بررسی ویدئو پروژکتور آموزشی EPSON POWERLITE 725W
ویدئو پروژکتور آموزشی EPSON POWERLITE 725W

بررسی ویدئو پروژکتور آموزشی EPSON POWERLITE 725W

اخیراً این فرصت را داشتم که Epson Brightlink 1485Fi را بررسی کنم. 1485Fi به منظور آموزش و همکاری ساخته شده است. اپسون با قیمت 3390.00 دلار معتقد است که ارزش هر پنی را دارد و من با آنها موافقم. Epson 1485Fi مطمئناً یک پروژکتور مشترک ممتاز است، اما هر مدرسه یا کسب‌وکاری به پروژکتوری معادل یک لکسوس با بسته لوازم جانبی ممتاز نیاز ندارد یا نمی‌تواند بخرد. با درک این موضوع، اپسون سری PowerLite 700 را توسعه داد. این پروژکتورهای همکاری با قیمت پایین تری شروع می شوند و بسیاری از با ارزش ترین ویژگی های 1485Fi را حفظ می کنند.

بیایید نگاهی به مقرون‌به‌صرفه‌ترین پروژکتور بسیار کوتاه در سری PowerLite 700 اپسون، Epson PowerLite® 725W بیندازیم.

به قول خود اپسون، آنها PowerLite 725W را برای «…افزایش تعامل در کلاس‌های درس دور از اجتماع امروزی» ساختند. اپسون به اطراف نگاه کرده و به حالت عادی جدید ما متمایل شده است. اولین و مقرون به صرفه ترین از چهار پروژکتوری که سری PowerLite 700 را تشکیل می دهند، Epson 725W یک انتخاب قانع کننده برای بسیاری از مربیان و همکاران تجاری است.

برخی از ویژگی‌ها در مقایسه با Brightlink 1485Fi حذف شده‌اند و برخی از مشخصات عملکرد کاهش یافته‌اند تا به قیمت پیشنهادی 1890 دلاری PowerLite 725W برسد. با این حال، 725W یک پروژکتور همکاری بسیار مفید است. بیایید بررسی کنیم.

PowerLite 725W یک پروژکتور UST (فوق کوتاه پرتاب) است که 4000 انسی لومن ارائه می دهد که برای اکثر کلاس های درس و اتاق های جلسات حتی با چراغ های روشن کافی است. در کنار یک تصویر روشن، جزئیات سیاه و تاریک این پروژکتور باید از نسبت کنتراست ذکر شده 2,500,000:1 بهره مند شوند. من برای تأیید روشنایی مطالعه خواهم کرد تا ببینم این پروژکتور چگونه ادعاهای اپسون را برآورده می کند و نظر خود را در مورد عملکرد کنتراست آن به شما می دهم.

یکی از اولین جاهایی که اپسون عملکرد را کاهش داد تا به قیمت مناسب تری در PowerLite 725W دست یابد، تصویرگر است. من خوشحالم که دیدم اپسون با سیستم 3LCD خود باقی ماند، اما آنها رزولوشن WXGA در مقابل Full HD را برای 725W انتخاب کردند. من با دقت به کیفیت تصویر تولید شده توسط حسگرهای WXGA نگاه خواهم کرد، به ویژه مصنوعات تصویری بالقوه مانند SDE (اثر درب صفحه) که هنگام نمایش یک تصویر بزرگ با وضوح WXGA قابل مشاهده هستند. اپسون حداکثر اندازه تصویری را که 725W می‌تواند ۱۲۰ اینچ نمایش دهد، با نسبت تصویر ۱۶:۱۰ توصیه می‌کند که تا ۹۵ درصد فضای تعاملی بیشتری را نسبت به یک صفحه تخت ۷۵ اینچی ارائه می‌دهد. بنابراین در آزمایش من، 120 اینچ اندازه تصویر اولیه من خواهد بود.

PowerLite 725W بی سیم داخلی 5GHz را برای سازگاری Miracast® و iProjection ارائه می دهد. صفحه نمایش تقسیم شده داخلی امکان نمایش همزمان حداکثر چهار دستگاه متصل را فراهم می کند. اپسون همچنین نرم‌افزار iProjection™ خود را برای اتصال، نمایش و اشتراک‌گذاری محتوا از حداکثر 50 دستگاه دارد. در نهایت، PowerLite 725W دارای یک بلندگوی داخلی 16 واتی مونو است.

725W با چندین تنظیم تصویر و قابلیت‌های کالیبراسیون ساده ارائه می‌شود، بنابراین لازم نیست پس از نصب، برای پیکربندی آن متخصص باشید. مانند 1485Fi، من به شدت توصیه می کنم برای نصب این پروژکتور از یک متخصص استفاده کنید. پس از نصب پروژکتور، بقیه مراحل راه اندازی ساده است.

4000 انسی لومن اپسون PowerLite 725W (مشخصات ذکر شده اپسون) باید در محیط‌هایی که نور محیط به طور کامل کنترل نمی‌شود، مانند اتاق‌های جلسه و کلاس‌های درس، بسیار روشن و مفید باشد. منبع نور لیزری این پروژکتور 3LCD با پرتاب فوق العاده کوتاه عملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است زیرا هرگز هیچ لامپی برای تعویض وجود ندارد.

می توانید رایانه و دستگاه های تلفن همراه سازگار خود را از طریق Miracast متصل کنید و همچنان توانایی تعامل با محتوای رایانه شخصی خود را به صورت بی سیم داشته باشید. بنابراین می‌توانید به‌جای اینکه دستگاه‌های خود را با کابل به پروژکتور متصل کنید، آزادانه‌تر در اتاق جلسه یا کلاس حرکت کنید. Miracast یک فناوری بسیار  قابل اعتماد است که اتصال به آن آسان است، البته تا زمانی که یک دستگاه سازگار داشته باشید.

PowerLite 725W یک پروژکتور ویدئو کنفرانس عالی در صورت اتصال به رایانه شخصی است. سپس می توانید برنامه های مختلفی مانند زوم یا اسکایپ را روی صفحه، نمایش دهید تا کل اتاق دیده شود.

نکات برجسته

4000 انسی لومن
1,890.00 دلار قیمت
وضوح WXGA (1280 x 800).
3LCD، تکنولوژی 3 تراشه
نسبت کنتراست پویا تا 2500000:1
منبع نور لیزر حالت جامد با طول عمر تا 20000 ساعت (حالت عادی)
Sealed LightPath – تقریباً بدون تعمیر و نگهداری
پروژه ها، تصاویر 65 – 120 اینچ، 16:10، می توانند 16:9 نمایش داده شوند.
نصب آسان با تنظیم دستی
همکاری همزمان چهار کاربر
بی سیم داخلی
اشتراک‌گذاری صفحه نمایش بی‌سیم از طریق Miracast
نرم افزار رایگان اپسون iProjection
5 سال ضمانت محدود با ثبت نام (3 سال بدون)

پرتاب فوق العاده کوتاه

نکته خوب در مورد پروژکتورهای بسیار کوتاه مانند PowerLite 725W این است که تداخل سایه کمتری از جانب ارائه کننده وجود دارد که پرتو نور پروژکتور را قطع می کند. پروژکتورهای UST مدتی است که توسط اپسون و دیگران عرضه شده اند.

من اجرای اپسون از UST را در این پروژکتور دوست دارم زیرا آنها گوشه ها را قطع نکردند. از نظر هندسی، تصویر فشرده است. اگر به درستی تنظیم شود، فقط آثار جزئی وجود خواهد داشت. با هیچ پرتابی فوق کوتاه نمی‌توانید هندسه کاملی داشته باشید، اما اپسون بر اساس آنچه از مدل‌های قبلی مانند 675w آموخته بود، کار خوبی انجام داد.

پرتاب فوق العاده کوتاه یک ویژگی ارزشمند برای کلاس های درس و اتاق هیئت مدیره است. Epson PowerLite 725W می تواند تصویری تا 120 اینچ را در نسبت تصویر 16:10 پروژکتور به نمایش بگذارد و به اندازه کافی بزرگ است که مخاطب بتواند صفحه نمایش را در کلاس معمولی یا اتاق هیئت مدیره ببیند و به مجریان این امکان را می دهد که بسیار به آن نزدیک شوند. صفحه نمایش با نتایج بصری کمی

بی سیم داخلی

Epson 725W برای ارائه یک تجربه مشترک طراحی شده است. دارای بی سیم داخلی بدون نیاز به آداپتور Wi-Fi افزودنی است. با نرم افزار Moderator اپسون، حداکثر چهار دستگاه را می توان متصل کرد و به طور همزمان روی صفحه نمایش داد. این پروژکتور می‌تواند محتوای پرتاب شده از دستگاه‌های همراه iOS و Android و همچنین Chromebook، رایانه‌های شخصی و مک را کنترل کند. اتصال بی سیم داخلی 725W پیشرفت خوبی نسبت به PowerLite 685W است. این یک ویژگی عالی است، زیرا ارائه بدون رایانه را در دسترس بینندگان قرار می دهد.

همانطور که اپسون پیشنهادات جدیدی را در این کلاس از پروژکتورها معرفی کرده است، آنها قابلیت های تعاملی خود را گسترش داده اند. برای مثال، بسیاری از پروژکتورهای قدیمی‌تر UST Epson تنها می‌توانستند دو شرکت‌کننده را که به طور همزمان نمایش داده می‌شوند، پشتیبانی کنند، که این امر همکاری در گروه‌های بزرگ‌تر را پیچیده‌تر می‌کرد. با افزایش تعداد به چهار، تعداد بیشتری از دانش آموزان و معلمان می توانند با هم حاشیه نویسی کنند و کار گروهی را مؤثرتر کنند.

نرم افزار EPSON IPROJECTION

گرداننده جلسه می تواند محتوای حداکثر 50 کاربر محلی و راه دور را در دستگاه های سازگار با نرم افزار اپسون iProjection مدیریت و نمایش دهد. ناظم همچنین می‌تواند به هر شرکت‌کننده جلسه، صرف نظر از اینکه کجا هستند، تعیین ارائه‌دهنده بدهد. فرض کنید وضعیت ارائه کننده تغییر کرده است. در آن صورت، ارائه‌دهنده جدید می‌تواند انتخاب کند که محتوا را از حداکثر چهار دستگاه در یک زمان نمایش دهد یا محتوای نمایش داده شده را برای اظهار نظر یا حاشیه‌نویسی ثابت کند.

MIRACAST برای اتصال آسان دستگاه

قابلیت Miracast داخلی 725W به دستگاه‌های سازگار مانند تلفن‌ها و تبلت‌ها اجازه می‌دهد محتوا را به پروژکتور پرتاب کنند. Miracast به کاربران این امکان را می دهد که محتوای چندرسانه ای خود را به صورت بی سیم نمایش دهند، از جمله تصاویر با وضوح بالا و محتوای ویدیویی HD (High-Definition). حتی اگر شبکه Wi-Fi در دسترس نباشد، شرکت‌کنندگان محلی می‌توانند محتوا را از یک دستگاه سازگار به پروژکتور اتاق کنفرانس در زمان واقعی پرتاب کنند. Miracast همچنین از محتوای ممتاز مانند فیلم‌های بلند Blu-ray، برنامه‌های تلویزیونی زنده، و ورزش‌ها و همچنین سایر محتوای ممتاز محافظت شده در برابر کپی پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد آنچه را که می‌خواهید، در هر کجا که می‌خواهید تماشا کنید.

Miracast یک راه حل در سطح صنعت است که به فناوری اجازه می دهد تا در بسیاری از انواع دستگاه ها بدون در نظر گرفتن نام تجاری کار کند. راه اندازی و استفاده از اتصالات بسیار آسان است زیرا اکثر دستگاه های Miracast تنظیمات مناسب را به طور خودکار انتخاب می کنند.

تنها دستگاه‌هایی که دارای علامت Wi-Fi CERTIFIED Miracast™ هستند توسط Wi-Fi Alliance تأیید شده‌اند تا با سایر دستگاه‌های Wi-Fi CERTIFIED™ به خوبی کار کنند.

3LCD

PowerLite 725W تا 1.07 میلیارد رنگ لازم برای کیفیت تصویر خوب را تولید می کند. پروژکتورهای 3LCD بخش قابل توجهی از بازار پروژکتورهای فعلی هستند. آنها بیش از نیمی از کل پروژکتورهای تولید شده در سال 2020 را تشکیل می دهند. 3LCD تقریباً بر همه دسته پروژکتورها تسلط دارد، به جز پروژکتورهای بسیار پیشرفته مانند DLP  و دسته پروژکتورهای Pico.

PowerLite 725W دارای طراحی اپتیکال حالت جامد بدون قطعات متحرک در مقایسه با سایر فناوری ها مانند DLP است.

منبع نور دیود لیزر حالت جامد

ارزش پیشنهادی استفاده از منبع نور لیزر غیرقابل انکار است. لیزرها اغلب روشن تر از لامپ ها هستند. حتی با کاهش کیفیت خروجی نور لیزر در طول زمان، روشن‌تر می‌ماند و رنگ‌های دقیق‌تری را در مقایسه با لامپ‌های نمایش‌دهنده ارائه می‌دهد. روشنایی لامپ پس از استفاده اولیه به شدت کاهش می یابد و هرگز بهتر نمی شود. همچنین، لیزرها در مقایسه با لامپ ها، طیف رنگی گسترده تر و کنتراست بهبود یافته ای را ارائه می دهند. و لیزرها عملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند، زیرا تقریباً هرگز نیاز به تعویض ندارند.

لیزرها همچنین در صورت استفاده زیاد داغ نمی‌شوند، و این باعث می‌شود که 725W انتخابی عالی برای کلاس درس یا سالن سخنرانی و بسیاری از فضاهای دیگر باشد که ممکن است پروژکتور در تمام طول روز بدون وقفه کار کند. و همانطور که در بالا ذکر کردم، رنگ و روشنایی لیزر در مدت زمان طولانی ثابت تر می ماند.

WXGA

PowerLite 725W جدیدترین در خط پروژکتورهای برنده جوایز اپسون برای کلاس های درس مدرن است. 725W با قابلیت نمایش تصویری عظیم با عرض 120 اینچ، 1280×800 با قابلیت‌های منحصر به فرد تقسیم صفحه نمایش، تقریباً دو برابر اندازه صفحه نمایش استاندارد 75 اینچی را ارائه می‌دهد.

می‌توانید از پروژکتور PowerLite 725W بر روی یک تخته سفید معمولی استفاده کنید، بنابراین وقتی از آن استفاده نمی‌کنید، فضای ارزشمند کلاس درس یا اتاق جلسه را از دست ندهید. وقتی پروژکتور را خاموش می کنید، تخته سفید همچنان در دسترس است.

اگرچه WXGA (1280 x 720) بخشی از مشخصات با کیفیت بالا است، آیا وضوح WXGA PowerLite 725W برای یک کاربر تجاری یا تحصیلی قابل قبول است؟ شاید. لطفا برای نظر من در بخش عملکرد این بررسی برای پاسخ دقیق تر به خواندن ادامه دهید.

تنظیم تصویر

بعد از اینکه تنظیمات اولیه اپسون 725W را انجام دادید، ممکن است نیاز به بهبود تراز تصویر بیشتر داشته باشید. خوشبختانه، اپسون ابزارهای مفیدی را برای کمک به شما در انجام سریع و آسان آن فراهم می کند.

تنظیم صفحه نمایش در 725W به سادگی فشار دادن دکمه Menu، انتخاب گزینه Installation و سپس Geometry Correction است. سپس می توانید از ابزارهای داخلی زیر استفاده کنید: Keystone عمودی و افقی، تنظیمات گوشه سریع، تصحیح قوس و شکل تصویر از Point Correction یا از Memory.

طبق معمول، ما در Projector Reviews قویاً از شما می‌خواهیم که قبل از استفاده از این ابزارهای تنظیم دیجیتال، 725W را با تنظیم موقعیت فیزیکی آن به صفحه نمایش مربع کنید. استفاده از ابزارهایی مانند تنظیم Keystone و Quick Corner آسان است اما با کاهش روشنایی همراه است.

بررسی اجمالی

به نظر می رسد اپسون 725W به خوبی طراحی شده است. مکان پانل کنترل، دریچه‌ها و پانل ورودی برای پروژکتوری که معمولاً به صورت وارونه بالای نمایشگر نصب می‌شود تا حد امکان راحت است.

با نگاه کردن به پروژکتور نصب شده در بالای صفحه، لنز بسیار کوتاه را به همراه سنسورها خواهید دید. در سمت راست لنز اسپیکر 16 واتی قرار دارد. در پشت لنز یک سنسور IR برای کنترل از راه دور وجود دارد. در این پیکربندی نصب، پنل کنترل در سمت چپ بدنه پروژکتور قرار دارد. چراغ‌های نشانگر مختلفی را برای روشن/خاموش بودن حالت آماده‌باش، وضعیت، لیزر، دما و Wi-Fi در قسمت پایین جلویی پیدا خواهید کرد. در سمت راست، فیلترهای ورودی هوای خنک در پشت یک درب با باز شدن آسان قرار دارند که امکان دسترسی به اهرم فوکوس را نیز فراهم می کند. در قسمت عقب، رو به دیوار، پانل ورودی ها و کانکتورها قرار دارد.

ورودی ها و اتصال دهنده ها

Epson PowerLite 725W دارای تمام ورودی‌ها و اتصالات لازم برای نیازهای معمول تجاری و آموزشی شما است. پروژکتور دارای ورودی کامپیوتر برای ارائه کامپیوتر است. دارای سه ورودی HDMI برای اتصال طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها مانند Smart Media Stick، پخش‌کننده‌های Blu-ray و حتی رایانه شخصی با HDMI. 725W دارای دو کانکتور USB است، یکی از آنها برای تامین انرژی دستگاه هایی مانند Amazon Firestick و بسیاری دیگر. برای صدا، PowerLite 725W دارای سه ورودی صوتی 3.5 میلی متری اختصاصی جداگانه (عکس بالا را ببینید) و همچنین یک ورودی میکروفون 3.5 میلی متری دارد. همچنین یک خروجی صوتی 3.5 میلی متری برای اتصال پروژکتور به یک سیستم خارجی برای صدای پویاتر وجود دارد.

نمودار سمت چپ و عکس بالا تمام ورودی ها و خروجی های این پروژکتور را نشان می دهد.

HDMI 3
USB-B 1
USB-A 1
LAN Connector 1
Computer w/Audio-In 1 (3.5mm)
Computer w/Audio-Out 1 (3.5mm)
System Audio-Out 1 (3.5mm)
Composite Video-In 1
Audio-In 1 (3.5mm)
Mic Input 1 (3.5mm)
RS-232C 1

 

لنز

لنز بسیار کوتاه PowerLite 725W شبیه یک لنز استاندارد اپسون UST است. قابلیت زوم آنالوگ ندارد که غیرمنتظره نیست. به نظر می رسد هیچ اعوجاج آشکاری مبتنی بر لنز در تصویر ارائه شده وجود ندارد. پروژکتورهای بسیار کوتاه تقریباً همیشه مقداری انحنای تصویر در بالای صفحه دارند، اما در 725W به سختی قابل توجه است.

فوکوس آسان و سریع با اهرم فوکوس واقع در کنار پروژکتور، زیر درب فیلتر هوای آسان‌باز می‌شود. PowerLite 725W یک راه اندازی ساده پس از نصب است. به محض اینکه موقعیت یابی و فوکوس پروژکتور را به پایان می رسانید، تقریباً آماده کار هستید.

PowerLite 725W با قرار گرفتن اینچ پروژکتور از صفحه نمایش، تصویر بزرگی تولید می کند. اپسون توصیه می‌کند که تصویری بین ۶۵ تا ۱۲۰ اینچ به صورت مورب نمایش داده شود. 725W دارای زوم دیجیتال 1.0 تا 1.35 برابر است که به پروژکتور انعطاف‌پذیری در مکان‌یابی می‌دهد. بهتر است قبل از استفاده از زوم دیجیتال، آن را به بهترین شکل ممکن قرار دهید.

صفحه کنترل

کنترل پنل Epson PowerLite 725W به خوبی چیده شده است. کلیدهای جهت دار استاندارد یک دکمه Enter را احاطه کرده اند. مانند بسیاری از پروژکتورها، کلیدهای پیکان PowerLite 725W دارای عملکرد دوگانه هستند. بالا و پایین تصحیح کیستون را کنترل می‌کند، در حالی که کلیدهای جهت‌نمای چپ و راست زوم دیجیتال را کنترل می‌کنند.

در دو طرف کلید فلش رو به بالا دکمه Menu و دکمه Esc برای باز کردن و خروج از سیستم منو قرار دارد. تمام آنچه گفته شد، به احتمال زیاد از این کنترل پنل استفاده نمی کنید مگر در زمان راه اندازی اولیه. از آن به بعد، از کنترل از راه دور استفاده خواهید کرد.

نصب پایه پروژکتور

اپسون مجموعه کاملی از فیلم‌های با جزئیات فوق‌العاده را در وب‌سایت پشتیبانی و YouTube خود ایجاد کرده است تا به نصاب حرفه‌ای شما کمک کند تا فرآیند نصب را به طور مؤثر انجام دهد. این ویدیوها همچنین دانش زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند تا تجربه عملکرد 725W خود را تا حد امکان روان کند.

پایه این امکان را فراهم می کند که پروژکتور را به جلو و عقب بکشید، بنابراین اندازه تصویر را متناسب با آن افزایش یا کاهش می دهد. این پایه همچنین تنظیمات رول، گام و انحراف را ارائه می‌کند تا به نصاب شما کمک کند تا پروژکتور را تا حد ممکن از نظر فیزیکی مربع به صفحه نمایش دهد.

این پایه بادوام باید سال ها خدمات انعطاف پذیری را فراتر از عمر 725W ارائه دهد.

ریموت کنترل

 

ریموت کنترل Epson PowerLite 725W یک کنترل از راه دور بسیار معمولی اپسون است. به خوبی در دست شما قرار می گیرد، کنترل ها به راحتی قابل فشار هستند. متاسفانه نور پس زمینه ندارد. برای برخی از کاربران، این مشکلی ایجاد نخواهد کرد زیرا این پروژکتور گاهی اوقات در فضاهایی که چراغ اتاق روشن است استفاده می شود. با این حال، هنگامی که چراغ‌های اتاق خاموش هستند، نور پس‌زمینه روی کنترل مهم می شود.

شما یک گزینه Source Search، دکمه های ورودی، نسبت ابعاد، منو و دکمه Esc دارید. دکمه‌های دسترسی سریع برای حالت رنگی و حتی یک دکمه کاربر سفارشی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد از بین حالت منبع نور، اطلاعات، الگوی تست، وضوح، نمایش روی صفحه، بهبود تصویر یا پخش محتوا انتخاب کنید. شما کنترل های استانداردی مانند صفحه بالا/پایین، بزرگنمایی/کاهش صدا و افزایش/کاهش صدا دارید. این کنترل از راه دور تقریباً به تمام ویژگی های اصلی 725W دسترسی دارد.

اگرچه کنترل از راه دور کوچکتر از برخی دیگر است، اما فاصله دکمه ها باعث می شود تا استفاده آسانی داشته باشید.

یکی از چیزهایی که در مورد سیستم منوی Epson 725W دوست دارم، طرح بندی ساده اسکرول است. من آن را بسیار شهودی یافتم و در یافتن تمام ویژگی های تنظیمی که در آزمایش خود به دنبال آن بودم مشکلی نداشتم. اپسون برای بخش‌بندی سیستم منو تلاش می‌کند و مانند بسیاری از تولیدکنندگان دیگر، ویژگی‌های مشابه را در دسته‌های آشکار ترکیب می‌کند. با این حال، بر خلاف بسیاری از پروژکتورهای دیگر، ماهیت خطی سیستم منوی این پروژکتور به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه دائماً برای دسترسی به ویژگی دیگری به منوی اصلی بروید، به پایین لیست بروید تا ببینید کجا بوده اید. من متوجه شدم که این نیز بیش از یک بار به طور تصادفی به دسته ها کاهش می یابد.

چیدمان منو ساده و پر از ویژگی است. کاش پروژکتورهای بیشتری اینجوری بودند.

حالت های رنگی

حالت پویا: روشن ترین حالت. حالت پویا باید هنگام استفاده از پروژکتور در اتاقی با منابع نور محیطی کنترل نشده انتخاب شود که باعث می شود تصویر روی صفحه نمایش شما محو به نظر برسد. برخلاف حالت معمولی Bright در اکثر پروژکتورها، Epson 725W رنگ مناسبی را در حالت Dynamic حفظ می‌کند و تنها رنگ سبز/آبی کمی به تصویر اضافه می‌شود.

حالت ارائه: برای استفاده با محتوای تولید شده در برنامه هایی مانند پاورپوینت و اکسل طراحی شده است.

حالت سینما: برای مشاهده محتوای سرگرمی مانند فیلم و تلویزیون طراحی شده است. در این پروژکتور، حالت سینما دومین حالت رنگ دقیق برای محتوای سرگرمی است.

حالت sRGB: دقیق ترین حالت رنگ در این پروژکتور و به نظر من بهترین عملکرد تصویر را در این پروژکتور ارائه می دهد.

حالت تخته سیاه: برای استفاده در هنگام استفاده از یک تخته سیاه معمولی به عنوان سطح طرح ریزی طراحی شده است. رنگ‌های بنفش کلی در این حالت باعث می‌شود که آن را روی هر نوع دیگر از مواد پیش‌نمایش معمولی غیرقابل استفاده کنید.

کیفیت تصویر

کیفیت تصویر بد نیست (تصاویر زیر را ببینید)، با توجه به نوع استفاده از این پروژکتور در کلاس درس و اتاق جلسه. بیشتر ما با نوشتن روی تخته وایت برد بیشتر آشنا هستیم. برای من تخته سفید موثرترین راهی بود که می توانستم با تیمم همکاری کنم. اما آیا PowerLite 725W داده های متن یا ارائه را با کیفیت کافی نمایش می دهد که برای یک مشتری تجاری یا آموزشی قابل قبول باشد؟ پاسخ مثبت است، با برخی هشدارها.

متن و ارائه

به عنوان یک پروژکتور وایت برد، کیفیت تصویر 725W به اندازه کافی خوب است. در اندازه تصویر 120 اینچی، می‌توانستم جلوه قابل توجه درب صفحه نمایش را ببینم که ممکن است برای برخی از کاربران مشکل‌ساز باشد. برای مثال، SDE می‌تواند متن و جزئیات پیش‌بینی‌شده را مبهم و خواندن آن را کمی سخت‌تر کند. من صفحه نمایش 100 اینچی مورب یا کوچکتر را ترجیح می دهم زیرا محتوای دقیق تر و واضح تر به نظر می رسد. وضوح WXGA برای اکثر مصارف حرفه ای به اندازه کافی خوب است و کیفیت ویدئو برای یک پروژکتور تجاری و آموزشی مناسب است.

کیفیت صدا

725W یک اسپیکر مونو داخلی 16 واتی ارائه می دهد. همه صداها در محدوده متوسط و بالا هستند که باید برای کلاس درس عالی باشد. صدای پروژکتور به اندازه ای است که به دانش آموزان اجازه می دهد حتی وقتی پشت اتاق نشسته اند، مطالب را به وضوح بشنوند.

روشنایی

من با صفحه وایت برد Elite ProAV تست کردم. یکی از اولین چیزهایی که متوجه شدم، ثبات جزئیاتی بود که این پروژکتور اپسون تقریباً تا لبه های صفحه نمایش ارائه می کرد. واقعا خوب به نظر می رسید.

اپسون ادعا می کند که روشنایی 4000 لومن برای PowerLite 725W دارد. بدون زوم قابل تنظیم، همه چیز در این پروژکتور بسیار کوتاه دارای زوم گسترده است. من چندین بار میزان روشنایی خود را اندازه گیری کردم زیرا خواندن یکنواخت دشوار بود. من اساساً تفاوت را تقسیم کردم تا نتایج زیر را بدست بیاورم.

مانند بسیاری از پروژکتورهای قبلی اپسون با پرتاب فوق‌العاده کوتاه که در این سایت بررسی شده‌اند، PowerLite 725W ادعای روشنایی خود را با بیش از 1000 انسب لومن شکست داد و با 5005 لومن عرضه شد. بر اساس تجربه قبلی ما در مورد ادعاهای مربوط به درجه روشنایی واقعی پروژکتورهای اپسون، وقتی آزمایشات من عدد بالاتری را نشان داد، تعجب نکردم. نمودار زیر میزان روشنایی من را برای چهار حالت دیگر از پنج حالت خارج از جعبه برای 725W نشان می دهد.

من همچنین در حالت پویا و حالت لامپ آرام (ECO) اپسون اندازه‌گیری کردم. نتایج در ردیف پایانی نمودار زیر است.

Dynamic Mode 5,005 Lumens
Presentation Mode 4,544 Lumens
Cinema Mode 4,031 Lumens
sRGB Mode 3,765 Lumens
Blackboard Mode 2,715 Lumens
Dynamic in Quiet Mode (Sometimes called ECO) 4,639 Lumens

 

کنتراست

Epson PowerLite 725W دارای نسبت کنتراست 2,500,000:1 است. کنتراست به عملکرد سطح مشکی اشاره دارد یا سیاهی ها چقدر سیاه به نظر می رسند. پروژکتورهای تجاری و آموزشی مانند پروژکتورهای سرگرمی خانگی یا سینمای خانگی به عملکرد عالی در سطح سیاه نیاز ندارند. بنابراین پروژکتورهای تجاری و آموزشی تمایل دارند در طیف خاکستری متوسط تا متوسط خاکستری تیره قرار بگیرند. ما انتظار نداریم که آنها سیاه واقعی داشته باشند.
725W عملکرد متوسطی در سطح مشکی دارد. عکس های بالا را بررسی کنید.

نویز قابل شنیدن

اپسون پاور لایت 725W دارای صدای فن نامی 36 دسی بل در تمام توان و 27 دسی بل در حالت ECO است. این برای پروژکتورهای اپسون و به طور کلی پروژکتورهای تجاری/آموزشی کاملاً استاندارد است. در تمام قدرت، نویز قابل شنیدن بسیار قابل توجه بود. وقتی فیلمی در حال پخش بود کمتر بود. PowerLite 725W دارای حالت Quiet است که بسیار خوب کار می کند. در حالی که کاملا بی صدا نبود، مواقعی فراموش می کردم که فن پروژکتور کار می کند.

خلاصه

 

Epson PowerLite 725W وضوح WXGA (1280 x 800) را ارائه می دهد. یک صفحه نمایش لیزری تعاملی 3LCD قدرت 725W را تامین می کند که به خوبی بیش از ادعای سازنده اش مبنی بر روشنایی 4000 لومن است. استفاده از منبع نور لیزری، عمر منبع نور 20000 ساعته بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را در حالت عادی به مالکان ارائه می دهد. یک فیلتر در 725W بر اساس گرد و غبار و زباله های محیطی برای حدود 12000 ساعت رتبه بندی می شود. هیچ لامپی روی این پروژکتور وجود ندارد. 725W یک صفحه نمایش قابل اعتماد، روشن و تعاملی است که از خواندن، آموزش و ارتباط آسان پشتیبانی می کند. 725W تا یک تصویر 120 اینچی و 16:10 را نمایش می دهد و تا 95 درصد فضای تعاملی بیشتری نسبت به یک صفحه تخت 75 اینچی ارائه می دهد.

راستش را بخواهید، با روشنایی این پروژکتور، بسته به محتوای نمایش داده شده، می‌توانید تصویر بزرگ‌تری نسبت به آنچه اپسون پیشنهاد می‌کند، پخش کنید. اما توجه داشته باشید که تنها در صورتی که تصویر را بزرگتر کنید، جلوه درب صفحه را که از قبل قابل مشاهده است، برجسته خواهید کرد. این اثر می‌تواند برای دانش‌آموزان یا همکارانی که به جای پشت اتاق، نزدیک‌تر به صفحه نمایش می‌نشینند، یک نقطه ضعف باشد.

PowerLite 725W تقریباً هر نوع ورودی مورد نیاز را دارد. 725W همچنین از نرم‌افزار iProjection اپسون پشتیبانی می‌کند که امکان اتصال آسان دستگاه را از دستگاه‌های Android، iOS، Windows و macOS فراهم می‌کند—تا 50 دستگاه در یک زمان! و اگر این برای شما کافی نیست، 725W اتصال Wi-Fi را ارائه می‌کند و از Miracast پشتیبانی می‌کند، که به شما امکان می‌دهد صفحه هر دستگاه تلفن همراه سازگار را به پروژکتور بفرستید.

PowerLite 725W یک پروژکتور با پرتاب فوق العاده کوتاه (UST) است که برای قرار گرفتن در اینچ از صفحه نمایش یا دیوار طراحی شده است. مزیت این کار این است که سایه ارائه کننده روی تصویر به حداقل می رسد. پروژکتور را می توان روی میز یا سطح دیگری در زیر صفحه نمایش قرار داد یا با یک پایه دیواری اختیاری روی دیوار بالای صفحه نصب کرد.

از آنجایی که این پروژکتور به عنوان یک مدل آموزشی طبقه بندی می شود، یک ضمانت محدود 3 ساله به همراه برنامه خدمات اپسون و پشتیبانی رایگان اختصاصی آن را پوشش می دهد. اگر PowerLite 725W خود را ثبت کنید، اپسون پیشنهاد می کند ضمانت محدود 3 ساله را به ضمانت محدود 5 ساله افزایش دهد. برنامه آموزشی Epson Brighter Futures با برنامه‌های قیمت‌گذاری ویژه و مزایایی که هزینه کلی مالکیت را کاهش می‌دهد، استفاده از فناوری‌های پیشرفته در هر کلاس را برای مدارس آسان می‌کند. محصولات اپسون واجد شرایط دریافت بودجه CARES Act هستند و آنها را به انتخابی هوشمند و مقرون به صرفه برای کلاس های درس هیبریدی تبدیل می کند.

Epson 725W گزینه ای عالی برای پروژکتورهای تخته سفید اپسون است. آنها پروژکتوری ساخته‌اند که بسیاری از ابزارهای همکاری گران‌ترشان را فراهم می‌کند و در عین حال کارایی را به اندازه‌ای کاهش می‌دهد که قیمت مناسب‌تری نسبت به پروژکتورهای سطح بالاتر خود مانند 1485Fi ارائه دهد. با توجه به تأثیرات نرمال جدید بر تجارت و آموزش، 725W ابزاری مقرون به صرفه و ارزشمند برای دنیای امروز است. Epson PowerLite 725W به کاربران در محل و از راه دور اجازه می دهد تا در دنیای تجارت و آموزش امروزی به طور مؤثرتر و ایمن تر همکاری کنند.

نقاط ضعف و قوت

قوت

روشنایی بسیار بیشتر از برآورد اپسون 4000 انسی  لومن
پروژکتور بسیار کوتاه پرتاب یک راه اندازی ایده آل برای کلاس های درس و اتاق های جلسه است
1,890.00 دلار فهرست قیمت
3LCD، تکنولوژی 3 تراشه
منبع نور لیزر حالت جامد 20000 ساعت (عادی)، 30000 ساعت (بی صدا)
پروژه ها، 120، 16:10
نسبت کنتراست تا 2500000:1
مهر و موم شده LightPath – تقریباً بدون تعمیر و نگهداری
همکاری همزمان چهار کاربر
بلندگوی مونو 16 وات – برای کلاس های بزرگتر و اتاق های کنفرانس به اندازه کافی بلند است
بی سیم داخلی
نرم افزار رایگان اپسون iProjection
پشتیبانی از Miracast برای اتصال بی سیم Peer-To-Peer
5 سال گارانتی محدود با ثبت نام
مزایای برنامه Epson Brighter Futures

ضعف

بدون ریموت نور پس زمینه
SDE آشکار (اثر درب صفحه)
سیاهی ها در همه حالت های از پیش تعیین شده خرد می شوند
وضوح WXGA (1280 x 800) می تواند بالاتر باشد
صدای فن قابل توجه است

منبع: projectorreviews