بررسی ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON PRO EB-PU1008W
بررسی ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON PRO EB-PU1008W

بررسی ویدئو پروژکتور اپسون مدل EPSON PRO EB-PU1008W

EPSON EB-PU1008W یک پروژکتور لیزر با روشنایی 8500 انسی لومن که دامنه کامل محتوای 4K را می پذیرد. این پروژکتور برای سالن های بزرگ طراحی شده است ، اما اندازه جمع و جور و سبک وزن آن ، آن را به یک راه حل عالی برای سناریوهای مختلف تبدیل می کند.

اپسون در حال حاضر هفت پروژکتور لیزر را در ترکیب سری P خود ارائه می دهد. بیشتر پروژکتورها ، از جمله این پروژکتور که من در حال بررسی آن هستم ، در یک بدنه سیاه یا سفید موجود است. هیچ یک از این پروژکتورهای سری P با لنز در جعبه همراه نیستند ، اما اپسون لنزهای مختلفی را ایجاد می کند که از این سریال پشتیبانی می کند. من جزئیات بیشتری را در بخش لنز این بررسی ارائه می دهم.

بررسی اجمالی

EPSON EB-PU1008W به لطف موتور لیزر پروژکتور ، حداکثر 8،500 لومن و 20،000 ساعت عمر منبع نور را ارائه می دهد. EB-PU1008W می تواند یک پروژکتور مناسب برای چالش های منحصر به فرد مرتبط با رویدادهای بزرگ باشد. در حالی که خروجی نور این پروژکتور چشمگیر است . EB-PU1008W همچنین بسیار انعطاف پذیر است و آن را به یک راه حل عالی برای انواع برنامه ها تبدیل می کند.

تری ال سی دی

لومن های رنگ مساوی و لومن سفید

مانند همه پروژکتورهای Epson 3LCD ، به همان اندازه لومن های رنگی به عنوان لومن سفید تولید می کند و از یک تصویر روشن و پر جنب و جوش برای رویدادهای بزرگ مانند کنسرت ها و اجرای صحنه ها اطمینان می دهد.

وضوح بومی EB-PU1008W Wuxga (1920×1200 پیکسل) است و از فناوری تقویت 4K Epson استفاده می کند که سه تصویر LCD را دو بار تغییر می دهد (1920×1200 پیکسل X2). اپسون می گوید این فناوری وضوح نمایش داده شده  را برای تولید تصاویر کریستالی تمیز و زنده ارائه می دهد.

اپسون در مجموع 11 لنز سازگار برای EB-PU1008W ایجاد می کند

EB-PU1008W یازده لنز موتوری مختلف را برای انتخاب انعطاف پذیری نصب ارائه می دهد. این لنزهای اختیاری شامل لنزهای فوق العاده کوتاه ، پرتاب کوتاه ، پرتاب میانه و پرتاب طولانی است. یک اهرم بدون ابزار و سریع ، تبادل سریع و آسان لنز را امکان پذیر می کند.

EB-PU1008W برای اجرای سیگنال های صوتی ، ویدئو و کنترل سیگنال ها از فاصله تا 328 پا (100 متر) ، LAN و HDBASET را به پروژکتور کنترل کرده است. همچنین یک کانکتور DVI-D و یک ورودی HDMI وجود دارد که از HDCP 2.3 پشتیبانی می کند. EB-PU1008 طیف گسترده ای از سیگنال های ویدیویی ، از جمله محتوای 4K را می پذیرد. این پروژکتور همچنین دارای یک اتصال دهنده RS-232C و یک ورودی کنترل از راه دور سیمی است.

نرم افزاری که برای ساده سازی طراحی شده است

Epson شش ابزار نرم افزاری را ارائه می دهد ، این شامل برنامه های تلفن همراه ، برای EB-PU1008 است. این برنامه ها شامل نرم افزار مدیریت پروژکتور Epson است که به منظور ارائه کنترل و نظارت بر شبکه و نظارت بر پروژکتور و نرم افزار EPSON Profertor Professional (EPPT) طراحی شده است که برای ساده سازی تنظیمات چند پروژه ای طراحی شده است. این ابزارها به اپراتورها کمک می کنند تا محتوا را به صورت جداگانه یا به طور همزمان از طریق یک شبکه سیمی یا بی سیم کنترل ، پیکربندی و ارائه دهند.

نکات برجسته

8،500 لومن روشنایی رنگی و سفید
Epson 3LCD ، فناوری 3 تراشه
Wuxga با تقویت 4K (1920 1200 x 2) 4.6 میلیون پیکسل نمایش داده شده
2500،000:1 کنتراست پویا
محتوای 4K را می پذیرد (Blu-ray و UHD سازگار)
20،000 ساعت عمر منبع لیزر
قادر به عملکرد 24/7
قابلیت تقسیم صفحه
حافظه لنز (10 تنظیم قابل ذخیره)
3G-SDI برای اجرای فیلم زنده 1080p تا 100 متر در کابل Cat6
شبکه پیشرفته استاندارد است. بی سیم اختیاری است (99 دلار)
درگاه رابط DVI-D
11 عدد لنزهای اختیاری
عملکرد NFC داخلی
پشتیبانی HDR
HDMI (HDCP 2.3) HDBASET ، HDMI طولانی از طریق کابل Cat6 اجرا می شود
تولید رنگ تا 1.07 میلیارد رنگ
ترکیب پیشرفته لبه ، پیچ و تاب تصویر و ویژگی های روکش شکل
برنامه مدیریت پروژکتور اپسون برای ویندوز
تصحیح کیستون: عمودی: 45 درجه ؛ افقی: 30 درجه
سر و صدای فن 35 دسی بل (عادی) ، 34 دسی بل (متوسط) ، 30 دسی بل (اکو)
ضمانت محدود 3 ساله

نرم افزار iProjection Epson

iProjection نمایش محتوا از طیف گسترده ای از دستگاه ها را آسان تر می کند

Epson IProjection یک راه حل نرم افزاری رایگان است که به کاربران امکان می دهد محتوا را به صورت بی سیم از دستگاه های رایانه شخصی ، Mac ، Chromebook ، Android یا iOS به EB-PU1008W و سایر پروژکتورهای سازگار EPSON نمایش دهند.

ویژگی مجری داخلی IProjection حداکثر پنجاه کاربر را به هم متصل می کند و می تواند محتوا را از چهار نفر از پنجاه کاربر همزمان نشان دهد. ویژگی مجری همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا محتوای نمایش داده شده را از پروژکتور به سایر دستگاه های متصل فشار دهند.

ابزار حرفه ای پروژکتور اپسون

EPPT را تشخیص ، کنترل و تنظیم کنید

نرم افزار Epson Projector Professional (EPPT) به مشتریان نمایش حرفه ای امکان می دهد چندین پروژکتور را از طریق یک شبکه مدیریت کنند. با استفاده از این نرم افزار ، می توانید توابع تصحیح هندسی داخلی و ترکیب لبه های یک پروژکتور فردی یا پروژکتورهای متعدد را به طور همزمان کنترل و تنظیم کنید.

EPPT به طور خودکار پروژکتورها را در همان شبکه تشخیص می دهد. ویژگی هایی مانند فوکوس ، تغییر ، بزرگنمایی ، تصحیح هندسی و ترکیب لبه به راحتی با EPPT قابل دسترسی است. این نرم افزار قدرتمند همچنین از کالیبراسیون خودکار و تطبیق صفحه نمایش پشتیبانی می کند در حالی که امکان تنظیم سریع روشنایی و رنگ را از طریق دوربین های خارجی داخلی یا اختیاری یک پروژکتور فراهم می کند. به گفته گری لم ، اپسون ، رابط کاربری گرافیکی نرم افزار EPPT برای کاهش تنظیمات و پیکربندی زمان به طور متوسط حدود پنجاه و شش درصد طراحی شده است.” این یک صرفه جویی چشمگیر است

مدیر محتوای اپسون

نرم افزار Epson Projector Content Manager به کاربران امکان می دهد تصاویر و فیلم ها را به لیست های پخش اضافه کرده و آنها را در یک دستگاه ذخیره سازی خارجی ذخیره کنند. در صورت لزوم می توانید از انواع عملکردهای کنترل لیست پخش استفاده کنید. کاربران می توانند جلوه هایی مانند فواصل ، انتقال ، پخش حلقه ، روشنایی ، رنگ و سفارشی سازی فیلترهای جلوه شکل را اضافه کنند.

لیست های پخش را به راحتی برنامه ریزی کنید تا مشخص شود که هر زمان شروع و به پایان می رسد. برنامه ریزی لیست های پخش برای شروع خودکار وقتی کاربران می خواهند همان لیست پخش را تکرار کنند ، مفید است. مدیر محتوای اپسون همچنین از بازی همزمان در چندین پروژکتور پشتیبانی می کند.

ابزار مدیریت پروژکتور اپسون

به راحتی وضعیت ، خطاها و هشدارها پروژکتور را بررسی کنید.

نرم افزار مدیریت پروژکتور Epson به شما امکان می دهد وضعیت چندین پروژکتور شبکه ای را بررسی کرده و عملیات مختلفی را از رایانه خود انجام دهید. می توانید اطلاعاتی مانند وضعیت قدرت ، خطاها و هشدارها را دریافت کنید ، بنابراین بلافاصله به ناهنجاری های پروژکتور هشدار می دهید. همچنین می توانید پروژکتورهای فردی یا گروه های پروژکتور را انتخاب کنید تا اطلاعات مفصلی مانند ساعات استفاده از منبع نور ، منبع ورودی فعلی و هرگونه خطای یا هشدارهای فعلی را بررسی کنید. نرم افزار مدیریت پروژکتور اپسون در درجه اول روی نظارت متمرکز است.

پروژکتور خلاق اپسون

پخش تصویر بر روی اشیاء ، دیوارها و موارد دیگر برای تقویت تجربه خرده فروشی

Epson Creative Projector یک برنامه اختصاصی iOS است به این معنی که این برنامه قادر به اجرای دستگاه های Android یا Windows OS نیست. Epson Creative Projector به کاربران امکان می دهد تا با استفاده از الگوها و تمبرهای داخلی ، محتوای سفارشی ایجاد کنند. آنها می توانند به صورت بی سیم محتوای سفارشی را به پروژکتور منتقل کنند ، به شرط اتصال به یک نقطه دسترسی بی سیم. EB-PU1008W دارای شبکه بی سیم داخلی نیست اما به راحتی می تواند از طریق پورت داخلی RJ45 I/O داخلی پروژکتور یا بی سیم با استفاده از آداپتور WiFi 99 دلاری اختیاری به یک نقطه دسترسی وصل شود.

ابزار پیکربندی پروژکتور اپسون

پیکربندی پروژکتور آسان از طریق فناوری NFC

ابزار پیکربندی پروژکتور EPSON به کاربران امکان می دهد به سرعت به فناوری NFC داخلی پروژکتور دسترسی پیدا کنند تا یک دستگاه تلفن همراه سازگار به EB-PU1008W متصل شود. نصب کننده ها می توانند تنظیمات پروژکتور را بخوانند و بنویسند ، پروژکتورهای نصب شده و موارد دیگر را از دستگاهی مانند تلفن هوشمند مدیریت کنند. اپسون این ابزار را برای کمک به متخصصان در تکمیل نصب و راه اندازی EB-PU1008W سریعتر از تقریباً در هر نقطه از محل ، تهیه کرد. می توانید آخرین نرم افزار و مستندات را از فروشگاه App Apple یا Google Play Store بارگیری کنید.

DMX ART-NET

DMX یک سیستم فرمان و کنترل قدیمی تر است که برای کنترل روشنایی شناخته شده است. از آنجا که هنوز هم یک راه حل مناسب برای نمایش های زنده و کنسرت در سینماها است ، DMX هنوز هم امروزه برای کار در صحنه و کلاسهای درس به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده از DMX ART-NET ، این پروژکتور را می توان به همراه هر نوع روشنایی خودکار که از طریق این برنامه در محل شما کنترل می شود ، کنترل و خودکار کرد. این واقعاً یک روش بالقوه قدرتمند برای مقابله با مواردی مانند نقشه برداری از طرح ریزی است که امروزه در بسیاری از کنسرت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بدنه

 

بدنه EB-PU1008W  بزرگ باشد. اندازه آن  21.5×17.2×6.5 است و وزن آن حدود 35 پوند است. EB-PU1008W به دو رنگ سیاه و سفید موجود است.

لنز پروژکتور در مرکز پنل جلویی قرار دارد که یک دریچه اگزوز هوا در سمت چپ و چراغ های وضعیت در لبه بالا سمت راست برای مشاهده آسان از جلو یا بالاتر قرار دارد. پروژکتور دارای چندین گیرنده IR است. دو طرف چپ و راست بدنه دارای دریچه های هوایی اضافی است. یک فیلتر هوای اختیاری را می توان برای محیط هایی که در معرض خاک و گرد و غبار قرار دارد ، به پروژکتور اضافه کرد. اتصال برق ، گیرنده دوم از راه دور IR ، ورودی ها ، اتصالات و کنترل پنل پروژکتور در قسمت عقب بدنه قرار دارد.

منبع نور لیزر

20،000 ساعت عمر مفید

اپسون از لیزر آبی و چرخ فسفر خود برای تولید نور قرمز ، سبز و آبی مورد نیاز برای پانل های LCD EB-PU1008W استفاده می کند. این منبع نور دارای سابقه اثبات شده از قابلیت اطمینان است که سالها نشان داده شده است.

چهار حالت برای تنظیم میزان روشنایی منبع نور لیزر وجود دارد.

عادی: روشنایی را به حداکثر سطح تنظیم می کند. ایده آل برای اتاق های کنفرانس ، سالن اجتماعات ، سالن های سخنرانی و غیره

گسترش یافته: روشنایی را به 70 ٪ از قدرت کامل تنظیم می کند و عمر منبع نور لیزر را گسترش می دهد.

آرام: همچنین روشنایی را به 70 ٪ تعیین می کند ، اما سرعت فن را کاهش می دهد و باعث کاهش چشمگیر سر و صدای فن می شود. سر و صدای فن به سختی بلندتر از بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی بود که من در حالی که تقریباً پنج برابر روشنایی را ارائه داده ام ، بررسی کردم.

سفارشی: این به شما امکان می دهد سطح روشنایی را بین 30 ٪ تا 100 ٪ از قدرت کامل تنظیم کنید ، و به طور قابل توجهی روشنایی را کاهش می دهد و از این طریق عمر منبع نور لیزر را گسترش می دهد. به عنوان مثال ، در سطح روشنایی 30 ٪ ، موتور لیزر نور به مدت 71000 ساعت رتبه بندی می شود ، در حالی که هنوز یک سطح روشنایی را که یک پروژکتور معمولی سینمای خانگی فقط می تواند رویای آن را داشته باشد ، رتبه بندی می شود.

فناوری منبع لیزر نور اپسون 20،000 ساعت عمر را ارائه می دهد.

ورودی ها و اتصالات

EB-PU1008W برای اجرای سیگنال های صوتی ، ویدئو و کنترل به پروژکتور تا 328 فوت (100 متر) LAN و HDBASET را سیم کشی کرده است. یک اتصال DVI-D ، یک درگاه HDMI 2.2 برای پذیرش محتوای 4K ، یک اتصال دهنده RS-232C و یک ورودی کنترل از راه دور سیمی وجود دارد.

عملکرد ورودی و اتصالات

HDMI (HDCP 2.3) x 1 منبع ویدیویی HDMI را وصل کنید
DVI-D X 1 برای ویدیوی DVI-D به رایانه شخصی متصل شوید
فرستنده HDBASET X 1 HDBASET اتصال
RGB D-Sub 15 Pin VGA اتصال ویدیویی
مینی استریو X 1 استریو صوتی
پورت سرویس USB Type-B X 1
اتصال USB Type-A X 2 ورودی/خروجی داده داده
سریال: کنترل پروژکتور RS-232C x 1
از راه دور استریو مینی یک کنترل از راه دور سیمی را وصل کنید
شبکه: RJ-45 اتصال سیمی به یک شبکه

لنز

EPSON EB-PU1008W با لنز همراه نیست. با این حال ، Espon یازده لنزهای سازگار برای این پروژکتور ، از جمله لنزهای فوق العاده کوتاه ، پرتاب کوتاه ، پرتاب میانه و پرتاب طولانی ، ایجاد می کند. لنزهای اپسون گزینه های نصب انعطاف پذیر را برای انواع مکانهای مختلف فعال می کنند. فناوری پیش بینی پیشرفته Epson همراه با لنزهای موتوری ، طیف گسترده ای از قابلیت های تغییر لنز را برای انعطاف پذیری نصب فوق العاده فراهم می کند. کاربران می توانند با استفاده از کنترل از راه دور ، کنترل پنل پروژکتور یا دستورات کنترل ، توابع شیفت لنز را به راحتی کار کنند.

EPSON EB-PU1008W دارای حافظه موقعیت لنز Epson است که به کاربران امکان می دهد تا ده موقعیت را برای زوم ، فوکوس ، تغییر لنز و اندازه پیش بینی برای تعویض فوری بین تاسیسات از پیش تعیین کنند. موقعیت نصب های قبلی را با فشار یک دکمه برای تنظیم سریع و کارآمد به یاد بیاورید.

صفحه کنترل

کنترل پنل در عقب پروژکتور در سمت چپ ورودی ها قرار دارد.

کنترل پنل EPSON EB-PU1008W در پشت پروژکتور در سمت چپ ورودی ها قرار دارد. سوئیچ برق در سمت چپ بالای صفحه کنترل قرار دارد – یک بار فشار دهید تا عمل کند. سوئیچ خاموش (آماده به کار) در سمت راست خود است – دو بار فشار دهید تا به پایین بیاید. در زیر آن دکمه ها دکمه جستجوی منبع قرار دارد. در پایین به سمت چپ دکمه منو با دکمه ESC (فرار) در سمت راست پنل قرار دارد. هنگام فشار دادن ، خارج شدن از یک سطح در منوها منجر می شود. یک ردیف پایین دکمه های کنترل ناوبری است ، از جمله چهار فلش در یک طرح چیدمان گرد با دکمه Enter در وسط کلیدهای فلش.

ریموت کنترل

Remote EPSON EB-PU1008W در چندین بخش سازماندهی می شود. در قسمت بالا بخشی حاوی قدرت و دکمه های منبع بی شماری قرار دارد. همچنین ، در بخش بالا یک دکمه منبع ورودی قرار دارد.

بخش دوم شامل دکمه هایی است که به شما دسترسی مستقیم به ویژگی هایی مانند جنبه و حالت های رنگی می دهد.

بخش سوم شامل دکمه هایی برای حرکت در منوی اصلی پروژکتور است.

بخش چهارم حاوی دکمه هایی برای چندین ویژگی متداول اضافی مانند حجم است.

بخش آخر شامل صفحه کلید عددی است که می تواند به سه پیش تنظیم کاربر ذخیره شده نیز دسترسی پیدا کند. یک دکمه سوئیچ شناسه برای کنترل چندین پروژکتور به صورت جداگانه یا به عنوان گروه وجود دارد.

 

منو

منوهای موجود در EPSON EB-PU1008W تقریباً با بیشتر مدل های پروژکتور حرفه ای Epson یکسان است و هر واریانس مربوط به تفاوت های ویژگی است. من آن را به خوبی سازمان یافته و حرکت آسان دیدم.

تصاویر منو که در این بخش نشان داده شده است ، فقط تعداد کمی از کل منوهای موجود در پروژکتور را نشان می دهد.

بهینه سازی رنگ

EPSON EB-PU1008W تصویری را ارائه می دهد که عملکرد رنگ و روشنایی را به خوبی از جعبه متعادل می کند. با خرید ماژول دوربین اختیاری به نام Pixalign ELPEC01 با قیمت 99 دلار ، اپسون یک ویژگی تنظیم رنگ خودکار را برای تنظیم یکنواختی رنگ ارائه می دهد.

این ویژگی هنگام استفاده از چندین پروژکتور مفید است زیرا ، طبق گفته اپسون ، می تواند “ناسازگاری های رنگ ظریف بین پروژکتورهای متعدد و صفحه نمایش هایی را که به مرور زمان به رنگ ناهموار شده اند ، تشخیص دهد.” این عملکرد را می توان به صورت دستی یا تنظیم کرد تا به طور خودکار در فواصل از پیش تعیین شده بررسی شود.

رنگهایی که EB-PU1008W نمایش می دهد خیره کننده است. حالت های تصویر از پیش تعیین شده بسیار خوب به نظر می رسید. از بین تمام حالت ها ، من متوجه شدم که سینما و حالت های طبیعی با اکثر محتوایی که مشاهده کردم به نظر خوب می رسد. به خاطر داشته باشید که من در آزمایش خود از محتوای سرگرمی زیادی استفاده می کنم ، که می تواند بسیار طبیعی تر از محتوای ارائه باشد.

پروژکتورهایی مانند EB-PU1008W عمدتاً برای نمایش محتوای ساده ارائه مورد استفاده قرار می گیرند ، اما از آنها برای نمایش فیلم و تصاویر در موزه ها یا گالری ها نیز استفاده می شود. تن پوست کمی پویا بود ، اما در صورت لزوم می توان آن را تنظیم کرد.

روشنایی

توانایی EPSON EB-PU1008W برای تولید 8،500 لومن تخمین زده می شود ، به ویژه با توجه به اینکه پروژکتور 2،000 لومن راه حل سطح بالا برای خانه های اجاره و تولید رویدادها نبود. من به وضوح به یاد می آورم که در سالن های هتل چه 2،000 لومن یا کمتر به نظر می رسد. سری Epson P یک جهش کوانتومی در روشنایی است.

EB-PU1008W چقدر نزدیک به هدف خود 8،500 لومن نزدیک شد؟ من حالت تصویر پروژکتور را روی حالت پویا و منبع نور آن به حالت عادی تنظیم کردم ، درخشان ترین پیکربندی پروژکتور. با وجود لنز در وسیع ترین زاویه خود ، من 3-4 حدود 15-20 ٪ از مرکز لنز گرفتم. این تقریب بسیار خوبی از انسی لومن را نشان می دهد ، مگر اینکه یک روشنایی پروژکتور بیش از حد در لبه ها خاموش شود ، که این پروژکتور انجام نمی دهد.

طبق آزمایش من ، EPSON EB-PU1008W روشنایی 8،544 انسی لومن را اندازه گیری کرد. این 44 لومن روشن تر از 8،500 لومن روشنایی با ارزش تولید کننده است.

حالت لامپ متوسط تقریباً 19 ٪ روشنایی پروژکتور را کاهش داد و حالت آرام نشان داد که تقریباً 32 ٪ میزان روشنایی را کاهش می دهد. نمودار زیر اندازه گیری های من از حالت های تصویر خارج از جعبه پروژکتور را نشان می دهد.

حالت از پیش تعیین شده اندازه گیری روشنایی
Dynamic 8,544 انسی لومن
Presentation 6,483 انسی لومن
Natural 5,704 انسی لومن
Cinema 5,921 انسی لومن
BT.709 5,654 انسی لومن
DICOM-SIM 5,597 انسی لومن
Multi-Projection 5,811 انسی لومن

دامنه پویا بالا

EB-PU1008W توانایی تنظیم نقشه برداری HDR را در افزایش های کوچک متناسب با سلیقه شما دارد. توجه داشته باشید که افزایش تنظیمات HDR10/HDR10+ برجسته های روشن را قابل مشاهده تر می کند ، اما این منجر به کاهش کلی روشنایی می شود.

در کل من از عملکرد EB-PU1008W HDR بسیار تحت تأثیر قرار نگرفتم. بله ، نقشه برداری Tone جزئیات برجسته ای را به نمایش می گذارد ، اما محتوای HDR که من مشاهده کردم جزئیات را در قسمت تاریک تر تصویر به میزان قابل توجهی بهبود نمی بخشد.

من ظاهر محتوای SDR را نسبت به مواد HDR ترجیح دادم. گفته می شود ، تصویر روی این پروژکتور بسیار خوب به نظر می رسد ، به خصوص برای یک پروژکتور حرفه ای بزرگ. در تنظیمات پیش فرض HDR ، مناطق تیره تر خرد شدند. لطفاً برای ایده بهتر آنچه در هنگام ارزیابی این پروژکتور دیدم ، تصویر زیر را ببینید. این می تواند با افزایش تنظیم روشنایی بهبود یابد.

سطح سیاه و جزئیات سایه

EB-PU1008W آنچه را که برای نمایش نوع محتوای موجود در یک موزه یا نمایش عکاسی/فیلمبرداری یا محتوای ارائه در یک مکان بزرگ به نمایش می گذارد ، دارد.

این پروژکتور دارای رنگ آبی/سبز بسیار ملایم است که در صحنه های تاریک بیشتر قابل توجه است. من آبی پروژکتور را تنظیم کردم ، و پیشرفت هایی وجود داشت ، اما آن را به طور کامل برطرف نکرد. در حالی که ممکن است قسمت های سیاه بهتر با تعدیل قابل دستیابی باشند ، این امر به نفع داشتن این همه روشنایی بسیار بیشتر است.

EPSON EB-PU1008W می تواند موتور لیزر نور را روشن و کمرنگ تر کند و همین مزیت را به عنوان یک عنبیه پویا ارائه می دهد. موتور لیزر کاملاً روی فریم های سیاه که حاوی هیچ محتوا نیست ، خاموش می شود و یک قاب سیاه تیره تولید می کند.

صدای شنیدنی

در اتاق تست خود ، من کاملاً انتظار داشتم که EB-PU1008W بسیار پر سر و صدا باشد. این یک پروژکتور بزرگ 8،500 لومن است. به طور معمول این پروژکتور در فضای بسیار بزرگتر از آزمایشگاه من استفاده می شود.

من تعجب کردم که EB-PU1008W فقط کمی بلندتر از یک پروژکتور بزرگتر سینمای خانگی بود. حتی در آزمایشگاه بسیار کوچکتر ، لازم نیست صدای خود را بلند کنم تا در مورد آن صحبت کنم. گرمایی که این پروژکتور تولید می کند ، داستانی کاملاً متفاوت است. من تهویه مطبوع خود را پایین آوردم و اتاق هنوز گرم بود. این در یک مکان بزرگ مشکلی نخواهد بود.

نکات برجسته

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، اپسون ، برند پروژکتور فروش شماره یک در سراسر جهان ، به طور پیوسته حضور بازار خود را در بیشتر دهه گذشته به بازارهای متوسط تا بزرگ و پروژکتور ویژه گسترش می دهد. اپسون قصد دارد با معرفی این هفت راه حل پیش بینی حرفه ای که سری P جدید را تشکیل می دهند ، تسلط بر بازار خود را افزایش دهد. EPSON EB-PU1008W در وسط بسته این پروژکتورهای جدید بزرگ قرار دارد.

EB-PU1008W تصویری بسیار روشن تولید می کند که در آزمایش من 8،544 انسی لومن را اندازه گیری می کند. این بیش از روشنایی کافی برای بسیاری از محیط ها ، از جمله آنهایی است که مقادیر زیادی از نور محیط کنترل نشده دارند. این پروژکتور جدید Epson P Series مقدار مساوی از رنگ و لومن های سفید را نشان می دهد ، و اطمینان می دهد که حتی با افزایش میزان روشنایی پروژکتور ، رنگ های پویا را حفظ می کند.

موتور اختصاصی 3LCD Epson از یک طراحی 3 تراشه واقعی با یک تراشه LCD برای هر رنگ (قرمز ، سبز و آبی) استفاده می کند. فناوری 3LIP 3LCD 3LCD Epson رنگهای روشن و دقیقی را تولید می کند. EB-PU1008W همچنین شامل ویژگی کالیبراسیون خودکار اپسون است که به خصوص در سناریوهای ترکیبی لبه یا هنگامی که دقت رنگ بسیار مهم است ، مفید است.

حالت های از پیش تعیین شده تصویر خارج از جعبه بسیار خوب هستند

EB-PU1008W تصویری را ارائه می دهد که عملکرد رنگ و روشنایی را متعادل می کند. سطح سیاه EB-PU1008W خوب است و جزئیات در مناطق روشن تر تصویر در صورت لزوم قابل مشاهده است. اگرچه برای افزایش جزئیات سطح روشن ، نیاز به روشن شدن روشنایی دارد. EP-PU1008W می تواند HDR را به نمایش بگذارد ، اما خارج از جعبه ، من ترجیح می دهم که چگونه پروژکتور محتوای SDR را بیشتر نمایش می دهد. اپسون توانایی تنظیم عملکرد حالت HDR پروژکتور را فراهم کرده است ، اما من نتوانستم تصویر را متناسب با سلیقه خود تنظیم کنم.

یازده لنز سازگار

پروژکتور سری P EPSON EB-PU1008W می تواند از هر یک از یازده لنز اختیاری ، از جمله لنزهای فوق العاده کوتاه ، پرتاب کوتاه ، پرتاب میانی و پرتاب طولانی استفاده کند. لنزهای اپسون گزینه های نصب انعطاف پذیر را برای انواع مکانهای مختلف فعال می کنند. نصب لنز به سادگی تغییر لنز در دوربین لنز قابل تعویض من بود.

EB-PU1008W از پروتکل های Crestron ، AMX ، Extron و دیگران پشتیبانی می کند. این سیستم های کنترل شامل پیام رسانی خطا ، پخش از راه دور ، برنامه ریزی ، نظارت از راه دور و موارد دیگر است.

چندین راه حل نرم افزاری EPSON برای EB-PU1008W تنظیم و پیکربندی این پروژکتور را سریع و آسان می کند. اپسون در صورت بروز مشکل ، توانایی نظارت ، تنظیم و دریافت هشدارهای پروژکتور را فراهم می کند.

Wuxga (1،920 x 1200 پیکسل) x2

پروژکتور می تواند سیگنال های محافظت شده از کپی 4K را دریافت کند و از تغییر پیکسل برای تقویت جزئیات محتوای نمایش داده شده و وضوح درک شده در مقایسه با پروژکتورهای استاندارد 2K استفاده می کند.

EPSON EB-PU1008W یک پروژکتور چشمگیر است که اگرچه کامل نیست ، یک تصویر زیبا تولید می کند و آن را به یک انتخاب عالی برای موزه ها و سایر مکانهای بزرگ تبدیل می کند که کیفیت تصویر یک نگرانی اصلی است.

نقاط ضعف و قوت

قوت

8،500 لومن رنگ و روشنایی سفید
2500،000:1 نسبت کنتراست
قادر به خروجی سیاه خالص بر روی قاب های سیاه (خالی)
رنگ بسیار خوبی از جعبه
سطح سیاه خوب و جزئیات سایه تاریک
4K HDCP 2.3 سازگار با محتوا
تغییر پیکسل جزئیات و وضوح درک شده را به حداکثر می رساند
از ترکیب لبه پشتیبانی می کند
حالت شبیه سازی DICOM برای استفاده در آموزش
گزینه های پیشرفته شبکه
پشتیبانی برنامه قدرتمند مانند iProjection
چندین پروژکتور را در شبکه خود کنترل و نظارت کنید
یازده لنز قابل تعویض و قابل تعویض و حرکتی
پروژکتور را می توان با هر زاویه ای تنظیم کرد
قابلیت صفحه تقسیم
ویژگی روشنایی مداوم ، روشنایی را در طی سالهای کار حفظ می کند
فوق العاده ساکت برای یک پروژکتور بزرگ

ضعف

هیچ قابلیت سه بعدی
فاقد عملکرد HDR بود
فقط یک اتصال HDMI
WiFi نیاز به خرید سخت افزار اضافی دارد

منبع: projectorreviews