ویدئو پروژکتور های فضای باز
ویدئو پروژکتور فضای باز ، روشن تر ، بهتر است

ویدئو پروژکتور های فضای باز

با گرم شدن هوا و تعطیلی مدارس ، افکار ما به فعالیتهای سرگرم کننده در فضای باز، سفرهای ساحلی ، اردو زدن زیر ستاره ها ، آتش بازی و بازی های توپی می پردازد. برای من هیچ چیز مانند یک فیلم پرفروش تابستانی دل پذیر نیست. امسال کمی متفاوت است و ممکن است هنوز آمادگی بازگشت مجدد به سینماها را نداشته باشید. اگر هنوز مشتاق جادوی فیلم های تابستانی هستید ، ممکن است زمان مناسبی برای سرمایه گذاری روی یک پروژکتور در فضای باز و تبدیل حیاط خلوت خود به خانه فیلم خود یا حتی یک میدان بازی باشد.

در این مقاله ، ما با بحث در مورد اینکه در یک پروژکتور در فضای باز باید به دنبال چه چیزی باشیم ، سپس چندین مدل پروژکتور و گزینه های صفحه نمایش با رتبه بالا را بررسی می کنیم تا به شما کمک کند پروژکتور مناسب را برای تحقق رویاهای سرگرمی در فضای باز پیدا کنید. علاوه بر بودجه ، چهار عامل مهم را قبل از شروع خرید باید در نظر بگیرید: روشنایی ، محتوا ، قابلیت حمل و صدا. 

تئاتر فضای باز بسیار زیبا روی پشت بام

بنابراین ، اگر می خواهید از پروژکتور خود در حیاط پشتی استفاده کنید و نور ایوان همسایه روی حصار تابیده شود ، به یک پروژکتور با روشنایی بالا احتیاج دارید. شما نیاز به روشنایی کافی برای غلبه بر هر گونه نور محیط و ایجاد رنگ های زنده در یک صفحه بزرگ دارید. استاندارد روشنایی در انسی لومن اندازه گیری می شود. مقدار کل نور قابل مشاهده برای چشم انسان از طریق لامپ یا منبع نور. هرچه لومن ها بیشتر باشد ، پروژکتور روشن تر است و راحت تر می توان نور محیط را از بین برد.

ویدئو پروژکتور فضای باز ، روشن تر ، بهتر است

 همانطور که گفته شد استاندارد روشنایی انسی لومن است. برخی از تولیدکنندگان از اندازه گیری های دیگری برای ادعای روشنایی خود مانند لوکس ، لایت سورس لومنز یا ال ای دی لومنز استفاده می کنند. با این حال ، هیچ استاندارد صنعتی برای هیچ یک از این شرایط وجود ندارد و می تواند برای خریداران گمراه کننده و گیج کننده باشد. فقط نمی توان میزان روشنایی پروژکتورها را مقایسه کرد مگر اینکه آنها با یک استاندارد اندازه گیری شوند. 

شاید شنیده باشید که اندازه اهمیت دارد. خوب ، اندازه صفحه قطعاً مهم است. هرچه صفحه نمایش بزرگتر باشد ، پروژکتور باید درخشان تر باشد تا بتوان آن را با یک تصویر به اندازه کافی روشن پر کرد تا از فیلم ها ، ورزش ها ، بازی ها یا سایر محتواهایی که می خواهید در خارج از آن لذت ببرید لذت ببرید. قانون مربع ها اعمال می شود. یک صفحه مورب 100 اینچی با یک پروژکتور 1000 لومن به اندازه یک صفحه مورب 150 اینچی روشن خواهد بود و یک پروژکتور 2250 لومن ساده شده است: 1 × 1 = 1 1.5*1.5 = 2.25. به طور مشابه ، یک پروژکتور که بر روی پروژکتور مورب 80 اینچی با 640 لومن قرار دارد ، به اندازه یک صفحه مورب 100 اینچی با 1000 لومن روشن است.

محتوا

در مرحله بعد ، وقت آن است که در مورد آنچه می خواهید در خارج از منزل تماشا کنید ، فکر کنید. آیا می خواهید دوستان خود را به تماشای بازی فوتبال دعوت کنید اما اتاق نشیمن شما به اندازه کافی برای همه بزرگ نیست؟ شاید شما می خواهید پدربزرگ و مادربزرگ را با یک نمایش اسلاید خانوادگی پذیرایی کنید یا همه بچه های محله را برای یک فیلم سرگرم کننده دعوت کنید. آیا زمان مناسبی برای به چالش کشیدن دیگران در نزاع نهایی بازی است؟ وقتی تصمیم گرفتید که می خواهید چه چیزی را تماشا کنید ، آیا می دانید چگونه می خواهید آن محتوا را روی صفحه نمایش بزرگ قرار دهید تا همه از آن لذت ببرند؟

قابلیت حمل

پروژکتورها گزینه های متفاوتی برای اتصال محتوای موردنظر برای نمایش دارند. هرچه گزینه های “پورت” بیشتر باشد ، بهتر است. آیا می توانید گوشی خود را از طریق بلوتوث به پروژکتور وصل کنید؟ آیا می توانید فایل ها را از طریق یو اس بی بارگذاری کنید؟ آیا می توانید به یک تلویزیون  متصل کنید یا از کابل اچ دی ام آی برای اتصال یک لپ تاپ استفاده کنید؟ برخی از پروژکتورهای فضای باز مانند تلویزیون های هوشمند عمل می کنند ، از جمله برنامه های داخلی که می توانند نماوا را به راحتی روی صفحه بزرگ شما پخش کنند. قابلیت مشاهده محتوای داخلی واقعاً لذت بردن از پروژکتور خود را در خارج از خانه آسان می کند.

در نهایت ، شما باید قابلیت حمل پروژکتور را در نظر بگیرید. نه تنها اندازه ویدئو پروژکتور و چگونگی آسانی کشیدن آن در میان تپه های شنی ، تا ساحل ، بلکه آیا به قدرت یا شاید حتی مجموعه ای از بلندگوها برای دریافت اصولاً صدا نیاز دارد. قرار دادن سیم برق به حیاط خلوت شما مشکلی نیست ، اما برای لذت بردن از یک پروژکتور در فضای باز در وسط جنگل در یک سفر کمپینگ خانوادگی به یک باتری نسبتاً قوی احتیاج دارید. عدم اتصال به منبع تغذیه یک مشکل بزرگ است.

صدا

صدا نیمی از تجربه است مگر اینکه فیلم های صامت را دوست داشته باشید یا در حیاط پشتی پاورپوینت ارائه دهید. هرچه فضا بزرگتر و مخاطبان شما بیشتر باشد، به حجم بیشتری نیاز خواهید داشت. بسیاری از پروژکتورها فاقد بلندگوی داخلی هستند. سایر پروژکتورها دارای بلندگوهای داخلی هستند اما ممکن است بلندگوها آنقدر کوچک باشند که فضای بیرونی شما را با صدایی جذاب و لذت بخش پر کنند. وقتی برای پروژکتورهای فضای باز خرید می کنید ، هم کیفیت صدای داخلی را در نظر بگیرید و هم اینکه برای پخش صدا نیاز به خرید اجزای اضافی دارید. و با بازگشت به قابلیت حمل ، آیا صدای اضافی به قدرت نیاز دارد؟

منبع: projectorreviews

نظرات (2)

فاتحی

پروژکتور های فضای باز من همیشه فکر میکردم اونهایی را شامل میشه که روشنایی خیلی بالایی دارند فکر نمیکردم جیبی هم این طوری باشه

    stock projector

    درسته برای فضای باز تو روز روشنایی بالا نیازه ولی امکان داره برین مسافرت و در شب به تماشای فیلم محبوبتون بشینید اینجاست که دیتا پروژکتورهای جیبی بخار وزن کام و قابل حمل بودنشون کاربردی به نظر می رسند