بررسی ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800Z
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800Z

بررسی ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800Z

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800Z با روشنایی بالا 7500 لومن و همراه با نسبت کنتراست 5000:1 می‌تواند تصاویر واضحی را روی هر سطحی با تصویری خیره‌کننده حتی زمانی که اتاق روشن است  پخش کند. همچنین به شما امکان می دهد بدون نیاز به فضای قابل توجه یا ترتیبات پیچیده سیستم از تصاویر لذت ببرید.

EX800Z که برای استفاده در محیط های تجاری مانند ارائه یک سخنرانی مهم در محل کار یا جلسات با مشتریان ایده آل است، از نظر هزینه و عملکرد فراتر از انتظارات شما خواهد بود. EX800Z با رزولوشن XGA  از یک پروژکتور با طراحی شیک، توجه را به دلایل مناسب جلب خواهد کرد. عمر طولانی لامپ 5000 ساعت تضمین می کند که هم در زمان و هم در هزینه شما صرفه جویی می کند و در عین حال نوردهی بدون دردسر و طولانی مدت را تضمین می کند.

روشنایی بالا و کیفیت تصویر فوق العاده

7500 لومن روشنایی در بدنه جمع و جور
رزولوشن XGA (1024 x 768)
نسبت کنتراست بالا 5000:1

عملکرد اصلی نمای روز 

فناوری Daylight View Basic پاناسونیک با بازتولید واضح جزئیات در قسمت‌های تاریک تصویر، که قبلاً در اتاق‌هایی با نور روشن به سختی دیده می‌شد، به تصاویر واضح و قابل مشاهده دست می‌یابد. یک سنسور داخلی نور محیط را اندازه‌گیری می‌کند و عملکرد Daylight View Basic، رنگ نیمه‌تون و سطح روشنایی را با توجه به روشنایی اطراف تنظیم می‌کند.

عملکرد تنظیم رنگ

یک عملکرد تنظیم رنگ به شما امکان می دهد تا تغییرات جزئی در محدوده بازتولید رنگ واحدهای جداگانه تنظیم شده برای نمایش چندگانه، به ویژه در پیکربندی کنار هم، را به راحتی تصحیح کنید. تصحیح بر روی 3 رنگ (R, G, B) یا 7 رنگ (R, G, B, C, M, Y, W) انجام می شود.

حالت شبیه سازی DICOM

این حالت تصویربرداری مشابه DICOM قسمت 14 است که یک استاندارد تصویربرداری پزشکی است. تصاویر اشعه ایکس را با وضوح قابل توجهی بازتولید می کند.

 

مواد غیر ارگانیک ال سی دی 

بلوک نوری پروژکتورهای سری PT-EZ770 به دلیل استفاده از مواد معدنی در پنل های LCD و پلاریزرها، در طول زمان عملکرد بالایی را حفظ می کند، بنابراین چرخه تعویض 10000 ساعت با روشنایی بالا و کیفیت تصویر عالی را به دست می آورد.

همچنین آنها را به انتخاب منطقی برای یک سیستم پروژکتور LCD واقعا قابل اعتماد تبدیل می کند.

نصب انعطاف پذیر و یکپارچه سازی سیستم

DIGITAL LINK

سری PT-EZ770 مجهز به ترمینال DIGITAL LINK، امکان انتقال HDMI، ویدئوی دیجیتال HD فشرده نشده، صدا و سیگنال های کنترلی (Ethernet, RS-232C) را تا 100 متر (328 فوت) از طریق یک کابل CAT5e (STP) فراهم می کند. یا بالاتر این امر کابل کشی و ارتقاء سیستم را ساده می کند و آن را برای نصب روی سقف و سایر نصب های دائمی ایده آل می کند.

جعبه رابط دیجیتال اختیاری ET-YFB100G 

با ترکیب جعبه رابط دیجیتال اختیاری ET-YFB100G، با HDMI و سایر پایانه‌های ورودی، سیگنال‌های ویدئویی دیجیتال HD فشرده نشده، صدا و کنترل می‌توانند تا عمق 100 متر (328 فوت) روی یک کابل CAT5e (STP) یا بالاتر منتقل شوند. این امکان اتصال پروژکتور را تنها با یک کابل فراهم می کند و آن را برای نصب روی سقف و سایر نصب های دائمی ایده آل می کند.

همچنین، از آنجایی که سیگنال‌های کنترلی می‌توانند به طور همزمان منتقل شوند، سیگنال ورودی ET-YFB100G را می‌توان به راحتی با کنترل از راه دور بی‌سیمی که با پروژکتور ارائه می‌شود سوئیچ کرد. پروژکتور را می توان با ارتباط سریال یا LAN کنترل کرد.

همچنین از تجهیزات جانبی دیگر سازندگان پشتیبانی می کند

DIGITAL LINK یک عملکرد اصلی است که بر اساس استانداردهای انتقال استفاده شده در DigitalMedia 8G+ Crestron، سیستم‌های XTP Extron و غیره به فناوری اضافه شده است. سیگنال‌های ET-YFB100G همچنین می‌توانند با استفاده از تجهیزات سازنده دیگر به پروژکتور غیرDIGITAL LINK آماده رله شوند.

* انتخاب ورودی و سایر عملیات ET-YFB100G فقط هنگام اتصال به پروژکتور سازگار با DIGITAL LINK قابل انجام است.

نصب انعطاف پذیر

محدوده تنظیم گسترده عملکرد تغییر لنز افقی/عمودی برقی، راحتی و تطبیق پذیری را در حین نصب تضمین می کند. این به شما امکان می دهد به راحتی تنظیمات را با کنترل از راه دور انجام دهید. این دستگاه همچنین قابلیت چرخش 360 درجه به صورت عمودی را دارد. این بدان معناست که شما می توانید آن را در هر زاویه ای که می خواهید نصب کنید تا شرایط نصب متفاوتی داشته باشد.

مانیتورینگ و کنترل از راه دور آسان از طریق LAN

مرورگر وب در رایانه ای که از طریق یک سیستم LAN سیمی متصل است به شما امکان می دهد پروژکتورها را از راه دور کار کنید و وضعیت آنها را بررسی کنید. یک عملکرد پیام‌رسانی ایمیل همچنین می‌تواند هنگام نیاز به تعویض لامپ به شما اطلاع دهد و وضعیت کلی پروژکتور را نشان دهد.

علاوه بر این، نرم افزار مانیتورینگ و کنترل چند پروژکتور برای نظارت و کنترل چندین پروژکتور پاناسونیک از یک کامپیوتر در دسترس است.

ترمینال LAN سیمی با PJLink™ (class1) سازگار است، یک پروتکل باز که توسط بسیاری از سازندگان استفاده می‌شود، تا کنترل یکپارچه سیستم‌هایی را که حاوی مارک‌های مختلف پروژکتور هستند، فراهم کند.

Crestron Connected و AMX Device Discovery

ترمینال LAN به رایانه متصل به شبکه اجازه می دهد تا از نرم افزار کاربردی Crestron Connected™ برای مدیریت و کنترل دستگاه های سیستم استفاده کند. علاوه بر این، فناوری AMX Device Discovery در PT-EZ770 ساخته شده است

شاتر مکانیکی لنز

شاتر مکانیکی لنز به طور کامل نشت نور آزاردهنده را هنگامی که پروژکتور در حالت آماده به کار است یا به طور موقت در حال استفاده نیست، مانند هنگام جلسه، مسدود می کند.

Corner Keystone Correction 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که چهار نقطه را به عنوان گوشه های تصویر پیش بینی شده تعیین کنید و این عملکرد به راحتی تصحیح کیستون افقی و عمودی را انجام می دهد.

طراحی لنز محور

طراحی متقارن و متمرکز بر لنز، سهولت نصب را فراهم می کند و نیاز به ملاحظات خاصی را هنگام برنامه ریزی محل نصب از بین می برد.

ترمینال های فراوان

رابط های گسترده شامل پایانه های ورودی HDMI و DVI-D، DisplayPort، DIGITAL LINK و دو مجموعه از پایانه های ورودی کامپیوتر (RGB) است.

ترمینال سریال (RS-232C) دارای یک عملکرد شبیه سازی است که به شما امکان می دهد هنگام جایگزینی مدل های قبلی پاناسونیک به استفاده از سیستم های کنترل موجود ادامه دهید. همچنین امکان خروجی صدا در حالت Standby وجود دارد. این هنگام اتصال یک سیستم صوتی خارجی از طریق پروژکتور راحت است.

از سیگنال های YPBPR (YCBCR) پشتیبانی می کند.

بلندگوی داخلی 10 واتی

پروژکتورهای سری PT-EZ770 دارای یک بلندگوی مونوال 10 واتی با توان خروجی بالا هستند که بدون نیاز به بلندگوهای خارجی، حجم صدای زیادی تولید می کند.

عملکرد ساید بای ساید

دو منبع تصویر مختلف می توانند به طور همزمان روی یک صفحه نمایش داده شوند. همچنین می توانید به حالت P-in-P (Picture-in-Picture) بروید و یک پنجره فرعی را در صفحه اصلی نمایش دهید. پنجره فرعی را می توان در هر نقطه از صفحه نمایش قرار داد تا ارائه تصویری انعطاف پذیرتر و موثرتر باشد.

* این تابع برای برخی از ترکیبات منبع موثر نیست.

پیشگیری موثر از سرقت با لوگوی استارتاپ

می‌توانید لوگوی پیش‌فرض راه‌اندازی پاناسونیک را به هر لوگویی که می‌خواهید تغییر دهید. با اتصال یک کامپیوتر به سری PT-EZ770 از طریق LAN یا اتصال سریال با استفاده از نرم افزار انتقال لوگو*، می توان یک لوگوی جدید را به راحتی بارگذاری کرد. بسیاری از اقدامات امنیتی دیگر نیز شامل می شود، مانند نوار امنیتی، قفل کلید و رمز عبور امنیتی. این برای جلوگیری از سرقت بسیار موثر است.

* تصاویر ثابتی که می توانند آپلود شوند به فایل های بیت مپ 1024 در 768 پیکسل محدود می شوند. همچنین اپلیکیشن تعداد رنگ ها را به 191 کاهش می دهد.

ویژگی های دیگر

ابزارهای پشتیبانی/کنترل ارائه مانند تایمر ارائه، عملکرد فریز و زوم دیجیتال
سیستم شناسایی پروژکتور برای تخصیص کنترل از راه دور تا 64 پروژکتور
مستقیماً پس از استفاده خاموش می شود
رمزگشای زیرنویس داخلی (فقط NTSC و 480i (YCBCR))

هزینه های نگهداری و اجرا کمتر

طراحی کابینت مقاوم در برابر گرد و غبار و فیلتر اکو که به مدت 15000 ساعت نیاز به تعویض ندارد

کابینت با یک مسیر جریان هوا مستقیم، از ورودی تا خروجی طراحی شده است.

محافظ بخش لنز، جایی که احتمال ورود گرد و غبار وجود دارد، برای جلوگیری از ورود گرد و غبار بیشتر بهبود یافته است. و عملکرد آب بندی واحد فیلتر هوا و مجرای ورودی هوا برای جلوگیری از ورود گرد و غبار از محیط فیلتر افزایش یافته است و در نتیجه ساختاری بسیار مقاوم در برابر گرد و غبار ایجاد می شود.

واحد Eco Filter که به طور موثر گرد و غبار را در مسیر جریان هوای ورودی جذب می کند، تا 15000 ساعت نیازی به تعویض ندارد. این فیلتر Micro Cut (فیلتر الکترواستاتیک) بزرگ و پلیسه دار از یک اثر یونی برای به دام انداختن ذرات کوچک گرد و غبار استفاده می کند و قابلیت جمع آوری گرد و غبار را بیشتر می کند.

این ویژگی ها ورود گرد و غبار به بلوک نوری را به حداقل می رساند و روشنایی را در مدت زمان طولانی حفظ می کند و در عین حال زحمت تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد. همچنین، علاوه بر دستیابی به چرخه طولانی تعویض، فیلتر اکو را می توان با آب شست و به عنوان یک ملاحظات زیست محیطی مجدداً استفاده کرد.

محیط استفاده بر مدت زمان فیلتر تأثیر می گذارد.

هنگام شستشو با آب، لطفاً مراحل ذکر شده در دستورالعمل های عملیاتی را دنبال کنید. همچنین توصیه می کنیم پس از دو بار شستن و استفاده مجدد فیلتر را با فیلتر جدید تعویض کنید. اگر فیلتر پس از شستشو به اندازه کافی تمیز نیست، آن را با فیلتر جدید تعویض کنید

چرخه تعویض لامپ تا 4500 ساعت

پروژکتورهای سری PT-EZ580 دارای چرخه تعویض لامپ تا 4500 ساعت هستند.

این به کاهش هزینه های عملیاتی با ایجاد استفاده طولانی تر بین تعویض لامپ کمک می کند.

این حداکثر مقدار زمانی است که قدرت لامپ روی Eco2 تنظیم شود. افزایش چرخه لامپ یا استفاده طولانی مدت با روشن شدن مداوم لامپ، چرخه تعویض لامپ را کوتاه می کند. وقتی قدرت لامپ روی Eco1 تنظیم می شود، چرخه تعویض لامپ 4000 ساعت و در حالت عادی 3000 ساعت است. محیط استفاده بر چرخه تعویض لامپ تأثیر می گذارد.

سیستم کنترل هوشمند لامپ مصرف برق را کاهش می دهد

هنگامی که قدرت لامپ روی خودکار تنظیم می شود، سیستم کنترل هوشمند لامپ به طور خودکار خروجی لامپ را مطابق با روشنایی تصویر ارائه شده تنظیم می کند و آن را تا 58 % کاهش می دهد. همچنین با اصلاح تغییر رنگ ترکیب می‌شود، که تغییر در تعادل رنگ را که هنگام کاهش خروجی لامپ رخ می‌دهد، اصلاح می‌کند. در نتیجه، مصرف انرژی به طور موثر کاهش می یابد در حالی که بازتولید رنگ عالی حفظ می شود.

توابع مدیریت محیط زیست

تعدادی عملکرد برای کاهش مصرف برق ارائه شده است. آنها روشنایی را با توجه به شرایط نور محیط تنظیم می کنند و هنگامی که سیگنال ورودی وجود ندارد، قدرت لامپ را کاهش می دهند. با استفاده از دکمه ECO روی کنترل از راه دور، می توانید به راحتی عملکردهای Eco Management را با توجه به شرایط کار تنظیم کنید.

تعویض آسان لامپ و فیلتر هوا

برای نگهداری آسان، می توانید فیلتر را از کناره و لامپ را از بالای پروژکتور تعویض کنید.
فیلتر و لامپ حتی پس از نصب پروژکتور بر روی سقف نیز به راحتی تعویض می شوند.

طراحی بی صدا 29 دسی بل

طراحی بی صدا سطح نویز را تا 29 دسی بل پایین نگه می دارد، بنابراین صدای فن خنک کننده به سختی قابل توجه است. این به مخاطب کمک می‌کند وقتی کسی در حال ارائه یک سخنرانی است یا در صحنه‌های آرام، روی تصاویر روی صفحه نمایش توجه خود را حفظ کند.

با تنظیم قدرت لامپ روی Eco2. 31 دسی بل با قدرت لامپ تنظیم شده بر روی Eco1. 37 دسی بل با قدرت لامپ روی Normal تنظیم شده است.

منبع: projector.com.hk