لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ ویدئو پروژکتور

Projector lamp

لامپ های پروژکتور برای به حداکثر رساندن عمر لامپ و به حداقل رساندن هزینه عملیاتی باید در محیط خشک و خنک و بدون گرد و غبار نگهداری شوند.. روشنایی لامپ برای کیفیت تصویر ضروری است ، بنابراین حفظ لامپ های خود بسیار مهم است و با نزدیک شدن لامپ به انتهای عمر خود ، ممکن است لامپ کم نور شود. دو نوع لامپ پروژکتور متداول وجود دارد: لامپ هالید و لامپ هالوژن که هر کدام خصوصیات مثبت و منفی خود را دارند. لامپ هالید برای پروژکتورهای متوسط ​​تا رده بالا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معایبش این لامپ ها این است که بعد از استفاده ، درخشندگی خود را  به مرور از دست می دهند ، در عوض لامپ های هالوژن روشنایی خود را حفظ می کنند در حالی که در مقایسه عمر لامپ هالید خیلی بیشتر از هالوژن است. قیمت لامپ های هالید در مقایسه با هالوژن بیشتر است.

فن آوری لامپ پروژکتور

فناوری NSH

یک فناوری معمول برای پروژکتورهای سینمای خانگی و پروژکتورهای تجاری بدون مشکلی در سوسو زدن یا متناوب بودن ، این لامپ Ultra Violet باعث روشنایی مداوم با عمر لامپ پروژکتور تا حداکثر 6000 ساعت می شود.

فناوری XENON ARC

Xenon Arc Technology برای پروژکتورهای فیلم و فناوری مشابه UHP بسیار رایج است و می تواند در تئاترهای IMAX با توزیع طیفی بسیار بالا و درخشندگی بالا دیده شود. گاز زنون واسطه ای بین الکترودها و تحت فشار حدود 300 جو است.

قدرت بالا ULPRA ، یا UHP

ارائه رنگی بالا و عمر بیش از 10،000 ساعت. این فناوری UHP در محیطی از ابر بخار جیوه با فشار زیاد ، تخلیه الکتریکی را بین الکترودها ارسال می کند.

فن آوری P-VIP

نوعی لامپ هالید فلزی که درخشندگی بسیار بالایی دارد و از ماندگاری بالایی برخوردار است ، این مورد برای پروژکتورهای ویدئویی استفاده می شود.

تمام پروژکتورها برای روشنایی از لامپ تغذیه می شوند که مانند هر منبع نوری در نهایت از بین می روند و نیاز به تعویض دارند. بیشتر لامپ ها حدود 2000 ساعت دوام خواهند آورد ، اگرچه انتظار می رود برخی از پروژکتورها به طرز چشمگیری طولانی تر باشند. شما همیشه می توانید طول عمر پروژکتور خود را با نگهداری منظم افزایش دهید.

هر تولید کننده عمر متفاوتی برای  لامپ پروژکتور خود دارد ، اما تقریباً همه این اطلاعات را روی جعبه پروژکتور ، روی لامپ یا بسته بندی لامپ یا در مستندات پشتیبانی در وب سایت خود منتشر می کنند. Projector Central ، یک مجله تجارت آنلاین برای تجهیزات طرح ریزی ، نشان می دهد که بیشتر لامپ های پروژکتور عمر حدود 2000 ساعت دارند. اپسون ادعا می کند که لامپ پروژکتور PowerLite 5،000 ساعت طول می کشد و Delta یک پروژکتور مبتنی بر LED با طول عمر پیش بینی شده در حدود 20،000 ساعت می سازد.

در نظر بگیرید که لامپ اغلب گرانترین قسمت پروژکتور است ، و بعد از مدت زمانی مجبورید آن را خریداری کنید ، مگر اینکه یک پروژکتور با طول عمر بسیار طولانی (20،000 ساعت) بخرید ، احتمالاً مجبور خواهید بود که در یک مقطع لامپ را تعویض کنید. قبل از خرید تحقیقاتی انجام دهید تا ببینید که لامپهای پروژکتور در بودجه شرکت شما متناسب است. اگر به عنوان مثال در هفته دو جلسه دو ساعته از پروژکتور استفاده می کنید ، ممکن است مجبور نباشید لامپ را به مدت 10 سال تعویض کنید.

نگه داشتن پروژکتور در یک فضای نسبتاً بدون گرد و غبار باعث می شود تا لامپ آن دوام بیشتری داشته باشد. ضربه زدن به پروژکتور در هنگام حمل و نقل می تواند به لامپ صدمه بزند و باعث سریعتر سوختن آن شود. تمیز کردن فیلتر پروژکتور شما هر سه یا چهار ماه باعث می شود پروژکتور در دمای مناسب کار کند.لامپهای تقلبی می توانند خیلی سریعتر از لامپهای واقعی خراب شوند.

پروژکتورهای دارای تکنولوژی 3LCD ، رنگهای روشن و واضح و تصاویر واقعی را تولید می کنند. برای اطمینان از اینکه پروژکتور شما در طول عمر خود به همان اندازه زیاد از نور سفید و رنگ روشن (CLO) بهره ببرد ، توصیه می کنیم از لامپ های اصل استفاده کنید.

ما معتقدیم ارائه لامپ های با طول عمر بالا به مشتریان بسیار ضروری است ، اما متأسفانه نمی توان همین را برای لامپ های تقلبی بیان کرد. لامپ های ما حداکثر 10،000 ساعت کار را ارائه می دهند ، که برابر با تماشای یک فیلم برای 15 سال  است

لامپ های اصل به طور خاص طراحی شده و با دقت مورد آزمایش قرار گرفته اند تا بتوانند با پروژکتورهای مدل خود کار کنند. آنها تحت استانداردهای دقیق کنترل کیفیت ساخته شده اند که باعث می شود اپسون عملکرد بهینه پروژکتور و لامپ را تضمین کند. از آنجا که امکان آزمایش و ارزیابی لامپ های غیر واقعی برای اپسون امکان پذیر نیست ، هرگونه نقص عملکرد ناشی از این لامپ ها ممکن است ضمانت پروژکتور را باطل کند.

لامپ های اصل دقیقاً برای قرار دادن آسان و دقیق در داخل پروژکتور ، دقیقاً در داخل یک محفظه ویژه طراحی شده اند. هرگونه تغییر در محل لامپ ، چه در داخل محوطه یا پروژکتور ، بر میزان روشنایی و کیفیت تصویر پروژکتور شما تأثیر می گذارد. لامپ های اصل باید به درستی قرار گیرند تا عملکرد بهینه پروژکتور را فراهم کند – این امر را نمی توان با لامپ های غیر واقعی اطمینان پیدا کرد.

لامپ های غیر اصیل می توانند پس از 2،000 ساعت استفاده ، 65٪ میزان خرابی را داشته باشند. لامپهای اصلی با کیفیت کنترل می شوند و در نتیجه انتخاب مطمئن تری هستند.

هنگام استفاده از لامپ های غیر اصیل ، قسمت هایی از پروژکتور شما مانند محفظه یا سیم ها ممکن است بیش از حد گرم شوند ، قطع شوند یا آسیب ببینند و در بدترین حالت ممکن است دود از لامپ و جرقه های برقی از کانکتور لامپ ساطع شود.

فقط با لامپ های واقعی می توان تصاویر مداوم روشن و واقع بینانه از عملکرد پروژکتور خود انتظار داشته باشید.لامپهای تقلبی ممکن است منجر به پیش بینی نادرست رنگ ، سطح روشنایی پایین ، و تصاویر سوسو زدن شوند که تجربه مشاهده شما را مختل می کنند.

نحوه جلوگیری از خرید لامپ تقلبی:

از فروشندگان تأیید شده همچون استوک پروژکتور که دارای نماد اعتماد هستند خریداری نمایید.

بسته بندی را بررسی کنید؛ اشتباهات املایی وجود نداشته باشد

نظرات (2)

مرادی

لامپ از ظاهرش میشه فهمید که خوبه یا بد

    stock projector

    نه متاسفانه فقط باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید