است، بنابراین در مجموع به خوبی سایر پروژکتورها در محدوده قیمت کلی خود به نظر نمی رسد.

Anker Nebula Solar Portable

یک پروژکتور قابل حمل با باتری داخلی است که 3 ساعت دوام می آورد. وضوح 1080p دارد، اما خیلی روشن نیست و کنتراست آن عالی نیست. در حالی که Anker Mars II Pro مشکلات خاص خود را دارد، به طور کلی با همان پول گزینه بهتری است.

Anker Nebula Cosmos Laser 4K

از آنجایی که دارای دسته و اندازه جمع و جور است، Cosmos Laser 4K از نظر فنی قابل حمل است، اما به سختی مینی وزن آن بیش از 10 پوند است. همچنین باتری وجود ندارد، بنابراین باید آن را به برق وصل کنید. خوب و روشن است، اما نکات منفی دیگر  نداشتن زوم، متوسط کیفیت کلی تصویر و قیمت گزاف برای آنچه دریافت می‌کنید آن را از این لیست دور نگه می‌دارد.

چگونه پروژکتورهای سینمای خانگی را آزمایش می کنیم

هر پروژکتوری که بررسی می کنیم از طریق آزمایش دقیق عینی و ذهنی انجام می شود. ویراستاران CNET محصولات و خدماتی را که در مورد آنها می نویسیم بر اساس شایستگی ویراستاری انتخاب می کنند.

مقایسه عملکرد پروژکتور

 

برند مدل قیمت رزولوشن روشنایی (لومن) کنتراست
Anker Mars II Pro $547 720p 337 354:1
Anker Nebula Solar $500 1080p 196 407:1
BenQ HT2060 $999 1080p 985 1,380:1
BenQ HT2050A $749 1080p 1,591 2,094:1
BenQ TH685 $1,244 1080p 1,641 853:1
Epson EF-12 $700 1080p 650 394:1
Epson HC 880 $738 1080p 2,085 221:1
Epson HC 2250 $750 1080p 1,729 1,026:1
Epson HC 5050 $2,500 1080p x2* 1,732 5,203:1
Epson LS11000 $3,500 4K 1,378 1,808:1
LG HU810PW $2,000 4K 1,498 490:1
Optoma UHD35 $1,581 4K 1,567 649:1
Optoma UHZ50 $2,799 4K 1,486 1,007:1
Sony VPL-VE325ES $5,398 4K 1,732 5,203:1
Xgimi Halo Plus $849 1080p 284 368:1

سوالات متداول در مورد پروژکتورهای سینمای خانگی

بهترین مینی پروژکتور چیست؟

مینی پروژکتورها پروژکتورهایی هستند که به اندازه کافی کوچک هستند تا به راحتی در یک دست نگه دارند. آنها فوق العاده قابل حمل هستند، اما نه به روشنی و نه به خوبی همتایان بزرگتر خود به نظر می رسند. به طور کلی، ما AAXA P8 را به دلیل اندازه کم و عملکرد بالا برای دسته خود دوست داریم.

بهترین پروژکتور برای فیلم های فضای باز چیست؟

اگر می خواهید شب فیلم را به فضای باز منتقل کنید، چند گزینه دارید. ما به طور کلی توصیه می کنیم، در صورت امکان، از یک پروژکتور خانگی معمولی استفاده کنید و یک سیم اکستنشن را اجرا کنید. پروژکتورهای خانگی تصاویر بسیار بهتر و روشن تری را با هزینه مشابه یا کمتر از پروژکتورهای قابل حمل ارائه می دهند.

اگر می خواهید کاملاً بی سیم باشید، ما Xgimi Halo Plus را دوست داریم. نسبتاً گران است، اما عمر باتری مناسب و کیفیت تصویر را ارائه می دهد.

چه نوع پروژکتوری باید تهیه کنید؟

پروژکتورهای LCD و Digital Light Processing رایج ترین فناوری ها هستند. پروژکتورهای سطح بالاتر اغلب از طرح های LCOS یا کریستال مایع روی سیلیکون استفاده می کنند. اینها به عنوان SXRD و DILA به بازار عرضه می شوند. LCOS تقریباً از هر نظر نسبت به LCD و DLP برتری دارد، اما به طور قابل توجهی گران تر است.

LCD (تقریباً منحصراً توسط اپسون استفاده می شود) و DLP هر دو نقاط قوت و ضعف خود را دارند. DLP معمولا واضح تر است، LCD اغلب روشن تر است. با این حال، هر دو فناوری تصاویر روشن و واضح ارائه می دهند. این بیشتر به مدل خاص پروژکتور مربوط می شود تا فناوری های خاص.

آیا برای تجربه بهتر پروژکتور به صفحه نمایش نیاز دارید؟

شما می توانید از هر سطح صافی برای نمایش تصویر خود استفاده کنید. با این حال، انتظار نداشته باشید که بهترین سطح برای یک پروژکتور باشد. برای مثال، تمام برجستگی‌های کوچک در دیوار، به‌عنوان «نویز» اضافی در تصویر قابل مشاهده خواهند بود. این می تواند حواس پرتی باشد. اگر بهترین کیفیت تصویر را از پروژکتور خود می خواهید، حتی یک صفحه نمایش ارزان قیمت گزینه بسیار بهتری است. این به این دلیل است که صفحه های پروژکتور تمایل دارند تصویر را به میزان قابل توجهی روشن کنند و سطح صافی ایجاد کنند که فقط تلویزیون، فیلم یا بازی شما را نشان می دهد.

پروژکتور قابل حمل یا خانگی؟

مدل‌های قابل حمل نسبت به عملکردشان گران هستند، اما می‌توانند در جایی کار کنند که پریز نباشد. اگر قصد ندارید از پروژکتور دور از خانه خود استفاده کنید، یک پروژکتور سنتی بسیار روشن تر خواهد بود و می تواند در خارج از خانه استفاده شود. فقط به یاد داشته باشید که وقتی کارتان تمام شد آن را وارد کنید.

منبع: cnet

نظرات (2)

مقیمی

ویدئو پروژکتور های انکر چطوریا خوبا برای استفاده روزانه یا نه؟

    stock projector

    برای استفاده معمول و روزانه دستگاه های استوک میتونن خوب باشن مدل هایی مثل انکر بیشتر قابل حمل بودنشون مورد توجه تا بشه تو سفر یا کار تجاری ازشون استفاده کرد