نحوه اتصال ساندبار به ویدئو پروژکتور
نحوه اتصال ساندبار به ویدئو پروژکتور

نحوه اتصال ساندبار به ویدئو پروژکتور

با یک پرده نمایش عریض، پروژکتور و ساندبار، می توانید سینما را به خانه خود بیاورید. می توانید اوقات خوبی را با دوستان سپری کنید، قرار ملاقات داشته باشید و در بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده مرتبط با سینما شرکت کنید.

اگرچه پروژکتور شما یک بلندگو دارد، اما اگر بخواهید از هر چیزی که تماشا می کنید بیشترین بهره را ببرید، ممکن است کیفیت بلندگو کافی نباشد. ساندبار صدا را افزایش می دهد و می توانید از هر چیزی که در صفحه عریض تماشا می کنید لذت ببرید. بیایید ببینیم چگونه می توانید آن را به درستی تنظیم کنید و اوقات خوبی داشته باشید.

نحوه اتصال ساندبار بی سیم به ویدئو پروژکتور

انواع مختلفی از نوارهای صوتی وجود دارد. سیمی و بی سیم با یک پروژکتور در مقیاس کوچک، می توانید یک دیوار خالی را به یک سینمای خانگی تبدیل کنید و اوقات هیجان انگیزی را با خانواده و دوستان سپری کنید. اگر نوار صوتی شما بی سیم است، ممکن است در مورد کار با آن و اتصال آن به پروژکتور دچار سردرگمی شوید.

برای اتصال ساندبار بی سیم، به هر دو قطعه برای داشتن قابلیت بلوتوث نیاز دارید. با فعال بودن بلوتوث، اتصال نوار صوتی برای شما بسیار آسان خواهد بود. اگر اتصال بلوتوث وجود ندارد، باید روی یک آداپتور بلوتوث سرمایه گذاری کنید یا یک کابل صوتی را انتخاب کنید.

مراحل زیر به شما کمک می کند نوار صوتی بی سیم بلوتوث خود را روی پروژکتور تنظیم کنید.

مرحله 1 – بررسی کنید که آیا پروژکتور اتصال بلوتوث دارد یا خیر

قبل از شروع هر کاری، باید تعیین کنید که آیا کل فرآیند در وهله اول کار می کند یا خیر. بنابراین، اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید که آیا پروژکتور دارای بلوتوث است یا خیر. اگر این قابلیت را نداشته باشد، بدون سرمایه گذاری بیشتر نمی توانید آن را با بلوتوث راه اندازی کنید.

بنابراین، چگونه می توانید بررسی کنید که آیا پروژکتور با بلوتوث سازگار است؟ راه های مختلفی وجود دارد.

اکثر پروژکتورهای دارای این قابلیت معمولا دارای نماد بلوتوث هستند که می توانید آن را در گوشی خود بررسی کنید. بیشتر اوقات، می‌توانید از طریق وب‌سایت سازنده، توضیحات محصول یا در دفترچه راهنمای همراه محصول، بدانید که آیا این توانایی را دارد یا خیر.

مرحله 2 – به تنظیمات بلوتوث دسترسی پیدا کنید

اگر دستگاه می تواند از طریق بلوتوث متصل شود، این کار بسیار آسان است. اکثر پروژکتورهای دارای این قابلیت به راحتی به اسپیکر متصل می شوند. فرآیند اتصال شبیه به نحوه اتصال مجازی دیگر دستگاه های بلوتوث به یکدیگر است.

به تنظیمات دسترسی پیدا کنید و هنگامی که بلوتوث را روشن کردید، احتمالاً در دستگاه شما ظاهر می شود.

اگر به دلایلی نمی توانید از طریق تنظیمات متصل شوید زیرا نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید، ممکن است از یک برنامه استفاده کنید. برخی از بهترین پروژکتورهای موجود در بازار دارای برنامه هایی هستند که اتصال را بسیار آسان و ساده می کنند.

مرحله 3 – دستگاه ها را جفت کنید

بعد از اینکه به تنظیمات بلوتوث پروژکتور دسترسی پیدا کردید، جفت شدن بلوتوث را در نوار صوتی خود روشن کنید.

این دو دستگاه باید برای یکدیگر قابل مشاهده باشند. بلوتوث گاهی اوقات ممکن است زمان بر باشد، بنابراین برای تکمیل فرآیند جفت شدن باید صبور باشید.

پس از انجام جفت شدن، می توانید از صدا لذت ببرید!

اگر فناوری بلوتوث ندارید

اگر یکی از دستگاه ها ویژگی های بلوتوث نداشته باشد چه؟ در حالی که ممکن است اتصال آنها دشوارتر باشد، هنوز هم امکان انجام این کار وجود دارد.

اگر از یک دستگاه سازگار با بلوتوث پخش جریانی دارید، می‌توانید ساندبار را با اتصال صوتی به رایانه یا تلویزیون سازگار با بلوتوث به پروژکتور متصل کنید.

پس از اتصال به رایانه، می توانید پروژکتور خود را به تلویزیون یا رایانه متصل کنید. اگرچه پیچیده تر است، اما یکی از راه هایی است که می توانید از فیلم های خود با ساندبار متصل لذت ببرید.

نحوه اتصال ساندبار سیمی به پروژکتور

این بخش به این موضوع می پردازد که چگونه می توانید ساندبار سیمی را با کمترین فشار به پروژکتور خود وصل کنید.

مرحله 1

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کابل ها و سیم های اتصال صحیح را داشته باشید. پورت های دستگاه های خود را بررسی کنید تا بدانید کدام یک سازگار است.

بیشتر پروژکتورهای موجود در بازار با کانکتور محبوب پورت 3.5 میلی متری عرضه می شوند. ساندبار دارای پورت های متفاوتی است. اینکه آیا کانکتور پورت 3.5 میلی متری مشابه دارد یا دوشاخه های فونو بستگی به مدل دارد.

در هر صورت، مطمئن شوید که دوشاخه ها و کابل هایی که دارید با هر دو دستگاه سازگار هستند.

مرحله 2

سپس، اگر ساندبار روشن است، آن را خاموش کنید. می‌توانید با استفاده از کنترل از راه دور یا فشار دادن دکمه «روشن/خاموش» روی پانل دستگاه، آن را خاموش کنید.

با خاموش بودن دستگاه، می‌توانید از هرگونه عارضه‌ای که هنگام وصل کردن دستگاه و کابل‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری کنید.

مرحله 3

کابل سازگار را به دستگاه وصل کنید. اغلب اوقات، این دوشاخه 3.5 میلی متری است که به دستگاه وارد می شود. به دنبال درگاه خروجی صدا در پروژکتور بگردید و کابل را به پورت وصل کنید. برخی از دستگاه ها این پورت را به عنوان خروجی صوتی برچسب گذاری می کنند.

مرحله 4

با قرار دادن کابل 3.5 میلی متری در خروجی صدا، انتهای کابل را به ورودی صوتی در نوار صوتی وارد کنید.

همانطور که گفتیم در برخی مدل ها از یک جفت فیش گوشی استفاده می شود. اگر مدل شما از این مورد استفاده می کند، مطمئن شوید که هر دوشاخه به پورت صحیح وارد می شود. دوشاخه قرمز باید به درگاه کانال صدا سمت راست وارد شود، در حالی که دوشاخه سیاه باید به درگاه کانال سمت چپ وصل شود.

مرحله 5

پس از برقراری اتصالات، نوار صوتی را روشن کنید و با تنظیمات صدا کار کنید تا زمانی که صدا و حجم عالی را برای تجربه تماشای خود دریافت کنید.

نحوه اتصال سیستم سینمای خانگی با ساندبار به پروژکتور

بسیاری استفاده از پورت HDMI را در هنگام اتصال سینمای خانگی به پروژکتور توصیه کرده اند.

HDMI

وسیله ای با کیفیت بالا برای دریافت بهترین صدا و عملکرد سمعی و بصری از هر دو دستگاه است.

علاوه بر پشتیبانی از صدای باکیفیت، اتصال HDMI از فرمت های با کیفیت دیگری نیز پشتیبانی می کند که بهترین صدا و تصاویر بصری را در اختیار شما قرار می دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، چگونه می توانید سینمای خانگی را با نوار صوتی به پروژکتور خود متصل کنید؟ در اینجا مراحل ساده ای وجود دارد که باید دنبال کنید.

مرحله 1 – پروژکتور و سیستم سینمای خانگی را خاموش کنید.

مرحله 2 – کابل را به پورت HDMI پروژکتور و سر دیگر را به پورت HDMI در ساندبار سیستم سینمای خانگی وصل کنید.

مرحله 3 – دو دستگاه را روشن کنید

مرحله 4 – دو دستگاه را روی کانال HDMI سمت راست تنظیم کنید.

اگر پروژکتور شما با پورت HDMI ARC همراه نباشد چه؟ این تعجب آور نخواهد بود زیرا بسیاری از مدل های موجود در بازار چنین چیزی را ارائه نمی دهند. خوب، حتی اگر پورت HDMI ARC وجود نداشته باشد، همچنان می توانید از روش ذکر شده در بالا استفاده کنید.

با این حال، ممکن است جریان ها و صداهای با بهترین کیفیت را از سیستم دریافت نکنید.

محل قرار دادن ساندبار

قرار دادن نوار صوتی خود در محل مناسب تجربه سمعی و بصری شما را افزایش می دهد. در حالی که ممکن است توجه زیادی به محل قرار دادن نوار صوتی نداشته باشید، باید به جایی که ساب ووفر را قرار می دهید توجه کنید.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند ساب ووفر را درست در جلوی ساندبار قرار دهند. با این حال، نتایج بهتری از قرار دادن آن در پشت موقعیت دید شما به دست آمده است.

با این حال، به طور کلی، نحوه حرکت صدا در فضا متفاوت است، بنابراین ممکن است مجبور شوید قبل از اینکه بهترین مکان را برای قرار دادن نوار صوتی در اتاق خود پیدا کنید، آزمایش های زیادی انجام دهید.

انتخاب بهترین ساندبار برای پروژکتور

ما مراحل اتصال نوار صوتی شما به پروژکتور را در نظر گرفته ایم. در این بخش مواردی را مشاهده خواهید کرد که هنگام انتخاب نوار صوتی برای پروژکتور خود باید در نظر داشته باشید.

محتوای خود را بشناسید

هنگامی که بهترین نوار صوتی را برای جفت شدن با پروژکتور خود در نظر می گیرید، باید در نظر بگیرید که چه چیزی را می خواهید با تنظیمات تماشا کنید. اگر قرار است بیشتر چیزی که تماشا می‌کنید از سرویس‌های استریم باشد، نوار صوتی که می‌خرید باید دارای ویژگی بهبود دیالوگ باشد.

چرا این مهم است؟

خوب، مهم است زیرا، با این نوع پروژکتور، لازم نیست نگران صداهایی باشید که از سرویس های پخش می آیند. این صداها گاهی اوقات مانع از کیفیت صدا می شوند، به همین دلیل است که باید چیزی متفاوت از مدل های عمومی انتخاب کنید.

با این حال، اگر دی‌وی‌دی تماشا می‌کنید یا محتوای خود را با کیفیت HD تماشا می‌کنید، می‌توانید پروژکتورهای عمومی را انتخاب کنید. همچنین ممکن است نیازی به سرمایه گذاری در سینماهای خانگی گران قیمت نداشته باشید و با گزینه های مقرون به صرفه بهتر خواهید بود.

اگر در درجه اول به محتوا گوش می دهید، باید نوار صوتی بخرید که بهترین بیس را ارائه دهد.

اندازه سینمای خانگی

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید اندازه سالن است. ساندبارها در اندازه های بسیار متنوعی موجود هستند، به این معنی که شما باید بهترین اندازه را انتخاب کنید. اگر نوار صوتی برای فضا خیلی کوچک باشد، کیفیت صدای مورد نظرتان را نخواهید داشت.

چگونه می توان اندازه مناسب را انتخاب کرد؟ خوب، یک توصیه این است که باید نوار صوتی را انتخاب کنید که به اندازه عرض صفحه پروژکتور باشد.

با یک پروژکتور بزرگ دورتر از صفحه می نشینید و با ساندبار بزرگ صدا به راحتی به شما می رسد.

هزینه

پس از تعیین ویژگی های بالا، باید به اندازه بودجه  خود خرید کنید. شما باید بودجه ای را تعیین کنید که تعیین می کند چقدر مایل هستید برای ساندبار خرج کنید.

ساندبار Wohome یکی از مدل های بسیار توصیه شده است و با قیمت نسبتاً مقرون به صرفه ای در دسترس است.

نتیجه گیری

ما مراحلی را که باید هنگام اتصال ساندبار به پروژکتور دنبال کنید را برای شما ارائه کرده ایم. ما همچنین نکات و فاکتورهای مفیدی را به شما ارائه کرده‌ایم که اگر می‌خواهید بهترین تجربه سمعی و بصری را به دست آورید، باید در نظر بگیرید. دانستن نحوه اتصال ساندبار به پروژکتور تضمین می کند که شما و خانواده تان بهترین و لذت بخش ترین تجربه مشاهده را داشته باشید.

 

منبع: houseandbeyond