بررسی پروژکتور سینمای خانگی Sony VPL-VW5000ES 4K SXRD
بررسی پروژکتور سینمای خانگی Sony VPL-VW5000ES 4K SXRD

بررسی پروژکتور سینمای خانگی Sony VPL-VW5000ES 4K SXRD

با پیشرفته ترین پروژکتور سینمای خانگی جهان، هر فیلم را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل کنید. VPL-VW5000ES که با بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین اتاق‌های سینمای خانگی مطابقت دارد، فیلم‌ها را با روشنایی پر جنب و جوش 5000 لومن و جزئیات واقعی 4K اصلی زنده می‌کند.

ویژگی های پروژکتور Sony VPL-VW5000ES 

وضوح 4K اصلی (4096×2016)
پرتاب لیزری با روشنایی بالا 5000 لومن
صفحه نمایش TRILUMINOS برای رنگ های غنی
ایجاد واقعیت پیشرفته برای ارتقاء مقیاس منابع SD/HD
محدوده دینامیکی بالا برای ویدیوهای واقعی تر

رزولوشن اصلی 4K برای تصاویر واقعی

با وضوح بیش از چهار برابر فول اچ دی ، 4K بومی 8.8 میلیون پیکسل (4096×2160) را برای تصویری فوق العاده واقعی ارائه می دهد، به همین دلیل است که وضوح تعریف شده توسط DCI (ابتکار سینمای دیجیتال) برای پخش تئاتر است. وضوح گوشه به گوشه را ببینید و فیلم‌ها را از نزدیک‌تر از آنچه در Full HD تماشا می‌کردید تماشا کنید.

5000 لومن برای روشنایی خیره کننده

با روشنایی باورنکردنی 5000 لومن، از کنتراست بالا در سراسر صفحه لذت ببرید. نور لیزر Z-Phosphor بسیار کارآمد، روشنایی مورد نیاز برای تصاویر پر جنب و جوش را در سراسر صفحه ایجاد می کند.

پنل Native 4K SXRD

پانل های SXRD™ VPL-VW5000ES و منبع نور لیزر به پروژکتور کمک می کنند تا کنتراست پویا بالایی داشته باشد. این بدان معناست که طیف رنگی کامل  از سیاه‌های عمیق و جوهری گرفته تا قرمزهای پر جنب و جوش، آبی و سبز  با جزئیات دقیق و واقع‌گرایی تکرار می‌شود و هر صحنه را برای تجربه‌ای واقعا غوطه‌ورانه زنده می‌کند.

با پنل‌های 4K SXRD™ سیاه‌های عمیق‌تر را ببینید

جدیدترین پنل‌های SXRD کنتراست حتی بهتری را ارائه می‌کنند و وضوح 4K را نیز ارائه می‌دهند. با پروژکتور SXRD، مشکی های غنی و جوهری، حرکت سینمایی شفاف و تصاویر صاف را خواهید دید. بهبود لایه سیلیکونی بازتابنده اکنون به معنای کنترل بهتر نور برای سایه ها و سیاهی های دقیق است.

با نور لیزر Z-Phosphor™ تصاویر روشن را برای مدت طولانی تری تماشا کنید

VPL-VW5000ES از یک منبع نور لیزر فوق العاده خالص و قابل اعتماد Z-Phosphor™ استفاده می کند. این منبع نوری که سونی توسعه داده است، تصاویر روشنی را تا 20000 ساعت کارکرد بدون وقفه بدون تعویض لامپ و تقریباً بدون تعمیر و نگهداری ارائه می دهد.

کنترل کنتراست دوگانه

علاوه بر خروجی نور لیزر با کنترل دینامیکی، یک آیریس پیشرفته نیز تعبیه شده است. هم کنترل عنبیه چشم و هم لیزر را می توان به طور مستقل و پویا تنظیم کرد تا خروجی نور را برای صحنه های تاریک و روشن با نور خوب بهینه کند. نتیجه مشکی های عمیق تر از همیشه و همچنین رنگ های روشن و پر جنب و جوش در صورت نیاز است. کنتراست پویا بی‌نهایت باعث می‌شود هر صحنه با جزئیات و واقع‌گرایی زنده شود.

وضوح گوشه به گوشه با لنز ARC-F

برای کیفیت تصویر بکر در کل صفحه، VPL-VW5000ES دارای یک لنز با فوکوس واضح همه‌جانبه (ARC-F) است. این لنز با دیافراگم بزرگ از طراحی تمام شیشه ای برای 18 عنصر خود، از جمله شش عنصر با پراکندگی بسیار کم (ELD) استفاده می کند. این امر همگرایی بهینه رنگ‌های اولیه قرمز، سبز و آبی را حتی در لبه‌های انتهایی تصویر تضمین می‌کند تا به هر کجا که نگاه می‌کنید، تصویری واضح داشته باشید.

بهینه ساز تمرکز دیجیتال

فوکوس بهینه، نه تنها به صورت اپتیکال، بلکه به صورت دیجیتالی نیز توسط Digital Focus Optimizer به دست می آید. از قبل تخریب اپتیکال احتمالی لنز را جبران می کند، سپس تصاویر تصحیح شده بهینه را خروجی می دهد، به طوری که حتی فوکوس در گوشه ها بهتر از همیشه است.

ایجاد واقعیت با وضوح فوق العاده برای محتوای 4K

فناوری انحصاری Reality Creation سونی تصاویر را تا سطح پیکسل تجزیه و تحلیل می کند. سپس از الگوریتم‌های تطبیق الگو استفاده می‌کند که طی سال‌ها تولید فیلم برای افزایش شفافیت حتی بدون افزایش نویز تصویر دیجیتال ایجاد شده است. همچنین فیلم‌های دیسک بلوری Full HD و DVD موجود را به کیفیت نزدیک به 4K ارتقا می‌دهد.

4K Motionflow™

پردازنده ویدیویی قدرتمند در VPL-VW5000ES، Motionflow™ را برای حرکت صاف و واضح، حتی هنگام مشاهده محتوای 4K، ارائه می دهد. Motionflow™ برای محتوای ورزشی با حرکت سریع بهترین است زیرا فریم هایی را برای کاهش تاری اضافه می کند و در عین حال روشنایی را حفظ می کند. علاقمندان به سینما می توانند حالت True Theatre را برای حفظ 24 فریم در ثانیه اصلی انتخاب کنند.

سازگاری HDR

هنگام مشاهده سرویس‌های Blu-ray و استریم UHD جدید با محدوده دینامیکی بالا (HDR) بیشترین بهره را از پروژکتور خود ببرید. ویدئوی HDR محدوده روشنایی بسیار گسترده‌تری را ارائه می‌کند تا تصاویر واقعی‌تر، با کنتراست بالا و رنگ‌های درخشان را ارائه دهد. پروژکتورهای خانگی سونی که با هر دو فرمت HDR10 و HLG (Hybrid Log-Gamma) سازگار هستند، رنگ و کنتراست را وفادارانه به قصد سازندگان بازتولید می کنند.

لنز زوم موتوری و تغییر لنز عریض

نصب این پروژکتور در اتاق شما با زوم موتوری 2.06 برابر با محدوده تغییر لنز گسترده آسان است. موقعیت پروژکتور را تا 2 80% به صورت عمودی و 2 31% به صورت افقی تنظیم کنید تا بدون ایجاد اعوجاج یا کاهش وضوح تصویر، زاویه مناسبی را برای فیلم‌های خود داشته باشید.

HDMI با 18 گیگابیت بر ثانیه

با افزایش محتوای 4K HDR 60P، VPL-VW5000ES اکنون 18 گیگابیت بر ثانیه برای بیان نرم‌تر درجه‌بندی‌ها قابلیت دارد.

رنگ ها با TRILUMINOS™ زنده می شوند

رنگ های واقعی را کشف کنید. VPL-VW5000ES دارای رنگ TRILUMINOS™ است که نسبت به یک سیستم پروژکتور استاندارد، رنگ ها و بافت های بیشتری را تولید می کند. رنگ‌های قرمز زرشکی، آبی آبی و سبز زمردی که بازتولید آن سخت است به زیبایی نمایش داده می‌شوند، بنابراین مناظر واضح‌تر به نظر می‌رسند. چهره‌ها نیز بهتر به نظر می‌رسند و رنگ‌های پوست به طور صادقانه‌تری بازتولید می‌شوند.

سازگاری HDCP 2.2

هر دو ورودی HDMI با HDCP 2.2  آخرین استاندارد حفاظت از محتوا سازگار هستند.

از بین نه حالت تصویر کالیبره شده انتخاب کنید

به سرعت تصویر را به چیزی که در حال تماشا یا بازی هستید استایل دهید. از بین نه حالت تصویر کالیبره شده، از جمله دو حالت فیلم تئاتر، تئاتر دیجیتال، مرجع، تلویزیون، عکس، بازی، سینمای روشن و تلویزیون روشن انتخاب کنید. ابزار تنظیم رنگ پیشرفته HSV (Hue Saturation Value) به شما کنترل بیشتری می دهد.

تجربه سینمای خانگی را بزرگتر و بهتر از همیشه کنید.

پروژکتورهای 4K سونی با محتوای پیشرفته IMAX سازگار هستند و آنها را آماده می‌کند تا تصاویر بزرگ‌تر و خیره‌کننده‌تر IMAX را که دوست دارید در محتوای سازگار ارائه دهند. از اندازه صفحه نمایش پروژکتور خود با فیلم هایی که با IMAX Enhanced جذاب تر می شوند، استفاده کنید.

Picture Position Memory تنظیمات شما را ذخیره می کند

تنظیمات فوکوس، زوم و تغییر لنز را تا پنج فرمت صفحه ذخیره کنید تا به راحتی به یاد بیاورید. Picture Position Memories تنظیمات کلیدی را ذخیره می کند تا بتوانید به سرعت فیلم ها را با فرمت ایده آل تماشا کنید. نسبت‌های تصویر، از جمله 16:9 و Cinemascope را مطابقت دهید و این تنظیمات را در پروژکتور ذخیره کنید.

منبع: سونی