آیا می توان از ویدئو پروژکتورهای لیزری در نور روز استفاده کرد؟
آیا می توان از پروژکتورهای لیزری در نور روز استفاده کرد؟

آیا می توان از ویدئو پروژکتورهای لیزری در نور روز استفاده کرد؟

بخش بزرگی از جذابیت پروژکتورهای لیزری قابل حمل این است که می توان از آنها در هر مکانی استفاده کرد، اما آیا می توان آنها را در هر زمان استفاده کرد؟ همه ما می دانیم که پروژکتورها در اتاق های تاریک بهترین عملکرد را دارند، اما آیا می توانند در نور روز نیز کار کنند؟

قبل از اینکه بخواهید پروژکتور لیزری خود را برای یک پیک نیک بسته بندی کنید، باید مطمئن شوید که پروژکتور شما به اندازه کافی روشن است که در روز روشن دیده شود.

اگر به دنبال یک پروژکتور لیزری مناسب برای استفاده در نور روز هستید، دقیقاً به شما خواهیم گفت که به دنبال چه چیزی باشید و همچنین چگونه می توانید پروژکتور خود را روشن تر کنید.

پروژکتور شما به چند لومن نیاز دارد تا در نور روز قابل مشاهده باشد؟ آیا پروژکتورهای خاصی وجود دارند که برای استفاده در نور روز بهترین عملکرد را دارند؟

یک پروژکتور برای نور روز به چند لومن نیاز دارد؟

یک پروژکتور برای دیده شدن در نور روز حداقل به 2500 لومن نیاز دارد.

میزان روشنایی تصویر پروژکتور تعیین می کند که آیا می توانید آن را در نور روز ببینید یا خیر. روشن ترین زمان روز حدود 120000 لومن روشنایی است که می تواند پرده نمایش پروژکتور شما را روشن و نمایش تصویر آن را دشوار کند.

برای بهترین دید، از پروژکتوری با روشنایی حداقل 2500 لومن استفاده کنید، اگرچه هر چه روشن تر باشد بهتر است.

نکته مهم در مورد پروژکتورهای لیزری این است که آنها معمولاً بسیار روشن تر از پروژکتور لامپی هستند، بنابراین پیدا کردن پروژکتوری با تعداد لومن بالا آسان تر است.

آیا می توان از پروژکتورهای لیزری در نور روز استفاده کرد؟

بله، پروژکتورهای لیزری را می توان در نور روز استفاده کرد.

پروژکتورهای لیزری تا زمانی که حداقل 2500 لومن روشنایی داشته باشند در نور روز قابل استفاده هستند.

اکثر پروژکتورهای لیزری معمولاً حداقل ۲۰۰۰ لومن روشنایی دارند، اما برخی از آنها می‌توانند تا ۲۰،۰۰۰ لومن روشنایی داشته باشند! این بدان معنی است که شما قطعاً می توانید پرده نمایش را ببینید.

در حالی که انواع دیگر پروژکتورها با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در معرض خطر داغ شدن سریع هستند، پروژکتورهای لیزری نیازی به گرم کردن واحد لامپ ندارند و معمولا دمای پایین تری را حفظ می کنند.

از آنجایی که پروژکتورهای لیزری گرمای کمتری ایجاد می کنند، بعید است که واحد فن در یک روز گرم بیش از حد گرم شود.

به خاطر داشته باشید که پروژکتور لیزری شما به روشنی زمانی که در محیط تاریک استفاده می شود، نخواهد بود. همچنین می‌توانید انتظار مشاهده سطوح کنتراست پایین‌تر و رنگ‌های تیره‌تر را داشته باشید، زیرا این ویژگی‌ها به سطح بالایی از روشنایی نیاز دارند تا به وضوح قابل مشاهده باشند.

به طور خلاصه، استفاده از پروژکتور لیزری در نور روز امکان پذیر است، فقط انتظار رنگ های روشن و خطوط واضحی که دستگاه شما معمولا ارائه می دهد نداشته باشید.

آیا پروژکتوری وجود دارد که در نور روز کار کند؟

بله، چندین پروژکتور وجود دارد که در نور روز کار می کنند.

اگرچه اکثر پروژکتورهای با بیش از 2500 لومن باید در نور روز به خوبی کار کنند، ما چند مورد دلخواه داریم. این پروژکتورها به اندازه کافی روشن هستند که در بیرون دیده شوند و در عین حال کیفیت تصویر مناسبی را حفظ کنند.

1. پروژکتور Optoma GT1090HDR

پروژکتور Optoma GT1090HDR دارای روشنایی باورنکردنی 4200 لومن است که برای قابل مشاهده بودن در روز روشن بیش از اندازه کافی است.

همچنین دارای HDR10 است، بنابراین می‌توانید همچنان از گرافیک بازی ویدیویی خود حتی هنگام بازی در فضای باز لذت ببرید. پروژکتور هر زمان که تصویر سازگار با HDR را تشخیص داد به طور خودکار به HDR تغییر می کند، بنابراین نیازی نیست که خودتان نگران تغییر حالت باشید.

این پروژکتور همچنین به عنوان یک واحد پرتاب کوتاه عمل می کند، که می تواند آن را روشن تر نشان دهد زیرا نور پروژکتور نزدیک تر به صفحه نمایش قرار می گیرد.

2.  پروژکتور NEBULA Cosmos Laser 4K

روشنایی این پروژکتور 2400 لومن است، بنابراین می توانید از فیلم های مورد علاقه خود حتی در آفتابی ترین روزها لذت ببرید.

همچنین از بلوتوث پشتیبانی می کند تا مجبور نباشید با کابل ها سر و کار داشته باشید.

بلندگوی 10 واتی آن نیز برای یک جمع کوچک به اندازه کافی بلند است، اگرچه در صورت نیاز می توانید یک بلندگوی بلوتوث خارجی را متصل کنید.

در نهایت، پروژکتور Nebula Cosmos Laser 4K یک پروژکتور هوشمند است، بنابراین می توانید تمام پلتفرم های پخش مورد علاقه خود را مستقیماً از سیستم عامل داخلی واحد تماشا کنید.

3. پروژکتور سینمای خانگی BenQ TK800M 4K UHD

این پروژکتور خیره کننده 4K به طور خاص برای ارائه تصویری روشن در نور محیط طراحی شده است. کنترل از راه دور دستی آن به این معنی است که هر بار که می خواهید تنظیمات را انجام دهید مجبور نخواهید بود از صندلی خود خارج شوید.

روشنایی این پروژکتور 3000 لومن است، بنابراین می‌دانید که روشن‌ترین و واضح‌ترین تصویر ممکن را خواهید داشت.

همچنین دارای تاخیر ورودی کم است، بنابراین برای انجام بازی های ویدیویی از صبح تا غروب عالی است. کنتراست رنگی بالا همچنین آن را برای تماشای بازی های ورزشی بدون تجربه شبح یا تاری رنگ ایده آل می کند.

چگونه می توانم پروژکتور خود را در نور روز روشن تر نشان دهم؟

نکات ما را دنبال کنید تا پروژکتور خود را در نور روز روشن تر نشان دهید.

اگر پروژکتور شما در نور روز کم نور به نظر می رسد، نگران نباشید! پیشنهادات ما را دنبال کنید تا پروژکتور خود در کمترین زمان روشن تر به نظر برسد!

روی پرده نمایش ALR سرمایه گذاری کنید

پرده نمایش های ALR یا بازتاب نور محیط، طوری طراحی شده اند که فقط نور را از یک جهت خاص منعکس می کنند.

این بدان معنی است که به جای بازتاب نور خورشید که از پنجره شما وارد می شود، پرده نمایش فقط نور پروژکتور شما را منعکس می کند. این خواص ضد تابش نور باعث ایجاد تصویری روشن تر و واضح تر می شود.

این پرده نمایش ها به طور خاص برای استفاده در نور روز ساخته شده اند و افزایش محبوبیت آنها به این معنی است که برای مصرف کننده معمولی در دسترس تر هستند.

زیر نور مستقیم خورشید پروجکشن نکنید

حتی درخشان ترین پروژکتورها نیز نمی توانند با پرتوهای خورشید رقابت کنند.

اگر به بیرون پرتاب می کنید، از قرار دادن پروژکتور در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا تصویر را غیر قابل نمایش می کند.

در عوض، یک منطقه سایه پیدا کنید یا صبر کنید تا آنقدر روشن نباشد.

حالت اکو را خاموش کنید

جابجایی پروژکتور به حالت اکو یک راه عالی برای حفظ عمر باتری و لامپ است، اما باعث کم نور شدن پروژکتور نیز می شود.

برای بهترین نتایج، مطمئن شوید که تنظیمات روشنایی پروژکتور شما تا آخر بالا رفته و حالت اکو خاموش است.

اگر یک واحد قابل حمل دارید، ممکن است باتری پروژکتور شما سریع‌تر تمام شود، بنابراین این شما هستید که تصمیم دارید برای مدت طولانی تماشا کنید یا زمانی روشن.

خلاصه

پروژکتورهای لیزری را می توان در نور روز استفاده کرد، اما روشنایی کمتری دارند و به نظر می رسد وضوح تصویر کمتری دارند.

برای دستیابی به بهترین نتایج، خرید یک پروژکتور روشن، استفاده از صفحه نمایش ALR، تصویربرداری در سایه و خاموش کردن حالت اکو را در نظر بگیرید.

تجربه شما از استفاده از پروژکتورهای لیزری در نور روز چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

منبع: pointerclicker