بررسی ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-MZ780
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-MZ780

بررسی ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-MZ780

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-MZ780 با شدت روشنایی 7000 انسی لومن و منبع نور لیزری کاربردها و قابلیت‌های متنوعی در جلسات  آموزشی، همایش و رویداد های بزرگ و موزه ها دارد. این پروژکتور با قابلیت لنز شیفت عمودی و افقی، به‌آسانی می‌توانید تصویر ویدئو پروژکتور را کاملاً تنظیم نمایید. به‌علاوه، DIGITAL LINK و نصب انعطاف پذیر 360 درجه باعث تسهیل اتصال و هماهنگی با سیستم‌های موجود می‌شود. این ویدئو پروژکتورها از فناوری SOLID SHINE بهره می‌برند؛ عمر منبع نور آن‌ها به 24000 ساعت می‌رسد و روشنایی مطلوب تصویر را تا مدت بسیار طولانی‌تری حفظ می‌کنند.

پروژکتور لیزری پاناسونیک PT-MZ780 8000 لومن بسیار عالی برای نمایش در فرمت بزرگ یا برخورد با محیط های بزرگ با نور خوب ارائه می دهد. منبع نور لیزری با عمر طولانی برای مصارف سنگین با طول عمر 24000 ساعت ساخته شده است. این برای جلوگیری از هزینه لامپ و زمان خاموشی و همچنین مفید بودن در تاسیسات دسترسی سخت و صرفه جویی در هزینه تکنسین ها  ایده آل است. PT-MZ780 انعطاف پذیری شگفت انگیزی را با لنزهای زوم بالا به عنوان استاندارد و لنزهای اختیاری برای نصب پرتاب طولانی تر یا کوتاه تر ارائه می دهد. همچنین دارای نصب 360 درجه و نمایش پرتره است، بنابراین می توان آن را به صورت رو به پایین یا به طرفین نصب کرد بدون اینکه نگران گرمای بیش از حد باشد. PT-MZ780 با تغییر لنز و تصحیح کیستون نیز برای نصب در مرکز مناسب است.

ویژگی های پروژکتور Panasonic PT-MZ780

HDMI
کیستون افقی و عمودی
تغییر عمودی لنز +/-67٪
تغییر لنز افقی +/-35٪
قدرت زوم و فوکوس
نصب 360 درجه (محور v+h)
لینک دیجیتال
پروجکشن پرتره
زوم اپتیکال 1.6 برابر
لنز شامل + اختیاری

WUXGA 1920 x 1200 16:10
7000 انسی لومن
3,000,000:1 کنتراست
وزن 18.6 کیلوگرم
صدای فن 32 / 26db(eco).
برآورد عمر لیزر تا 20000 ساعت

 

کیفیت تصویر متعادل

برای روشنایی و رنگ بهینه تنظیم شده است
موتور اپتیکال تصفیه شده تعادل ایده آلی از روشنایی بالا و رنگ زنده را برای دید واضح در اتاق هایی با نور خوب ارائه می دهد. با مجموعه‌ای از حالت‌های نمایش بهینه‌سازی شده برای مطابقت با انواع مختلف محتوا و سطوح صفحه‌نمایش، و فناوری‌های بهینه‌سازی پویا که به طور مداوم تصویر را متناسب با محیط و محتوا تنظیم می‌کنند، مخاطبان شما بدون خاموش کردن چراغ‌های اتاق از تصاویر قابل مشاهده راحت لذت خواهند برد.

کنتراست پویا

برای تطابق با محتوای پیش‌بینی‌شده یا محیط عملیاتی، Dynamic Contrast سیگنال ورودی را فریم به فریم تجزیه و تحلیل می‌کند و مستقیماً خروجی منبع نور را با توجه به نیازهای کنتراست هر صحنه تنظیم می‌کند. علاوه بر افزایش دقت کنتراست کلی، کنتراست پویا با دقت بیشتری صحنه هایی را که در آن تصاویر روشن و تاریک به طور مکرر با هم عوض می شوند، بازتولید می کند.

نمای اصلی روز نور

Daylight View Basic با افزایش جزئیات به ویژه در قسمت‌های تاریک تصویر که در اتاق‌هایی با نور روشن به سختی دیده می‌شوند، به ارائه تصاویر واضح و شفاف کمک می‌کند. یک سنسور داخلی نور محیط را اندازه‌گیری می‌کند در حالی که Daylight View Basic رنگ نیمه‌تون را بهینه می‌کند و روشنایی را با توجه به سطح روشنایی اطراف تنظیم می‌کند.

پردازشگر وضوح جزئیات 4

مدار انحصاری فریم های ویدئویی را تجزیه و تحلیل می کند تا مناطقی از هر تصویر حاوی جزئیات دقیق را روشن کند. الگوریتم‌ها داده‌ها را از چهار باند فرکانس سیگنال استخراج می‌کنند، خطوط کلی را واضح می‌کنند، خطوط را اصلاح می‌کنند و نویز زنگ را کاهش می‌دهند تا تعریف متن افزایش یافته و وضوح جزئیات واضح‌تر در ویدیو و گرافیک بیشتر شود.

طراحی انعطاف پذیر متناسب با هر فضایی

طراحی زیبای

طراحی زیبای کابینت جدید به این پروژکتورها کمک می کند تا با محیط اتاق ترکیب شوند. استفاده از رنگ مشکی برای پایه فرورفته باعث می شود پانل های جانبی و جلویی باریک تر به نظر برسند. با ترکیب یک ظاهر طراحی محجوب با عملکرد بی صدا و دید واضح تصویر، طرح ریزی (نه پروژکتور) در کانون توجه قرار می گیرد. نسخه های تمام مشکی برای پنهان کردن آسان در محیط های تاریک مانند موزه ها در دسترس هستند.

عملکرد بی صدا غوطه وری را افزایش می دهد

از آنجایی که درس ها، جلسات، کنفرانس ها و سایر رویدادها به طور فزاینده ای به صورت آنلاین برگزار می شوند، مهم است که سر و صدای پروژکتور توجه را از ارائه جلب نکند. ارائه بی صدا به افراد کمک می کند تا تمرکز کنند، چه در اتاق باشند و چه از راه دور شرکت کنند. سری PT-MZ780 شامل حالت آرامی است که عملکرد تقریباً نامفهوم 26 یا 27 دسی بل را امکان پذیر می کند و به این پروژکتورها کمک می کند تا به طور محجوب در محیط نصب قرار گیرند و در عین حال توجه را روی نمایش متمرکز نگه می دارد.
نویز عملیاتی در حالت عادی/حالت اکو 32 دسی بل است.

لنزهای اختیاری با قدرت از جمله لنز جدید زوم بسیار کوتاه

سری PT-MZ780 با لنز زوم 1.61–2.76:1 عرضه می شود و از مجموعه ای از لنزهای ثابت و زوم اختیاری متناسب با موقعیت پروژکتور دلخواه شما پشتیبانی می کند. این لنزهای اختیاری شامل یک لنز زوم فوق‌العاده کوتاه ET-ELU20 با افست صفر جدید است که این سری پروژکتور را نه تنها برای آموزش و استفاده سازمانی، بلکه برای نمایشگاه موزه نیز مناسب می‌کند. هنگام جفت شدن با یک لنز سازگار، پروژکتورها می توانند زوم، فوکوس و تنظیمات تغییر لنز V/H را با استفاده از کنترل از راه دور پروژکتور یا برنامه Smart Projector Control انجام دهند.
* برخی از عملکردهای برنامه توسط سری PT-MZ680 پشتیبانی نمی شوند. سازگاری دستگاه را در فروشگاه App یا فروشگاه Google Play بررسی کنید.

سیستم پشتیبانی چند صفحه ای

Edge Blending

لبه های صفحه نمایش مجاور را می توان ترکیب کرد و روشنایی آنها را کنترل کرد.

تطبیق رنگ

تغییرات بازتولید رنگ هر پروژکتور را از طریق نرم افزار کنترل کامپیوتر تصحیح می کند.

بزرگنمایی تصویر دیجیتال

زوم دیجیتال* تا 3 برابر (H/V). حداکثر نه تصویر (3×3) را می توان با لبه ترکیب کرد تا تصاویر چند صفحه ای بزرگ ایجاد کند. در حالی که وضوح ورودی تغییر نمی کند، حفظ کیفیت تصویر برای تصاویر بزرگ شده افقی و عمودی از طریق عملکرد زوم دیجیتال امکان پذیر نیست.

همگام سازی کنتراست و همگام سازی شاتر

Contrast Sync مقدار کنتراست پویا را در بین چندین پروژکتور متصل شده از طریق پایانه های سریال ورودی/خروجی همگام می کند. این عملکرد یکنواختی تصاویر منفرد را در یک سیستم چند صفحه ای افزایش می دهد و دید مناطق همپوشانی تصاویر مجاور را برای یک تصویر عریض یکپارچه کاهش می دهد. در همین حال، Shutter Sync، زمان‌بندی روشن/خاموش شاتر را برای جلوه‌های محو شدن حرفه‌ای همگام‌سازی می‌کند.

نرم افزار Geometry Manager Pro

نرم افزار Geo Pro کالیبراسیون لبه ها و تنظیمات هندسی صفحه را از طریق Windows PC آسان می کند. شبکه آزاد را روی تصویر پیش بینی شده قرار دهید تا با تنظیم موقعیت نقاط کنترل گره یا خط V/H، نواحی تحریف شده را تغییر شکل دهید. شبکه های بین 2 × 2 و 11 × 11 خطوط قابل انتخاب هستند و پیشرفت کار به طور خودکار ذخیره می شود تا بتوانید آزادانه بین وضوح های شبکه حرکت کنید. رنگ های شبکه و نقطه کنترل برای اطمینان از دید واضح روی تصویر پیش بینی شده قابل انتخاب هستند. توجه: برخی از عملکردهای موجود در نرم افزار Geo Pro توسط سری PT-MZ780 پشتیبانی نمی شوند. Geometry Manager Pro را به صورت رایگان از وب سایت PASS دانلود کنید.

توابع تنظیم هندسی داخلی

تنظیم هندسی مجموعه‌ای از عملکردهای تعبیه‌شده در پروژکتور است که از طریق کنترل از راه دور پروژکتور کار می‌کند و به نصاب‌ها اجازه می‌دهد هنگام نمایش تصاویر در زاویه، روی صفحه‌های منحنی یا روی سطوح صفحه نمایش نامنظم، اعوجاج را تصحیح کنند. تصحیح به شکل‌های صفحه‌نمایش کروی، استوانه‌ای و سایر اشکال پیچیده بدون نیاز به رایانه متصل می‌شود. حفظ نسبت ابعاد و تنظیم مستقل گوشه، تصحیح را ساده می‌کند، در حالی که توانایی ذخیره داده‌های تنظیم تصویر، هر زمان که تنظیمات تصحیح نیاز به غیرفعال کردن و اعمال مجدد داشته باشد، مفید است و برای ذخیره پیشرفت کار به عنوان نمایه تنظیم ایجاد می‌شود.

سه ورودی HDMI از دستورات CEC پشتیبانی می کند

ورودی‌های HDMI با سیگنال‌های کنترلی ارسال شده از طریق یک قطعه سازگار با فرمان CEC سازگار هستند و با استفاده از کنترل از راه دور دستگاه منبع سازگار، کنترل محدودی بر پروژکتور به شما می‌دهند. پروژکتورها از حالت Standby روشن می شوند و با دستور پخش کننده سازگار، مانند سیستم ارائه بی سیم اختیاری PressIT، هنگامی که از طریق HDMI به پروژکتور متصل می شوند، پخش را به طور خودکار شروع می کنند.

ptmz780 hdmi cec

از ورودی سیگنال 4K برای تناسب با زیرساخت سیستم شما پشتیبانی می کند
سری PT-MZ680 با سیگنال های ورودی 4K سازگار است و ویدیوهای 4K/60p* را از طریق ورودی های HDMI یا ترمینال DIGITAL LINK می پذیرد. این قابلیت هنگام ادغام پروژکتورها در زیرساخت سیستم آماده 4K یا زمانی که لازم است سیگنال 4K یکسان در شبکه ای از نقاط انتهایی با وضوح نمایش متفاوت بدون نیاز به استفاده از مبدل خارجی یا رمزگذاری مجدد منبع توزیع شود، مفید است.
* فرمت YPBPR 4:2:0 فقط برای ورودی سیگنال های 4K/60p از طریق DIGITAL LINK. وضوح سیگنال های متفاوت از وضوح پروژکتور به وضوح پروژکتور (1920 در 1200 نقطه) تبدیل می شود.

خروجی USB-DC از سیستم ارائه بی سیم PressIT پشتیبانی می کند

پروژکتورها شامل یک ترمینال USB-DC 5 V/2 برای تغذیه اختیاری Wireless Presentation PressIT*1 یا یک دستگاه پخش شبکه HDMI هستند تا گروه ها بتوانند به راحتی محتوا را از رایانه شخصی یا دستگاه های تلفن همراه خود در صفحه نمایش بزرگ به اشتراک بگذارند. PressIT شامل فرستنده ای است که با رایانه شخصی ویندوز، مک و دستگاه های تلفن همراه کار می کند و گیرنده ای که به پورت HDMI پروژکتور شما متصل می شود. فرستنده به صورت بی سیم با یک فشار به گیرنده متصل می شود و به کاربران اجازه می دهد تا صفحه نمایش دستگاه خود را در اندازه کامل نمایش دهند. همچنین می توانید یک دستگاه پخش رسانه شبکه پشتیبانی شده را از طریق HDMI و USB برای نصب منظم و مستقل متصل کنید.
*1 در دسترس بودن ممکن است بسته به کشور یا منطقه متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم ارائه بی سیم PressIT، لطفا اینجا را کلیک کنید.
*2 ترمینال USB Type-C دستگاه به پشتیبانی از حالت ALT DisplayPort™ (عملکرد خروجی تصویر) و منبع تغذیه DC (5 V/0.9 A) نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. دستگاه های Android™ به یک برنامه اختصاصی نیاز دارند.
توجه: لوازم جانبی به صورت جداگانه فروخته می شود. عملکرد با دستگاه های شخص ثالث را نمی توان تضمین کرد.

پایانه های LAN و DIGITAL LINK 

می‌توانید پروژکتورهای سری PT-MZ780 را از طریق یک پایانه LAN اختصاصی یا اتصال DIGITAL LINK مبتنی بر HDBase-T کنترل کنید. هر دو از سیگنال های کنترلی سازگار با 100Base-TX و 10BaseT از طریق برنامه های کاربردی Panasonic، Crestron Connected™، AMX و Extron® پشتیبانی می کنند. با فعال کردن کنترل از طریق LAN، DIGITAL LINK برای انتقال ویدئو از طریق کابل های طولانی تا 150 متر* (492 فوت) رایگان است.
* انتقال سیگنال 1080/60p در فواصل تا فاصله 150 متری (492 فوت) به کابل CAT 5e یا بالاتر با کلید انتخابی ET-YFB200G DIGITAL LINK (با سیگنال های 4K سازگار نیست) نیاز دارد و پروژکتور روی حالت Long Reach تنظیم شده است. انتقال مستقیم در فواصل تا 100 متر (328 فوت) برای سیگنال های ویدئویی 1080/60p یا 50 متر (164 فوت) برای سیگنال های ویدئویی 4K/60p پشتیبانی می شود.

با برنامه کنترل پروژکتور هوشمند کار می کند

Smart Projector Control یک برنامه کنترل از راه دور برای دستگاه های iOS و Android™ است که می تواند برای تنظیم، کنترل و نظارت بر حداکثر 64 پروژکتور به صورت جداگانه یا همزمان از هر نقطه در محدوده شبکه بی سیم استفاده شود. می‌توانید از این برنامه برای روشن یا خاموش کردن دستگاه، انتخاب سیگنال ورودی و تنظیم تنظیمات منوی OSD پروژکتور از طریق صفحه لمسی دستگاهتان در حالی که پروژکتور در حالت آماده‌باش است یا با شاتر روشن روشن می‌شود، استفاده کنید. پروژکتورها می توانند با تنظیم تنظیمات OSD از طریق تلفن هوشمند هر زمان که نمایش منوی OSD ناراحت کننده باشد، مانند بلافاصله قبل از شروع ارائه، از تاخیر جلوگیری کنند. علاوه بر فعال کردن عملیات منوی OSD، از این برنامه می‌توان برای تنظیم تنظیمات لنز، انتخاب الگوهای آزمایشی، و فوکوس کردن تصویر با استفاده از دوربین از فواصل حداکثر 30 متر*2 (98 فوت) استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت Smart Projector Control مراجعه کنید.

توجه: برخی از عملکردهای برنامه کنترل پروژکتور هوشمند در سری PT-MZ780 پشتیبانی نمی شوند. سازگاری دستگاه را در فروشگاه App یا فروشگاه Google Play بررسی کنید.
*1 برخی از دستگاه های تلفن همراه از عملکرد فوکوس خودکار پروژکتور پشتیبانی نمی کنند.
*2 هنگام نمایش یک تصویر 300 اینچی. حداکثر فاصله 3 متر (10 فوت) برای یک تصویر 100 اینچی است.

تنظیم رنگ

تغییرات جزئی را در محدوده بازتولید رنگ واحدهای مجزا که برای نمایش چندگانه تنظیم شده‌اند، به‌ویژه آنهایی که در پیکربندی کنار هم قرار دارند، اصلاح کنید. تصحیح روی 3 یا 7 رنگ انجام می شود.

قابلیت اطمینان سازگار با محیط زیست کارآمد

کاهش مصرف برق

مصرف برق حدود 20 %* کمتر از مدل های قبلی است. این مقیاس پس انداز با هر پروژکتوری که به ناوگان شما اضافه می شود، کمک قابل توجهی به تلاش های سازمان شما برای کاهش ردپای کربن آن می کند.
* PT-MZ780 مستثنی شده است. مقدار تقریبی با توجه به تست پاناسونیک در مقایسه با مدل های معادل در سری PT-MZ770.

موتور محرک چند لیزری 

موتور محرک چند لیزری چندین ماژول لیزری و چرخ فسفر معدنی مقاوم در برابر حرارت را برای افزایش پایداری و کارایی طرح‌ریزی مجهز می‌کند. ماژول ها مجهز به مدار خرابی اختصاصی هستند. اگر یک دیود لیزری از کار بیفتد، فقط دیودهای سری آسیب دیده به جای همه دیودهای ماژول، مانند سایر پروژکتورها، دور زده می شوند. ارائه می تواند با کاهش غیر محسوس در روشنایی ادامه یابد. Failover Circuitry لایه ای ارزشمند از بیمه را در شرایطی که نمایش تصویر باید حفظ شود، فراهم می کند.

تعمیر و نگهداری کم کارکرد 20000 ساعته

برای کاهش زمان، هزینه و تلاش برای سازمان شما، تعمیر و نگهداری پروژکتور در حدود 20000 ساعت* توصیه می شود. منبع نور لیزر با عمر طولانی، مشکلات مربوط به دفع لامپ (که گاهی اوقات حاوی مواد سمی مشخصی است) را از بین می برد و موجودی قطعات مصرفی شما را کاهش می دهد.
* در این زمان، خروجی نور تقریباً 50 درصد کاهش خواهد یافت. IEC62087: محتویات پخش 2008، حالت عادی، کنتراست دینامیک [2]، در شرایطی با دمای 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت)، 700 متر (2297 فوت) بالاتر از سطح دریا، و 0.15 میلی گرم بر متر مکعب ذرات معلق. زمان تخمینی تا کاهش خروجی نور به 50 درصد بسته به محیط متفاوت است.

کاهش ضایعات با طراحی بدون لامپ و فیلتر اکو

فیلتر اکو شامل یک فیلتر میکرو برش است که ذرات گرد و غبار کوچک را با اثر الکترواستاتیک جمع آوری می کند. همراه با کابینت پروژکتور مقاوم در برابر گرد و غبار، فیلتر اکو امکان استفاده طولانی مدت در شرایط گرد و غبار با زمان خرابی کمتر را فراهم می کند. تعویض در حدود 20000 ساعت*1 است و فیلتر قابل شستشو و استفاده مجدد است*2. و به لطف منبع نور لیزری با عمر طولانی پروژکتور، هیچ مشکلی برای دفع لامپ وجود ندارد.
*1 در شرایط 0.15 میلی گرم بر متر مکعب ذرات معلق. زمان تخمینی نگهداری بسته به محیط متفاوت است.
*2 لطفاً هنگام شستشوی فیلتر با آب، مراحل ذکر شده در دستورالعمل های عملیاتی را دنبال کنید. تعویض فیلتر پس از دو بار شستن و استفاده مجدد یا اگر فیلتر پس از شستشو به اندازه کافی تمیز نباشد، توصیه می شود.

سیستم مدیریت اکو

بهره وری انرژی با کاهش خودکار قدرت خروجی منبع نور در اتاق های کم نور و با انتقال به حالت کم مصرف زمانی که سیگنال ورودی شناسایی نمی شود به دست می آید. این عملکردها به راحتی از طریق یک کلید روی کنترل از راه دور پروژکتور قابل دسترسی هستند.

بسته بندی کمتر برای دفع آسان

بسته‌بندی قابل بازیافت برای پروژکتور، لوازم جانبی و قطعات مصرفی – که می‌توانند در یک ناوگان جمع شوند – مطابق با اهداف سیاست CSR سازمان شما کاهش می‌یابد.

نرم افزار نظارت و کنترل چندگانه با عملکردهای هشدار اولیه اختیاری

نرم افزار رایگان مدیریت AV پاناسونیک برای رایانه شخصی Windows® به شما امکان می دهد تا 2048 دستگاه نمایشگر سازگار با هر برندی را از طریق LAN نظارت و کنترل کنید تا مشکلات نگهداری در شبکه های نمایش در هر مقیاسی را کاهش دهید. نرم افزار مانیتورینگ و کنترل چندگانه، نظارت آسان بر وضعیت، اجرای فرمان-کنترل، تحویل فهرست پخش محتوا، زمان‌بندی پخش و تجسم نقشه سیستم را امکان‌پذیر می‌سازد. یک نسخه آزمایشی رایگان 90 روزه از نرم افزار اختیاری هشدار زودهنگام گنجانده شده است و عملکردهای اضافی را اضافه می کند. در صورت بروز خطا در پخش یا دستگاه به شما اطلاع می دهد و در صورت شناسایی علائم مشکل، هشدار ارسال می کند. یادآوری‌های تعمیر و نگهداری به شما کمک می‌کنند تا موجودی‌های قطعات را مدیریت کنید و زمان‌بندی تعمیر و نگهداری را انجام دهید، در حالی که گزارش‌های عملیاتی را می‌توان به صورت یک فایل متنی تولید و صادر کرد. این نرم افزار با دوربین های شبکه سازگار برای نظارت بر روی صفحه نمایش زنده پیوند می خورد و می توانید از راه دور دستگاه ها را از طریق تبلت از طریق VPN نظارت کنید. داده های نرم افزار ممکن است از طریق Web API به دست آمده و بر روی یک برنامه نظارتی موجود نصب شوند.

ویژگی های اضافی

شروع سریع/خاموش سریع
تابع شبیه سازی داده*
Art-Net DMX، Crestron Connected™ و PJLink™
نصب رایگان 360 درجه
تابع زمان بندی
عملکرد پشتیبانی ارائه
* فقط از طریق LAN پشتیبانی می شود.

منبع:  justprojectors.com.au