نکاتی که باید در هنگام خرید یک پروژکتور پرتاب کوتاه در نظر گرفت
نکاتی که باید در هنگام خرید یک پروژکتور پرتاب کوتاه در نظر گرفت

نکاتی که باید در هنگام خرید یک پروژکتور پرتاب کوتاه در نظر گرفت

شما علاقه مند به پیوستن به دنیای خیره کننده پروژکتورهای پرتاب فوق کوتاه 4K هستید، جایی که اتاق نشیمن شما به یک سینمای حماسی با ماجراجویی های سینمایی و جلسات بازی های ویدیویی تبدیل می شود. شما آماده‌اید که سرگرمی‌های خانگی خود را به سطح بالاتری ببرید.

کدام پروژکتور UST را انتخاب کنید؟ کدام تلویزیون لیزری برای رفع نیازهای شما بهترین است؟ با بیش از دوازده تلویزیون لیزری که ارزش محدود کردن لیست خود را دارد، کار بسیار دلهره‌آوری است.

علاوه بر راهنمای عمیق ما در مورد پروژکتورهای پرتاب فوق العاده کوتاه، کارشناسان ما همچنین فهرستی از سوالاتی را که از آنها می پرسند تهیه کرده اند تا به شما کمک کنند تا دریابید کدام پرتاب بسیار کوتاه برای شما مناسب است. پاسخ به این سوالات می تواند نیازهای شما را روشن کند و انتخاب ها را محدود کند.

بودجه شما چقدر است؟

بودجه احتمالاً مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده است که به شما می‌گوید چه پروژکتوری UST را بخرید. اگر بودجه شما نامحدود است، باید به تلویزیون های لیزری با قیمت بالاتر مانند LG HU915QB و Samsung LSP9T نگاه کنید. اگر بودجه شما محدودتر است، XGIMI Aura یا Hisense PL1 گزینه های مقرون به صرفه تری هستند که همچنان تصویر بسیار خوبی را به شما ارائه می دهند.

اکثر خریداران در محدوده متوسط قرار می گیرند و به دنبال خرج کردن بین 2500 تا 4000 دلار برای تنظیم طرح ریزی عالی خود هستند. اگر این شما هستید، مطمئناً می خواهید بهترین مدل را با قیمت دلار خود دریافت کنید و نه لزوماً کمترین قیمت را. Formovie Theater یا Epson LS800 توصیه های معمول ما در این محدوده قیمتی هستند. تئاتر Formovie از ارزش ویژه ای برخوردار است زیرا در مسابقه تلویزیونی لیزری 2022 برنده اعلام شد.

همچنین ممکن است بخواهید یک پروژکتور و ترکیب صفحه نمایش جفت مانند Hisense L9H یا Hisense L5H را در نظر بگیرید. این به شما این امکان را می دهد که با قرار دادن صفحه نمایش و تلویزیون لیزری با هم در هزینه خود صرفه جویی کنید. (همچنین کمک می کند تا انتخاب شما کمی آسان تر شود زیرا مجبور نیستید به طور جداگانه به صفحه نمایش فکر کنید.)

آیا بهترین کیفیت تصویر را می خواهید؟

اگر بهترین کیفیت تصویر ممکن را از پروژکتور پرتاب فوق کوتاه خود می خواهید، می توانید میدان رقبا را به میزان قابل توجهی محدود کنید. به گفته داوران در Projector Central، 2022 UST Showdown، دو تا از بهترین تلویزیون لیزری از نظر کیفیت تصویر ال‌جی HU915QB و Formovie Theater هستند. تنها بر اساس کیفیت تصویر، LG 4K UST احتمالاً پیروز خواهد شد. LG HU915QB بهترین نسبت کنتراست و واضح ترین تصویر را در بین هر پروژکتور UST دارد. این تا حد زیادی به لطف چیپست اصلی 4K DLP آن است.

اگر کیفیت تصویر اولویت کمتری دارد، ممکن است بخواهید به UST های ارزان قیمت اما با کیفیت بالا مانند XGIMI Aura یا Hisense PL1 نگاه کنید. اگر واقعا به کیفیت تصویر اهمیت نمی دهید و فقط یک پروژکتور نزدیک با تصویر بزرگ می خواهید، حتی می توانید به اپسون LS300 1080p نگاه کنید.

چقدر نور در اتاق است؟

میزان نور اتاق شما یکی از عوامل کلیدی در تعیین اینکه کدام یک از بسیاری از پروژکتورهای پرتاب فوق کوتاه را خریداری کنید، خواهد بود. چند محیط مختلف وجود دارد که هر کدام سطح روشنایی خاص خود را برای غلبه بر نور محیط در اتاق دارند.

برای اتاق نشیمن

با این حال، برای اکثر مصرف کنندگان، هدف اصلی خرید تلویزیون لیزری ارتقای تلویزیون صفحه تخت فعلی در اتاق نشیمنشان به یک صفحه نمایش بسیار بزرگتر است. این به این معنی است که می توانید تلویزیون و فیلم را با چراغ روشن و در طول روز تماشا کنید.

با این حال، هر چه نور محیط در اتاق شما بیشتر باشد، تصویر بیشتر کاهش می یابد. نور محیط یک چالش مهم برای پروژکتورهای معمولی است، اما مشکل کمتری برای پروژکتورهای UST است.

این پروژکتورهای پیشرفته با در نظر گرفتن فضاهای روشن تر ساخته شده اند. آنها معمولاً با استفاده از یک موتور نور لیزر سطح بالاتری از نور تولید می کنند و با نشستن درست زیر صفحه می توانند تصویر روشن تر و پر جنب و جوش تر ایجاد کنند. ایده آل برای تماشای محتوا با چراغ های روشن در اتاق خانواده یا اتاق نشیمن شما. برای این نوع تماشای رسانه های اتاق روشن، یک پروژکتور UST می خواهید که حداقل 2500 لومن روشنایی می دهد.

وقتی صحبت از انتخاب تلویزیون لیزری برای اتاق خانواده شما به میان می آید، پروژکتورهای Formovie Theatre، Hisense L9H، LG HU915QE و Epson LS800 پروژکتورهایی هستند که ما اغلب توصیه می کنیم.

برای اتاق های سینمای خانگی

اگر قصد دارید از تلویزیون لیزری خود در یک اتاق رسانه اختصاصی و با کنترل نور استفاده کنید، به روشنایی زیادی از UST خود نیاز ندارید. 1800-2400 لومن معمولا برای یک اتاق سینمای خانگی کافی است. پروژکتورهایی مانند Hisense PX2-Pro و ViewSonic X2000B-4K نور کافی برای تماشا با برخی از چراغ ها را فراهم می کنند، اما برای استفاده در سینمای خانگی که در آن بیشتر در تاریکی فیلم تماشا می کنید ساخته شده اند.

برای کلاس های درس، تجاری و فضاهای غیر مسکونی

برای تماشای اتاقی با نور خوب مانند کلاس درس یا دفتر، برای غلبه بر این نور اضافی، باید به دنبال UST های روشن تر باشید که دارای بالاترین خروجی لومن هستند. اگر در حال خرید یک پروژکتور تجاری UST هستید، به دلیل روشنایی 5000 لومن، Epson 810E باید مورد علاقه شما باشد.

نور محیطی که صفحه نمایش UST را رد می کند

البته مبارزه با نور محیط با پروژکتور تنها نیمی از کار است. نیمه دیگر سطحی است که روی آن پرتاب می کنید. هنگامی که پروژکتور خود را با یک صفحه نمایش پروژکتوری که نور محیط را رد می کند که برای UST ساخته شده است جفت می کنید، در اکثر شرایط نوری داخلی، تصویری زیبا و رنگارنگ دریافت می کنید. سطح ویژه نور اضافی را رد می کند بنابراین فقط پرتوی از پروژکتور زیر صفحه نمایش به چشم بیننده منعکس می شود. این امر به تلویزیون های لیزری با خروجی لومن کمتر نیز اجازه می دهد تا با چراغ های روشن به زیبایی کار کنند.

چه اندازه صفحه نمایش می خواهید؟

هدف اصلی ارتقا به تلویزیون لیزری این است که بزرگ ترین اندازه صفحه نمایش ممکن را به دست آورید. همانطور که گفته شد، یک عامل محدود کننده یک پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه، اندازه صفحه نمایش است. بسیاری از این شگفتی های فناوری مدرن به اندازه تصویر بین 90 تا 120 اینچ به صورت مورب محدود شده اند.

برای اکثر مشتریان این مقدار بسیار بزرگ است. (به همین دلیل است که صفحه نمایش پروژکتور 120 اینچی UST محبوب ترین اندازه ما است.)

با این حال برخی از دوستداران صفحه نمایش بزرگ می خواهند حتی بزرگتر شوند. تا 150 اینچ!

اگر یکی از آنهایی هستید که به تجربه‌های سینمایی بزرگ‌تر از زندگی در خانه علاقه دارید، می‌خواهید به Formovie، Epson LS800، XGIMI Aura یا ViewSonic X2000B نگاه کنید. این پرتاب‌های فوق‌العاده کوتاه همگی قادر به تولید اندازه تصویر تا 150 اینچ هستند. اگرچه اگر می خواهید تصویر با کیفیت بهتری داشته باشید، Formovie یا Epson UST آنهایی هستند که باید بخرید.

اگر قصد دارید صفحه نمایشی به این بزرگی داشته باشید، توصیه می کنیم آن را با صفحه نمایش پروژکتور Spectra Projection 150 اینچی Vantage Ambient Rejecting UST Projector جفت کنید.

محدودیت های اندازه صفحه نمایش

چهار عامل وجود دارد که اندازه صفحه نمایش را که می توانید در خانه خود استفاده کنید محدود می کند. اولی بودجه و دو مورد دیگر ارتفاع سقف اتاق، فضای دیوار موجود و فاصله دید است. بودجه بین شما و کیف پول شما است، اما سه مورد دیگر با توجه به اندازه و ابعاد اتاق انتخابی شما تعیین می شود.

ارتفاع سقف

ارتفاع سقف عامل محدودتری خواهد بود زیرا ارتفاع یک اتاق معمولا بلند است. هنگام خرید یک صفحه نمایش پروژکتور و ترکیبی UST باید محل قرارگیری صفحه در بالای پروژکتور را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید تئاتر Formovie را با صفحه‌نمایش سینمای ۱۲۰ اینچی تهیه کنید، باید مطمئن شوید که ارتفاع اتاق ۷۵.۸ اینچ یا ۶.۳ فوت مناسب برای پروژکتور و صفحه نمایش است.

علاوه بر این، اگر نمی خواهید پروژکتور خود را روی زمین قرار دهید، به یک پایه UST یا credenza نیاز دارید که بر روی آن پرتو زیر صفحه نمایش خود را قرار دهید (به علاوه یک یا دو اینچ اضافی زیر سقف تا بتوانید صفحه نمایش را به دیوار آویزان کنید). بنابراین شما باید ارتفاع پایه را نیز در نظر بگیرید.

حتی اگر در حال حاضر یک credenza تلویزیون دارید، ممکن است بخواهید یک کابینت جدید مخصوص پروژکتورهای UST تهیه کنید. این کابینت های تلویزیون لیزری به پروژکتور اجازه می دهد تا در قسمت بالایی فرو رفته و در عین حال فوق العاده شیک به نظر برسد. حتی برخی از آنها یک صفحه نمایش جمع شونده تا سطح کف برای راحتی بیشتر در آن تعبیه شده است.

فضای دیوار

مانند ارتفاع سقف، فضای دیوار اتاق شما می تواند اندازه صفحه نمایشی را که می توانید انتخاب کنید محدود کند. شما نمی خواهید پنجره ها و درها را مسدود کنید، بنابراین واقعیت ساده این است که اگر می خواهید یک صفحه نمایش 110 اینچی نصب کنید، به عرض حداقل 96 اینچ فضای آزاد نیاز دارید تا حتی روی دیوار قرار بگیرید.

اگر فضای دیوار مشکل است، یک صفحه نمایش پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه جمع شونده را در نظر بگیرید. هنگامی که تلویزیون و فیلم تماشا نمی‌کنید، این سطوح پیش‌نمایش موتوری به داخل محفظه بالا یا پایین می‌چرخند و فضای دیوار شما را برای پنجره‌ها و دکوراسیون آزاد می‌کند.

مشاهده فاصله

اگر می‌خواهید تجربه تماشای فیلم بهینه‌ای داشته باشید، فاصله تماشا می‌تواند یک عامل محدودکننده برای اندازه صفحه نمایش شما باشد. با استفاده از استاندارد THX، یک صفحه نمایش 120 اینچی UST به فاصله دید 13.4 فوت نیاز دارد. اما اگر عمق اتاق شما فقط 11 فوت است، ممکن است بخواهید خود را به یک صفحه نمایش 100 اینچی برای فاصله دید توصیه شده محدود کنید.

این یک موضوع ترجیحی شخصی است و برخی از مردم و برخی افراد اهمیتی به اندازه صفحه نمایش بزرگتر از اندازه توصیه نمی کنند یا حتی ترجیح می دهند.

آیا از قبل پرده نمایش پروژکتور دارید؟

اگر از قبل پرده نمایش پروژکتوری دارید که می‌خواهید با تلویزیون لیزری خود جفت کنید، می‌توانید Hisense L5H و L9H را که فقط همراه با صفحه نمایش 100 یا 120 اینچی ردکننده نور محیط فروخته می‌شوند حذف کنید.

حتی اگر از قبل یک سطح پروجکشن داشته باشید، اگر یک صفحه فیلم با پرتاب فوق کوتاه خاص طراحی نشده باشد، قدرت کامل تلویزیون لیزری خود را آزاد نخواهید کرد. با یک پرده نمایش پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه در مقابل یک پرده نمایش پروژکتور معمولی، تصویری با کیفیت بسیار بالاتر هم از نظر ویژگی های رد نور محیط و هم با خاموش شدن چراغ ها، تصویر بهتری دریافت خواهید کرد.

آیا شما یا اعضای خانواده تان بازی های ویدیویی انجام می دهید؟

اگر شما یا خانواده‌تان قصد دارید دستگاه خود را با کنسول پلی‌استیشن، ایکس‌باکس یا نینتندو جفت کنید، بهتر است یک پروژکتور UST را که برای بازی بهتر است، در اولویت قرار دهید.

باید حالت بازی با تاخیر کم اختصاصی، زمان تاخیر کم، پشتیبانی از HGIG برای بازی HDR داشته باشد و به اندازه کافی روشن باشد تا بتواند بازی های ویدئویی را با چراغ روشن انجام دهد. شما در حالت ایده آل می خواهید پروژکتوری داشته باشید که دارای 3 پورت HDMI باشد تا برای اجرای بازی های خود نیازی به وصل و جدا کردن دستگاه های رسانه ای مختلف نداشته باشید.

وقتی صحبت از یک پروژکتور بازی بسیار کوتاه می شود، بهترین آنها اپسون LS800 و Optoma D2 هستند زیرا کمترین زمان تاخیر و بیشترین ویژگی را برای اجرای بازی های ویدیویی دارند.

آیا سیستم صوتی خارجی دارید یا از نوار صوتی داخلی استفاده خواهید کرد؟

برای هر فیلم یا نمایش تلویزیونی، زیبایی تصویر روی سطح نمایش شما تنها نیمی از فرمول دستیابی به آن تجربه سینمایی است. نیمه دیگر آن صدا است.

یک ویژگی مشترک همه پروژکتورهای 4K UST این است که همه آنها در نوارهای صوتی ساخته شده اند. برخی از آنها کیفیت بالاتری نسبت به بقیه دارند، اما این ویژگی همه آنهاست.

اکنون، اگر قبلاً دارید یا قصد دارید از یک سیستم صدای فراگیر واقعی استفاده کنید، بلندگوهای داخلی UST صادقانه نامربوط هستند. بنابراین می توانید جستجوی خود را صرفاً بر روی خروجی های بصری توسط پروژکتورها متمرکز کنید.

با این حال، اگر قصد دارید از بلندگوهای متصل به عنوان منبع صوتی خود استفاده کنید، انتخاب یک پروژکتور نزدیک با عملکرد آکوستیک چشمگیر از اهمیت بالایی برخوردار است.

به عنوان بخشی از مسابقه تلویزیونی لیزری ما، داوران ما کیفیت صدای تولید شده توسط هر دستگاه پخش از نزدیک را رتبه بندی کردند. سه بهترین ساخته شده در نوارهای صوتی عبارتند از Formovie Theatre، XGIMI Aura و Vava Chroma. بنابراین اگر قصد استفاده از یک سیستم صوتی خارجی را ندارید، این بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آیا شما مستعد اثر رنگین کمان هستید؟

اثر رنگین کمان روی پروژکتورها یک پدیده بصری است که در آن شخصی که یک تصویر نمایش داده شده را تماشا می کند، فلش های رنگی را در اطراف تصویر درک می کند. این یک افکت استروبوسکوپی است که فقط پروژکتورهای DLP را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود که برخی از افراد چشمک هایی به رنگ سبز و قرمز آبی را در تصویر پروژکتور ببینند.

اگر تا حدی مستعد اثر رنگین کمان هستید که بر تجربه تماشای شما تأثیر منفی می گذارد، می توانید تقریباً تمام تلویزیون های لیزری را غیر از Epson LS800 که از چیپست LCD برای ایجاد تصویر استفاده می کند حذف کنید.

 

عوامل جزئی برای کمک به شما در انتخاب UST 

چند دستگاه را به صفحه نمایش خود وصل می کنید؟

کنسول های بازی ویدیویی تنها یکی از بسیاری از دستگاه های الکترونیکی هستند که می خواهید به پروژکتور UST خود متصل شوید. ممکن است یک کنسول بازی ویدیویی، یک پخش کننده رسانه جریان و یک پخش کننده Blu-ray داشته باشید که بخواهید از آن استفاده کنید. هر کدام به پورت HDMI خود نیاز دارند.

اگر قصد دارید از یک گیرنده A/V یا یک سوئیچر ویدیو به عنوان مرکز کنترل استفاده کنید، تعداد پورت های HDMI تلویزیون لیزری شما واقعاً مهم نیست. اما اگر قصد دارید همه چیز را از طریق پروژکتور خود اجرا کنید، ممکن است به سرعت پورت های شما تمام شود و باید به طرز آزاردهنده ای بلند شوید و کابل ها را قطع کنید.

اکثر پروژکتورهای نزدیک دارای 2 یا 3 پورت HDMI هستند، شما می خواهید به دنبال پروژکتورهای UST با تعداد پورت های HDMI باشید که با تعداد دستگاه هایی که قصد استفاده از آن را دارید، همراستا باشند.

اگر قصد دارید به راحتی آن دستگاه های خارجی را کنترل کنید، مانند صدا در نوار صوتی، با یک کنترل از راه دور، می خواهید که دارای پورت های ARC یا eARC HDMI باشد.

آیا سرویس پخش خاصی دارید که دوست دارید؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حذف USTs از رقابت این است که از خود بپرسید، “آیا از Netflix استفاده می‌کنید؟” به دلیل یک مشکل مجوز، اکثر UST هایی که از سیستم عامل Android TV استفاده می کنند، برنامه داخلی Netflix ندارند. این بدان معناست که اگر می‌خواهید برنامه‌ها را در نتفلیکس تماشا کنید، به یک پخش کننده رسانه خارجی مانند Roku یا Amazon Firestick نیاز دارید که یک پورت HDMI مورد علاقه را اشغال می‌کند.

بنابراین اگر عاشق تماشای Netflix هستید، USTs سامسونگ و UST LG همگی دارای برنامه‌های داخلی Netflix هستند. تلویزیون‌های لیزری جدید Hisense دارای Netflix داخلی نیز خواهند بود.

آیا شما می خواهید برنامه های تلویزیونی پخش کنید؟

برای برخی از مشتریان، آن‌ها می‌خواهند کانال‌های اصلی را بدون پرداخت هزینه به یک شرکت کابلی برای آنها تماشا کنند. یک تیونر پخش داخلی داخلی (OTA) به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید.

Hisense L9H و Hisense L5H در حال حاضر تنها پرتاب‌های بسیار کوتاهی هستند که تیونر تلویزیون داخلی دارند.

آیا بچه یا حیوانات خانگی دارید؟

عایق کردن سینمای خانگی برای کودکان کار آسانی نیست. اگر بچه یا حیوان خانگی دارید، ممکن است بخواهید BenQ V7050i را تهیه کنید. این یک ویژگی منحصر به فرد مناسب برای کودکان دارد، یک سانروف خودکار که هنگام روشن شدن پروژکتور جمع می شود تا از گرد و غبار، خراش و لکه روی لنز جلوگیری کند.

یکی دیگر از مزایای دریافت کابینت UST این است که پروژکتور فرورفته است بنابراین خطری وجود ندارد که کودکان یا حیوانات خانگی دستگاه را از هم تراز خود تکان دهند.

تقریباً همه UST ها این ویژگی ایمنی را دارند، اما باید مطمئن شوید که پروژکتور شما دارای سنسوری است که وقتی نزدیک شدن فردی را تشخیص می دهد نور را کم می کند و از آسیب چشم ناشی از لیزر جلوگیری می کند.

در مورد راه اندازی چقدر صبور هستید؟

تنظیم پرتاب فوق العاده کوتاه و تراز کردن آن با صفحه نمایش حتی برای علاقه مندان به پروژکتور باتجربه نیز می تواند کمی چالش برانگیز باشد. کوچکترین ضربه حتی نیم اینچی می تواند به طور کامل تراز صفحه پروژکتور را از بین ببرد.

راحت ترین پروژکتور برای موقعیت یابی BenQ V7050i است. این تا حد زیادی به لطف راهنماهای خط کش قابل گسترش است که به شما نشان می دهد دستگاه را تا چه اندازه از صفحه نمایش قرار دهید. همچنین دارای چهار پایه قابل تنظیم برای تنظیم آسان است.

آیا قصد دارید پروژکتور خود را کالیبره کنید؟

برای برخی از مشتریان، آنها خواهان دقیق ترین و بهینه ترین تجربه بصری ممکن هستند. اینجاست که کالیبراسیون به کار می آید. یک کالیبراتور از ابزار و دانش خود استفاده می کند تا بهترین تصویر ممکن را به شما ارائه دهد. اگر قصد دارید پروژکتور پرتاب فوق کوتاه خود را کالیبره کنید، Formovie Theatre یک انتخاب فوق العاده است زیرا گزینه های کالیبراسیون بیشتری نسبت به هر تلویزیون لیزری دیگری ارائه می دهد.

البته استخدام کالیبراتور با هزینه اضافی همراه است. برای کسانی که می‌خواهند بهترین تصویر را در UST خود داشته باشند، به Hisense L9H نگاه کنند. بدون نیاز به تغییر تنظیمات این تلویزیون لیزری نفس شما را بند می آورد.

آیا آماده خرید یک پروژکتور پرتابی فوق العاده کوتاه هستید؟ هنوز به کمک نیاز داری؟

هنگام خرید یک پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه، مهم است که عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که انتخاب مناسبی برای نیازهای خود دارید. با تعیین استفاده مورد نظر خود و تعیین بودجه شروع کنید، زیرا این کار شما را در یافتن ویژگی ها و مشخصات مناسب راهنمایی می کند.

به کیفیت تصویر، وضوح، روشنایی و نسبت کنتراست توجه زیادی داشته باشید تا تجربه بصری جذابی را تضمین کنید. گزینه‌های اتصال، صدای داخلی و سازگاری با دستگاه‌های شما نیز جنبه‌های مهمی هستند که باید در نظر بگیرید.

با ارزیابی دقیق این عوامل، می‌توانید با اطمینان یک پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه را به خانه بیاورید که سرگرمی، ارائه‌ها و لذت کلی تماشای شما را به ارتفاعات جدیدی ارتقا می‌دهد.

منبع: projectorscreen