نحوه عیب یابی ویدئو پروژکتور اپتما
How to Troubleshoot an Optoma Projector

نحوه عیب یابی ویدئو پروژکتور اپتما

بسیاری از علاقه مندان به سینمای خانگی از مزایای پروژکتورها برای مشاهده فیلم بهره مند می شوند. پروژکتورها با ایجاد تجربه تئاتر به کاربران امکان می دهند تصاویر را در قالب بزرگ مشاهده کنند. با این وجود پروژکتورهای سینمای خانگی بدون مشکل نیستند. از آنجا که آنها به لامپ ها و لامپ های شکننده اعتماد می کنند ، گاهی اوقات مشکلات منحصر به فردی در این دستگاه ها ایجاد می شود. تراز و تنظیم مناسب چالش دیگری است که باید با استفاده از پروژکتور برطرف شود.

How to Troubleshoot an Optoma Projector

دستورالعمل ها

گام 1

بررسی کنید که همه کابل ها به درستی قرار گرفته اند و پین های اتصال خم نشده یا خراب نشده اند. مطمئن باشید که تمام اتصالات برق و کابل ها ایمن هستند.

گام 2

بررسی کنید که لامپ پروژکتور به درستی نصب شده باشد. به بخش راهنمای کاربر در زیر قسمت “تعویض لامپ” مراجعه کنید. همچنین بررسی کنید که درپوش لنز برداشته شده است.

گام 3

در صورت مشاهده تصویر تار ، فوکوس را تنظیم کنید. صفحه پروژکتور نیز باید در فاصله صحیح قرار گیرد ، در غیر این صورت تصویر مات به نظر می رسد.

گام 4

اهرم بزرگنمایی را در موقعیت مناسب بررسی کنید. بزرگنمایی نادرست باعث تحریف تصویر می شود.

گام 5

اگر تصویر دارای کناره های مایل است ، تنظیمات کیستون را تنظیم کنید.

گام 6

درصورت عدم پاسخ به کنترل ها ، پروژکتور را ریست کنید. دستگاه را خاموش کرده و سیم برق را جدا کنید. پس از 20 ثانیه انتظار ، دوباره برق را وصل کرده و دستگاه را روشن کنید.

گام 7

در صورت نیاز لامپ های پروژکتور را تعویض کنید. لامپ ها می توانند بسوزند و هنگام سوختن صدای “خروجی” ایجاد کنند. پروژکتور تا زمان تعویض لامپ کار نمی کند.

By Benjamin Aries

نظرات (2)

عماد

اگه همه این کارها را انجام دادیم باز نشد چیکار کنیم؟

    stock projector

    با یک کارشناس تماس بگیرید