آیا می توان ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟
آیا می توان ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟

آیا می توان ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟

آیا می توان ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟ دیتا پروژکتورهای پرتاب کوتاه در مقایسه با پروژکتورهای پرتاب طولانی نزدیک به پرده نمایش قرار می گیرند و برای اتاق خواب یا فضای اداری کوچکتر ایده آل هستند.

در این مقاله، ما به این سوال در مورد دیتا پروژکتورهای پرتاب کوتاه نصب شده در سقف، مواردی که باید در نظر گرفته شوند، و سایر گزینه ها پرداخته ایم.

مزایای ویدئو پروژکتورهای شورت ترو

یک ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه برای کسی که می خواهد یک پروژکتور را در یک اتاق کوچک راه اندازی کند مفید است. همانطور که از نام آن پیداست، پروژکتورهای پرتاب کوتاه، اندازه طرح ریزی بزرگ را از فاصله پرتاب کوتاه تری تولید می کنند.

در نتیجه، می توانید یک پروژکتور پرتاب کوتاه را روی میز قهوه خود قرار دهید یا آن را بسیار نزدیک به سطح طرح ریزی قرار دهید.

برای صرفه جویی بیشتر در فضا، این سوال بسیار مهم است که آیا می توان پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟ و این همان چیزی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

قبل از آن، درک دو نوع پروژکتور پرتاب کوتاه مهم است:

پروژکتورهای پرتاب کوتاه معمولی: یک صفحه نمایش 100 اینچی را از فاصله 4 تا 6 فوتی از سطح طرح ریزی تولید می کند.
پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه: این پروژکتور فقط چند اینچ دورتر از سطح طرح ریزی قرار می گیرد و یک صفحه نمایش 100 اینچی را به نمایش می گذارد. محل ایده آل پروژکتور UST روی یک واحد تلویزیون است.
در مقایسه، یک پروژکتور پرتاب طولانی برای تولید یک صفحه نمایش 100 اینچی به فاصله 10 تا 12 فوتی نیاز دارد.

آیا می توان ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟

شما به راحتی می توانید یک پروژکتور معمولی پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کنید. می توانید از یک پایه سقفی معمولی برای پروژکتور پرتاب کوتاه خود استفاده کنید. در حالی که پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه به طور ویژه طراحی شده اند تا بر روی یک دستگاه تلویزیون و بسیار نزدیک به صفحه نمایش پروژکتور قرار گیرند.

برای یک ویدئو پروژکتور معمولی پرتاب کوتاه، می توانید به راحتی آن را با این پایه پروژکتور قابل تنظیم VIVO نصب کنید و برق را به آن منتقل کنید.

تصویری که فاصله تقریبی پرتاب مورد نیاز برای یک پروژکتور بسیار کوتاه، پرتاب کوتاه و پرتاب طولانی را نشان می دهد.

از سوی دیگر، پروژکتورهای پرتاب فوق کوتاه یک فناوری جدیدتر و در نتیجه پرهزینه تر هستند. از طرف دیگر، پروژکتورهای معمولی پرتاب کوتاه مدت زیادی است که به فروش می رسند و به راحتی زیر 700 دلار در دسترس هستند.

در حالی که پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه معمولاً برای قرار دادن روی پایه تلویزیون طراحی شده است. با این حال، شما همچنین می توانید آنها را به سقف نیز نصب کنید. به طور خاص، می‌توانید پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه را روی دیوار نصب کنید تا فضای بیشتری را در اتاق خود آزاد کنید.

در مقایسه، مکان ایده آل برای یک پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه، روی پایه تلویزیون است. اگرچه چندین پایه دیواری در بازار موجود است که به شما کمک می کند یک پروژکتور UST را روی دیوار نصب کنید و املاک و مستغلات اتاق خود را آزاد کنید.

برای نصب یک پروژکتور فوق کوتاه به دیوار، به یک پایه دیواری تخصصی مانند این نیاز دارید.

با این اوصاف، پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه زمانی که با صفحه نمایش ALR (رد نور محیطی) استفاده می شوند، بهترین عملکرد را دارند.

هنگامی که یک پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه روی پایه تلویزیون قرار می گیرد، پرده نمایش ALR بهترین عملکرد را دارد. به این دلیل است که پرده نمایش محتوای پروژکتور را نمایش می دهد و تابش خیره کننده و بازتاب نور خورشید و نورهای اطراف را حذف می کند.

کار یک پرده نمایش ALR و پروژکتور پرتابی فوق العاده کوتاه در اتاقی با نور محیط

همانطور که در تصویر بالا می بینید، پرده نمایش ALR دارای یک سطح بافت است که هر چیزی را که از پایین صفحه نمایش داده می شود منعکس می کند. از طرف دیگر، هر نوری که از بالا می‌آید، رد می‌شود و توسط پرده نمایش منعکس نمی‌شود.

موارد استفاده از ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

یک ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه معمولی مانند سایر پروژکتورهای پرتاب بلند محبوب مانند Epson EX9220 یا BenQ HT2050A کار می کند. با این حال، برای تولید یک تصویر بزرگ، تقریباً به نصف مسافت نیاز است تا یک پروژکتور پرتاب طولانی.

همانطور که در بالا ذکر شد، می توانید یک پروژکتور پرتاب کوتاه سقفی نصب کنید. به علاوه، می‌توانید از آن بر روی میز قهوه‌خوری یا پایه پروژکتور اختصاصی نیز استفاده کنید.

 

پروژکتورهای پرتاب کوتاه در یک اتاق کوچک یا فضای محدود به خوبی کار می کنند. آنها کاربردهای اصلی خود را در بازی یا راه اندازی یک شبیه ساز گلف خانگی در یک اتاق فشرده پیدا می کنند.

فاصله پرتاب کوتاه‌تر همچنین به این معنی است که حتی با خروجی روشنایی یکسان نسبت به پروژکتورهای پرتاب طولانی، تصویر روشن‌تری خواهید داشت.

از آنجایی که نور لامپ پروژکتور باید مسافت کوتاه تری را طی کند، پروژکتورهای پرتاب کوتاه حتی با خروجی روشنایی مشابه روشن تر به نظر می رسند.

3 پروژکتور پرتاب کوتاه محبوب

ویدئو پروژکتور فاصله برای طرح ریزی 100 اینچی
BenQ TH671ST 5 فوت (60 اینچ)
Viewsonic PX706HD 5 فوت (60 اینچ)
Optoma UHD35STx 3.7 فوت (43 اینچ)

موارد استفاده از یک پروژکتور پرتابی فوق العاده کوتاه

برای یک اتاق فشرده، پروژکتورهای پرتاب کوتاه جایگزینی عالی برای پروژکتورهای پرتاب بلند هستند. با این حال، پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه با ارائه یک صفحه نمایش عظیم 100 تا 120 اینچی، جایگزین تلویزیون شما می شوند.

یک پروژکتور UST بسیار نزدیک به صفحه نمایش قرار می گیرد. از این رو مدیریت کابل بدون دردسر است. نیاز به سیم های بلندتر را از بین می برد و آنها را در کل اتاق شما اجرا می کند.

پروژکتورهای بسیار کوتاه پرتاب نسبتا جدید هستند و از این رو یک پروژکتور UST مناسب می تواند حدود 2000 تا 3000 دلار قیمت داشته باشد. علاوه بر این، یک صفحه نمایش 100 اینچی ALR رضایت بخش 500 دلار قیمت دارد که قیمت کل را با حاشیه قابل توجهی افزایش می دهد.

از طرفی، اندازه صفحه نمایش بزرگی دارید که می توانید در طول روز با کمک فناوری ALR از آن استفاده کنید.

اکثر مردم پروژکتورهای UST را ترجیح می دهند زیرا به جز نصب پرده پروژکتور نیازی به تغییرات اضافی در اتاق شما ندارند.

علاوه بر این، کیفیت طرح ریزی بدون ایراد است و نیازی به تعویض لامپ ندارد. پروژکتورهای مدرن UST از منبع نور لیزر استفاده می کنند و بین 20000 تا 30000 ساعت دوام می آورند.

مشکلات مربوط به پروژکتورهای پرتاب کوتاه هنگام نصب در سقف

برای یک پروژکتور معمولی پرتاب کوتاه، به سختی مشکلی در نصب سقف وجود دارد. صدها پایه سقفی برای نصب پروژکتورهای پرتاب کوتاه شما در دسترس هستند.

در مقایسه، پروژکتورهای بسیار پرتاب کوتاه با در نظر گرفتن مناسب نصب سقفی ساخته نمی شوند. اکثر پروژکتورهای UST یا سوراخ های نصب در پایین ندارند یا گزینه ای برای چرخاندن صفحه نمایش ندارند.

علاوه بر این، پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه نیز سنگین هستند و وزن آنها به 20 پوند می رسد.

این به این دلیل است که پروژکتورهای UST از چندین لنز و آینه و فناوری لیزر تشکیل شده است که وزن را افزایش می دهد. علاوه بر این، اکثر پروژکتورهای UST دارای یک سیستم بلندگوی داخلی متشکل از چندین بلندگو هستند.

به عنوان مثال، یک پروژکتور محبوب UST مانند Epson Epiqvision LS300 با یک سیستم بلندگوی 2.1 از یاماها عرضه می شود. این شامل دو تویتر و یک ماژول ساب ووفر است که وزن کلی پروژکتور را افزایش می دهد.

بنابراین، قبل از خرید یک پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه، مطمئن شوید که پروژکتور دارای سوراخ های نصب و گزینه صفحه نمایش چرخان است. می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای پروژکتور از وب سایت سازنده آن را بررسی کنید.

سوالات متداول

چند بار باید پروژکتور سقفی خود را تمیز کنم؟

توصیه می شود حداقل ماهی یک بار آن را گردگیری کنید. با این حال، اگر اتاق شما گرد و غبار خاصی دارد، این کار را بیشتر انجام دهید. علاوه بر این، توصیه می کنم زمانی که پروژکتور در حال استفاده نیست، از پوشش گرد و غبار استفاده کنید

آیا می توانم پروژکتور پرتابی فوق کوتاه خود را روی سقف نصب کنم؟

در حالی که از نظر فنی امکان پذیر است، اکثر پروژکتورهای UST برای پایه های میز یا دیوار طراحی شده اند. با این حال، استفاده از پایه دیواری ذکر شده در بالا برای نصب پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه ترجیح داده می شود

نتیجه

امیدوارم این مقاله به پاسخ سوال شما کمک کرده باشد، آیا می توان پروژکتورهای پرتاب کوتاه را روی سقف نصب کرد؟ پاسخ ساده این است که بله، اما چندین اخطار وجود دارد که نیاز به بررسی دارند.

در حالی که پروژکتورهای پرتاب کوتاه معمولی برای نصب در سقف مناسب هستند، در مورد پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه نمی توان همین را گفت.

فرض کنید که قصد خرید یک پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه را دارید، مطمئن شوید که پروژکتور دارای سوراخ های نصب در سقف و گزینه چرخاندن صفحه نمایش است.

علاوه بر این، نمی توانید از یک صفحه نمایش ALR استفاده کنید و باید از یک صفحه نمایش معمولی پروژکتور استفاده کنید یا دیوار خود را با رنگ پروژکتور رنگ کنید.

منبع:  visualjacker