نحوه عیب یابی ویدئو پروژکتور اپسون
How to Troubleshoot Epson Projector

نحوه عیب یابی ویدئو پروژکتور اپسون

برند اپسون، از جمله مشهورترین و با کیفیت ترین ویدئو پروژکتور در بازار ایران و جهان است. و به همین خاطر روش های عیب یابی این دستگاه به گونه ای است که براحتی بتوان برای عموم کاربردی باشد.

How to Troubleshoot Epson Projector

گام یک

به چراغ های نشانگر در پروژکتور Epson نگاه کنید. چراغ های نشانگر چیزهای زیادی در مورد پروژکتور به شما می گوید و به شما در تعیین منبع مشکل کمک می کند. اگر چراغ نشانگر نارنجی را مشاهده می کنید ، مشکل دما وجود دارد. اگر چراغ نارنجی چشمک می زند ، پروژکتور خیلی داغ می شود و هنگامی که نور نارنجی ثابت است ، پروژکتور خاموش شده است تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود. چراغ قرمز به معنای سوزاندن لامپ یا نقص آن است.

گام دوم

اگر تصویری را روی صفحه نمی بینید ، اطمینان حاصل کنید که پروژکتور در حالت آماده به کار نیست. دکمه آماده به کار را فشار دهید تا پروژکتور از حالت خواب خارج شود. اگر فیلم از رایانه شما هنوز در صفحه پروژکتور بازتاب ندارد ، یک مانیتور خارجی را به رایانه خود وصل کنید تا مطمئن شوید که فیلم خوبی از رایانه خود دارید. اگر ویدیوی خوبی از رایانه شما وجود دارد ، کابل مانیتور را از پروژکتور و رایانه شخصی جدا کنید و سپس آنها را محکم وصل کنید. بعضی اوقات کابل شل می شود و این باعث می شود پروژکتور سیگنال را از دست بدهد.

گام سوم

اگر تصویر مبهم است یا نامشخص است ، از ویژگی فوکوس در پروژکتور استفاده کنید. ممکن است لازم باشد چندین بار فوکوس را قبل از درست شدن تصویر تنظیم کنید. اگر در رنگ در پروژکتور مشکل دارید ، رنگ را روی رایانه خود تنظیم کنید. اگر این کمکی نمی کند ، کابل ویدیو را جدا کرده و دوباره وصل کنید – وقتی کابل شل شد ، این امر باعث ایجاد مشکل در صفحه نمایش می شود.

نظرات (2)

جواد

کوتاه و مفید بود

stock projector

تست دیدگاه