چگونه تلویزیون را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟
چگونه تلویزیون را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

چگونه تلویزیون را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

تلویزیون‌های هوشمند و پروژکتورها می‌توانند به شما کمک کنند تا به آن تجربه سینما نزدیک شوید. در حالی که هر دو محتوا را نمایش می دهند، عملکرد این دو دستگاه متفاوت است.

در اینجا آنچه شما باید در مورد تلویزیون های هوشمند و پروژکتورها بدانید آمده است.
تلویزیون‌های هوشمند و پروژکتورها دستگاه‌های الکترونیکی هستند که به شما امکان نمایش محتوا از منابع مختلف را می‌دهند. در حالی که هر دو می توانند تصاویر یا فیلم ها را نمایش دهند، مزایا و معایب خود را نیز دارند.

چگونه تلویزیون را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

 آیا می توانید تلویزیون هوشمند را به پروژکتور متصل کنید؟

می‌توانید تلویزیون هوشمند را به پروژکتور متصل کنید، به شرطی که خروجی ویدیوی سازگار داشته باشد.

اما به ندرت تلویزیون هوشمندی را پیدا می‌کنید که این ویژگی را داشته باشد، برخلاف تلویزیون‌های غیرهوشمند قدیمی که دارای خروجی‌های صوتی و تصویری هستند که به شما امکان ضبط در یک VCR را می‌دهند.

تلویزیون‌های هوشمند با خروجی‌های ویدیویی نادر هستند، زیرا می‌توانند به سرقت محتوا کمک کنند.

اما در برخی موارد، یک پروژکتور دارای یک خروجی ویدئو است که به شما امکان می دهد صفحه نمایش پروژکتور را در تلویزیون هوشمند خود کپی کنید.

چگونه تلویزیون هوشمند خود را به پروژکتور خود وصل کنم؟

ساده ترین راه برای اتصال تلویزیون هوشمند به پروژکتور، اتصال درگاه خروجی ویدیوی تلویزیون هوشمند به یک پورت ورودی ویدیوی سازگار روی پروژکتور است.

اکنون، اگر پروژکتور شما دارای یک خروجی ویدیو است، می توانید آن را به ورودی ویدیوی تلویزیون هوشمند خود متصل کنید، که به شما امکان می دهد صفحه های نمایش را تکرار کنید.

آیا می توانید تلویزیون هوشمند را از طریق USB به پروژکتور متصل کنید؟

امروزه بسیاری از پروژکتورها دارای یک پورت USB هستند که به شما امکان می دهد دستگاه خود را متصل کنید.

متأسفانه، عملکرد USB با تلویزیون های هوشمند کار نمی کند.

تلویزیون هوشمند قادر به نصب درایور مورد نیاز برای اتصال دو دستگاه نخواهد بود. درایورهای پروژکتورها برای رایانه های دارای ویندوز یا مک هستند.

 آیا می توانید یک پروژکتور را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل کنید؟

در صورت داشتن دستگاه سازگار می توانید پروژکتور را به یک دستگاه هوشمند تبدیل کنید.

می توانید هر دستگاه پخش جریانی را به پورت HDMI پروژکتور وصل کنید و آن را به یک دستگاه هوشمند تبدیل کنید.

توجه داشته باشید که خروجی صدا از پروژکتور خارج می شود. اگر پروژکتور شما بلندگوهای با کیفیت ضعیف یا متوسطی دارد، می توانید خروجی صدا را بگیرید و آن را به بلندگوی بهتر وصل کنید.

 آیا می توانید از Chromecast با پروژکتور استفاده کنید؟

می‌توانید از Chromecast بدون هیچ مشکلی در یک پروژکتور مدرن استفاده کنید.

آیا می توانید نتفلیکس را از طریق پروژکتور اجرا کنید؟

می‌توانید از پروژکتور برای پخش جریانی محتوا از دستگاه‌هایی مانند Fire TV Stick، Roku یا Chromecast استفاده کنید.

این دستگاه ها با Netflix سازگار هستند، بنابراین می توانید بدون هیچ مشکلی محتوا را پخش کنید.

 آیا می توانید کانال های تلویزیونی را روی پروژکتور دریافت کنید؟

به خودی خود، نمی توانید کانال ها را روی پروژکتور دریافت کنید، زیرا تلویزیون نیست. حتی یک جک آنتن برای اتصال ندارد.

اما، با کمک برخی از دستگاه های سازگار، پروژکتور شما می تواند کانال های تلویزیونی را نشان دهد.

اگر اشتراک تلویزیون کابلی دارید، می‌توانید جعبه تلویزیون کابلی را به درگاه HDMI پروژکتور وصل کنید.
می توانید یک جعبه تلویزیون دیجیتال را از طریق جک های RCA به پروژکتور وصل کنید. از آنجایی که جعبه‌های تلویزیون دیجیتال برای تلویزیون‌هایی طراحی شده‌اند که HDMI ندارند، باید دو دستگاه را با استفاده از اتصال استاندارد HDMI قرمز، سفید و زرد وصل کنید.
و البته، می‌توانید دستگاه‌های پخش جریانی مانند Fire TV Stick یا Roku Streaming Stick را انتخاب کنید. دستگاه پخش جریانی را به درگاه HDMI پروژکتور وصل کنید و محتوا را از سرویس‌هایی مانند YouTube TV یا Hulu + Live TV پخش کنید تا به کانال‌های تلویزیون در پروژکتور دسترسی داشته باشید.

چگونه پروژکتور خود را به دستگاه خود وصل کنم؟

راه های مختلفی برای اتصال دستگاه ها به پروژکتور وجود دارد و بستگی به این دارد که قصد دارید از پروژکتور خود برای چه کاری استفاده کنید.

Chromecast
اگر قصد دارید محتوا را از برنامه هایی مانند Netflix یا YouTube به پروژکتور خود پخش کنید، می توانید از Chromecast استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که Chromecast و گوشی هوشمند یا رایانه شما به یک شبکه متصل هستند.

نحوه اتصال تلویزیون با پروژکتور به وسلیه نرم افزار  و کنترلر Xbox One

راه‌اندازی پروژکتور خود و استفاده از کابل‌های صحیح گرفته تا اتصال کابل‌ها و اتصال کنترلر Xbox One به رایانه شخصی خود قبل از تماشای با Kodi Media Player، این راهنما شما را با نحوه تماشای تلویزیون در پروژکتور آشنا می‌کند.

ویدئو پروژکتور خود را راه اندازی کنید

اولین قدم در نحوه اتصال تلویزیون به پروژکتور این است که همه چیز را راه اندازی کنید. برای مشاهده ویدیوها باید رایانه خود را تنظیم کنید. این ساده ترین بخش است و شامل دریافت سیستم عامل مناسب، وارد کردن اطلاعات شخصی و نصب برنامه هایی است که به شما امکان تماشای YouTube یا Netflix را می دهد.

اولین برنامه Chromecast است که به شما انعطاف زیادی در مورد آنچه می توانید تماشا کنید و حتی به شما این امکان را می دهد که Netflix را روی لپ تاپ / رایانه شخصی خود با استفاده از دانگل Chromecast تماشا کنید که قیمت آن 35 دلار است. اگر کروم کست ندارید، وقت آن رسیده است که آن را بگیرید!

یکی دیگر از برنامه های کاربردی عالی VLC Player است که می تواند هر فرمت ویدیویی را در اکثر برنامه ها مدیریت کند. VLC می تواند ویدیوهای 720p و 1080p را پخش کند. اگر می‌خواهید فیلمی را تماشا کنید یا به دنبال برخی ویدیوهای YouTube باشید، بسیار عالی است.

کابل ها را وصل کنید

چند کابل مهم وجود دارد که باید قبل از شروع به تماشا آماده باشید. انواع زیادی از سیم ها و آداپتورها وجود دارد، اما کابل اصلی مورد نیاز شما کابل HDMI است. این کابل نازک و بافته ای است که کنترلر ایکس باکس وان را به رایانه شخصی یا مک شما متصل می کند.

کابل‌های USB نیز وجود دارند که برای تنظیمات برق و تلویزیون (و همچنین برای شارژ دستگاه شما) به لپ‌تاپ یا کنسول بازی شما متصل می‌شوند.

اینم خبر خوش؛ اگر یک کابل متفاوت با تلویزیون خود دارید، به راحتی می توانید آن دو را بدون هیچ ابزار خاصی وصل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک پیچ گوشتی سر فیلیپس و یک کابل HDMI منعطف مستقیم است.

راه اندازی Kodi Media Player

یکی از اولین چیزهایی که باید قبل از تماشای هر چیزی نصب کنید Kodi است. این برنامه به عنوان یک مرکز رسانه ای برای پروژکتور شما عمل می کند و استفاده از آن آسان است. شما می توانید از اکثر وب سایت های پخش ویدیو، تماشای فیلم و سایر برنامه های تلویزیونی با اکثر سرویس های پخش تلویزیونی پخش جریانی داشته باشید.

Kodi Media Player علاوه بر اینکه یک مرکز رسانه ای است، صدها کانال زنده نیز دارد و مجموعه ای شگفت انگیز از کانال های تلویزیونی به زبان های مختلف دارد.

استفاده از کنترلر Xbox One برای اتصال به رایانه شخصی

داشتن یک کنترلر Xbox One پخش جریانی روی پروژکتور خود را آسان می کند، زیرا نیازی به تعویض ورودی ندارید.

چگونه با استفاده از پروژکتور تلویزیون تماشا کنیم؟

مشکل پخش ویدیو در پروژکتور شما این است که معمولاً روشن است. پروژکتور شما معمولاً روی دیواری قرار می گیرد که هیچ پرده یا پوششی ندارد، به این معنی که تمام نور وارد صفحه نمایش شما می شود و می تابد.

مهم نیست که چقدر روشنایی پروژکتور خود را تنظیم کنید، صفحه نمایش همچنان روشن خواهد بود. چند کار وجود دارد که می توانید برای جبران آن انجام دهید.

می‌توانید یک درب یا پرده‌ای بخرید که بتوانید آن را به پروژکتور خود وصل کنید، اما راه‌های بیشتری برای تماشای تلویزیون در یک اتاق تاریک بدون کاهش روشنایی بیش از حد روی صفحه نمایش وجود دارد.

پروژکتور خود را به کنترلر Xbox One وصل کنید. هنگامی که برای اولین بار کنترلر ایکس باکس وان خود را به رایانه خود متصل می کنید، ایکس باکس وان درخواستی را برای فعال کردن آن به صفحه و تلویزیون شما ارسال می کند.

در اینجا کاری است که باید انجام دهید:

مرحله 1: مطمئن شوید که پروژکتور شما به درستی نصب شده و کار می کند.

مرحله 2: کابل HDMI را از پروژکتور خود به Xbox One خود وصل کنید

مرحله 3: کابل USB را از ایکس باکس وان به رایانه شخصی خود وصل کنید

مرحله 4: مطمئن شوید که Xbox One شما از طریق کابل HDMI به پروژکتور متصل است

مرحله 5: کنترلر Xbox One خود را به پورت USB پروژکتور خود وصل کنید. می‌توانید از هر کنترل‌کننده‌ای استفاده کنید، اما توصیه می‌شود برای بهترین نتیجه از کنترلر Xbox استفاده کنید

مرحله 6: از سرگرمی خود لذت ببرید!

 

منبع:rankprojectors و techpenny