بهترین ویدئو پروژکتورهایی که می توانید در سال 2022 بخرید
بهترین ویدئو پروژکتورهایی که می توانید در سال 2022 بخرید

بهترین ویدئو پروژکتورهایی که می توانید در سال 2022 بخرید

انواع مختلفی از پروژکتورها وجود دارد، از پرتاب فوق العاده کوتاه تا قابل حمل و پرتاب طولانی. همچنین اصطلاحات زیادی برای درک وجود دارد، مانند تغییر لنز، LCD در مقابل DLP، روشنایی لیزر در مقابل لامپ و موارد دیگر. این راهنما به شما کمک می‌کند تا همه این موارد را درک کنید تا بتوانید بهترین پروژکتور را مطابق با بودجه خود خریداری کنید

تکنولوژی

در اینجا اصول اولیه وجود دارد: پروژکتورها معمولا از دو نوع فناوری LCD و DLP استفاده می کنند. آنها اساساً سیستم های متفاوتی هستند، با مزایا و معایب خاص خود.

در همین حال، ظهور پروژکتورهای پرتاب فوق العاده کوتاه و مدل های پرتاب بلند روشن تر، با کاهش قیمت در فناوری روشنایی لیزری صورت گرفته است. لیزرها راه حل بسیار بهتری نسبت به لامپ ها هستند، زیرا روشن تر هستند و به مراتب بیشتر دوام می آورند  تا 30000 ساعت به جای 6000. این اساساً یک عمر استفاده است (حدود 10 سال).

اکثر تولید کنندگان پروژکتور اکنون از DLPها یا واحدهای پردازش نور دیجیتال استفاده می کنند که تقریباً منحصراً توسط Texas Instruments (TI) تولید می شوند. قلب این فناوری یک نیمه هادی نوری به نام دستگاه میکروآینه دیجیتال (DMD) است که حاوی میلیون ها آینه آلومینیومی است. آنها تا 5000 بار در ثانیه به سمت منبع نور (روشن) یا دور از آن (خاموش) متمایل می شوند.

پروژکتورهای اقتصادی مانند HT3550i BenQ از DMD 0.47 اینچی TI استفاده می کنند، در حالی که مدل های بالاتر مانند Samsung Premium LSP9T از تراشه 0.66 اینچی استفاده می کنند. هر دو از آینه‌هایی استفاده می‌کنند که برای سفید و مشکی ۱۲+ و ۱۲- درجه کج می‌شوند، اما TI اخیراً از یک DMD جدید ۰.۴۷ اینچی با قابلیت ۴K با شیب +/-۱۷ درجه رونمایی کرده است که هم روشنایی و هم کنتراست را افزایش می‌دهد.

تولیدکنندگان پروژکتور DLP شامل ال‌جی، اپتوما، ال‌جی، بنکیو و پاناسونیک هستند. از مزایای این فناوری می‌توان به قابلیت حمل، کنتراست بالا، پروژکتورهای کم حاشیه و ارزان‌تر، به‌ویژه مدل‌های 4K و بسیار کوتاه اشاره کرد. بزرگترین ایراد، اثر رنگین کمان یا مصنوعات قرمز/آبی/سبز روشن است که بر برخی بینندگان بیشتر از دیگران تأثیر می گذارد.

در همین حال، فناوری LCD از یک منشور برای تقسیم یک منبع نور به پرتوهای قرمز، سبز و آبی استفاده می کند. سپس آنها از طریق نمایشگرهای LCD حاوی تصویر عبور می کنند و قبل از عبور از لنز پروژکتور از طریق منشور دیگری همگرا می شوند.

اپسون، همراه با سونی و سانیو  کاربر اصلی فناوری LCD است. پروژکتورهای LCD واضح تر، کارآمدتر و دقیق تر رنگ هستند، اما نسبت کنتراست پایین تری دارند و می توانند در طول زمان تخریب تصویر را تجربه کنند. به طور کلی، آنها همچنین گران تر هستند.

در پروژکتور به دنبال چه چیزی باشیم

پرتاب فوق العاده کوتاه

از آخرین باری که راهنمای خود را به روز کردیم، پروژکتورهای پرتاب فوق العاده کوتاه به دسته بندی جدید تبدیل شده اند و چندین مزیت را ارائه می دهند. می‌توانید آن‌ها را مانند تلویزیون نزدیک دیوار نصب کنید، بدون نیاز به عبور سیم از دیوارها و سقف، اما همچنان تصویری فراگیر به اندازه ۱۲۰ اینچ دریافت کنید – چیزی که با تلویزیون غیرممکن است مگر اینکه خیلی ثروتمند باشید. آنها از لیزرهای روشن تری استفاده می کنند که هرگز نیازی به تعویض ندارند.

همچنین نصب آنها از نظر فیزیکی کمتر از پروژکتورهای سقفی است، اگرچه این بدان معنا نیست که نصب بسیار آسان است. برای به دست آوردن تناسب و تراز کامل صفحه نمایش، باید آنها را در ارتفاع و فاصله دقیق از دیوار یا صفحه نمایش خود قرار دهید.

شما همچنین به یک دیوار کاملاً مسطح یا صفحه نمایش پروژکتور نیاز دارید، زیرا پروژکتورهای پرتاب فوق العاده کوتاه در یک زاویه حاد پرتو می تابند، بنابراین هرگونه نقص به صورت سایه نشان داده می شود. به همین دلیل، نمی‌توانید از صفحه‌نمایش رول‌شونده استفاده کنید زیرا موج‌های کمی دارند.

برای بهترین نتایج، به خصوص با نور زیاد محیط، باید از صفحه نمایش ردکننده نور محیط (ALR) استفاده کنید. آن‌ها برجستگی‌های کوچکی دارند که نور را از پایین به چشمان شما منعکس می‌کنند، اما هر نوری (یعنی نور محیط) را که از بالا می‌آید جذب می‌کنند. برای یکی از آن‌ها، باید حداقل 450 دلار بودجه داشته باشید و به تدریج افزایش پیدا کنید.

روشنایی و کنتراست

پروژکتورهای سینمای خانگی معمولاً دارای روشنایی بین 2000 تا 4000 لومن هستند. برخی از مدل‌ها ممکن است در واقع 3000 لومن یا بیشتر داشته باشند، اما اگر لامپ تا این حد باشد به کیفیت تصویر و طول عمر لامپ شما آسیب می‌زند. همچنین، برخی از تولیدکنندگان تمایل دارند حداکثر روشنایی را اغراق کنند.

به عنوان یک نقطه مرجع، امروزه بسیاری از تلویزیون های صفحه تخت 4K می توانند 1000 نیت روشنایی داشته باشند، اما روشن ترین پروژکتورهای مصرفی فقط بین 100 تا 150 نیت را از صفحه نمایش نشان می دهند. این مسئله آنقدرها هم که به نظر می رسد مهم نیست، زیرا تصاویر پروژکتور بسیار بزرگتر هستند و برای استفاده در اتاق های تاریک قرار دارند، جایی که چشمان شما به طور خودکار با نور تنظیم می شوند و تصویر را “روشن” می کنند.

کنتراست نیز در پروژکتورها به طور قابل توجهی متفاوت است. برخلاف تلویزیون‌های OLED، پروژکتورها به دلیل نور محیط، انعکاس‌ها و دلایل دیگر اجازه نمی‌دهند سطح سیاهی صفر باشد. همچنین نمی‌توانید در تلویزیون‌های ال‌ای‌دی مناطق تیره‌کننده محلی برای سیاه‌ واقعی پیدا کنید. برخی از پروژکتورها دارای یک عنبیه پویا برای بهبود کنتراست صحنه به صحنه هستند، اما این پروژکتورها اغلب می‌توانند جلوه‌ای  ایجاد کنند، با نورکم‌ یا روشن‌تر شدن تصویر در وسط صحنه.

صدای نصب و فن

مزیت بزرگ پروژکتورهای پرتاب بلند معمولی این است که می توانید پروژکتور و صفحه نمایش را با استفاده از فضای صفر در اتاق خود روی سقف نصب کنید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، فراموش نکنید که برای یک براکت نصب و کابل‌های بلند ضروری، از جمله برق اضافی برای کروم‌کست Google، بودجه اختصاص دهید. همچنین، به خاطر داشته باشید که نصب یک پروژکتور سبک آسان‌تر است و مدل‌های DLP معمولا سبک‌تر از مدل‌های دارای فناوری LCD هستند.

برخی از پروژکتورها نویزتر از سایرین هستند و معمولاً هر چه بیشتر هزینه کنید، نویز کمتری دریافت خواهید کرد. بسیاری از پروژکتورهای جدید 4K DLP، زمانی که در حالت 4K کار می کنند، به ویژه نویز دارند. یک چیز دیگر (باحال) وجود دارد: اگر یک پروژکتور قابل حمل یا حتی پروژکتوری دارید که برداشتن و نصب آن نسبتاً آسان است، می توانید آن را برای نمایش بیرون ببرید.

HDR و وضوح

در بخش وضوح، تنها پروژکتورهای گران قیمت دارای وضوح 4K هستند. در واقع، اکثر سینماها به دلایل مختلف هنوز از پروژکتورهای 2K استفاده می کنند. با این حال، بسیاری از پروژکتورهای DLP نسبتاً ارزان وجود دارند که از تغییر پیکسل برای دستیابی به وضوح 4K استفاده می کنند. این سیستم هر پیکسل را چهار بار ساطع می کند در حالی که آن را به موقعیت صحیح برای یک تصویر 4K می برد، همه در کمتر از 1/60 ثانیه. به این ترتیب، در همان مدت زمانی که یک پروژکتور بومی 4K پیکسل ها را روی صفحه نمایش قرار می دهد – و از نظر بصری، تقریباً به همان اندازه عمل می کند.

از سوی دیگر، پروژکتورهای LCD 4K پیشرفته اپسون نیز دارای وضوح 1080p هستند، اما تصویر فقط دو بار جابجا می شود، نه چهار بار. بنابراین، این پروژکتورها به طور طبیعی یا غیر واقعی 4K نیستند، اما تعداد پیکسل‌ها را دو برابر یک پروژکتور 1080p تولید می‌کنند. اگر واقعاً یک پروژکتور بومی 4K می‌خواهید، باید هزینه کنید: دو تا از ارزان‌ترین آنها VPL-VW295ES سونی (5000 دلار) و DLA-NX5 JVC (5000 دلار) هستند.

HDR یک مدل بسیار متفاوت در پروژکتورها در مقایسه با تلویزیون است. همانطور که گفته شد، پروژکتورها نمی توانند به مقدار نور مورد نیاز (1000 نیت) برای واجد شرایط بودن به عنوان HDR واقعی تولید کنند. در عوض، آنها از تکنیکی به نام نگاشت تن استفاده می کنند تا کل گستره HDR را در محدوده روشنایی کمتری قرار دهند.

به همین دلیل، در میان دیگران، تقریباً همه پروژکتورها فقط از HDR10 پشتیبانی می کنند. فقط یکی از آنها از Dolby Vision استفاده می کند (سینما لیزری شیائومی 2 که به طور رسمی فقط در چین موجود است) و فقط چند مدل با HDR10+ سامسونگ کار می کنند – و آن ها مدل های Premiere 4K خود سامسونگ هستند. با این حال، اکثر آنها از طیف رنگی 10 بیتی گسترده تری پشتیبانی می کنند که امکان بازتولید رنگ برتر را فراهم می کند.

اپتیک

اگر پروژکتوری با فاصله کوتاه یا بلند بین 5 تا 25 فوت نصب می کنید، ممکن است لازم باشد محدوده زوم و اینکه آیا پروژکتور گزینه تغییر لنز دارد را در نظر بگیرید. محدوده بزرگنمایی مناسب، نصب پروژکتور را در جایی که می‌خواهید با اندازه صفحه‌ای که می‌خواهید آسان‌تر می‌کند.

در عین حال، اگر پروژکتور نسبت به صفحه نمایش بالاتر یا پایین تر از آنچه سازنده توصیه می کند (یا هر فاصله افقی از مرکز) نصب شده باشد، از تغییر لنز استفاده می شود. این یک تصویر ذوزنقه ای شکل ایجاد می کند، اما با شماره گیری مقداری تغییر لنز، می توانید آن را به صورت اپتیکال مربع کنید. در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید از “تصحیح کیستون” استفاده کنید، که به صورت دیجیتالی بخشی از تصویر را کشیده یا کوچک می کند و در نتیجه اعوجاج قابل توجه یا آرتیفکت های پیکسلی ایجاد می شود. برای برخی از مدل‌های پروژکتور، تصحیح دیجیتال ممکن است در حالت‌های بازی نیز کار نکند.

بازی

اگر به یک پروژکتور برای بازی علاقه دارید، باید به دنبال ارقام نرخ تازه سازی و تاخیر ورودی باشید. برخی از پروژکتورهای جدید Viewsonic، Optoma و دیگران تا 240 هرتز نرخ تازه سازی 1080p و تنظیمات تاخیر ورودی را تا 4 یا 5 میلی ثانیه ارائه می دهند. با این حال، برخی از پروژکتورهایی که بیشتر برای سرگرمی های خانگی طراحی شده اند، تاخیر ورودی بسیار ضعیفی دارند و نرخ تازه سازی تنها در 60 هرتز دارند.

پروژکتورهای قابل حمل

در نهایت، پروژکتورهای قابل حمل به اندازه کافی محبوب شده اند که شایسته بحث در این سال است. آنها نسبتاً ارزان، جمع و جور و قابل حمل هستند و می توانند با باتری کار کنند – آنها را برای سرگرمی در خارج از خانه یا هنگام کمپینگ ایده آل می کند. البته آنها تقریباً به اندازه سایر پروژکتورها روشن نیستند، اما بیشتر برای یک شب سرگرم کننده در زیر ستاره ها طراحی شده اند.

انتخاب های Engadget

مانند به‌روزرسانی‌های قبلی، من پروژکتورها را به دو دسته پرتابی فوق‌العاده کوتاه و پرتاب بلند تقسیم می‌کنم. همانطور که گفته شد، مدل های بسیار کوتاه پرتاب به دلیل عملکرد و راحتی بیشتر، به سرعت در بازار جا افتاده اند و همه تولید کنندگان حداقل چند مدل را به فروش می رسانند. در دسته پرتاب‌های بسیار کوتاه، دو دسته قیمت را با هم مقایسه می‌کنیم: زیر 7000 دلار و 3500 دلار، هر کدام با سه پروژکتور. در رده پرتاب طولانی، ما دوباره به پروژکتورهای کمتر از 1000 دلار، 2000 دلار و 6000 دلار نگاه می کنیم که دارای سه محصول در هر محدوده هستند. در نهایت، نگاهی به بهترین پروژکتورهای قابل حمل خواهیم انداخت.

بهترین پروژکتورهایی که می توانید در سال 2022 بخرید

پروژکتورهای بسیار کوتاه پرتاب کمتر از 3500 دلار

LG CineBeam HU715Q

HU715Q ال‌جی با ظاهر زیبا، به دلیل کیفیت تصویر، فناوری ارائه شده و قیمت مناسب 3000 دلار، پادشاه جدید پروژکتورهای پرتاب فوق‌العاده کوتاه (UST) است. با منبع نور لیزری 20000 تا 30000 ساعت، 2500 انسی لومن را همراه با رنگ‌های دقیق در 86 درصد گستره DCI-P3 ارائه می‌کند که برای اکثر محتوای HDR کافی است. و  از HDR10 و HLG به همراه نگاشت تن فریم به فریم پشتیبانی می کند.

مدل های رقیب مشخصات مشابهی را ارائه می دهند، اما HU715Q از نظر صدا و فناوری بر آنها برتری دارد. بلندگوهای استریو دو طرفه 20 واتی به تنهایی عالی هستند، اما می توانید آنها را با بلندگوهای بلوتوث ال جی و تقریباً هر برند دیگری برای ایجاد صدای فراگیر تکمیل کنید. با این حال، ویژگی برجسته، قابلیت‌های تلویزیون هوشمند webOS ال‌جی است که Netflix، Disney+، Amazon Prime و سایر برنامه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد، همه با پشتیبانی کامل از 4K HDR و صدای فراگیر، از جمله خروجی eARC برای Dolby Atmos و صدای بدون افت. همچنین از HDMI 2.1 و بهتر از آن، 4K کامل (4096×2160) به جای UHD پشتیبانی می کند.

Optoma CinemaX P2

Optoma’s CinemaX P2 سال گذشته در لیست ما قرار گرفت، اما همچنان یک انتخاب عالی است زیرا قیمت آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. روشنایی 3000 لومن، نسبت کنتراست چشمگیر و رنگ‌های دقیق را با پوشش 80 درصدی DCI-P3 ارائه می‌کند. این پروژکتور به اندازه پروژکتورهای گران‌تر واضح نیست، زیرا از فناوری 0.47 اینچی TI به جای 0.66 اینچی DLP استفاده می‌کند، اگرچه همچنان تصویری نزدیک به 4K خواهید داشت.

CinemaX P2 همچنین ممکن است بهتر با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد، زیرا مانند P1 به جای خاکستری تیره در رنگ سفید عرضه می شود. نوار صوتی 40 واتی NuForce Dolby Digital 2.0 یکی از بهترین ها در هر پروژکتوری با سرعت بسیار کوتاه است. از جنبه منفی، برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد، اما آن‌طور که می‌بینید، مثلاً در Chromecast Google، خوب نیستند.

BenQ V7050i

اولین پروژکتور لیزری UST بنکیو با قیمت 3500 دلار در بالاترین سطح قیمت قرار دارد، اما برخی از قابلیت های چشمگیر را ارائه می دهد. خروجی نور 2500 اتسی لومن روشن است و پوشش کامل 98 درصدی DCI-P3 را برای تجربه HDR خوبی که می توانید در پروژکتور دریافت کنید، ارائه می دهد. شما همچنین یک حالت فیلمساز دریافت می‌کنید تا رنگ‌ها را همانطور که کارگردان در نظر گرفته‌اند ببینید. این برنامه توسط Android TV پشتیبانی می‌شود، بنابراین می‌توانید همه سرویس‌ها و برنامه‌های پخش جریانی مورد نظر خود را همراه با برنامه‌ها، بازی‌ها و موارد دیگر دریافت کنید. نقطه ضعف آن عدم وجود بلندگوهای مناسب است، زیرا تنها بلندگوهای دوگانه 5 واتی با صدای واضح اما باس محدود ارائه می دهد.

Epson EpiqVision Ultra LS300W

اگر با پروژکتور 1080p مشکلی ندارید، EpiqVision Ultra LS300W اپسون به دلیل طراحی، صدای عالی، تلویزیون داخلی اندروید و روشنایی بالای 3600 انسی لومن، گزینه بسیار جالبی است. این امکان را برای طیف رنگی گسترده بدون جلوه رنگین کمان، اتصال عالی و صدای بسیار خوب بدون نیاز به خرید نوار صوتی یا سیستم صدای فراگیر فراهم می کند. بهترین از همه، قیمت آن فقط 2000 دلار است که آن را به یکی از ارزان‌ترین پروژکتورهای پرتاب کوتاه در بازار تبدیل می‌کند.

پروژکتورهای بسیار کوتاه پرتاب کمتر از 7000 دلار

Samsung Premium LSP9T

پروژکتورهای بسیار کوتاه یک دسته سرگرمی به اندازه کافی جذاب هستند که سامسونگ تصمیم گرفت به عنوان بخشی از مجموعه تلویزیونی Lifestyle خود با دو مدل دوباره وارد بازار شود. مدل 5500 دلاری LSP9T مدل پریمیوم است و مطمئناً برخی از مشخصات برتر را به همراه دارد. با لیزرهای قرمز، سبز و آبی مجزا، 106 درصد از طیف رنگی Rec.2020 کامل (147 درصد از DCI-P3) را پوشش می‌دهد – چیزی که به ندرت در تلویزیون یا حتی مانیتور حرفه‌ای دیده‌ایم.

2800 انسی لومن بسیار روشن و نسبت کنتراست 1500:1 را ارائه می دهد. از آنجایی که از تراشه DLP 0.66 اینچی با وضوح بالاتر TI (با تغییر پیکسل) استفاده می کند، بدون سرمایه گذاری در یک پروژکتور 4K اصلی، تا جایی که می توانید به 4K واقعی نزدیک می شوید. در نهایت، LSP9T اولین پروژکتور در بازار است که دارای رتبه HDR10+ است – پاسخ سامسونگ به Dolby Vision. علاوه بر همه اینها، LSP9T صدای 40 وات را با استفاده از فناوری پرتو آکوستیک سامسونگ ارائه می‌کند، در حالی که پلتفرم تلویزیون هوشمند مجهز به تایزن سامسونگ را ارائه می‌کند.

Epson EpiqVision Ultra LS500

اگر به روشن‌ترین تصویر ممکن نیاز دارید، EpiqVision Ultra LS500 با ال سی دی اپسون (3899 دلار) ارائه می‌دهد. این پروژکتور تا 4000 لومن رتبه بندی شده است، که آن را به یکی از درخشان ترین پروژکتورهای بسیار کوتاه در هر محدوده قیمتی تبدیل می کند. همچنین از حالت‌های HDR در HDR10 و HLG پشتیبانی می‌کند و با هر دو صفحه‌نمایش 100 و 120 اینچی ALR فروخته می‌شود که قیمت را به‌طور موثر کاهش می‌دهد. نقطه ضعف اصلی این است که تنها دو برابر پیکسل های 1080p را ارائه می دهد، نه چهار برابر مانند فناوری DLP رقیب. همچنین یک سیستم بلندگوی داخلی 10 واتی نسبتا ضعیف ارائه می دهد.

HiSense L9G

این پرچمدار جدید 4300 دلاری HiSense UST است که از لیزر سه رنگ برای دستیابی به روشنایی بالا (3000 انسی لومن) و پوشش باورنکردنی 107 درصد BT.2020 HDR استفاده می کند که حتی از LSP9T قدرتمند سامسونگ نیز بالاتر است. دارای سیستم صوتی قدرتمند 40 واتی Dolby Atmos و تلویزیون اندروید داخلی با دستیار گوگل و الکسا است. بهتر از همه، این قیمت شامل یک صفحه نمایش 100 اینچی ALR Daylight می شود، یا با 500 دلار اضافی، می توانید آن را با صفحه نمایش سینمای ALR 120 اینچی دریافت کنید.

پروژکتورهای زیر 1000 دلار

Viewsonic PX701-4K

تعداد بسیار کمی پروژکتورهای 4K با قیمت کمتر از 1000 دلار موجود است و مدل 900 دلاری PX701-4K Viewsonic یکی از جدیدترین آنهاست. برای پول، عملکرد قابل توجهی ارائه می دهد. از طریق تراشه DLP 47 اینچی TI، وضوح 4K HDR با روشنایی 3200 لومن دریافت می‌کنید. از همه مهمتر برای گیمرها، می‌توانید سیگنال 1080p تا 240 هرتز با تاخیر ورودی 5 میلی‌ثانیه دریافت کنید. اشکالات آن زوم اپتیکال 1.1 برابری محدود است، بنابراین باید مطمئن شوید که در فضای شما مناسب است.

BenQ HT2050A

BenQ HT2050A با قیمتی در حدود 700 دلار هنوز هم یکی از بهترین پروژکتورهای 1080p اقتصادی است. بهترین کنتراست (1,574:1) و دقت رنگ در کلاس خود را در جایی ارائه می‌کند که به حساب می‌آید، و همچنین با 2200 لومن در حالت “Vivid” روشن است. علاوه بر این، دارای زوم 1.3 برابری و گزینه جابجایی لنز عمودی برای حداکثر انعطاف پذیری نصب است. از معایب آن می توان به نویز کمی بیش از حد فن، جلوه رنگین کمان و سه بعدی قرمز رنگ اشاره کرد.

Optoma HD146X

اگر می خواهید کمی کمتر هزینه کنید، Optoma HD146X بهترین گزینه شما است. با استفاده از فناوری DLP، وضوح 1080p تا 3600 لومن را با روشنایی، دقت رنگ، کنتراست و سطوح مشکی عالی ارائه می‌کند. همچنین برای بازی تاخیر ورودی مناسبی (16.4 میلی ثانیه) دارید. معایب آن یک پورت HDMI، زوم اپتیکال 1.1 برابر و صدای داخلی ضعیف است.

پروژکتورهای زیر 2000 دلار

BenQ HT3550i

4K HT3550i 1600 دلاری BenQ یک به‌روزرسانی برای HT3550 سال گذشته است، اما با یک افزوده بزرگ: Android TV. با آن، پروژکتور بی‌سیم چند پلتفرمی را از دستگاه‌های Android و iOS از طریق Chromecast یا Airplay دریافت می‌کنید – یک مزیت بزرگ در مقایسه با پروژکتورهای رقیب. مانند قبل، تولید مثل رنگ 4K با کیفیت مرجع را در هر دو HDR و SDR ارائه می دهد که برای پروژکتورهایی با قیمت سه برابر قیمت مناسب است. کنتراست به لطف عنبیه پویا بسیار عالی است، اگرچه روشنایی به 2000 لومن محدود شده است. دارای یک زوم 1.3 برابری و گزینه جابجایی لنز عمودی، به علاوه یک بلندگوی داخلی است. صدای فن همچنان وجود دارد، اما کمتر از قبل.

اگر روشنایی مهمتر از کیفیت تصویر است، به جای آن نگاهی به TK850i 1500 دلاری BenQ بیندازید. همچنین با Android TV عرضه می شود، اما روشنایی بسیار بیشتری (3000 لومن) در ازای کیفیت تصویر با دقت رنگ کمتر ارائه می دهد.

Optoma UHD38

برای روشنایی و سرعت بیشتر برای بازی، پاسخ UHD38 کاملاً جدید Optoma با قابلیت 4K 1600 دلاری است. لومن را تا 4000 افزایش می‌دهد و مانند Viewsonic PX701-4K، بازی‌های 240 هرتزی با رزولوشن 1080p را با یکی از کمترین ارقام تاخیری که تاکنون در یک پروژکتور دیده‌ایم در 4.2 میلی‌ثانیه ارائه می‌دهد. در غیر این صورت، می‌توانید بازی‌های 4K 60 هرتزی را با 16.7 میلی‌ثانیه تاخیر انجام دهید که برای 4K بسیار سریع است. برخلاف HT3550i BenQ بیشتر برای بازی بهینه شده است تا سرگرمی، اما همچنان می تواند HDR10 و HLG را مدیریت کند. هم از زوم (البته فقط 1.1 برابر) و هم از تغییر عمودی و افقی لنز پشتیبانی می کند.

Epson Home Cinema 4010 4K Pro

سینمای خانگی 2000 دلاری اپسون به لطف ویژگی‌هایی مانند روشنایی 2400 لومن، عنبیه پویا و زوم موتوری (2.1x)، فوکوس و تغییر لنز، کادیلاک پروژکتورهای خانگی کمتر از 2 هزار دلار است. این پروژکتور اپسون کیفیت تصویر را نیز ارائه می دهد و 100 درصد فضای رنگی DCI-P3 را در حالت سینما با HDR10 و HLG پوشش می دهد. همچنین با استفاده از تراشه‌های تصویر LCD 1920 x 1080 با تغییر پیکسل، کیفیت نزدیک به 4K را ارائه می‌دهد. اشکالات آن عدم پشتیبانی از 60 هرتز 4K به دلیل پورت HDMI 1.4 است.

اگر به آن نیاز دارید، می‌خواهید کمی کمتر بپردازید و به تمرکز موتوری اهمیتی نمی‌دهید، سینمای خانگی 3080 4K Pro 1700 دلاری اپسون راه خوبی است. ویژگی های مشابهی مانند HDR10 و HLG را ارائه می دهد، اما به لطف پورت های HDMI 2.0b از رزولوشن 4K 60p پشتیبانی می کند. هیچ موتوری وجود ندارد و زوم به 1.6 برابر کاهش می یابد، اما از دامنه های شیب، شیفت و زوم سخاوتمندانه پشتیبانی می کند.

پروژکتورهای زیر 6000 دلار

Epson Home Cinema LS11000 laser

طرفداران پروژکتورهای LCD اپسون به این مدل علاقه مند خواهند شد که به روز رسانی بزرگی را در قالب منبع نور لیزر دریافت کرده است. این میزان روشنایی را به 2500 انسی لومن می رساند و LCD 1080p از یک شیفتر پیکسل برای چهار برابر کردن وضوح به چیزی نزدیک به 4K واقعی استفاده می کنند. رنگ‌های بسیار دقیقی را با قابلیت HDR10 و HLG ارائه می‌کند، اما به لطف نرخ تازه‌سازی 120 هرتز، تاخیر ورودی 20 میلی‌ثانیه و پشتیبانی از HDMI 2.1 برای بازی نیز عالی است. شما همچنین یک لنز موتوری 3 جهته، تصحیح تطبیقی صحنه و موارد دیگر را با قیمت 4000 دلار دریافت خواهید کرد.

Optoma UHZ65LV

UHZ65LV 6000 دلاری Optoma همچنین از یک منبع نور لیزری با ماندگاری برای ارائه تصویری 5000 لومن استفاده می کند که بسیار روشن تر از هر پروژکتوری که با لامپ کار می کند. همچنین به لطف تراشه DLP 0.66 اینچی TI، وضوح 4K واقعی را تا 60p ارائه می دهد. روشنایی و کنتراست اضافی آن را برای محتوای HDR10 یا HLG ایده آل می کند. همچنین دارای ویژگی های مطلوبی برای یک پروژکتور پرتاب طولانی است، مانند زوم 1.6 برابری و تغییر عمودی لنز.

LG CineBeam HU810PW 4K

اگر صحبت از پروژکتورهای لیزری پرتاب طولانی شد، CineBeam HU810PW 3000 دلاری ال‌جی انتخاب عالی دیگری با قیمت بسیار پایین‌تر است. برخی مصالحه ها وجود دارد، زیرا نور لیزر 2700 لومن کمتری را به بیرون می راند (که هنوز هم زیاد است)، و دارای یک تراشه DLP کوچکتر 0.47 اینچی است که وضوح درک شده کمی کمتری ارائه می دهد. با این حال، دارای دو لیزر آبی و سبز است که به آن کمک می کند تا رنگ های HDR دقیق را با پوشش عالی 97 درصد DCI-P3 ارائه دهد. همچنین زوم 1.6 برابری با جابجایی لنز و پورت HDMI 2.1 ارائه می‌کند که امکان تصویربرداری 4K در 60p با عمق رنگ تا 12 بیت را فراهم می‌کند. این سیستم عامل دارای webOS ال‌جی است، بنابراین از Amazon Prime، Netflix، Hulu و سایر سرویس‌های پخش بدون نیاز به دانگل پشتیبانی می‌کند.

Sony VPL-VW295ES

اگر به دنبال یک پروژکتور واقعی و بومی 4K هستید، VPL-VW295ES 4500 دلاری سونی کم هزینه ترین گزینه موجود در بازار است. به لطف پنل های اختصاصی 4K SXRD DCI 4K (4,096 x 2,160) سونی، این پروژکتور واضح ترین پروژکتور 4K در این مجموعه است. همچنین رنگ‌های بسیار دقیق را با پوشش ۱۰۰ درصدی DCI-P3 و پشتیبانی از HDR10/HLG ارائه می‌کند. همچنین می‌توانید از ویژگی‌های زیبایی مانند لنز زوم 2.06 با زوم، تغییر لنز و فوکوس استفاده کنید. نقطه ضعف اصلی روشنایی نسبتاً کم 1500 لومن است، اما اگر کیفیت تصویر بالاتر از همه چیز مهم باشد، بهترین انتخاب است.

بهترین پروژکتورهای قابل حمل ارزان قیمت

Xgimi MoGo Pro

Xgimi یک نام تجاری نسبتا جدید است، اما به لطف مجموعه پروژکتورهای قابل حمل خود شروع به جلب توجه کرده است. بهترین آنها MoGo Pro است که می تواند با باتری (با دو ساعت زمان پخش) تغذیه شود و به اندازه کافی کوچک است که در یک کوله پشتی قرار بگیرد. اما این مینی پروژکتور هنوز هم تصویری دقیق و با دقت 1080p ارائه می دهد، در حالی که فوکوس خودکار و تنظیم عمودی کیستون را ارائه می دهد. حتی با Android TV ارائه می‌شود و تمام گزینه‌های پخش جریانی را که می‌توانید به آن نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار می‌دهد – همه با قیمت 650 دلار.

BenQ GS2

این مدل 470 دلاری به طور خاص برای سرگرمی در فضای باز طراحی شده است، بنابراین با باتری کار می کند و در برابر پاشش و ضربه مقاوم است – و آن را به انتخاب خوبی برای فیلم های حیاط خلوت یا رویدادهای ورزشی، کمپینگ و موارد دیگر تبدیل می کند. این همچنین یکی از درخشان ترین پروژکتورهای قابل حمل موجود است. این تنها وضوح 720p را ارائه می دهد، اما با یک برنامه پخش جریانی به شکل Aptoide TV ارائه می شود.

Anker Nebula Solar HD

این پروژکتور 1080p با توجه به قیمت 600 دلاری از جمله باتری، مجموعه ای از ویژگی های بسیار غنی دارد. این پروژکتور قابل حمل 400 لومن را برای استفاده در فضای باز روشن ارائه می دهد، دارای یک سیستم بلندگوی 2×3 واتی با دالبی دیجیتال پلاس، مجهز به Android TV و دارای پایه داخلی برای تنظیم آسان است.

 

نظرات (1)

عبدالرضا

ممنون و سپاس فراوان،🌹🌹🌹