بهترین ویدئو پروژکتورهای 4K سال 2021
بهترین پروژکتور 4k سال 2021

بهترین ویدئو پروژکتورهای 4K سال 2021

آیا به دنبال بهترین پروژکتور 4K برای خرید در سال 2021 هستید؟ در زیر لیستی از بهترین پروژکتورهای 4K داریم که امسال بررسی کردیم. در حال حاضر ، ما هر پروژکتور 4K موجود در بازار را بررسی نکرده ایم ، اما چندین مورد را بررسی کرده ایم ، اینها پروژکتورهایی هستند که بیشتر تحت تأثیر آنها قرار گرفته ایم و فکر می کنیم که به عنوان سیستم سینمای خانگی فوق العاده خواهند بود.

بهترین پروژکتورهای 4K 

SONY VPL-VW915

VW915ES تقریباً در همه چیز از نظر تصویر برتری دارد. حالت های آن بسیار نزدیک به رنگ کالیبره شده است ، بدون هیچ گونه تغییری. وضوح ظاهری بسیار طبیعی دارد. Reality Creation (ویژگی افزایش جزئیات) در تنظیمات خود وضوح فوق العاده ای را ارائه می دهد که تقریباً هیچ  حالت مصنوعی قابل مشاهده ای ندارد.

در مورد محتوای HDR و 4K SDR ، همانطور که انتظار می رفت ، Sony VW915ES فوق العاده بود. در حالی که کالیبراسیون کیفیت تصویر را بهبود می بخشد ، VW915ES تصویری دقیق و طبیعی را بلافاصله ارائه کرد. هنگامی که پروژکتور کالیبره می شود ، موتور نور لیزری آن همراه با ویژگی Calibrate خودکار دستگاه اطمینان می دهد که VW915ES دقت رنگ “کالیبره” را برای چندین سال ارائه می دهد.

به آن عملکرد عالی سطح سیاه اضافه کنید. فقط JVC های کیفیت بالا می توانند که با این سونی رقابت کنند یا آن را شکست دهند ، اما به احتمال زیاد هیچ چیز دیگری به آن نزدیک نمی شود.

VW915ES هم از استاندارد HDR10 و هم از HLG (Hybrid Log-Gamma) پشتیبانی می کند. وقتی متوجه شدم که VW915ES یکی از سه مدل پروژکتور 4K SXRD جدید است که نگاشت تن فریم به فریم HDR را ارائه می دهد ، بسیار هیجان زده شدم. من مدتها اعتقاد داشتم که نگاشت پویا برای استخراج حداکثر کیفیت تصویر از محتوای HDR10 کاملاً ضروری است. می توانم اعتراف کنم که VW915ES بهترین تصویر HDR را که تا به حال روی صفحه من در اتاقم دیده ام ، تولید کرده است.

سونی اولین شرکتی بود که پروژکتور 4K را معرفی کرد و هنوز وسیع ترین محصول را در اختیار دارند. مانند همه پروژکتورهای سینمای خانگی 4K HDR ، VW915ES از سه پنل SXRD برای ارائه وضوح واقعی 4K (4096×2160) استفاده می کند.

قابل توجه ترین ویژگی های VW915ES عبارتند از:

موتور لیزری نور-VPL-VW915ES کم هزینه ترین پروژکتور 4K SRXD سونی است که از منبع نور لیزری Z Phosphor خود استفاده می کند. پردازنده X1 بهینه سازی شده با پروژکتور ، هم عنبیه پویا پروژکتور و هم کم نور شدن موتور لیزری دستگاه را کنترل می کند که منجر به کنتراست دینامیکی برجسته و سطح سیاه می شود.
پردازش ویدئویی پیشرفته – VW915ES و VW715ES از نسخه ای از پردازنده X1 استفاده می کنند که برای پروژکتورها بهینه شده است. ویژگی ایجاد واقعیت پروژکتور محتوای HD ، 4K و HDR را فریم به فریم تجزیه و تحلیل می کند تا جزئیات ، رنگ ها و جزئیات را افزایش دهد. X1 تضمین می کند که کیفیت Full HD نزدیک به 4K است.
سازگار با HDR10 و HLG – HDR باعث بهبود عمده در محدوده دینامیکی و همچنین رنگ می شود. این به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را در سایه ها و مناطق روشن مشاهده کنید و رنگ های زنده اشباع تری را ارائه می دهد.
Frame-Frame Dynamic HDR Tone Mapping-VW915ES (همراه با VW715ES و GTZ380) دارای ویژگی جدیدی به نام Dynamic HDR Enhancer است. با استفاده از نسخه ای از پردازنده X1 سونی که برای نمایش بهینه شده است ، این اولین پروژکتورهای سونی هستند که قادرند محتوای HDR را فریم به فریم برای ترسیم دقیق پویا از محتوای HDR10 اندازه گیری کنند.
لنز

لنز دارای زوم موتور همراه با تنظیم تغییر لنز افقی و عمودی نوری است. این امر باعث می شود تنظیم موقعیت تصویر نسبت به محل نصب شده آسان باشد. انجام این تنظیم به صورت نوری به جای استفاده از کیستون دیجیتال یا سایر اصلاحات هندسی دیجیتال ، بهترین تصویر ممکن را ارائه می دهد. تغییر و زوم لنز افقی/عمودی.
موقعیت یابی تصویر 

این ویژگی به شما امکان می دهد حداکثر پنج ترکیب تنظیمات لنز (شامل فوکوس ، اندازه تصویر ، تغییر عمودی/افقی) و نسبت تصویر را ذخیره کنید. شما می توانید به سرعت نسبت تصویر یک صفحه پوشاننده از جمله 16:9 و Cinemascope را مطابقت دهید و این تنظیمات را در پروژکتور ذخیره کنید تا به راحتی به یاد بیاورید.
VW915ES با قیمت 19999.99 دلار به عنوان کم هزینه ترین پروژکتور 4K SXRD سونی مجهز به منبع نور لیزری شناخته می شود. سونی ادعا می کند VW915ES می تواند 2000 لومن روشنایی تولید کند و عمر منبع نور لیزری دستگاه 20000 ساعت است.

JVC DLA-RS3000

DLA-RS3000 با قیمت 17،999 دلار به فروش می رسد و 2200 لومن با نسبت کنتراست بالا 1000000:1 ارائه می دهد. همچنین می تواند رنگ های پر جنب و جوش را ارائه دهد. JVC همچنین ادعا می کند که با استفاده از فیلتر سینما ، RS3000 می تواند 100  فضای رنگی DCI-P3 را تولید کند.

DLA-RS3000 مجهز به یک لنز با قطر 100 میلی متر است که از طراحی تمام شیشه ای با 18 عنصر در 16 گروه استفاده می کند تا تصویری با وضوح بالا و فوکوس واضح در کل صفحه نمایش دهد.

در بسیاری از پروژکتورها ، محتوای HDR به دلیل کمبود روشنایی ممکن است کسل کننده به نظر برسد. نگاشت تطبیقی HDR همراه با ویژگی Theater Optimizer این مشکل را برطرف می کند. این ویژگی به صورت پویا روشنایی محتوای HDR10 را اندازه گیری می کند و به طور خودکار تنظیمات DLA-RS3000 را برای ارائه بهترین تصویر HDR ممکن تنظیم می کند.

JVC DLA-RS3000 یک پروژکتور تجاری HDR است که وضوح واقعی 4K (4096 x 2160) را ارائه می دهد. DLA-RS3000 با قیمت خرده فروشی 17،999 دلار ، در بالاترین سطح خط 4K FPJ JVC قرار دارد ، اما کنتراست بالای بومی آن همراه با وضوح 4K منجر به عملکرد استثنایی می شود. از آنجا که این یک واحد 4K بومی است (برخلاف پروژکتور با تغییر پیکسل 2K) ، می تواند تمام 8.8 میلیون پیکسل موجود در محتوای 4K را تولید کند.

RS3000 دارای 2200 لومن است و عمر لامپ آن در حالت  4500 ساعت تخمین زده می شود. حتی با کاهش خروجی لومن در حالت لاو ، RS3000 هنوز هم می تواند بیش از اندازه کافی برای سینمای خانگی یا اتاق کنفرانس نور تولید کند. RS3000 از لامپ مشابه RS2000 قبلی استفاده می کند اما اپتیک های بهتر 300 لومن روشنایی دیگر را درک می کنند.

قابل توجه ترین ویژگی های RS3000 عبارتند از:

Frame Adapt HDR with Theater Optimizer 

این ویژگی جدید به طور خودکار تنظیمات HDR پروژکتور (نگاشت تن) را برای بهینه سازی کیفیت تصویر HDR10 تنظیم می کند. JVC از متا داده HDR استاتیک برای تنظیم نگاشت تن برای استفاده بهتر از قابلیت های روشنایی پروژکتور بر اساس تصویر روی صفحه استفاده می کند.
فناوری 8K E-Shift-RS3000 از جابجایی اختصاصی 8K الکترونیکی JVC استفاده می کند که پیکسل ها را به صورت مورب 0.5 پیکسل تغییر می دهد تا وضوح پیش بینی شده را تا 4192 * 4320 چهار برابر کند.
مونتاژ لنزهای تمام شیشه ای 100MM

 اپتیک خوب تأثیر زیادی بر کیفیت تصویر دارد. مونتاژ بهتر لنز یکی از دلایلی است که هزینه RS3000 (NX9) بیشتر از RS2000 (NX7) است.
پنل های بومی 4K D-ILA LCoS-

پروژکتورهای سری JVC NX و سری RS از دستگاه های جدید نسل سوم JVC 0.69 اینچی 4K D-ILA از JVC استفاده می کنند. این پنل های جدید نسبت به نسل قبلی 4K که در پروژکتور پرچمدار لیزری RS4500 خود یافت می شود ، کنتراست بومی قابل ملاحظه ای را ارائه می دهند.
در مقایسه با رقبا ، من هنوز یک پروژکتور 4K DLP برای مصرف کننده تراشه پیدا نکرده ام که بتواند به وفاداری رنگ ، کنتراست و سطح سیاه پروژکتور JVC LCoS مانند DLA-RS3000 نزدیک شود. این حتی یک مقایسه عادلانه نیست.DLA-RS3000  کاملاً در سطح دیگری قرار دارد. اگر بودجه لازم را دارید تا از پروژکتور 4K DLP به 4K JVC D-ILA برسید ، باید این کار را حتما انجام دهید.

JVC DLA-NX7

JVC DLA-NX7 یک پروژکتور سینمای خانگی HDR است که می تواند رزولوشن 4K واقعی (4096×2160) را ارائه دهد و کنتراست بالای آن ، همراه با وضوح 4K ، عملکرد بسیار خوبی را با قیمت مناسب به همراه دارد. از آنجا که این واحد 4K بومی است ، بر خلاف پروژکتور 2K پیکسل ، می تواند تمام 8.8 میلیون پیکسل موجود در محتوای 4K را تولید کند.

همه پروژکتورهای سری JVC NX از دستگاههای جدید نسل سوم JVC 0.69 اینچی 4K D-ILA 4K استفاده می کنند. این پنل های جدید نسبت به پنل های 4K نسل قبلی که در پروژکتور پرچمدار لیزری RS4500 خود یافت می شود ، کنتراست قابل ملاحظه ای را ارائه می دهند.

JVC ادعا می کند که NX7 می تواند 1900 لومن با نسبت کنتراست بالا 800000:1 تولید کند. همچنین می تواند رنگهای غنی و پر جنب و جوش ارائه دهد. JVC همچنین ادعا می کند که با استفاده از فیلتر سینما ، NX-7 می تواند 100 فضای رنگی DCI-P3 را تولید کند.

نسبت کنتراست بالا NX7 همراه با وضوح 4K و بهترین سطوح مشکی JVC در صنعت منجر به کیفیت تصویر استثنایی می شود.

JVC هر دو نسخه مصرف کننده و حرفه ای پروژکتورهای خود را ارائه می دهد. تفاوت اصلی بین این دو مدل بیشتر جنبه زیبایی دارد. من JVC DLA-NX7 را از لیست مصرف کنندگان آنها بررسی کردم. نسخه تقریباً مشابه مرجع (حرفه ای) DLA RS2000 است.

مهمترین ویژگی های این پروژکتور عبارتند از:

Frame Adapt HDR with Theater Optimizer 

ویژگی Theater Optimizer اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را با اطلاعات وضعیت فعلی پروژکتور ترکیب می کند تا مبنای دقیق تری برای اعمال نگاشت پویا ارائه دهد. تئاتر Optimizer و Frame Adapt HDR منجر به محتوای HDR10 با ظاهر عالی می شود در حالی که زحمت ایجاد مداوم تنظیمات روشنایی و کنتراست دستی از صحنه های روشن تا تاریک یا از فیلم به فیلم را از بین می برد.
مونتاژ لنز چند شیشه ای تمام شیشه ای

DLA-NX7 مجهز به لنز با قطر 65 میلی متر است که از طراحی تمام شیشه ای با 17 عنصر در 15 گروه استفاده می کند تا تصویری با وضوح بالا و فوکوس واضح در کل صفحه نمایش دهد. به
پنل های بومی 4K D-ILA LCoS

این پروژکتور از دستگاههای نسل سوم 0.6 اینچی 4K D-ILA نسل سوم JVC استفاده می کند. این پنل های جدید بهبود قابل توجهی در مقایسه با نسل قبلی 4K ایجاد کرده و با استفاده از عنبیه پویا عملکرد سطح سیاه را افزایش می دهد.
لنز موتوری با حافظه

NX7 دارای تغییر و بزرگنمایی لنز افقی/عمودی است. حافظه لنز به شما امکان می دهد تنظیمات مختلف لنزهای موتور دار را ذخیره کنید ، از یکی برای HDTV و دیگری برای فیلم های با صفحه عریض استفاده کنید. این ویژگی مفید برای افرادی است که صفحه نمایش 2.35:1 را انتخاب می کنند زیرا می خواهند هنگام تماشای فیلم با صفحه گسترده از کل منطقه استفاده کنند.
در مقایسه با رقبا ، من هنوز یک پروژکتور 4K DLP برای مصرف کننده تراشه ای پیدا نکرده ام که بتواند به وفاداری رنگ ، کنتراست و سطح سیاه DLA-NX7 نزدیک شود. با توجه به قابلیت های Dynamic Tone Mapping ، کیفیت تصویر HDR نیز برجسته است. اگر به دنبال پروژکتور با این قیمت هستید ، NX7 در بالای لیست خود قرار دهید.

SONY VPL VW325ES

Sony VPL-VW325ES یک پروژکتور سینمای خانگی 1500 انسی لومن  4K SXRD و جانشین VW295ES (5000 دلار SRP) است. VW295ES یکی از پروژکتورهای مورد علاقه ما بود که تصویری برجسته را ارائه می داد که مدلهای بسیار کمی در محدوده قیمت آن می توانست با آن مطابقت داشته باشد.

همه پروژکتورهای سینمای خانگی 4K سونی کیفیت تصویر فوق العاده ای را ارائه می دهند. با بالا رفتن از ترکیب ، ویژگی های بیشتری را دریافت می کنید که باعث بهبود بیشتر تصویر ، افزایش قابلیت اطمینان و ساده سازی نصب و راه اندازی می شود.

همانطور که انتظار می رفت ، وقتی صحبت از محتوای HD و 4K SDR می شود ، Sony VW325ES بی نظیر بود. در حالی که کالیبراسیون کیفیت تصویر را بهبود می بخشد ، VW325ES تصویری دقیق و طبیعی را ارائه داد.

هنگامی که پروژکتور کالیبره می شود ، ویژگی Calibrate خودکار دستگاه اطمینان می دهد که پروژکتور برای سالها دقت رنگ “کالیبره” را ارائه می دهد ، حتی با افزایش سن لامپ.

بسیاری از پروژکتورها وقتی در دقیق ترین حالت تصویر قرار می گیرند ، میزان قابل توجهی کمتر از روشنایی نامی خود ارائه می دهند. دیدن روشنایی به نصف غیر معمول نیست. VPL-VW325ES حتی در دقیق ترین حالت های تصویر ، نزدیک به روشنایی نامی 1500 لومن تولید کرد.

مهمترین ویژگی های این پروژکتور عبارتند از:

بومی 4K SRXD 

سونی VW325ES از پنل های 4K SXRD (4096 x 2160) سونی استفاده می کند. از آنجا که این واحد 4K بومی است ، بر خلاف پروژکتور 2K پیکسل ، می تواند تمام 8.8 میلیون پیکسل موجود در محتوای سینمای 4K را با وفاداری تولید کند. VW325ES از همان نوع سیستم تصویربرداری 3 تراشه 4K SXRD استفاده می کند که در پروژکتورهای سینمایی 4K سونی در بهترین سینماهای جهان یافت می شود. در مقایسه با اکثر پروژکتورهای 3LCD ، کنتراست ، عمق رنگ را افزایش می دهد و “جلوه درب صفحه” (اعوجاج تصویر مسدود شده) را به حداقل می رساند.
پردازش ویدئویی پیشرفته

 VW325ES از نسخه ای از پردازنده X1 استفاده می کند که برای پروژکتورها بهینه شده است. ویژگی ایجاد واقعیت پروژکتور محتوای HD ، 4K و HDR را فریم به فریم تجزیه و تحلیل می کند تا جزئیات ، رنگ ها و جزئیات را افزایش دهد. X1 تضمین می کند که کیفیت Full HD نزدیک به 4K است.
Frame-Frame Dynamic HDR Tone Mapping-VW325ES دارای ویژگی جدیدی به نام Dynamic HDR Enhancer است. با استفاده از نسخه ای از پردازنده X1 سونی که برای نمایش بهینه شده است ، این اولین پروژکتورهای سونی هستند که قادرند محتوای HDR را فریم به فریم برای ترسیم دقیق پویا از محتوای HDR10 اندازه گیری کنند.
پشتیبانی IMAX 

این Sony VW325ES یکی از انگشت شمار پروژکتورهای سونی است که مجوز IMAX را دریافت کرده است.
لنز 

لنز دارای زوم موتور همراه با تنظیم تغییر لنز افقی و عمودی نوری است. این امر باعث می شود تنظیم موقعیت تصویر نسبت به محل نصب شده آسان باشد. انجام این تنظیم به صورت نوری به جای استفاده از کیستون دیجیتال یا سایر اصلاحات هندسی دیجیتال ، بهترین تصویر ممکن را ارائه می دهد. تغییر و زوم لنز افقی/عمودی.
در حالی که VW325ES مقرون به صرفه ترین مدل سینمای خانگی 4K SXRD سونی است ، هنوز هم دارای ویژگی های “سازگار با نصب” از جمله لنز موتوری با زوم زیاد و تغییر لنز است. با قیمت خرده فروشی 5500 دلار ، VW325ES گرانتر از پروژکتور سینمای خانگی لیزری مبتنی بر DLP است ، اما اگر واقعاً به کیفیت تصویر اهمیت می دهید و می توانید VW325ES را در بودجه خود قرار دهید ، باید در بالای لیست شما باشد.

EPSON PRO CINEMA 6050UB

Pro Cinema 6050UB یکی از پرکاربردترین و توانمندترین پروژکتورهای موجود است.

رنگ عالی

بهترین رنگ در کلاس (تا حد زیادی) رنگ مشکی ، انعطاف پذیری عالی به همین دلیل است که Pro Cinema 6050UB یا HC5050UB ارزان تر توصیه های اصلی ما در این محدوده قیمت باقی می مانند.

Epson Pro Cinema 6050UB شامل چراغ زاپاس ، سقف ، روکش کابل ، و 3 سال ضمانت تعویض تنها با HC5050UB گنجانده نشده است.

وقتی نوبت به انعطاف پذیری محل کار می رسد ، به سختی می توانید پروژکتوری را پیدا کنید که حتی در دو برابر قیمت ، تغییر لنز عمودی و افقی را ارائه دهد.

پروژکتورهای سری UB (فوق العاده مشکی) اپسون از پنل های 3LCD مخصوص با کنتراست بالا استفاده می کنند که در هیچ یک از پروژکتورهای خانگی یا تجاری دیگر اپسون استفاده نمی شود ، به جز سینمای خانگی تقریباً 5050UB. Epson Pro Cinema 6050UB شامل لامپ زاپاس ، پایه سقفی و روکش کابل می باشد و این ویژگی ها با HC5050UB گنجانده نشده است. Pro Cinema 6050UB همچنین دارای گارانتی ارتقا یافته است – سه سال قطعات و کار با برنامه جایگزینی سریع.

Pro Cinema 6050UB بازتولید رنگ خوبی داشت. سطح سیاه بهتر از اکثر پروژکتورهای رقابتی سینمای خانگی بود. PC6050UB از HDR (محدوده دینامیکی بالا) پشتیبانی می کند ، هر دو استاندارد HDR10 برای دیسک های Blu-ray 4K UHD و جریان ، و HLG (Hybrid Log-Gamma) ، که برای پخش مستقیم بهینه شده است.

مهمترین ویژگی های این پروژکتور عبارتند از:

فناوری طرح ریزی 4K PRO-UHD-

رویکردی جدید برای نمایش سینمای خانگی 4K با استفاده از پردازش سخت افزار اختصاصی برای افزایش وضوح تصویر ، HDR و پردازش تصویر-که منجر به یک تجربه استثنایی 4K از سینمای خانگی می شود.
طراحی پروژکتور واقعی 3 تراشه-

فناوری پیشرفته 3LCD تضمین می کند که 100٪ سیگنال رنگی RGB برای هر فریم نمایش داده می شود. این امر ضمن حفظ روشنایی عالی ، طیف رنگی فوق العاده ای را تضمین می کند ، بدون هیچ گونه مشکل “رنگین کمان” و “روشنایی رنگ” معمولی پروژکتورهای تک تراشه.
پردازنده اختصاصی 4K Pixel-Shift

سخت افزار پیشرفته تغییر پیکسل 4K دقیقاً سه تراشه LCD با وضوح بالا را کنترل می کند تا موازی تا 12 میلیون پیکسل اطلاعات را پردازش کند. این پیشرفت در فن آوری افزایش وضوح منجر به یک تجربه بصری استثنایی 4K می شود – تقریباً از همه اشکال دیگر نمایش فیلم سینمایی خانگی 4K پیشی می گیرد.
لنز 3 محوره

برای حداکثر انعطاف پذیری در محل. شما می توانید لنز را تا 96 درصد در محور افقی و تا 47 درصد در محور عمودی تغییر دهید. همچنین می توانید زوم و فوکوس را تنظیم کنید ، سپس همه تنظیمات را در یکی از ده پیش تنظیم ذخیره کنید. محدوده بزرگنمایی 2.1:1 لنز حداکثر انعطاف پذیری را در محل قرار می دهد.
 محتوای 4K با وضوح بالا ، رنگ P3 خیره کننده ، تولید HDR و مجموعه ای از ویژگی های گسترده ، واقعاً 6050UB را از رقبا متمایز می کند. با قیمت 3999 دلار ، مالکان از کیفیت تصویر فوق العاده ای برخوردار می شوند ، با بهترین حالت در سطح سیاه برای مدیریت عالی در صحنه های واقعاً تاریک.

با پردازنده های اختصاصی برای افزایش وضوح ، HDR و پردازش تصویر  نتیجه روشنایی باورنکردنی ، دقت رنگ و جزئیات تصویر است – تمام محتوای مورد علاقه خود را از کلاسیک تا آخرین فیلم های پرفروش نمایش می دهد.

Pro Cinema 6050UB پروژکتور اصلی سینمای خانگی اپسون است. سطوح مشکی نسبت به قیمت عالی هستند. در مورد پروژکتورهای کم هزینه ، چیزی جز 5050UB به سطح سیاه 6050UB نزدیک نمی شود. مشکی عمیق آن صحنه های واقعاً تاریک را تقویت می کنند .

با توجه به عملکرد و مجموعه ویژگی های آن ، Pro Cinema 6050UB یا HC5050UB ارزان تر همچنان توصیه های برتر ما در این محدوده قیمت خواهد بود.

LG AU810PB

LG AU810PB یک پروژکتور 4K DLP Laser Smart با قیمت خرده فروشی پیشنهادی 3999 دلار است. این پروژکتور نسبت به قیمت خود عملکرد عالی و ویژگی های پیشرفته متعددی را ارائه می دهد. میزان روشنایی آن 2700 لومن است و منبع نور لیزری آن حداکثر 20000 ساعت دوام دارد.

AU810PB یک تغییر دهنده 1920x1080x4 پیکسل است. با استفاده از یک تراشه DLP (0.47 ″ DMD) برای استفاده از سرعت عظیم DMD (دستگاه میکروآینه دیجیتال) برای پردازش پیکسل ها سریعتر از سرعت سیگنال ویدیویی. این سیستم به قدری خوب کار می کند که دیدن تفاوت بین وضوح تصویر تصویر 4K UHD (8.3 مگاپیکسل) بومی برای هر بیننده ای دشوار است.

LG AU810PB تمام قابلیت های هوشمند تلویزیون های صفحه تخت را ترکیب می کند اما با موتور لیزری با کیفیت بالا و بدون نیاز به تعمیر و رزولوشن 4K آن را به یک جایگزین واقعی تلویزیون صفحه تخت تبدیل می کند.

برخی از ویژگی های بارز این پروژکتور عبارتند از:

موتور نور لیزری دو کاناله
منبع نور لیزری 2 کاناله AU810PB پیچیده تر از سیستم های فسفر لیزری آبی است که در بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی استفاده می شود و هزینه قابل توجهی نیز دارد و می تواند تجزیه رنگ یا اثر رنگین کمان را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

Brightness Optimizer
پروژکتور می تواند خروجی نور خود را با تغییر اندازه دهانه عنبیه تنظیم کند. علاوه بر سه سطح از پیش تعیین شده (BRIGHTROOM ، MEDIUM ، DARKROOM) ، یک حالت USER وجود دارد که به شما امکان تنظیم دستی اندازه عنبیه را می دهد. همچنین دارای ویژگی ای به نام کنتراست تطبیقی ​​است که خروجی لیزر را برای افزایش نسبت کنتراست پویا تنظیم می کند.

HDR Pro – AU810PB می تواند محتوای HDR را به صورت پویا رنگ آمیزی کند ، که به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را در تصاویر و سایه های تیره مشاهده کنید و رنگهای زنده تر و زنده تر را در تصاویر روشن تر ارائه می دهد. AU810PB همچنین شامل HGiG است که برای بهبود تجربه بازی HDR طراحی شده است.
ویژگی های HDMI 2.1 – AU810PB یکی از اولین پروژکتورهای موجود در بازار است که مجهز به eARC (Enhanced Audio Return Channel) است. AU810PS همچنین یکی از اولین پروژکتورهایی با حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) است.

هنگامی که شما یک بازی را بر روی یک کنسول بازی سازگار با رایانه یا رایانه شخصی انجام می دهید ، این ویژگی به طور خودکار به حالت “حالت بازی” خود تغییر می کند تا بازی روان و بدون تاخیر انجام شود.
WiSA – AU810PB 

اگر یک فرستنده اختیاری WiSA شخص ثالث را به یکی از درگاه های USB پروژکتور وصل کنید ، پروژکتور می تواند از طریق WiSA با وضوح بالا صدای 7.1 کانالی را به مجموعه ای از بلندگوهای سازگار منتقل کند.
ویژگی های تلویزیون هوشمند 

AU810PB از همان webOS ThinQ AI استفاده می کند که در صفحات صفحه تخت LG فعلی وجود دارد ، با کنترل صدا (از جمله دستیار Google و Alexa) ، فروشگاه محتوا LG ، که در آن می توانید به بسیاری از خدمات پخش عمومی محبوب دسترسی داشته باشید و اتصال بی سیم و پخش رسانه ای
Calibration Auto Calman-AU801PB ، درست مانند تلویزیون صفحه تخت با کیفیت بالا ال جی ، می تواند مستقیماً با نرم افزار کالیبراسیون Calman ارتباط برقرار کند تا خود را کالیبره کند. این نرم افزار خواندن را انجام می دهد و تنظیمات منوی پروژکتور را تنظیم می کند تا به سرعت تصویر روی صفحه را تنظیم کند.
AU810PB تولید رنگ دقیق خارج از جعبه را ارائه می دهد و یکی از معدود پروژکتورهایی با نقشه برداری Dynamic HDR Tone و HGiG است. همچنین یکی از اولین پروژکتورهای مجهز به جدیدترین ویژگی های HDMI 2.1 از جمله eARC و ALLM است.

از آنجا که AU810PB برای جایگزینی تلویزیون صفحه تخت طراحی شده است ، دارای تمام ویژگی های هوشمندی است که مشتریان از یک تلویزیون هوشمند انتظار دارند. برای کنترل صدا میکروفون داخلی آن می توانید از کنترل از راه دور هوشمند برای کنترل ویژگی های اصلی پروژکتور و کنترل طیف وسیعی از دستگاه های هوشمند سازگار از طریق دستیار Google و Amazon Alexa استفاده کنید.

AU810PB همچنین اولین پروژکتور مورد بررسی ما است که با WiSA سازگار است تا بتواند صدا را به چندین بلندگوی بی سیم پخش کند. این امر سیم ها و گیرنده A/V را از بین می برد ، بنابراین راه اندازی استریو یا سیستم فراگیر کامل برای همه آسان تر است.

LGAU810PB تا کنون پیشرفته ترین و دارای ویژگی های پایین در بازار زیر 5000 دلار است.

EPSON HOME CINEMA 5050UB

سینمای خانگی اپسون 5050UB قابلیت هایی را ارائه می دهد که با بسیاری از رقبای بسیار گران قیمت رقابت می کند. و ، آنها به طرز چشمگیری توانایی های بیشتری را نسبت به سایر پروژکتورهای 4K که در حال حاضر کمتر از 3000 دلار فهرست دارند ارائه می دهند.

در یک سینمای خانگی اختصاصی عالی است و در اتاق های رسانه ، اتاق نشیمن ، انبارها ، اتاق های خانواده (به لطف حداکثر 2600 لومن) به شرطی که کنترل روشنایی معقولی داشته باشید ، به خوبی کار می کند. با مجموعه ویژگی های گسترده و توانمند ، تعداد کمی پروژکتور در نزدیکی قیمت وجود دارد که می توانند از این ویژگی Epson استفاده کنند.

وقتی صحبت از انعطاف پذیری مکان می شود ، تغییر لنز عمودی و افقی بسیار بیشتری نسبت به برخی از پروژکتورهایی که دو برابر قیمت دارند ارائه می دهد.

هنگامی که ما این پروژکتور را بررسی کردیم ، تحت تأثیر عملکرد بالا و قیمت مقرون به صرفه قرار گرفتیم. HC5050UB از رنگ خوبی برخوردار بود. سطح سیاه بهتر از اکثر پروژکتورهای رقابتی سینمای خانگی بود.

HC5050UB از HDR (دامنه دینامیکی بالا) از استاندارد HDR10 برای دیسک های 4K UHD Blu-ray و پخش و همچنین HLG (Hybrid Log-Gamma) که برای پخش مستقیم بهینه شده است ، پشتیبانی می کند.

مهمترین ویژگی های این پروژکتور عبارتند از:

فناوری طرح ریزی 4K PRO-UHD

رویکردی جدید برای نمایش سینمای خانگی 4K با استفاده از پردازش سخت افزار اختصاصی برای افزایش وضوح تصویر ، HDR و پردازش تصویر-که منجر به یک تجربه استثنایی 4K از سینمای خانگی می شود.
طراحی پروژکتور واقعی 3 تراشه

فناوری پیشرفته 3LCD تضمین می کند که 100٪ سیگنال رنگی RGB برای هر فریم نمایش داده می شود. این امر ضمن حفظ روشنایی عالی ، طیف رنگی فوق العاده ای را تضمین می کند ، بدون هیچ گونه مشکل “رنگین کمان” و “روشنایی رنگ” معمولی پروژکتورهای تک تراشه.
پردازنده اختصاصی 4K Pixel-Shift

سخت افزار پیشرفته تغییر پیکسل 4K دقیقاً سه تراشه LCD با وضوح بالا را کنترل می کند تا موازی تا 12 میلیون پیکسل اطلاعات را پردازش کند. این پیشرفت در فن آوری افزایش وضوح منجر به یک تجربه بصری استثنایی 4K می شود – تقریباً از همه اشکال دیگر نمایش فیلم سینمایی خانگی 4K پیشی می گیرد.
لنز 3 محوره

برای حداکثر انعطاف پذیری در محل. شما می توانید لنز را تا 96 درصد در محور افقی و تا 47 درصد در محور عمودی تغییر دهید. همچنین می توانید زوم و فوکوس را تنظیم کنید ، سپس همه تنظیمات را در یکی از ده پیش تنظیم ذخیره کنید. محدوده بزرگنمایی 2.1:1 لنز حداکثر انعطاف پذیری را در محل قرار می دهد.
محتوای 4K با وضوح بالا ، رنگ P3 خیره کننده ، تولید مثل HDR و مجموعه ویژگی های گسترده ، واقعاً 5050UB را از رقبا متمایز می کند. با قیمت لیست 2999 دلار ، مالکان از کیفیت تصویر فوق العاده ای برخوردار خواهند شد ، با بهترین حالت در سطح سیاه برای مدیریت عالی در صحنه های واقعاً تاریک.

با پردازنده های اختصاصی اختصاصی برای افزایش وضوح ، HDR و پردازش تصویر – نتیجه روشنایی باورنکردنی ، دقت رنگ و جزئیات تصویر است – وفادارانه تمام محتوای مورد علاقه خود را از کلاسیک تا آخرین فیلم های پرفروش نمایش می دهد.

اگر به دنبال بهترین تجربه سینمای خانگی 4K با قیمت مقرون به صرفه بوده اید ، ممکن است HC5050UB یکی باشد!

BENQ TK850I

در حالی که عنبیه پویا TK850i کنتراست واحدها را بهبود می بخشد ، مدل BenQ HT3550i ، می تواند رنگ های مشکی عمیق تری ارائه دهد. با این حال ، TK850i به طور قابل توجهی روشن تر است و آن را برای یک اتاق نشیمن معمولی انتخاب بهتری می کند. TK850i رنگهای روشن و دقیق را ارائه می دهد که باعث می شود محتوای پخش و HDR عالی به نظر برسد.

پروژکتور TK850i دارای 3000 لومن است و عملکرد فوق العاده ای هم در اتاقهای تاریک و هم در اتاقهایی با نور محیطی کنترل نشده دارد.

BenQ TK850i یک پروژکتور سینمای خانگی عالی است که با قیمت MSRP 1699 دلار به فروش می رسد. TK850i یک پروژکتور تغییر دهنده پیکسل است که وضوح تصویر 4K اصلی 3840 در 2160 پیکسل را روی صفحه نمایش می دهد.

یکی از ویژگی های بسیار خوب قابل ذکر این است که TK850i از HDR10 و HLG HDR پشتیبانی می کند. TK850i دارای یک عنبیه پویا است که برای افزایش عملکرد در سطح سیاه طراحی شده است. یک سیستم بلندگوی داخلی با دو بلندگوی 5 واتی وجود دارد که به TK850i برخی از قابلیت های صوتی مستقل را ارائه می دهد ، در صورت انتخاب استفاده از آن بدون اتصال به سیستم صوتی خارجی.

برخی از ویژگی های بارز این پروژکتور عبارتند از:

HDR-BenQ از فناوری های سخت افزاری و نرم افزاری برای ارائه تصویر HDR معتبر با جزئیات بیشتر و کیفیت تصویر بهتر نسبت به سیستم های غیر HDR استفاده می کند.
فناوری HDR-Pro-پ

یاده سازی BenQ HDR-PRO از سه جزء مختلف تشکیل شده است: HDR Brightness ، Tone Mapping و Dynamic Iris. این سه ویژگی با بهبود محدوده دینامیکی پروژکتور ، تصویر TK850i را بهبود می بخشد.
3D – BenQ TK850i

دارای عملکرد سه بعدی است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک عینک سه بعدی اختیاری سازگار ، با افزودن عمق به تصویر ، از فیلم ها ، فیلم ها ، رویدادهای ورزشی و بازی های واقع بینانه تری لذت ببرید.
سیستم عامل Android TV – TK850i به شما امکان می دهد تا مستقیماً بر روی پروژکتور به برنامه ها و سرویس هایی مانند Google Play ، Prime Video و YouTube دسترسی پیدا کنید. پس از نصب ، دانگل USB TV Android به عنوان یک پخش کننده و رسانه با بسیاری از کانال ها و برنامه های داخلی عمل می کند.
Wi-Fi

پخش BenQ TK850i دارای Chromecast داخلی است. سرگرمی مورد علاقه خود را از دستگاه Android یا iOS خود ، رایانه Mac یا Windows یا Chromebook به پروژکتور خود منتقل کنید ، همه بدون نیاز به خرید تلویزیون. آداپتور رسانه TK850i همچنین از AirPlay با یک دستگاه سازگار با Apple پشتیبانی می کند.
دستیار Google – Android TV

با Google Assistant تجربه مشاهده هوشمندانه تری را برای شما فراهم می کند. به راحتی می توانید فیلم ها را جستجو کرده و تماشا کنید ، برنامه ها را پخش کنید و بازی انجام دهید. حتی می توانید سوالات خود را بپرسید و پاسخ های Google را در صفحه بزرگ مشاهده کنید.
این یک پروژکتور است که برای مدیریت جدیدترین و بهترین محتوای 4K با HDR طراحی شده است. BenQ TK850i از نظر دقت رنگهای روشن و سطوح مشکی خوب از بسته DLP متمایز می شود.

BENQ HT3550

HT3550 برای محیط های تئاتر تاریک طراحی شده است که در آن سطح سیاه و رنگهای دقیق مهمتر از حداکثر روشنایی است. این پروژکتور یکی از ارزان ترین پروژکتورهای 4K DLP است که مجهز به عنبیه پویا است و رنگ آن از کارخانه کالیبره شده است. از نظر عملکرد ، HT3550i مشابه HT3550 قدیمی است اما مجهز به سیستم عامل Android است که هزاران ویژگی هوشمند را اضافه می کند. 

HT3550 برای علاقه مندان جدی سینما طراحی شده است که به کیفیت تصویر آنقدر اهمیت می دهند که اتاق های خود را برای بهترین تصویر بهینه کنند. HT3550 یک پروژکتور سینمای خانگی است که در اتاقهایی با نور کم یا بدون نور محیط بهتر کار می کند.

BenQ HT3550 یک پروژکتور 4K DLP از پروژکتورهای سری BenQ CinePrime است که برای برنامه های سینمای خانگی طراحی شده است که در آن رنگ های مشکی عمیق و رنگ های دقیق مهمتر از حداکثر روشنایی است. این پروژکتور یکی از کم هزینه ترین پروژکتورهایی است که مجهز به عنبیه پویا است و به HT3550 در مقایسه با اکثر پروژکتورها از نظر قیمت ، در سطح سیاه برتری دارد. چرخ رنگی RGBRGB شش قسمتی پروژکتور همراه با فیلتر سینمای داخلی می تواند 100٪ طیف رنگ Rec.709 و 95٪ DCI-P3 را تولید کند. HT3550 از HDR10 و HLG پشتیبانی می کند و از نگاشت تن خودکار HDR برای حداکثر روشنایی پروژکتور استفاده می کند.

برخی از ویژگی های بارز این پروژکتور عبارتند از:

حالت پویای خاص

این ممکن است مهمترین ویژگی HT3550 باشد زیرا سطح سیاه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. هیچ کدام از رقبا 4K UHD ، در نزدیکی نقطه قیمت HT3550 ، عنبیه را ارائه نمی دهند.
4K UHD قابلیت

در حالی که تراشه HT3550s DLP (0.47 ″ DMD) 4K بومی نیست ، تغییر سریع پیکسل ها به تراشه DLP این توانایی را می دهد که وضوح تصویری 8.3 میلیون پیکسل را ارائه دهد. این سیستم آنقدر خوب کار می کند که برای هر بیننده ای دشوار است که تفاوت وضوح تصویر را با تصویربردار 4K UHD (8.3 مگاپیکسل) بومی تشخیص دهد.
فیلتر سینما 

هنگامی که فیلتر در مسیر نور پروژکتور قرار می گیرد ، دستگاه می تواند 95 claimed رنگ P3 ادعا شده را با HDR در حالت D. Cinema بازتولید کند. هنگام درگیر شدن ، مانند سایر پروژکتورهای دارای این ویژگی ، کاهش قابل توجهی در روشنایی وجود دارد.
چرخ رنگی شش قسمتی

فناوری CinematicColor Ben BenQ یک چرخ رنگ RGBRGB با مدیریت منبع نور را برای بازتولید دقیق تر Rec ترکیب می کند. طیف رنگ 709
رنگ کارخانه کالیبره شده

هر HT3550 برای اطمینان از تعادل دقیق رنگ سفید و بازتولید رنگ آزمایش و تنظیم می شود. در جعبه گزارش کالیبراسیون کارخانه وجود دارد که پخش دقیق محتویات Rec.709 را مستقیماً از جعبه تضمین می کند.
فیلتر سینمای این دستگاه طیف رنگی را به دلیل کمی روشنایی افزایش می دهد ، اما HT3550 می تواند رنگهایی را نمایش دهد که سایر پروژکتورها در قیمت آن به سادگی نمی توانند. همچنین یکی از کم هزینه ترین پروژکتورهای سازگار با 4K HDR است که از عنبیه پویا برای بهبود سطوح سیاه استفاده می کند. 

BenQ نسخه ای هوشمند از HT3550 با نام HT3550i (نام “i” ، “هوشمند”) را معرفی کرده است. این دستگاه عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهد اما مجهز به سیستم عامل Android است که تعداد زیادی برنامه پخش کننده و کنترل صدا را اضافه می کند.

XGIMI HORIZON PRO

XGIMI قوی ترین سری پروژکتورهای خانگی خود را منتشر کرد. من شما را با سری Horizon ، پرچمدار مجموعه پروژکتورهای XGIMI آشنا می کنم.

سری XGIMI Horizon شامل Horizon و Horizon Pro است. Horizon یک پروژکتور هوشمند همه کاره 1080p DLP قابل حمل است و Horizon Pro یک پروژکتور DLP قابل حمل 4K هوشمند همه کاره است.

تنها تفاوت این دو پروژکتور در وضوح تصویر است. اندازه هر دو آنها 8.2x 8.6x 5.4 اینچی هستند. اندازه قابل حمل آنها باعث می شود به آسانی به هر مکانی که دارای پریز برق ، دسترسی داشته باشید تا بتوانید یک تجربه سریع از کار با دستگاه را انجام دهید. یک پایه سه پایه در زیر پروژکتور قرار دارد تا مکان را حتی بیشتر بدون مشکل انجام دهد.

XGIMI Horizon Pro یک پروژکتور 4K DLP LED با 1699 دلار است. روشنایی Horizon Pro دارای 2200 انسی لومن است. انسی لومن یک واحد اندازه گیری است که توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا برای اندازه گیری روشنایی ایجاد شده است. طول عمر منبع نور LED تا 25000 ساعت است.

پروژکتور XGIMI H2 1080p با 1350 انسی لومن قهرمان فعلی XGIMI بود. با این حال ، با 2200 لومن  و 4K ، XGIMI Horizon Pro پروژکتور جدید برتر XGIMI است. 

Horizon Pro می تواند تصویری به ابعاد 40.38 اینچ و حداکثر تا تصویر 300 اینچ را نشان دهد. هنگام انتخاب اندازه صفحه نمایش ، پروژکتور شما را تحت پوشش قرار داده است. Horizon Pro با وضوح اصلی 3840 در 2160 پیکسل ، جدیدترین فناوری DLP را برای ارائه تصاویر واضح به کار می گیرد.

برخی از ویژگی های بارز این پروژکتور عبارتند از:

منبع نور LED – XGIMI منبع نور Horizon Pro LED را در 2200 ANSI lumens به مدت 25000 ساعت رتبه بندی کرد. در صورت استفاده 25000 ساعت ، منبع نور 8.5 سال دوام می آورد اگر روزانه 8 ساعت استفاده شود. سالها عملیات بدون نگرانی.
فناوری تطبیق هوشمند Screed-هوش مصنوعی یکپارچه (AI) به تشخیص اشیاء Horizon Pro ، تشخیص خودکار صفحه و الگوریتم هوشمند فضایی کمک می کند تا با هم کار کنند. با هم ، آنها هوشمندانه موانع موجود در منطقه طرح ریزی را شناسایی کرده و از آنها جلوگیری می کنند.
سازگار با HDR-Horizon Pro از HDR10 و HLG پشتیبانی می کند که عمده ترین فرمت وسیع محدوده دینامیکی برای رمزگشایی با کیفیت بالا برای افزایش رنگ و کنتراست هستند.
فناوری تصویر X-VUE-این ویژگی با MEMC (برآورد حرکت ، جبران حرکت) آنها کار می کند تا هرگونه لرزش بالقوه تصویر یا مشکلات دم را که ممکن است هنگام نمایش محدوده دینامیکی بالا ایجاد شود ، حل کند. هدف افزایش وضوح و وفاداری SDR و HDR است.
ویژگی های تلویزیون هوشمند-Horizon Pro مجهز به Android TV با 5000+ برنامه بومی است و به کاربر اجازه می دهد به راحتی Android TV داخلی را با گزینه تلفن Android تنظیم کند.

منبع: projectorreviews

نظرات (1)

حلاج

ویدئو پروژکتورهای جی وی سی خیلی تو سایت های ایرانی نیست و متاسفانه نمیشه خوب ارزیابی کرد