راهنمای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور
خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

پرده نمایش، سطحی که تصویر پروژکتور نوری روی آن نشان داده می شود. بسیاری از مواد برای صفحه نمایش مناسب هستند ، نیاز اصلی درجه بالای بازتابندگی است. به طور کلی ، اگر مایل به نصب دائمی هستید ، پرده های برقی ، ثابت یا دستی نصب شده روی دیوار و سقف بهترین انتخاب شما هستند. اگر متوجه شدید که نیازهای شما به یک راه حل قابل حمل بیشتر نیاز دارد ، یک سه پایه ، کفپوش ، قاب تاشو یا صفحه پروژکتور رومیزی می تواند جایگزین بهتری باشد.

خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

این که آیا شما به دنبال ایجاد یک مکان ارائه برای اتاق کنفرانس یا یک سینمای بزرگ هستید ، یک پرده نمایش پروژکتور با کیفیت بالا بخش مهمی از مجموعه ابزار شما است. اما دقیقاً در پرده پروژکتور باید به دنبال چه چیزی باشید؟

در فروشگاه پرده نمایش پروژکتور ، ما انواع مدل ها  را  می بینیم که از نام های برجسته در صنعت پرده نمایش پروژکتور می آیند.  اولین قدم برای انتخاب پرده مناسب برای کار مورد نظر ما است ، به همین دلیل ما راهنمای پرده پروژکتور را ایجاد کرده ایم. برای سهولت کار ، ما این راهنمای خرید پرده پروژکتور را گرد هم آورده ایم تا گام به گام در درک انواع مختلف پرده نمایش به منظور انتخاب راه حل مناسب برای نیازهای شما ، به شما کمک کنیم.

مرحله 1: نوع صفحه نمایش پروژکتور

از سبک نصب تا روش جمع شدن صفحه ، هنگام انتخاب نوع صفحه نمایش خود ، باید همه چیز را در نظر بگیرید. ماندگاری نوع صفحه نمایش شما نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید. آیا می خواهید یک وسیله ثابت برای نصب روی دیوار یا سقف به یک اتاق کنفرانس ، کلاس درس یا سینمای خانگی اضافه کنید ، یا چیزی کوچکتر و قابل حمل می خواهید؟

یک راه ساده دیگر برای محدود کردن انتخاب ها ، نوع عملکرد است که می خواهید صفحه نمایش شما داشته باشد. شما می توانید از بین مدل های الکتریکی موتور دار ، که با فشار یک دکمه پایین آمده و جمع می شوند را انتخاب کنید. مدل های دستی با کشیدن ساده ای از دسته ، مانند یک پنجره استاندارد ، گسترش یافته و جمع می شوند. پرده های قاب ثابت معمولاً برای راه حل هایی که نیاز به راه حل دائمی روی دیوار دارند ، مانند سینمای خانگی یا سالن اجتماعات ، استفاده می شود.

به طور کلی ، اگر مایل به نصب دائمی هستید ، صفحه های برقی ، ثابت یا دستی نصب شده روی دیوار و سقف بهترین انتخاب شما هستند. اگر متوجه شدید که نیازهای شما به یک راه حل قابل حمل بیشتر نیاز دارد ، یک سه پایه ، کفپوش ، قاب تاشو یا صفحه پروژکتور رومیزی می تواند جایگزین بهتری باشد. ایده آل برای ارائه های فروش در حین حرکت ، نمایشگاه های تجاری یا استفاده در چند کلاس.

پرده برقی

مدل های برقی می تواند به صورت دیواری ، روی سقف ، روی کف یا سقف فرو رفته باشد (برای نصب مخفی در سقف). مدل برقی توسط یک موتور الکتریکی کار می کند که صفحه را از طریق کنترل از راه دور یا سوئیچ دیواری بالا و پایین می کند. برخی از مدل های الکتریکی دارای طراحی ساده هستند ، در حالی که برخی دیگر مانند مدل سقفی که به سقف احتیاج دارد ، نیاز به نصب قابل توجهی دارد و به احتمال زیاد به کمک برقکار نیاز دارد.

اندازه

مدل های برقی معمولاً بزرگتر هستند و آنها را برای استفاده در سالن های نمایش ، اتاق های کنفرانس ، کلاس های درس و سینماهای خانگی مناسب تر می کند. این به دلیل عملکرد موتوری صفحه نمایش است که وزن صفحه نمایش را بیشتر از گزینه  دستی می کند. عملکرد موتور صفحه نمایش برقی یک راه حلمدرن و انعطاف پذیر را در اختیار کاربر قرار می دهد که مانع دکوراسیون یا کاربرد یک اتاق نمی شود.

کشیده یا بدون کشش

مدل های برقی نیز در سطوح صفحه کشیده یا بدون کشش (استاندارد) موجود است. Non-Tensioned سطح استاندارد صفحه نمایش است که آزادانه از ساختار پشتیبانی بدنه آویزان است. سطوح صفحه بدون کشش کمی بیشتر مستعد چین خوردگی ، موج دار شدن یا نقص هستند. از طرف دیگر سطوح کشیده صفحه نمایش سطح صفحه نمایش یکنواخت تر و کشیده تری را ایجاد می کند که در نتیجه احتمال نقص کمتر است. این کشش معمولاً توسط یک سیستم کابل و زبانه روی صفحه های برقی ایجاد می شود که می کشد. معمولاً صفحه های کشیده به عنوان پرده هایی با عملکرد بالا در نظر گرفته می شوند که وضوح و بازتاب نور را به حداکثر می رسانند.

پرده دستی

مدل دستی کوچکتر و ارزان تر از پرده پروژکتور الکتریکی است. این مدلها نسبتاً آسان برای استفاده و نصب هستند. به جای سوئیچ یا کنترل از راه دور ، صفحه نمایش  به صورت دستی گسترش یافته و جمع می شود و کاربر به سادگی صفحه را با دست به سمت پایین می کشد و آن را در ارتفاع دلخواه قفل می کند. برای عقب کشیدن صفحه ، دسته را به سمت پایین بکشید تا مکانیزم نورد را رها کنید تا صفحه دوباره به داخل محفظه برداشته شود.

یکی از ویژگی های بسیار راحت بسیاری از مدل های  دستی ، “بازگشت صفحه کنترل شده” یا CSR است. این ویژگی باعث می شود صفحه نمایش پروژکتور به سرعت در قاب خود جمع نشود و از آسیب احتمالی به سطح صفحه نمایش یا مکانیزم غلتک جلوگیری کند. این فرآیند عمر کلی را افزایش می دهد. مدل های دستی معمولاً دارای مکانیزم چرخاندن دستی هستند تا صفحه را به جای روش کشویی پایین بیاورند ، زیرا بدنه صفحه را در سقف پنهان می کند.

اندازه

مدل دستی به طور کلی یک راه حل ارزان قیمت است ، از نظر اندازه کوچکتر از  برقی است و برای نصب ساده طراحی شده است. کاهش هزینه و اندازه باعث می شود صفحه نمایش پروژکتور دستی برای کلاسهای درس ، اتاقهای کنفرانس و سینماهای خانگی ساده که بودجه آنها محدودتر است مناسب باشد.

از آنجا که “Manual” به سادگی به مکانیزم اشاره می کند ، انواع مختلفی از پرده نمایش های دستی برای انتخاب وجود دارد. برخی از مدل های دستی مانند سه پایه ، کفپوش و صفحه رومیزی برای ارائه در حین حرکت یا نمایشگاه های تجاری مناسب هستند ، زیرا می توانند به راحتی برای حمل و نقل راحت جمع شوند. مدل قابل حمل برای شرایطی که یک وسیله ثابت ایده آل نیست ، مناسب است ، چه محدودیت فضا ، استفاده از چند اتاق مورد نیاز باشد یا سبک ساده ترجیح داده شود.

 

پرده ثابت

صفحه های قاب ثابت یکی از محبوب ترین مدل ها در بازار هستند که بیشتر برای سینمای خانگی ، سالن نمایش و در هر شرایطی که نیاز به راه حل دائمی برای نصب روی دیوار است مورد استفاده قرار می گیرند. صفحه نمایش پروژکتورهای قاب ثابت معمولاً به زمان مونتاژ بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند ، که با آویزان کردن صفحه از لنگر یا براکت روی دیوار ، مشابه فریم های عکس نصب می شوند. این بدان معناست که صفحه نمایش راحت تر و با نصب کمتر و کار برقی روی دیوار نصب می شود.

در حالی که فریم های مسطح بیشتر رایج هستند ، به دلیل فشارهای اخیر در تلویزیون های منحنی ، محبوبیت صفحه نمایش پروژکتورهای Curved Fixed Frame افزایش یافته است. این فریم های خمیده به هر سینمای خانگی جلوه ای از سبک و محیط می بخشد. منحنی به خودی خود ، باعث می شود مخاطب با گوشه های خود احاطه شود و بیننده را در یک تجربه کامل پانوراما قرار دهد. با این حال ، طراحی قاب منحنی چیزی فراتر از جذابیت زیبایی ارائه می دهد ، همچنین بازتاب نور را به سمت مخاطب بهینه می کند.

صفحه های قاب ثابت نیز همه با پارچه ای با صفحه نمایش Tensioned طراحی شده اند که سطح نمای مسطح ایده آل را ایجاد می کند. سطح کاملاً کشیده صاف ، قابلیت رسوب دهی و بازتاب نور پروژکتور شما را به حداکثر می رساند ، عملکرد را بهینه کرده و بهترین کیفیت تصویر ممکن را ایجاد می کند. در حال حاضر بسیاری از مارک های صفحه نمایش طرح دار ، پارچه های صفحه نمایش HD را مخصوص قابهای ثابت تولید می کنند که وضوح نهایی ، روشنایی و یک تصویر کلی شگفت انگیز را ارائه می دهند.

پرده قابل حمل

اگر صفحه نمایش شما به طور منظم هر چند روز ، هفته یا ماه منتقل می شود ، صفحه قابل حمل بهترین گزینه شما است. پرده نمایش پروژکتور قابل حمل در طیف وسیعی از اندازه ها و سبک ها ارائه می شود. مدل های قابل حمل ، مانند سه پایه معمولاً از یک صفحه تاشو در یک پایه سه پایه آزاد استفاده می کنند.

از سه پایه به دلیل تحرک و هزینه نسبتاً اندک در مدارس استفاده می شود ، همچنین از سه پایه به طور گسترده ای در تجارت برای ارائه سفر استفاده می شود. مدل هایی که به صورت برقی یا دستی از یک پایه/کیس وزن دار بیرون آورده می شوند ، همراهان مناسبی برای سفر محسوب می شوند و در صورت عدم استفاده می توانند بدون هیچ گونه مزاحمتی باقی بمانند. یک جایگزین عالی برای صفحه نمایش سه پایه گاهی حجیم ، مدل های سبک وزن و کف بالا تقریباً به مونتاژ صفر نیاز دارد. 

یکی دیگر از گزینه های قابل حمل سبک ، صفحه نمایش پروژکتور Tabletop است. عموماً با اندازه مورب 50 اینچی، است. عملکرد صفحه نمایش های رومیزی در تولید کننده متفاوت است. در هر صورت ، سایزها از هم جدا می شوند و دارای پاهای تثبیت کننده هستند. در هر صورت ، این پرده نمایش برای هرگونه ارائه کوچک ایده آل است!

پرده نمایش پروژکتور Folding Frame بهترین گزینه برای برنامه های در مقیاس بزرگتر است ، مانند سالن های نمایش ، نمایشگاه های تجاری ، صحنه ها یا خارج از منزل. این صفحه نمایش های تاشو بسیار بزرگتر از سایر گزینه های قابل حمل هستند و معمولاً از چند قطعه قاب آلومینیومی با سطح صفحه کشیده تشکیل شده اند. چارچوب هایی از این نوع باید محکم شوند یا به هم پیچ شوند ، به این معنی که زمان و تلاش بیشتری برای مونتاژ نیاز دارند اما بسیار بادوام و پایدار هستند.

 

نظرات (1)

ارسلان

پرده واقعا تو کیفیت تاثیر داره من همیشه تصور می کردم خوب چرا باید بیشتر هزینه کنم وقتی دیوار محیط من سفیده و پول اضافی صرف کنم ولی الان که تصویر در دو حالت نگاه می کنم تفاوتشون دیده میشه مسلما کسی که روی دیوار در حال تماشاست و پرده را ندیده نمیتونه دیدگاه درستی داشته باشه برای همین بهتره قبل خرید با یک مشاور خوب در ارتباط باشیم تا بتونه به خوبی راهنماییمون کنه