بهترین راه برای نصب پروژکتور در ملک اجاره ای

بهترین راه برای نصب پروژکتور در ملک اجاره ای

آیا می دانید که آیا می توان پروژکتور خود را در یک ملک اجاره ای بدون خراب کردن آن نصب کرد؟ البته! برای نصب یک پروژکتور لزوماً نیازی به سوراخ کردن دیوار ندارید.

روش‌های متعددی برای نصب پروژکتور بر روی سقف یا دیوار وجود دارد. برای نصب پروژکتور خود می توانید از لنگرهای دیوار، پایه قلاب L شکل، گیره های آجری، براکت دیواری تلویزیون، نوارهای آویزان، و روش های پایه DIY استفاده کنید. به طور متناوب می توانید پایه رومیزی را انتخاب کنید که کاربردی و قابل حمل است.

شش راه برای نصب پروژکتور خود بدون از بین بردن املاک اجاره ای

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در آپارتمان‌هایی زندگی می‌کنید که مستاجران را از ایجاد هرگونه تغییر در محل محدود می‌کنند، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید پروژکتور خود را برای ایجاد تجربه سینمای خانگی نصب کنید.

این روش ها مقرون به صرفه هستند و برای نصب پروژکتور به حداقل تلاش نیاز دارند. و از آنجایی که هیچ سوراخکاری در سقف یا دیوار وجود ندارد، لزوماً لازم نیست که یک متخصص ماهر باشید تا آن را انجام دهید.

1. روش پایه قلاب L شکل

پایه قلاب L شکل یک روش عالی برای نصب دستگاه شما بدون آسیب رساندن به ملک اجاره ای است. از آنجایی که پایه L شکل همراه با قلاب است، نیازی به ایجاد سوراخ در سقف یا دیوار خود ندارید.

این روش شیک است و نگهداری آن نسبتا آسان است. و به شما امکان می دهد پروژکتور خود را در زوایای مختلف نصب کنید. با این حال، یک اشکال وجود دارد: پایه نمی تواند وزن زیادی را تحمل کند، بنابراین باید با احتیاط از آن استفاده کنید.

ساخت یک پایه L شکل DIY با استفاده از چوب یا PVC امکان پذیر است: به این ترتیب، لازم نیست نگران وزن و اندازه پایه پروژکتور خود باشید.

2. روش گیره آجری

این روش مستلزم استفاده از گیره های آجری برای نگه داشتن پروژکتور است. گیره های آجری ابزارهایی هستند که می توانید از آنها برای آویزان کردن اشیاء روی آجر استفاده کنید بدون اینکه دیوار را با میخ یا سوراخ های بزرگ به طور دائم خراب کنید.

گیره های آجری می توانند تا 25 پوند را تحمل کنند، به این معنی که برای نصب پروژکتور ایمن هستند.

برای نصب پروژکتور خود با استفاده از این روش، اندازه آجرها و عمق ملات بین آجرها را ارزیابی کنید تا بتوانید گیره های آجری با اندازه مناسب خریداری کنید.

سطح نصب باید تمیز و تراز باشد. گیره های آجری را با استفاده از لبه دندانه دار آنها روی دیوار نصب کنید.

دندانه های گیره آجرها را محکم می گیرند تا سقوط نکنند. انتهای دیگر گیره های آجری دارای یک قلاب است که می توانید در پایین آجر قرار دهید. پس از آن، تخته چندلای کوچک را برای حمایت از پروژکتور خود به گیره ها وصل کنید.

 

3. روش لنگر دیوار 

لنگرهای دیوار خشک یا لنگر دیواری می توانند وزن پروژکتور را حفظ کنند. آنها مقرون به صرفه و بدون زحمت برای استفاده هستند. آنها همچنین در هنگام برداشتن از سطح هیچ گونه آوار یا آسیبی به جا نمی گذارند.

و این حتی بهترین قسمت نیست. آنها به شما این امکان را می دهند که وسایل خود را بدون نگرانی در مورد محل گل میخ ها به دیوار یا سقف آویزان کنید.

چگونه از لنگرهای دیوار برای نصب استفاده می کنید؟

سطح نصب خود را تمیز کنید، سپس آن را اندازه بگیرید تا نقاطی را که قصد نصب دستگاه را دارید مشخص کنید. لنگر دیوار را تقریباً 2 اینچ دورتر از لبه های پروژکتور قرار دهید.

پس از تعمیر لنگرهای دیوار، باید یک قطعه تخته سه لا در اندازه کوچک زیر لنگرها نصب کنید که پروژکتور شما را نگه می دارد.

اگرچه این روش کارآمد است، اما این روش چندان ارزیابی نمی شود زیرا لنگرهای دیوار در تماس با آب به سرعت خراب می شوند. علاوه بر این، اگر از لنگرهای دیوار خشک استفاده کنید، ممکن است کمترین آسیب را به پوشش دیوار وارد کنید، اما نه خود دیوار.

 

4. روش براکت نصب دیوار تلویزیون

من حدس می‌زنم که فکر می‌کنید نصب یک پروژکتور با استفاده از براکت دیواری تلویزیون بی‌معنی است، اما مسئله این است که کار می‌کند. براکت های نصب تلویزیون با پروژکتورها بسیار کاربردی هستند.

با این حال، ابتدا باید پایه دیواری تلویزیون خود را به پشت پروژکتور خود ببندید، سپس از لنگرهای دیوار خشک برای نگه داشتن براکت ها در جای خود استفاده کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

سطحی را که قصد نصب پروژکتور خود را دارید تمیز کنید،

نقاط نصب دقیق را اندازه گیری و برچسب گذاری کنید.

چسب خود را بمالید و یک یا دو دقیقه صبر کنید قبل از اینکه براکت دیواری تلویزیون خود را که قبلاً به پروژکتور شما وصل شده است وصل کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که این روش می تواند خطرناک باشد: باید وزن پروژکتور خود را قبل از آزمایش آن در نظر بگیرید.

5. روش نوارهای آویزان

نوارهای آویزان عناصر خودچسب چند منظوره هستند که عمدتاً برای نگه داشتن آینه ها و عکس ها در جای خود استفاده می شوند. آنها همچنین برای نصب پروژکتور ایده آل هستند زیرا می توانند تا 15 پوند را تحمل کنند.

اگر این روش را انتخاب می کنید، ابتدا سطحی را که می خواهید پروژکتور خود را روی آن نصب کنید تمیز کنید و منتظر بمانید تا خشک شود. همانطور که در این فیلم آموزشی نشان داده شده است، یک نوار آویز را به دو قسمت تقسیم کنید و یک نیمه را به

سطح تمیز شده و نیم دیگر را به پروژکتور متصل کنید.

بهتر است قبل از وصل کردن پروژکتور به دیوار، چند دقیقه صبر کنید تا چسب نوارها ببندد.

به هر حال، این روش کاملاً بحث برانگیز است، زیرا پس از استفاده طولانی مدت، پروژکتور شما می تواند به راحتی از دیوار بیفتد و آسیب ببیند.

6. روش پایه پروژکتور DIY

ساختن پایه برای پروژکتور خود آسان است. چه چیزی یک غرفه را برای اجاره‌دهنده پسند می‌کند؟ این یک گزینه بدون سوراخ است. یک پایه می تواند شبیه یک چهارپایه یا زیرپایی کوچک باشد. همچنین می تواند به هر شکل و طرحی که دوست دارید باشد. می توانید یک پایه پروژکتور از تخته سه لا درست کنید و با استفاده از لنگرهای دیوار خشک آن را روی سقف خود نصب کنید.

همانطور که در این ویدیو در اینجا نشان داده شده است، همچنین می توانید یک یونیت قفسه دیواری فاقد IKEA خریداری کنید و پروژکتور خود را روی آن قرار دهید. اگر برای شما سخت است که دستگاه خود را با استفاده از روش‌هایی که ارائه کرده‌ام راه‌اندازی کنید، پایه‌های پروژکتور روشی هوشمندانه برای «نصب» پروژکتورتان است.

روش‌های مختلفی هستند که می‌توانید پروژکتور را بدون آسیب رساندن به خانه اجاره‌ای خود نصب کنید. بیایید به برخی از نکات مهمی که باید قبل از شروع پروژه کوچک خود در نظر داشته باشید نگاهی بیاندازیم.

قبل از نصب پروژکتور خود در ملک اجاره ای چه چیزهایی باید بدانید؟

روش ایده آل برای نصب پروژکتور به وزن و اندازه پروژکتور شما بستگی دارد. تا آنجا که ممکن است در مورد آسیب رساندن به اموال شخص دیگری شک دارید، مراقب باشید که در نهایت به دستگاه خود آسیب نرسانید.

قبل از نصب پروژکتور خود، همیشه سیم کشی را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که مکانی که برای قرار دادن پروژکتور خود انتخاب می کنید در دسترس کابل های VGA یا HDMI شما باشد. شما همچنین باید به فکر سرمایه گذاری در پوشش کابل باشید تا خانه ای مرتب داشته باشید.

لزوماً نیازی نیست که پروژکتور خود را روی سقف یا دیوار نصب کنید. اگر یک میز خوب یا یک قفسه کتاب دارید،می توانید دستگاه خود را به سادگی با قرار دادن آن روی قفسه یا میز خود سوار کنید.

اطمینان حاصل کنید که پروژکتور خود را در موقعیتی قرار داده اید که بتوانید به راحتی آن را تنظیم کنید، به این معنی که قفسه یا میز شما نباید به هم ریخته باشد تا بتوانید به راحتی به کنترل های پروژکتور برسید.

 

همانطور که می بینید، راه های متعددی برای نصب پروژکتور خود بدون نیاز به سوراخ کردن در ملک اجاره ای وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که بیشتر این روش‌ها موقتی هستند، به این معنی که مدت زیادی دوام نمی‌آورند، بنابراین وقت خود را صرف انتخاب روشی کنید که برای فضای شما کارآمد باشد. اگر در اجرای یک روش مشکل دارید، روش بعدی را بررسی کنید.

امیدواریم این راهنما به تمام سوالات شما پاسخ داده باشد.

منبع: pointerclicker