ویدئو پروژکتور مناسب برای PS5 و Xbox Series X Gaming
7 ویدئو پروژکتور های مناسب برای PS5 و Xbox Series X Gaming

ویدئو پروژکتور مناسب برای PS5 و Xbox Series X Gaming

گیمرهای به دنبال بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X هستند. پروژکتورهای مدرن اکنون با حالت های بازی اختصاصی ارائه می شوند که می توانند تاخیر ورودی را به کمتر از 40 میلی ثانیه کاهش دهند، برخی از آنها تا 16 میلی ثانیه. بسیاری از آنها از نرخ رفرش 120 هرتز یا حتی 240 هرتز برای افزایش صافی پشتیبانی می کنند. همچنین، کنسول‌های جدید سخت‌افزار پردازشی جدی را در زیر کاپوت خود دارند. می توانید با PS5 و Xbox Series X با وضوح 1080p 120Hz یا 4K 60Hz بازی کنید. این نرخ فریم با کنسول های نسل قبلی امکان پذیر نبود. این تحولات در مجموع گیمرهای کنسول را به انتخاب پروژکتورها برانگیخته است. بنابراین، اکثر دارندگان به دنبال بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X هستند.

انتخاب یک پروژکتور برای کنسول های نسل جدید، PS5 و Xbox Series X

اگر کنسول نسل جدید دارید و باید آن را با پروژکتور جفت کنید، این مقاله برای شما مناسب است. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید هنگام انتخاب پروژکتور برای کنسول های نسل جدید از جمله PS5 و Xbox Series X در نظر بگیرید.

رزولوشن

یکی از مشخصات اصلی که باید در پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X جستجو کرد وضوح آن است. شما باید دستگاهی را بخواهید که حداقل وضوح اصلی Full HD (1080×1920) داشته باشد. هر چیزی کمتر از این، کیفیت کنسول های نسل جدید را برآورده نمی کند. خریدارانی که عاشق بازی با کیفیت 4K هستند و می توانند هزینه مناسبی را خرج کنند، می توانند پروژکتورهای 4K UHD را در نظر بگیرند. کنسول‌های نسل جدید، با نام مستعار PS5 و Xbox Series X، قدرت کافی برای تسهیل بازی‌های 4K را دارند.

تاخیر ورودی

تاخیر ورودی یکی دیگر از مشخصات مهمی است که هنگام انتخاب بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X باید در نظر گرفته شود. این تاخیر بین فشار دادن دکمه کنترلر و مشاهده عملکرد مربوطه بر روی صفحه نمایش را مشخص می کند. هرچه تاخیر ورودی یک پروژکتور بازی کمتر باشد، بازی شما در کنسول های نسل جدید بهتر خواهد بود. تاخیر ورودی کمتر از 40 میلی ثانیه برای یک پروژکتور قابل قبول در نظر گرفته می شود، در حالی که هر چیزی کمتر از 30 میلی ثانیه بسیار خوب است. با این حال، بسیاری از مدل‌ها برای تجربه‌ای فوق‌العاده پاسخگو، ارزشی به اندازه 16 میلی‌ثانیه دارند. یک پروژکتور بازی برای کنسول نسل جدید خود با تاخیر ورودی قابل قبول انتخاب کنید.

نرخ تجدید

خریداران قبل از خرید پروژکتور باید حداکثر نرخ رفرش پشتیبانی شده توسط پروژکتور را در نظر بگیرند. تعداد دفعاتی که تصاویر در یک ثانیه به روز می شوند (نرخ فریم) را مشخص می کند. هرچه نرخ تازه‌سازی بیشتر باشد، تجربه بازی روان‌تر خواهد بود. اکثر پروژکتورها دارای نرخ تازه سازی 60 هرتز هستند، در حالی که تعداد کمی از مدل ها 120 هرتز رتبه بندی شده اند. برخی از مدل های مدرن حتی دارای نرخ تازه سازی 240 هرتز هستند. همچنین به وضوح پروژکتورهای 4K UHD بستگی دارد. یک دستگاه ممکن است حداکثر نرخ تازه سازی 120 هرتز در وضوح 1080p داشته باشد اما تنها 60 هرتز در وضوح 4K. نرخ تازه سازی 240 هرتز به پروژکتورهای 1080p محدود شده است. دستگاه های 1080p 120Hz و 4K 60Hz بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X خواهند بود.

نسبت پرتاب

گیمرهای کنسول ممکن است بخواهند هنگام انتخاب بهترین پروژکتور برای PS5 و Xbox Series X، نسبت پرتاب را در نظر بگیرند. تعیین می کند که یک پروژکتور در فاصله معینی از صفحه نمایش چقدر تصویر تولید کند. پروژکتورهای با نسبت پرتاب استاندارد باید در فاصله 10 تا 12 فوتی از صفحه نمایش برای یک تصویر 100 اینچی قرار گیرند. پروژکتورهای با نسبت پرتاب کوتاه را می توان کمی نزدیکتر به صفحه نمایش نصب کرد، در فاصله 4 تا 8 فوتی برای یک تصویر 100 اینچی. پروژکتورهای با نسبت پرتاب بسیار کوتاه را می توان در فاصله 6 تا 36 اینچی قرار داد و تصاویری 100 اینچی ارائه می دهد. با توجه به فضای نصب موجود، یک پروژکتور بازی برای کنسول خود انتخاب کنید.

بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X

تعداد پروژکتورهای با کیفیت بالا و مقرون به صرفه در سال های اخیر افزایش یافته است. در اینجا تعدادی از بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X برای تسهیل تجربه بازی همهجانبه آورده شده است.

ویدئو پروژکتور Optoma UHD50X True 4K UHD 

Optoma UHD50X یکی از بهترین پروژکتورها برای بازی های PS5 و Xbox Series X است. این مدل از تکنولوژی DLP استفاده می کند و دارای چرخ رنگ 8 قسمتی برای به حداکثر رساندن دقت رنگ است. منبع نور لامپ با درجه روشنایی 3400 انسی لومن تصویر را تقویت می کند. این دستگاه دارای رزولوشن 4K UHD (3840×2160) است و تصاویر را با کیفیت عالی به نمایش می گذارد. Optoma UHD50X نه تنها به شما امکان می دهد با وضوح بالا بازی کنید، بلکه از نرخ رفرش تا 240 هرتز با وضوح 1080p نیز برای عملکرد سریع پشتیبانی می کند. دارای تاخیر ورودی کم 16 میلی‌ثانیه در حالت بازی پیشرفته و 26 میلی‌ثانیه هنگام بازی با وضوح 4K UHD. ویژگی‌های تصحیح تصویر شامل زوم 1.3 برابری، تغییر لنز عمودی 5 تا 15 درصد و تصحیح کیستون ± 40 درجه است. یک سیستم بلندگوی 10 واتی نیز وجود دارد. این پروژکتور از فناوری‌های HDR10 و HLG پشتیبانی می‌کند و یک دستگاه سینمای خانگی عالی است. و با توجه به قیمت نسبتاً مقرون به صرفه آن، Optoma UHD50X بدون شک یکی از بهترین پروژکتورها برای بازی های PS5 و Xbox Series X است.

ویدئو پروژکتور گیمینگ BenQ TH685i 1080p 

پروژکتور بازی BenQ TH685i، یک گزینه عالی 1080p در میان بهترین پروژکتورهای PS5 و Xbox Series X است. این پروژکتور DLP با وضوح فول اچ دی بومی و منبع نور لامپ 3500 انسی لومن است. به لطف چرخ رنگ 6 قسمتی  و پوشش 95% Rec.709، بازتولید رنگ آن بسیار خوب است. پروژکتور بازی BenQ TH685i تصویری 100 اینچی را در فاصله 8.2 فوتی (2.5 متری) از صفحه نمایش ارائه می دهد. گیمرها نسبت پرتاب را عالی خواهند یافت. این دستگاه همچنین دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز برای تسهیل تجربه بازی فوق العاده روان در کنسول های نسل جدید است. اسپیکر 5 واتی آن قابل ذکر نیست و بهتر است از اسپیکر یا هدفون خارجی استفاده کنید.

برخلاف اکثر پروژکتورهای بازی دیگر برای PS5 و Xbox Series X، BenQ TH685i یک دستگاه هوشمند است که دارای سیستم عامل Android TV است. می‌توانید از طریق airplay و Chromecast برنامه‌ها را نصب کنید، وب را مرور کنید، یا صفحه‌های نمایش را میرورینگ کنید. یک کنترل از راه دور در بسته موجود است و می توان از آن برای کار با پروژکتور و سیستم عامل آن استفاده کرد. مجموعه ویژگی های این مدل آن را به محصولی هیجان انگیز تبدیل کرده است. این مدل یکی از بهترین پروژکتورها برای PS5 و Xbox Series X در بخش Full HD (1080p) است.

ویدئو پروژکتور لیزری هوشمند 120 اینچی سامسونگ LSP7T 4K

The Premiere Projector سامسونگ محصولی ممتاز در میان بهترین پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X است. این پروژکتور لیزری 4K UHD (3840×2160) است. این دستگاه از فناوری DLP و یک موتور نور لیزر با درجه روشنایی حداکثر 2200 انسی لومن استفاده می کند. شما یک تجربه بازی با وضوح بالا و همهجانبه با رنگ های پر جنب و جوش دریافت می کنید. نسبت پرتاب فوق‌العاده کوتاه پروژکتور لیزری The Premiere سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد که دستگاه را در فاصله چند اینچی از صفحه نمایش قرار دهید و ثابت بازی را روی یک نمایشگر بزرگ قرار دهید. LSP7T یک تلویزیون لیزری هوشمند است که برای تنظیم سینمای خانگی طراحی شده است. این سیستم عامل مبتنی بر لینوکس تایزن است که توسط سامسونگ استفاده شده است. می توانید برنامه ها را نصب کنید و محتوا را پخش کنید. این پروژکتور با Amazon Alexa و Google Assistant نیز کار می کند. سیستم صوتی 2.2 یکپارچه آن با بلندگوهای 30 واتی کیفیت صدای عالی را ارائه می دهد. نیازی به سیستم صدای فراگیر خارجی نیست.

پروژکتور لیزری 120 اینچی پریمیر LSP7T 4K سامسونگ با قیمت 3500 دلار بسیار گران است. اگر به دنبال بهترین پروژکتور برای PS5 و Xbox Series X با وضوح 4K و نرخ رفرش 60 هرتز هستید، گزینه مناسبی است. این فقط به خریدارانی توصیه می شود که یک پروژکتور سینمای خانگی درجه یک برای فیلم ها و بازی ها می خواهند.

ویدئو پروژکتور Optoma HD146X

گیمرهایی که به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه در میان بهترین پروژکتورهای PS5 و Xbox Series X هستند، باید Optoma HD146X را در نظر بگیرند. این یک پروژکتور DLP با رزولوشن اصلی 1920x1080p است که هنوز هم برای اجرای بازی روی صفحه نمایش بزرگ عالی است. RYGCWB آن کیفیت تصویر خوبی را برای یک تجربه سینمای خانگی همهجانبه ارائه می دهد. منبع نور لامپ پروژکتور Optoma HD146X دارای درجه روشنایی 3600 انسی لومن است و حتی برای اتاق هایی با نور مناسب نیز مناسب خواهد بود. حالت بازی پیشرفته آن تاخیر ورودی را به 16 میلی‌ثانیه کاهش می‌دهد تا تجربه بازی را تسهیل کند. تصحیح کیستون عمودی (±40 درجه) و زوم دستی 1.1 برابری، بسته به اتاق بازی شما، امکان تصحیح تصویر و انعطاف‌پذیری در محل را می‌دهد. Optoma HD146X برای شما 549 دلار هزینه خواهد داشت، که کمی بیشتر از Xbox Series X است اما هنوز برای یک پروژکتور Full HD کاملا مقرون به صرفه است. اگر به دنبال یک پروژکتور مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت برای PS5 یا Xbox Series X هستید، مناسب است. شما همچنان به یک سیستم صوتی خارجی با آن نیاز خواهید داشت.

ویدئو پروژکتور گیمینگ BenQ X1300i

پروژکتور بازی X1300i از BenQ جدیدترین محصول اضافه شده به لیست ما از بهترین پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X است. این پروژکتور به تازگی توسط این شرکت در ماه گذشته منتشر شد و گیمرها را هدف قرار می دهد. برخلاف سایر دستگاه‌هایی که از لامپ یا لیزر استفاده می‌کنند، پروژکتور گیمینگ X1300i BenQ از یک موتور نوری 4LED استفاده می‌کند. با توجه به منبع روشنایی آن، درجه روشنایی 3000 ANSI لومن آن بسیار بالا است. این پروژکتور از فناوری DLP بهره می برد و وضوح اصلی آن 1920×1080 است. نرخ تازه سازی 120 هرتز آن، تأخیر را به 8.3 میلی ثانیه کاهش می دهد، که برای تیراندازی های اکشن سریع ایده آل است. به لطف پوشش 98 درصدی استاندارد Rec709، بینندگان از تماشای فیلم و بازی لذت خواهند برد.

پروژکتور بازی BenQ X1300i یک تصویر 100 اینچی در فاصله 2.87 متری یا 9.4 فوتی از صفحه نمایش تولید می کند. تصحیح کیستون خودکار عمودی و دستی (±30 درجه) انعطاف پذیری نصب را بهبود می بخشد. بلندگوهای مجلسی یکپارچه آن توسط treVolo (5W x 2) نیز بد نیستند. دارای سیستم عامل Android TV است و پروژکتور بازی را به یک دستگاه هوشمند تبدیل می کند. با دسترسی به فروشگاه Play می توانید برنامه ها را نصب کنید. به طور کلی، پروژکتور گیمینگ BenQ X1300i محصولی عالی برای گیمرها و سینماهای خانگی است. این پروژکتور با قیمت 1300 دلار یکی از بهترین پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X است.

ویدئو پروژکتور  ViewSonic PX701-4K True 4K UHD

گیمرهایی که خواهان یک پروژکتور 4K بسیار مقرون به صرفه هستند، می‌توانند ViewSonic PX701-4K را یکی از بهترین پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X در نظر بگیرند. نه تنها قیمت دستگاه زیر 900 دلار است، بلکه از نرخ تازه‌سازی تا 240 هرتز نیز پشتیبانی می‌کند که باعث می‌شود آن را به‌روزرسانی کند. ایده آل برای بازی های کنسولی این دستگاه مبتنی بر فناوری DLP است و می تواند بازی 4K (3840 x 2160) را تسهیل کند. این دستگاه از یک لامپ به عنوان منبع نور با حداکثر درجه روشنایی 3200 انسی لومن استفاده می کند.

پروژکتور ViewSonic PX701-4K دارای نسبت پرتاب استاندارد است و هنگامی که در فاصله 3.32 متری یا تقریباً 11 فوتی از صفحه نمایش قرار می گیرد، تصویری 100 اینچی ایجاد می کند. کیستون عمودی و افقی خودکار و زوم اپتیکال 1.1 برابری نصب را آسان می کند. یک بلندگوی داخلی 10 واتی با کیفیت صدای متوسط وجود دارد، اما بهتر است روی یک دستگاه صوتی اختصاصی سرمایه‌گذاری کنید. با توجه به قیمت آن، پروژکتور سینمای خانگی ViewSonic PX701-4K True 4K UHD یکی از بهترین پروژکتورهای بازی برای PS5 و Xbox Series X است.

ویدئو پروژکتور لیزری پرتاب کوتاه Optoma GT1090HDR

ویدئو پروژکتور GT1090HDR یکی دیگر از گزینه های Optoma در میان بهترین پروژکتورهای PS5 و Xbox Series X است. این پروژکتور DLP 1080p است که بازی های Full HD را تسهیل می کند. این دستگاه دارای منبع نور لیزر DuraCora با درجه روشنایی 4000 انسی لومن است. می توانید بازی کنید و فیلم را با کیفیت تصویر عالی تماشا کنید. حالت بازی پیشرفته آن تاخیر ورودی را از 50 میلی‌ثانیه به 16 میلی‌ثانیه کاهش می‌دهد و آن را به یک همراه ایده‌آل برای کنسول‌های PS5 و Xbox Series X تبدیل می‌کند.

Optoma GT1090HDR برای اتاق های کوچک با فضای نصب محدود مناسب است. نسبت پرتاب کوتاهی دارد و در فاصله 4.5 فوتی از صفحه نمایش می تواند تصویری 120 اینچی به نمایش بگذارد. بلندگوهای داخلی 15Wx2 نیز صدایی با کیفیت خوب تولید می کنند. پروژکتور بازی از تنظیم 4 گوشه و تصحیح کیستون خودکار عمودی (±15 درجه) و افقی (±15 درجه) پشتیبانی می کند.

پروژکتور گیمینگ Optoma GT1090HDR قیمتش کمی بالاتر از برخی از پروژکتورهای 4K UHD در این لیست است. اما شما یک موتور نور لیزر و کیفیت تصویر عالی نسبت به قیمت دریافت می کنید. اگر می خواهید یک تصویر عالی برای خود داشته باشید، یکی از بهترین پروژکتورهای بازی برای کنسول های نسل جدید خواهد بود.

منبع: projectorsavvy