پرده نمایش دستی پروژکتور در جلوی پنجره: ایده خوب یا بد؟
پرده نمایش دستی پروژکتور در جلوی پنجره: ایده خوب یا بد؟

پرده نمایش دستی پروژکتور در جلوی پنجره: ایده خوب یا بد؟

خانه شما هیچ دیوار خالی به اندازه کافی بزرگ ندارد که بتواند یک پرده پروژکتور را در خود جای دهد، اما از نحوه به نظر رسیدن تصویر هنگام نمایش روی یک دیوار سفید ناراضی هستید.

ممکن است تعجب کنید که آیا راهی برای استفاده از فضای محدود خود به عنوان سینمای خانگی وجود دارد، بدون اینکه کیفیت تصویر را به خطر بیندازید.

آیا می توان پرده نمایش پروژکتور را جلوی پنجره آویزان کرد؟ یا به پرده نمایش پروژکتور آسیب می رساند و باعث هدر رفتن پول می شود؟

خطرات نصب پرده نمایش پروژکتور در مقابل پنجره چیست؟

برای یافتن مطالعه را ادامه دهید!

آیا نصب یک پرده دستی پروژکتور در مقابل پنجره ایده خوبی است؟

بله، می توانید پرده نمایش پروژکتور را در مقابل پنجره نصب کنید.

مطمئناً می توانید یک پرده نمایش پروژکتور دستی در مقابل یک پنجره نصب کنید! که استفاده خوبی از فضا است زیرا نیازی به داشتن یک دیوار اختصاصی ندارید، بلکه به شما امکان می دهد پرده

نمایش را در صورت عدم استفاده پنهان کنید.

این به شما انعطاف‌پذیری می‌دهد هنگام تصمیم‌گیری در جایی که پرده نمایش خود را مطابق با چیدمان مبلمان و ترجیحات شخصی خود قرار دهید.

علاوه بر این، بر خلاف پرده نمایش های برقی، پرده نمایش های پروژکتور کشویی دستی به راحتی نصب می شوند زیرا نیازی به اتصال به برق ندارند.

این یک گزینه عالی برای نصب پرده نمایش پروژکتور در موزه ها، گلخانه ها، اتاق های آفتاب و بسیاری از مکان های دیگر است که دارای چیدمان منحصر به فرد هستند.

آیا نصب پرده پروژکتور در مقابل پنجره خطراتی دارد؟

بله، نصب یک پرده نمایش پروژکتور در مقابل یک پنجره خطرات کمی دارد.

اگرچه قرار دادن یک پرده نمایش پروژکتور کشویی دستی در بالای پنجره به طور کلی ایده خوبی است، اما چند خطر وجود دارد.

هنگام طراحی سینمای خانگی خود می خواهید طول عمر و کیفیت تصویر را در نظر بگیرید، بنابراین روشن ترین و واضح ترین تصویر را برای طولانی ترین مدت ممکن خواهید داشت.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه نور یک پنجره می تواند در تنظیم سینمای خانگی شما تداخل ایجاد کند.

تغییر در ظاهر پرده نمایش 

پایین کشیدن پرده پروژکتور در طول نور روز می تواند باعث شود که گرمای خورشید پرده را ناهموار کند.

این امر مخصوصاً برای صفحات PVC رایج است، زیرا گرما باعث انقباض پلاستیک و ناهموار شدن آن می شود.

برای نمایش تصویری روشن و با وضوح بالا، پرده پروژکتور باید کاملاً صاف باشد، بنابراین با پرده نمایش تاب‌دار، ممکن است به سرعت متوجه شوید که پروژکتور 4K خود را با کیفیت 720p تماشا می‌کنید.

تاب برداشتن پرده نمایش نیز ممکن است مانع از جمع شدن مناسب آن به داخل بدنه شود و در نتیجه آن را غیرممکن کند.

ممکن است تصویر پروژکتور تاریک به نظر برسد

حتی روشن ترین پروژکتورها در تنظیمات تاریک بهترین عملکرد را دارند. نور خورشید نیز بسیار روشن تر از هر پروژکتوری است.

نوری که از پنجره می‌آید ممکن است تصویر را کم‌رنگ و دیدن آن را دشوار کند.

اگرچه راه هایی برای جلوگیری از این امر وجود دارد، اما تصویر هرگز به اندازه ای که در تاریکی مطلق نمایش داده می شود، واضح و روشن نخواهد بود.

شما ممکن است نیاز داشته باشید که فقط در شب از پروژکتور خود استفاده کنید، هر بار که می خواهید چیزی را در طول روز تماشا کنید، کرکره ها را ببندید یا از پرده های عادی استفاده کنید.

این همچنین به این معنی است که شما نمی توانید تنظیمات روشنایی پروژکتور خود را کاهش دهید یا از حالت اکو استفاده کنید، که باعث می شود لامپ سریعتر سوخته شود.

نکاتی برای نصب پرده نمایش پروژکتور دستی در مقابل پنجره

نکات و ترفندهای ما را برای نصب پرده پروژکتور در مقابل هر پنجره ای دنبال کنید!

هنگام نصب پرده نمایش پروژکتور در مقابل پنجره، حفظ کیفیت تصویر، محافظت از پرده نمایش در برابر گرمای خورشید و جلوگیری از هر گونه شیب بسیار مهم است.

بیایید به روش هایی بپردازیم که می توانید هنگام نصب یک پرده نمایش پروژکتور به بهترین نتایج برسید!

یک پرده نمایش با پشت صفحه مشکی بخرید

هر مقدار نور باعث می شود که تصویر پروژکتور شما کاملاً از بین برود. این امر تماشای محتوا را در هر زمان که نوری در پشت صفحه وجود دارد، اعم از نور خورشید، چراغ های خیابان و غیره، بسیار چالش برانگیز می کند.

خوشبختانه راه حلی وجود دارد.

روی صفحه نمایشی با پشت با رنگ مشکی سرمایه گذاری کنید. لایه سیاه هر نوری را جذب می کند و از تابش آن در صفحه جلوگیری می کند. متوجه خواهید شد که تصویر بسیار واضح تر و روشن تر است.

فضایی برای پرده در نظر بگیرید

در حالی که بسیاری از صفحه های پروژکتور به شما امکان می دهند صفحه را مستقیماً به دیوار بچسبانید، مهم است که فضایی برای آویزان کردن پرده ها یا پرده ها برای جلوگیری از تابش آفتاب تا حد امکان وجود داشته باشد.

بسته به نحوه نصب پرده های شما، ممکن است بخواهید از براکت های L برای فاصله گرفتن پرده نمایش از دیوار استفاده کنید.

در حالی که نصب پرده پروژکتور روی براکت‌های L ممکن است کمی زمان‌بر باشد، اما این اطمینان را ایجاد می‌کند که هنوز فضای کافی برای باز و بسته کردن پرده‌های خود دارید.

همچنین باید ارتفاعی را که پرده پروژکتور خود را در آن نصب می کنید در نظر بگیرید تا به راحتی در وسط دیوار قرار گیرد و در عین حال به شما اجازه باز و بسته کردن پنجره ها را می دهد.

مطمئن شوید که صفحه پروژکتور صاف است

وقتی پرده پروژکتور خود را از براکت L آویزان می کنید، باید مطمئن شوید که مستقیم آویزان است.

اگر پرده پروژکتور به عقب یا جلو متمایل شود، استفاده از ویژگی تصحیح کیستون دستگاه شما دشوار خواهد بود. این به این معنی است که تصویر ممکن است کج به نظر برسد.

همچنین ممکن است تابش خیره کننده صفحه نمایش را تجربه کنید که دیدن قسمت های خاصی از صفحه را به چالش می کشد.

اگر متوجه شدید که پرده نمایش شما با زاویه نصب شده است، تنظیم آن با سفت کردن یا باز کردن پیچ ها تنها چند دقیقه طول می کشد، اما می تواند تجربه تماشای شما را به شدت تغییر دهد.

خلاصه

نصب یک پرده نمایش پروژکتور دستی در مقابل پنجره ایده خوبی است اگر مایل هستید مقداری زمان و پول اضافی برای انجام صحیح آن سرمایه گذاری کنید.

برای بهترین نتایج، یک پرده نمایش با پشت مشکی بخرید و آنچه را که برای شما بهتر است آزمایش کنید.

اطمینان حاصل کنید که پنجره های خود را به درستی بپوشانید تا از پرده نمایش خود در برابر نور و گرما محافظت کنید و مطمئن شوید که پرده پروژکتور شما کج نشده است.

منبع: pointerclicker