6 نکته ای که باید قبل از آویزان کردن پرده پروژکتور خود در نظر بگیرید
6 نکته ای که باید قبل از آویزان کردن پرده پروژکتور خود در نظر بگیرید

6 نکته ای که باید قبل از آویزان کردن پرده پروژکتور خود در نظر بگیرید

تقاضا برای پرده نمایش پروژکتور مرا به سمت بررسی بیشتر سوق داد که شامل آزمون و خطای زیادی بود. اما مصمم بودم قبل از آویزان کردن یکی از بهترین روش ها را آماده کنم!

خوشبختانه، من توانستم با برخی از بهترین ادغام کنندگان در تجارت کار کنم. در نتیجه، من متوجه شدم که هنگام آویزان کردن پرده نمایش پروژکتور، چیزهای بسیار بیشتر از آنچه به چشم می آید وجود دارد.

آویزان نادرست پرده نمایش می تواند بر رنگ، کنتراست، کیفیت تصویر و روشنایی آن تأثیر بگذارد.

قبل از آویزان کردن پرده نمایش پروژکتور خود باید به پنج نکته اصلی توجه کنید؟

در مقاله بعدی، پنج موردی را که معتقدم مهم‌ترین آنها را قبل از آویزان کردن صفحه نمایش پروژکتور باید در نظر بگیرید، بحث خواهم کرد. چه در حال طراحی یک سینمای خانگی باشید یا تجربه تماشای اتاق نشیمن خود را بازسازی کنید. هدف من این است که شما را با اطمینان برای این کار آماده کنم!

چه چیزی مهم است، اندازه پروژکتور، محل قرارگیری صفحه نمایش یا چیدمان صندلی؟

محل و اندازه

به عنوان یک طراح، اولین کاری که انجام می دهم این است که محل قرار گیری پرده نمایش را تعیین کنم. نکته اصلی این است که اطمینان حاصل کنم که نسبت پرتاب را در نظر گرفته ام. (نسبت پرتاب فاصله بین پروژکتور و صفحه نمایش نسبت به عرض تصویر در حال پخش است.) تعیین محل قرار گرفتن صفحه نمایش تنها زمانی انجام می شود که من این کار را انجام دهم.

شماره 1 از پنج موردی که باید قبل از آویزان کردن صفحه نمایش پروژکتور خود در نظر بگیرید:

آیا صندلی قرار دادن صفحه نمایش را تعیین می کند یا برعکس؟

در یک فضای خالی، باید یک دیوار خالی را شناسایی کنید. با این حال، اگر پرده نمایش شما از سقف موتور شده است، باید جامع ترین مکان را تعیین کنید. این بدان معناست که پرده نمایش را به گونه ای آویزان کنید که امکان مشاهده بهینه را فراهم کند.

من مشتری داشتم که پرده کشویی خود را میخواست ارائه دهد. در حالی که چیدمان صندلی را در فضا تطبیق می داد، مسیر پیاده روی به راه پله را قطع کرد. بنابراین، هنگامی که تماشای شخصی تمام شد، اما دیگران همچنان تماشا می‌کردند، آن شخص در حالی که به طبقه بالا می‌رفت، مجبور شد برای جلوگیری از مسدود شدن یا برخورد با صفحه نمایش، پایین بیاید. قرارگیری صفحه نمایش عالی نیست!

هدف یک پرده نمایش موتوری استفاده حداکثری از اتاق است. مهم است به خاطر داشته باشید که در حالی که پرده نمایش پس از استفاده ناپدید می شود، زمانی که خاموش است، فضا را اشغال می کند.

گزینه‌های اندازه صفحه و قرارگیری می‌توانند محدود باشند. بیشتر اوقات، کاملاً واضح است که آن صفحه در کجا قرار خواهد گرفت. بنابراین، من صندلی را در پاسخ به این تصمیم اولیه می سازم.

برعکس، بسیاری از اتاق ها دارای مشکلات ساختاری هستند که امکان طراحی صندلی های متعدد را نمی دهد. در نتیجه، باید راهی برای قرار دادن صفحه نمایش در هماهنگی با صندلی پیدا کنم. وقتی این دو به راحتی قابل اصلاح نباشند، اوضاع پیچیده می شود. یک طراح داخلی در این لحظات ایده آل است و در یافتن راه حل های خلاقانه هم در هزینه های خود صرفه جویی می کند.

محل قرارگیری پرده نمایش خود را تعیین کنید

هنگامی که به محل قرارگیری پرده متعهد می شوم، یک دستورالعمل بصری بین محل نشستن تا نقطه کانونی در مرکز و محدوده میانی صفحه را ترسیم می کنم. قرارگیری پرده نمایش باید امکان مشاهده بهینه را از تمام زوایا و فواصل فراهم کند. این نقطه مهم را پیدا کنید  این خط وسط نقطه مرجع شما برای ایجاد صندلی در بیرون و اطراف است

چرا ابتدا پروژکتور را انتخاب نمی کنید؟

من با قرار دادن پرده شروع می کنم زیرا این کمترین عنصر قابل تنظیم از این دو است.

اگر در حال نصب پروژکتور هستید، ارتفاع آن را در نظر بگیرید و تأیید کنید که فضای کافی وجود دارد. اگر پروژکتور خود را نصب می کنید، بهترین مکان و موقعیت را شناسایی کنید. همچنین، مطمئن شوید که سقف شما اجازه این نصب را می دهد، و فراموش نکنید که فاصله پرتاب پروژکتور را تعیین کنید.

نوع پرده نمایش

از پنج موردی که باید قبل از آویزان کردن پرده نمایش پروژکتور خود در نظر بگیرید: تعیین بهترین نوع پرده نمایش برای شما

پروژکتورهای بسیار خوبی در بازار وجود دارد. شما می توانید همه چیز را از پرده نمایش عقب تا صفحه نمایش پروژکتور تخته سفید و صفحه نمایش شفاف صوتی پیدا کنید. ناگفته نماند که کیفیت صفحه نمایش واضح است که جزء مهمی در تصمیم گیری شماست. گفته می شود، نوع پرده نمایشی که می خواهید بستگی به این دارد که آیا فضای شما نیاز به پرده نمایش ثابت، موتوری یا قابل حمل دارد.

پرده نمایش ثابت

یک پرده پروژکتور ثابت برای نصب دائمی طراحی شده است. از آنجا که یک پرده نمایش ثابت روی دیوار قرار می گیرد، همیشه در معرض دید است. با این حال، شما می توانید تصاویر یا آثار هنری را به عنوان یک انتخاب زیباشناختی بر روی آن قرار دهید. به طور کلی، صفحه‌نمایش دیواری گزینه‌ای عالی برای هر کسی است که می‌خواهد یک منطقه دید دائمی ایجاد کند.

پرده نمایش موتوری

پرده نمایش پروژکتور موتوری مجهز به موتور الکتریکی است. با این کار پرده نمایش به صورت خودکار بالا و پایین می رود. به راحتی با یک برنامه یا کنترل از راه دور جمع می شود یا مستقر می شود.

پرده نمایش های موتوردار در اندازه ها و متریال های مختلفی تولید می شوند. آنها در هر دو پیکربندی روی زمین و سقف نصب شده در دسترس هستند.

پایه سقفی یا پرده نمایش موتوری نصب شده برای اتاق های کوچکتر که فضای دیوار را نمی دهد بسیار عالی است. همچنین، من اغلب آنها را در اتاق خواب نصب می کنم زیرا بسیاری از مشتریان می خواهند پرده نمایش را در صورت عدم استفاده از آن مخفی کنند.

به طور کلی، یک پرده نمایش پروژکتور موتوردار برای هر کسی که به راحتی و انعطاف پذیری اهمیت می دهد، گزینه بسیار خوبی است. علاوه بر این، این گزینه یک انتقال بدون درز از حضور یک صفحه به عدم وجود آن ایجاد می کند.

پرده نمایش های قابل حمل

همانطور که ممکن است از نام آن استنباط کنید، پرده نمایش پروژکتور قابل حمل مناسب حمل و نقل آسان است. بر خلاف پرده نمایش های استاتیک یا موتوری، پرده نمایش های قابل حمل سبک وزن هستند و معمولاً برای نگهداری و حمل و نقل آسان تا می شوند یا جمع می شوند.

این پرده نمایش ها در هر دو پیکربندی طرح ریزی جلو و عقب موجود هستند. آنها برای شب های فیلم در فضای باز، ارائه های تجاری و رویدادهای بداهه عالی هستند.

علاوه بر این، اکثر پرده نمایش های قابل حمل سریع و آسان تنظیم می شوند.

به طور کلی، یک پرده نمایش پروژکتور قابل حمل برای هر کسی که به صفحه نمایشی نیاز دارد که حمل و نقل و نصب آن در مکان های مختلف آسان باشد، گزینه بسیار خوبی است.

نورپردازی

چه چیزی در مورد نورپردازی و پرده نمایش پروژکتور آویزان باید بدانید؟

جنبه های زیادی برای ایجاد اتاق رسانه ای ایده آل یا سینمای خانگی وجود دارد. یکی از موارد اولیه که اغلب نادیده گرفته می شود، نورپردازی است. نور نقش مهمی در تجربه تماشای شما دارد. فرد می خواهد در سرگرمی های خود غرق شود و با اشتباهات نورپردازی که به راحتی قابل اجتناب هستند، حواسش پرت نشود.

فاکتور شماره که باید در اتاق خود در نظر بگیرید انعکاس نور روی صفحه است. هدف این است که از ریزش مستقیم نور به ناحیه صفحه جلوگیری شود. کامل کردن نورپردازی به عنوان یک اتاق تاریک بسیار مهم است، زیرا می تواند باعث خستگی چشم، سردرد و در برخی موارد بیماری حرکت شود. درسته! در حالی که نور بیش از حد بر کیفیت تصویر تأثیر منفی می گذارد. در اصل، می‌توانید آن را به‌عنوان نیاز به نور کافی برای دیدن تلفن یا تبلت خود در نظر بگیرید، اما نه آنقدر که با تصویر رقابت کند.

قبل از نصب صفحه نمایش، سهم نور را در احساس کلی اتاق در نظر بگیرید. با انواع مختلف نورپردازی آشنا شوید تا مشخص کنید چه چیزی در اتاق شما بهترین عملکرد را دارد.

اگر اتاق شما پنجره و در داشته باشد چه؟

اگر اتاق شما پنجره یا در دارد، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید جلوگیری از نور است. من پرده های خاموش را توصیه می کنم. این در واقع به یک بازار در حال رشد با رنگ ها و الگوهای زیبایی شناختی بسیار دلپذیر در حال حاضر تبدیل شده است. اگر از سایه ها استفاده می کنید، آنها را روی یک افست عمودی ثابت یا سیستم مسیر قرار دهید. این کار از ریزش نور از طرفین جلوگیری می کند.

هنگامی که صحبت از رنگ یا رنگ دیوار به میان می آید، هرچه دیوارهای شما تیره تر باشد، بازتاب نور کمتری خواهید داشت. رنگ‌های تیره‌تر آبی، خاکستری، قهوه‌ای، مایل به قرمز یا حتی به جرات می‌توانم بگویم مشکی را توصیه می‌کنم.

اگر از رنگ استفاده می کنید، رنگ صاف یا مات را انتخاب کنید. سقف را یک سایه یا 1/2 سایه روشن تر از رنگ یا رنگ انتخابی خود رنگ کنید. مطمئن شوید که از پوششی استفاده می کنید که نور را منعکس نمی کند. همچنین باید مراقب هر چیزی در اطراف یا زیر صفحه نمایش باشید که می تواند نور را منعکس کند. برخی از افراد ترجیح می دهند دیوارها را با پارچه های آکوستیک پوشش دهند که به تعادل صدا در اتاق کمک می کند.

پرده نمایش پروژکتور رد نور محیط

البته بهترین کاری که می توانید انجام دهید اگر می خواهید از پروژکتور خود با چراغ های روشن استفاده کنید استفاده از صفحه نمایش پروژکتوری است که نور محیط را رد می کند.

پرده نمایش پروژکتورهای ردکننده نور محیط، که به عنوان صفحه نمایش ALR نیز شناخته می شوند، صفحه نمایش های خلاقانه ای هستند که برای بهبود کیفیت تصویر و عملکرد پروژکتورها در محیط هایی با نور محیطی بالا طراحی شده اند.

این صفحه نمایش های سینما دارای پوشش های نوری یا مواد منحصر به فردی هستند که به طور خاص برای جذب یا انعکاس نور محیط طراحی شده اند و در نتیجه کنتراست درک شده، دقت رنگ و وضوح تصویر را افزایش می دهند. صفحه نمایش های ALR برای تنظیماتی که کنترل نور محیط می تواند چالش برانگیز باشد ایده آل هستند. آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا از تصاویر روشن و پر جنب و جوش با کمترین از دست دادن جزئیات حتی در محیط‌های با نور خوب لذت ببرند و تجربه تماشای همه‌جانبه‌ای را بدون نیاز به تاریک کردن اتاق فراهم می‌کنند.

آنچه باید در مورد گزینه های روشنایی بدانید

روشنایی فرورفته یا نورپردازی سقفی:

به طور کلی، نور بالای سر شما منبع اصلی روشنایی شما با لامپ های کم نور است. اغلب این چراغ ها فرورفته یا همسطح با سقف هستند و بیرون زده نیستند. تصاویر پروژکتور مستعد شسته شدن توسط نورهای بالای سر هستند. بنابراین، روشن بودن لامپ ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیوارکوب:

دیوارکوب ها دیواری را که روی آن نصب شده اند روشن می کنند. به خاطر داشته باشید که می خواهید نور به سمت بالا یا پایین بتابد، اما نه به بیرون. این برای زیبایی طراحی شده است، نه برای روشنایی کل اتاق. دیوارکوب ها هنگام تماشای محتوا ایده آل هستند و معمولاً تصویر را پاک نمی کنند.

نورپردازی بیاس:

نورپردازی بایاس طوری طراحی شده است که از مرکز و پشت صفحه نمایش می رود تا به کاهش فشار چشم کمک کند. این برای گیمر مشتاق یا تماشاگر فیلم مفید است.

نورپردازی تاکیدی:

نورپردازی تاکیدی از تابش مستقیم نور به صفحه جلوگیری می کند. به اطراف اتاق نگاهی بیندازید تا ببینید آیا شکاف یا گوشه ای برای پنهان کردن نورهای برجسته وجود دارد یا خیر.

اگر اتاق رسانه ای تعیین شده و بودجه اجازه دهد، ادغام نور در ویژگی های معماری می تواند ارزش افزوده داشته باشد. به عنوان مثال، ستون‌ها، با نورپردازی نواری و قرارگیری استراتژیک، حس زیبایی را به تجربه تماشا می‌افزایند. حتی ممکن است فیبر نوری را با سقف شب ستاره ای در نظر بگیرید که نور غیرمستقیم و ظریف اتاق را فراهم می کند.

صرف نظر از انتخاب شما، مطمئن شوید که خیلی پایین آویزان نیست و مانع از دید پروژکتور نمی شود.

محل قرارگیری بلندگو

محل قرارگیری بلندگو می تواند بر روی قرارگیری صفحه و نوع صفحه نمایش شما تأثیر بگذارد.

به عنوان بخشی از هر سیستم صدای فراگیر، یک کانال مرکزی به اضافه یک بلندگوی کانال جلوی سمت راست و یک کانال چپ دارید که وظیفه ارائه اکثر دیالوگ ها، موسیقی و جلوه های صوتی در یک فیلم یا رسانه های دیگر را بر عهده دارند.

با این حال، اندازه و محل قرارگیری پرده پروژکتور می تواند بر کیفیت صدای کانال های جلویی تأثیر بگذارد. اگر پرده نمایش خیلی نزدیک به بلندگوهای جلو قرار گیرد، می تواند بازتاب ها و اعوجاج هایی ایجاد کند که  بر وضوح و دقت صدا تأثیر بگذارد. یک صفحه نمایش با اندازه بسیار بزرگ نیز می تواند جای ایده آل بلندگوهای چپ و راست را پوشش دهد.

قبل از اینکه نگران باشید که نمی توانید اندازه صفحه نمایش مورد نظر خود را بدست آورید یا اینکه نمی توانید مکان ایده آلی برای بلندگوهای خود داشته باشید، یک راه حل وجود دارد. صفحه نمایش پروژکتور شفاف آکوستیک.
“صفحه نمایش پروژکتور شفاف آکوستیک چیست؟” ممکن است از خود بپرسید خوب، صفحه‌های سینمای آکوستیک به امواج صوتی یک بلندگو اجازه می‌دهند بدون تداخل از صفحه نمایش عبور کنند. سوراخ ها و الگوهای مش ریز امکان تجربه صوتی و تصویری بهینه را فراهم می کند. دو نوع صفحه نمایش پروژکتور آکوستیک وجود دارد، سوراخ دار و بافته شده.

آنچه باید در مورد نصب پرده نمایش پروژکتور بدانید

شما بهترین مکان را برای صفحه نمایش خود تعیین کرده اید. شما می دانید که می خواهید پروژکتور خود را کجا قرار دهید. شما نسبت پرتاب را مشخص کرده اید و تصمیم گرفته اید که کدام پروژکتور را می خواهید. حالا چی؟

 سخت افزار نصب مناسب برای پرده نمایش

در مرحله اول، کلید نصب در انتخاب سخت افزار نصب مناسب برای صفحه نمایش شما است. ثانیا، اطمینان حاصل کنید که دیوار یا سقفی که صفحه نمایش در آن نصب می شود به اندازه کافی محکم باشد تا وزن را نگه دارد. می خواهید از آسیب به دیوار خشک یا سقف جلوگیری کنید. هنگامی که بهترین دیوار را برای کار پیدا کردید، وقت آن است که پایه های مختلف موجود در بازار را بررسی کنید.

پایه‌های فرورفته در سقف یا روی دیوار، ظرافت را به اتاق تئاتر اختصاصی ارائه می‌دهند. روندهای کنونی بر فضاهای چند منظوره با هدف تأکید دارند و یک پایه توکار این امر را در خود جای می دهد. در حالی که پایه‌های کف فرورفته محبوب هستند، به نظر می‌رسد که پایه‌های سقفی مورد ترجیحی هستند، اگرچه هر دو اجازه می‌دهند صفحه نمایش در صورت عدم استفاده پنهان شود.

قابل جمع شدن موتوری یا دستی:

اگر با یک واحد موتوری کار می کنید، بهتر است با یک ادغام کننده و/یا طراح AV همکاری کنید. این کارشناسان به شما کمک می کنند تا بهترین محصول، مکان و عملکرد را تشخیص دهید.

پرده نمایش موتوردار طوری برنامه ریزی شده است که با کشیدن انگشت یا کنترل بالا و پایین می رود. همچنین می تواند با دستورات روشن/خاموش پروژکتور همگام شود. اگر خودتان این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که برق و وای فای قابل دسترسی در منطقه ای که در آن ساکن است دارید.

زاویه دید را فراموش نکنید

زوایای دید قابل دسترس از هر گزینه صندلی قبلاً یک مشکل بود. با این حال، با توجه به نحوه ساخت پرده های معاصر، واقعاً جای بدی در خانه وجود ندارد. این فناوری در طول سال ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. اکنون می‌توانید بیشتر این صفحه‌ها را از کناری مشاهده کنید و زاویه دید شما به خطر نیفتد.

 

منبع: projectorscreen