تفاوت بین ویدئو پروژکتور معمولی و پروژکتور جیبی
مقایسه ویدئو پروژکتور معمولی و پروژکتور جیبی

تفاوت بین ویدئو پروژکتور معمولی و پروژکتور جیبی

 

مدلهای پروژکتور زیادی وجود دارد که عملکردهای متفاوتی را انجام می دهند. انتخاب مناسب می تواند به دلیل سردرگمی بازاریابی و انواع محصول و عناوین مشابه کار دشواری باشد. تفاوت اصلی بین ویدئو پروژکتورهای معمولی و پروژکتورهای جیبی این است که هدف پروژکتورهای معمولی سایز بزرگ ، ارائه بالاترین کیفیت تصویر در بزرگترین اندازه ممکن است ، در مقایسه با پروکتور های جیبی که بیشتر در جهت راحتی و قابلیت حمل حرکت می کنند.

مقایسه ویدئو پروژکتور معمولی و پروژکتور جیبی

پروژکتور های جیبی قادر به ایجاد تصاویر واضح هستند ، اما به چند دلیل مهم با مدلهای بزرگتر مقایسه نمی شوند. پروژکتورهای بزرگتر به دلیل اندازه بزرگتر ، دارای فضای بیشتری برای فناوری دقیق تنظیم شده و اجزای داخلی هستند که در ایجاد تصاویر با کیفیت بالاتر بهتر عمل می کنند ، با این حال ، آنها همچنین دارای طرفداران بزرگتری هستند.

به عنوان مثال ، پروژه های بزرگتر دارای لامپ های روشن تر و اجزای LED هستند و در نتیجه می توانند تصویری بسیار بیشتر و با قدرت بیشتر نشان دهند.  ممکن است در مشخصات دقیق مینی پروژکتورهای درجه یک و پروژکتورهای معمولی ارزان قیمت همپوشانی داشته باشید ، اما یک پروژکتور متوسط با اندازه کامل به راحتی یک ارائه با کیفیت بالاتر تولید می کند.

پروژکتور های جیبی

پروژکتور جیبی معمولاً بزرگتر از ۸x۸x۴ اینچ نیستند.  آنها معمولاً موقعیت اختصاصی ندارند . این پروژکتورها به گونه ای طراحی شده اند که با هر سطح صاف نیمه جامد مانند صفحه نمایش مورد استفاده قرار گیرند و به اندازه پروژکتور نصب شده نیاز به تنظیم و دقت ندارند.به طور کلی ، پروژکتورهای جیبی برای استفاده های قابل حمل بیشتر یا برای استفاده در اتاق های کوچکتر بسیار مناسب هستند.

 

هزینه پایین تر

ما می دانیم که پروژکتور های جیبی در مقایسه با ویدئو پروژکتورهای معمولی قادر به تولید بیشترین اندازه و کیفیت نیستند ، اما از جهات دیگر متفاوت هستند. به طور معمول ، و مهمتر از همه ، مینی پروژکتورها هزینه بسیار کمتری دارند.

قابلیت حمل 

پروژکتور های جیبی اغلب از باتری داخلی قابل شارژ استفاده می کنند و با قاب کوچکتر و سبک تر ، حمل و استفاده در حین حرکت بسیار راحت تر است. با این حال ، این مورد همچنین محدودیت زمانی را برای مدت زمانی که می توانید از دستگاه بدون وقفه استفاده کنید ، محدود می کند و محدودیت اجزای داخلی اغلب منجر به کم نورتر شدن تصویر با کنتراست کمتر می شود.

آنها برای اتصال و قطع سریع و آسان و همچنین به اشتراک گذاری کارآمد اطلاعات حیاتی با افراد دیگر طراحی شده اند. با این حال ، کاهش در اندازه منجر به پایین آمدن کیفیت در نتیجه کاهش ورودی ها و اجزای با کیفیت پایین می شود.

 

پروژکتور های جیبی عموماً دارای ویژگی های زیر هستند:

طراحی سبک و باریک
قابلیت حمل
یک باتری قابل شارژ
هزینه کمتر
اتصالات سریع
به خصوص اتصال سریع و آسان به تلفن ها و دستگاه های بلوتوث

طراحی های جدید دارای طول عمر لامپ 20 تا 30 هزار ساعت است

برخی از اشکالات پروژکتورهای جیبی عبارتند از:

تصاویر کم نورتر
تصاویر کوچکتر
کنتراست کمتر
دید کمتر
عمر باتری و زمان شارژ مجدد
ورودی های کمتر
تنظیمات کنترل تصویر کمتر

 

ویدئو پروژکتورهای معمولی

پروژکتورهای معمولی به طور معمول نصب و تنظیم می شوند تا به طور منظم یک تصویر را در یک مکان نمایش دهند و جزء اصلی همه اتاق های کنفرانس ، کلاس های درس و سینماها هستند.

آنها به طور کلی ماشینهای سنگین و حجمی هستند و به طور خاص برای ارائه تصاویر با کیفیت بالا طراحی شده اند ، از مدلهای ارزان قیمت قابل استفاده در حدود 10 میلیون تا مدلهای برتر 100 تا 600 میلیون برسد.

پروژکتورهای لامپ بزرگ دارای لامپ هایی هستند که حدود 2000 ساعت دوام می آورند ، اگرچه برخی پیشرفت ها در پروژکتورهای LED می توانند 50،000 ساعت عمر داشته باشند و روشنایی طولانی مدت و نگهداری کمتری داشته باشند. 

پروژکتورهای لیزری که از سال 2015 در دسترس هستند ، مقرون به صرفه تر شده و در دسترس مصرف کنندگان عمومی قرار می گیرند و ممکن است با گذشت زمان پروژکتورهای لامپ را به یک محصول تخصصی تبدیل کنند.

هنگامی که به دنبال حداکثر اندازه تصویر با بهترین کیفیت هستید و نه فقط در مقایسه با پروژکتور های جیبی بلکه در مقایسه با تلویزیون ها ، پروژکتورهای اندازه کامل توصیه می شود. اگر به دنبال آن حس سینمایی بدون مخاطرات سینما هستید یا برای اطمینان از دورترین بیننده از نظر اجتماعی ، پروژکتورهای معمولی بهترین گزینه هستند.

با لومن بیشتر نوری که توسط یک لامپ ایجاد شده است. مطمئناً جمعیت تمام جزئیات فیلم یا هر کلمه ارائه شما را می بینند ، حتی اگر شرایط نور ایده آل نباشد.

ویدئو پروژکتور های معمولی عموماً دارای ویژگی های زیر هستند:

تصاویر روشن
تصاویر بزرگ
وضوح تصویر با کیفیت بالا
بهترین کنتراست
بهترین دید
تنظیمات کنترل دقیقه تصویر
ورودی های بیشتر  
نصب ایمن 
عمر طولانی تر
قطعات بزرگتر و تعویض لامپ تعمیر و نگهداری را ممکن می سازد
برای چشم شما بهتر است
در مقایسه با تلویزیون ها ، اندازه تصویر بزرگتر و بازتاب نور ، به جای انتشار نور (از تلویزیون شما) ، پروژکتورها فشار کمتری به چشم شما وارد می کنند.

 

برخی از اشکالات ویدئو پروژکتورهای معمولی عبارتند از:

قابلیت حمل سخت تر
بیشتر مدل های آن قابلیت اتصال بی سیم را ندارند

به صفحه و منابع صوتی اضافی نیاز دارد
حجیم
مدیریت کابل
نگهداری 
لامپ های مدل قدیمی باید هر 2000 ساعت تعویض شوند
عمر پروژکتورهای LED بین 20 تا 30 هزار ساعت است ولی هزینه اولیه بالاست

 

چه زمانی باید  پروژکتور جیبی بخرید؟

امیدوارم این مقاله به تشریح تفاوت های بین یک پروژکتور معمولی و یک پروژکتور جیبی ر و همچنین مزایا و ارزش هر دو کمک کند. با این حال ، اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام دستگاه برای شما مناسب است ، درک کنید که هرکسی که به سیستم سینمای خانگی یا ارائه حرفه ای نیاز دارد ، به جای یک پروژکتور جیبی به یک پروژکتور معمولی نیاز دارد.

پروژکتور های جیبی معمولاً برای اتاقهای کنفرانس کوچک ، دفاتر یا مسافرانی که خواهان یک سیستم سرگرمی در حال حرکت هستند استفاده می شود. پروژکتور جیبی به دلیل قابلیت حمل و راحتی ، یک ابزار عالی برای ایجاد یک سیستم تئاتر هنگام سفر است.

اگر قصد خرید یک پروژکتور جیبی برای اهداف سرگرمی را دارید، خرید اسپیکر با کیفیت بالا برای جفت شدن با آن را در نظر بگیرید. یک بلندگوی با کیفیت به دلیل صدای با کیفیت بالاتر و با صدای بسیار بلندتر ، تجربه کلی را بهبود می بخشد.

 

نویسنده:Jonah Matthes

نظرات (2)

حافظ

چرا تو سایت خودتون جیبی ندارین؟

نصرتی

بد نبود ولی میشد کاملتر می گفتین