مقایسه پرده نمایش پروژکتور شورت ترو و پرده نمایش پروژکتور معمولی
مقایسه پرده نمایش پروژکتور شورت ترو و پرده نمایش پروژکتور معمولی

مقایسه پرده نمایش پروژکتور شورت ترو و پرده نمایش پروژکتور معمولی

هنگامی که یک ویدئو پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه می‌خرید، اگر می‌خواهید بهترین تصویر ممکن و بیشترین بهره را از دستگاه خود داشته باشید، باید یک صفحه نمایش پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه تهیه کنید. این پرده نمایش های ردکننده نور محیط به این تلویزیون های لیزری اجازه می دهد تا ویدئوهای پر جنب و جوش و روشنی را در انواع محیط های تاریک و روشن تولید کنند.

 

پرده نمایش پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه چیست؟

پرده نمایش پروژکتور UST سطحی است که به طور خاص برای تلویزیون های لیزری طراحی شده است. این صفحه‌ها با ردیف‌های کوچکی از برآمدگی‌ها ساخته شده‌اند که زاویه‌دار هستند تا نوری که از پروژکتور زیر صفحه‌نمایش می‌آید به بیننده منعکس شود، در حالی که نور محیطی که از بالا می‌آید جذب می‌شود.

مزایای پرده نمایش شورت ترو چیست؟

این صفحات پروژکتوری که برای UST ساخته شده‌اند، معمولاً صفحه‌های با بهره پایین‌تری هستند که به سطح اجازه می‌دهند تا نور اضافی را که از پروژکتور می‌آید جذب کند و از ایجاد نقطه داغ جلوگیری کند.

از آنجایی که آنها پرده نمایش پروژکتور خاکستری هستند، همچنین به ارائه سطوح سیاه عمیق تر و بهبود کنتراست درک شده از تصویر کمک می کنند.

قاب سطح تلویزیون لیزری همچنین به جذب نشت نور کمک می کند که تراز کردن پروژکتور شما را آسان تر می کند.

آیا پروژکتورهای پرتاب فوق کوتاه به صفحه پروژکتور UST خاصی نیاز دارند؟

برخی از افراد ممکن است فکر کنند که می توانید از هر پرده سینمای معمولی یا حتی یک دیوار سفید ساده برای استفاده به عنوان سطح نمایش استفاده کنید. منطق آنها این است که صفحه های فیلم سفید هستند، بنابراین باید با هر پروژکتوری از جمله تلویزیون های لیزری کار کنند. این از نظر فنی درست است، بنابراین آنها باید به عنوان یک سطح برجسته نیز عمل کنند. با این حال، با وجود سفید بودن، پرده نمایش پروژکتور معمولی و دیوار ساده سطح مناسبی برای پرتاب‌های بسیار کوتاه نیستند.

وقتی صحبت از پرتاب بسیار کوتاه می شود، برای دریافت بهترین تصویر به یک پرده نمایش پرتاب فوق العاده کوتاه نیاز دارید. علاوه بر این، اگر می‌خواهید رسانه‌ها را در اتاقی با نور خوب تماشا کنید، به سطح ردکننده نور محیطی که در یک صفحه پرتاب بسیار کوتاه وجود دارد، نیاز دارید.

بدون آن، اگر سعی کنید محتوایی را با چراغ‌های روشن با استفاده از یک پرده نمایش معمولی تماشا کنید، تصویر شما کسل‌کننده و پاک‌شده به نظر می‌رسد.

چرا پرده نمایش های پرتاب فوق کوتاه برای UST بهتر از سایر سطوح پرتاب می باشد؟

ULTRA SHORT THROW PROJECTOR SCREEN
REGULAR PROJECTOR SCREEN
PLAIN WHITE WALL
رد نور محیط به UST شما اجازه می دهد در هر اتاقی مناسب باشد بدون رد نور محیط، فقط برای یک اتاق تاریک ایده آل است بدون رد نور محیط، فقط برای یک اتاق تاریک ایده آل است
یک سطح برآمدگی صاف را فراهم می کند قاب ثابت و صفحه نمایش کشش سطحی صاف را فراهم می کند برجستگی ها، خراش ها و بافت تصویری ناهموار می دهد
برخی از سطوح برجسته می توانند تصویر 4K را ارائه دهند برخی از سطوح برجسته می توانند تصویر 4K را ارائه دهند سطح بافتی اجازه تصویر 4K واقعی را نمی دهد
بدون انعکاس سقف نور متمرکز شده و از صفحه به سمت مخاطب منعکس می شود نور از صفحه نمایش در همه جهات منعکس می شود و سقف ها و دیوارها را روشن می کند. (همچنین تصویر را شسته و کنتراست را کاهش می دهد) نور از صفحه نمایش در همه جهات منعکس می شود و سقف ها و دیوارها را روشن می کند. (همچنین تصویر را شسته و کنتراست را کاهش می دهد)
صفحه نمایش های ممتاز دارای تعادل رنگی هستند تا تصویری بدون رنگ به شما بدهند صفحه نمایش های ممتاز دارای تعادل رنگی هستند تا تصویری بدون رنگ به شما بدهند حتی با یک دیوار سفید، تصویر رنگی به نظر می رسد
سطح خاکستری سطوح سیاه عمیق تری را فراهم می کند سطوح سیاه به اندازه سطح خاکستری عمیق نخواهد بود سطوح سیاه به اندازه سطح خاکستری عمیق نخواهد بود
سطح بهره منفی مانع از ایجاد نقطه داغ می شود سطح خنثی یا با بهره زیاد می‌تواند باعث ایجاد نقطه‌ی داغ شود سطح احتمالاً دارای بهره منفی است و احتمالاً نقطه داغ نخواهد داشت
صفحه حاشیه دار تصویری با قاب مستطیلی ارائه می دهد (همچنین کنتراست درک شده را بهبود می بخشد) صفحه حاشیه دار تصویری با قاب مستطیلی ارائه می دهد (همچنین کنتراست درک شده را بهبود می بخشد) تصویر کاملا مستطیلی نخواهد بود بلکه بیشتر شبیه ذوزنقه خواهد بود

 

وقتی از یک پرده نمایش معمولی با پروژکتور UST استفاده می کنید چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که استفاده از پرده نمایش پروژکتور معمولی با تلویزیون لیزری از نظر فنی کار می کند، سعی کنید محتوا را با چراغ روشن تماشا کنید. تصویر کسل کننده و پاک شده به نظر می رسد. اما اگر از پرده نمایش پرتاب بسیار کوتاه استفاده می کنید، نور محیط رد می شود، در حالی که نوری که از پروژکتور شما می آید به بیننده منعکس می شود. این به شما یک تصویر روشن و پر جنب و جوش می دهد.

حتی با خاموش بودن چراغ‌ها، صفحه سینمای تلویزیون لیزری تصویر بهتری نسبت به آنچه که از یک سطح پخش معمولی دریافت می‌کنید، تولید می‌کند.

پرده نمایش پروژکتور معمولی

نور روی سقف و دیوارها کل اتاق را روشن می کند.
تصویر فاقد کنتراست است. صاف و کسل کننده به نظر می رسد.

 

پرده نمایش پروژکتور UST

نور بسیار کمتری در اتاق پراکنده شده است.
تصویر واضح و روشن به نظر می رسد.

بنابراین، چرا تصویر در پرده نمایش پرتاب بسیار کوتاه بسیار بهتر از پرده نمایش معمولی حتی در اتاق تاریک به نظر می رسد؟ پاسخ در فناوری پرده نهفته است.

پرده نمایش پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه با ردیف هایی از برآمدگی های زاویه دار ساخته شده اند که نور را در بالا جذب می کنند و در پایین بازتاب می کنند. این اجازه می دهد تا نوری که از زیر صفحه می آید به سمت بیننده منعکس شود در حالی که نور محیط از بالا جذب می شود.

این برجستگی ها همچنین به پرده نمایش پروژکتور UST در تاریکی کمک می کنند. از آنجایی که نور از زیر سطح می‌آید و به سمت بیننده منعکس می‌شود، مانند یک پرده نمایش پروژکتور معمولی، نور پراکنده‌ای در اطراف اتاق دریافت نمی‌کنید.

چه پرده هایی با پروژکتور UST کار نمی‌کنند؟

در حالی که برخی از نمایشگرهای فیلم معمولی وجود دارند که با تلویزیون لیزری کار می کنند، اما همه آنها این کار را نمی کنند. اگر از قبل پرده نمایش پروژکتور دارید، باید به این موضوع توجه داشته باشید. اینها انواع صفحه‌نمایش‌هایی هستند که با یک پروژکتور پرتاب بسیار کوتاه به خوبی جفت نمی‌شوند:

سطوح با بهره بالا

از آنجایی که UST مستقیماً زیر سطح نمایشگر قرار می گیرد و از چنین منبع نور لیزر درخشانی استفاده می کند، یک صفحه نمایش با بهره بالا باعث ایجاد نقطه داغ می شود.

پرده نمایش های رد کننده نور محیطی غیر UST

ساختار عدسی شکل این پرده نمایش ها فقط اجازه می دهد تا نور از سراسر اتاق را دریافت کند. اگر از یکی از این صفحات CLR با UST استفاده کنید، تصویر کسل کننده و روشن نخواهد بود.

پرده نمایش با مرز عمیق

از آنجایی که تلویزیون لیزری مستقیماً در زیر سطح پخش قرار می گیرد، یک صفحه فیلم با حاشیه عمیق مانع از برخورد نور پروژکتور به صفحه می شود.

منبع: projectorscreen