17 مورد از کاربردهای اصلی ویدئو پروژکتورها
17 مورد از کاربردهای اصلی ویدئو پروژکتورها

17 مورد از کاربردهای اصلی ویدئو پروژکتورها

برخی از ما، وقتی به کاربردهای زیاد پروژکتورها فکر می کنیم، ممکن است به این فکر کنیم که از آنها در سینماهای تجاری یا برای تماشای فیلم در خانه استفاده می شود. دیگران ممکن است به ارائه های تجاری یا کلاس های آموزشی در کالج ها فکر کنند.

در واقع، اینها برخی از محبوب ترین کاربردهای پروژکتورها هستند. با این حال، ما باید در مورد بسیاری دیگر صحبت کنیم. این دستگاه ها کاملاً همه کاره هستند.

کاربردهای اصلی پروژکتورها کدامند؟

چیزی که من کاملاً دوست دارم این است که پروژکتورهادر حال بهتر و مقرون به صرفه تر شدن می روند. ما هنوز مدل‌هایی داریم که هزاران دلار قیمت دارند، اما به سمت دیگر طیف هم می‌رسیم.

امروزه، حتی اگر بودجه ای کمتر از 300 دلار داشته باشید یا حتی ممکن است به دنبال یک پروژکتور زیر 150 دلار باشید، یک مدل کاملا مناسب با مشخصات قابل قبول پیدا خواهید کرد.

1. سینماهای تجاری

در کل اولین تجربه ما با پروژکتور زمانی اتفاق افتاد که برای اولین بار به سینما رفتیم.

محیط کاملاً متفاوت دیگری که در آن با آنچه پروژکتورها می توانند انجام دهند آشنا شدیم، در کلاس های درس بود.

هر یک از این دو موقعیت ممکن است برخی از شما را متقاعد کرده باشد که برای استفاده از آن در خانه یک پروژکتور تهیه کنید. این قطعاً برای من اتفاق افتاده است.

2. سینماهای خانگی

دلیل اصلی تهیه پروژکتور پخش محتوای مورد علاقه شما در خانه بر روی صفحه نمایش های بسیار بزرگ است.

اگر می خواهید از همه چیزهایی که پروژکتور شما قادر به انجام آن است از نظر وضوح، طیف رنگ، روشنایی، کنتراست لذت ببرید، باید یک صفحه نمایش پروژکتور داشته باشید.

برای ساختن یک اتاق سینمای خانگی ساده، به سه جزء اصلی نیاز دارید: یک پروژکتور مناسب، یک صفحه نمایش و صدا.

حتی اگر بودجه زیادی برای یک اتاق سینمای خانگی ندارید، باز هم می توانید چیزی را جمع آوری کنید. شما می توانید یک دستگاه خوب با قیمت 300 تا 1000 دلار، یک صفحه نمایش با قیمت زیر 100 دلار و یک بلندگوی بلوتوث را با قیمت 30 دلار یا بیشتر خریداری کنید. این اعداد برای کسانی است که پول زیادی برای خرج کردن ندارند.

اگر حدود 600 تا 800 دلار برای یک مدل خرج می کنید، می توانید از آن برای همه موارد استفاده از پروژکتورهایی که در زیر در مورد آنها صحبت می کنم استفاده کنید: تماشای فیلم، تماشای تلویزیون، تماشای ورزش، بازی، و سرگرمی کودکان. و هیچ شکایتی از کسی نخواهید گرفت.

این نوع چیدمان های سینمای خانگی مقرون به صرفه اگر اتاق بزرگی نداشته باشید بهترین کارایی را دارند.

برای اتاق های سینمای خانگی بسیار بزرگ، من پروژکتورهایی با قیمت حدود 2000 تا 3000 دلار را توصیه می کنم. اینها 4K UHD هستند و برخی دستگاه های لیزری هستند که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. همچنین برای ایجاد صدای فراگیر در یک اتاق بزرگتر به سیستم صوتی پیچیده تری نیاز است.

 3. تماشای فیلم

هر زمان که در اتاق خواب به تماشای فیلم در تلویزیون روی می‌آورم، باید یک دوره سازگاری را پشت سر بگذارم. من فقط در اتاق خواب تلویزیون دارم، یعنی حتی آنقدر هم از آن استفاده نمی کنم. درست در روزهایی که نمی خواهم از رختخواب بلند شوم. مطمئنا همه ما آن روزها را داریم.

پروژکتور من یکی از با ارزش ترین وسایلی است که در خانه دارم. من در حال حاضر سه تا دارم اما بیشتر از یکی دائما استفاده می کنم، اپسون. هیچ چیز مانند تماشای محتوا یا بازی در یک صفحه نمایش بزرگ 100 اینچی نیست. به همین دلیل است که اکثر ما این دستگاه ها را می خریم و کاملاً ارزشش را دارد.

علاوه بر این، تا زمانی که عینک سه بعدی بخریم، می توانیم مدل هایی را نیز دریافت کنیم که فیلم های سه بعدی پخش می کنند. عینک ها جداگانه فروخته می شوند اما خیلی گران نیستند.

برخی از پروژکتورها دارای وای فای هستند تا بتوانید هر منبعی که به شبکه بی سیم شما متصل است را به پروژکتور خود متصل کنید. می توانید از گوشی هوشمند، لپ تاپ، تبلت و غیره خود فیلم پخش کنید.

تقریباً همه مدل های امروزی حداقل دارای یک ورودی HDMI هستند. اگر یک HDMI دارید، می توانید هر چیزی را که می خواهید از طریق HDMI به پروژکتور خود متصل کنید.

بنابراین، می‌توانید از رایانه، لپ‌تاپ، تبلت و غیره فیلم‌ها را پخش کنید. همچنین می‌توانید برنامه‌های پخش جریانی را از این دستگاه‌ها اجرا کنید و سپس محتوا را از طریق پروژکتور خود پخش کنید یا می‌توانید یک دستگاه استریم با سیستم‌عامل خودش و هزاران برنامه بخرید.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم فیلم‌ها را روی پروژکتور پخش کنیم، فقط باید یکی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

بسیاری از مردم نیز در تابستان شب ها در فضای باز فیلم می بینند. مطمئناً این یک فعالیت مورد علاقه من است. می‌توانید برای آسان‌تر کردن کارها و تجربه تماشای بهتر، یک صفحه نمایش در فضای باز دریافت کنید.

4. تماشای تلویزیون

آیا می توانید تلویزیون را با پروژکتور تماشا کنید؟

اگر از تماشای تلویزیون در طول روز لذت می برید، به دو چیز نیاز دارید: یک پروژکتور با روشنایی بالای 2500 تا 3000 انسی لومن و چند پرده برای جلوگیری از بیشتر نور خورشید.

به غیر از آن، می توانید جعبه کابل خود را از طریق HDMI به پروژکتور خود متصل کنید. به این ترتیب می توانید از همه کانال هایی که در یک تلویزیون از آنها لذت می بردید لذت ببرید.

همچنین می توانید یک تیونر تلویزیون را به همان روش یا یک دستگاه پخش جریانی را وصل کنید اگر سیم را قطع کرده باشید. یا برنامه های خود را از یک دستگاه منبع (لپ تاپ، رایانه شخصی، تلفن هوشمند، تبلت و غیره) پخش کنید.

5. تماشای ورزش

وقتی توصیه‌هایم را برای بهترین پروژکتورها برای تماشای ورزش مرور کردم، روی پروژکتورهایی تمرکز کردم که وضوح خوب و روشنایی بالایی دارند.

می توانید از یک دستگاه پخش برای دانلود برنامه های تماشای ورزش استفاده کنید یا می توانید جعبه کابل خود را وصل کنید.

6. بازی

برای برخی از شما، یکی از جالب ترین کاربردهای پروژکتورها این است که تمام بازی هایی است که می توانید روی یک صفحه نمایش بزرگ انجام دهید.

آیا پروژکتورهای بازی گران هستند؟ مثل همیشه وقتی صحبت از فناوری به میان می آید، قیمت های مختلفی دریافت می کنیم. با این حال، می توانید یک پروژکتور بازی واقعاً چشمگیر را با حدود 1000 دلار تهیه کنید.

در تئوری، تقریباً همه پروژکتورها را می توان برای بازی استفاده کرد. مواردی که عبارت پروژکتور بازی را در نام خود دارند دارای چند ویژگی اضافی مانند تاخیر ورودی کم هستند.

تمامی کنسول های بازی دارای کابل HDMI هستند. کنسول خود را از طریق HDMI به پروژکتور خود وصل کنید و آماده بازی های مورد علاقه خود در یک صفحه نمایش بزرگ هستید.

7. سرگرمی کودکان

رضایت بچه‌ها آسان است، اما اگر محتوای مورد علاقه‌شان را روی صفحه نمایش بزرگ‌تر پخش کنید، بیشتر مجذوب می‌شوند. من فکر می کنم که آنها مجذوب همه چیز خواهند شد.

صادقانه بگویم، اگر شما فقط یک پروژکتور برای فرزندان خود بخرید، می توانید واقعاً ارزان باشد.

حتی می توانید پروژکتوری با قیمت کمتر از 150 دلار یا حتی کمتر از 100 دلار تهیه کنید. آن را با یک صفحه نمایش 40 یا 60 اینچی جفت کنید و فوق العاده خواهد بود.

اکثر مدل ها دارای یک بلندگوی داخلی هستند، بنابراین ممکن است حتی به منبع صوتی خارجی نیاز نداشته باشید.

8. پروژکتور برای اتاق خوابگاه

اگر نمی‌خواهید تلویزیون همراه خود داشته باشید، می‌توانید یک پروژکتور کوچک بخرید، آن را با یک صفحه نمایش تاشو با پایه همراه کنید و هر زمان که مدتی از کار افتادید، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی تماشا کنید یا بازی کنید.

9. آموزش و پرورش

آنهایی از ما که دانشگاه را گذرانده‌ایم، دقیقاً می‌دانیم که اساتید چقدر برای همه کلاس‌هایشان به پروژکتورها اعتماد دارند.

ما واقعاً نمی توانیم در مورد استفاده از پروژکتورها بدون ذکر استفاده از آنها در آموزش و ارائه های تجاری صحبت کنیم.

پروژکتورهای آموزشی با پروژکتورهای سینمای خانگی متفاوت هستند.

تمرکز روی روشنایی بالا، بالاتر از 3000 انسی لومن است، زیرا کلاس‌ها و ارائه‌های تجاری بیشتر اوقات در نور محیط برگزار می‌شوند. بنابراین، برای دیدن نوشته ها و نمودارها به روشنایی بالا نیاز داریم.

تفاوت دیگر این است که دیتا پروژکتورها رزولوشن های کاملا متفاوتی دارند: SVGA، XGA، WXGA و WUXGA. از طرف دیگر، رایج ترین رزولوشن ها برای مدل های سینمای خانگی HD، Full HD و 4K UHD هستند.

11. عبادتگاه

پروژکتورهایی که در عبادتگاه ها استفاده می شوند می توانند همان دیتا پروژکتورهایی باشند که برای اهداف آموزشی و تجاری استفاده می شوند.

تمرکز اصلی نیز بر روشنایی زیاد است زیرا اکثر مردم در طول روز در عبادتگاه ها شرکت می کنند.

هدف از استفاده از پروژکتور در عبادتگاه، نمایش سرودها، نمایش اسلایدها، رویدادها و غیره است. همچنین می توان از آنها برای نشان دادن داستان های مقدسین یا خدایان مختلف استفاده کرد. این می تواند یک راه عالی برای جذب بچه ها باشد.

12. موزه ها

اولین باری که در یک موزه با یک پروژکتور مواجه شدم کاملاً شگفت زده شدم اما در عین حال تحت تأثیر قرار گرفتم. من عاشق گنجاندن هستم.

یک پروژکتور می تواند موزه را غوطه ورتر کند. می توان از آنها برای نمایش شرح، توضیحات و متن تفسیر استفاده کرد.

همچنین می توان مستندهای کوچکی را در مورد زندگی و کار برخی از هنرمندان بزرگ که آثارشان در موزه نگهداری می شود، روی پروژکتور پخش کرد.

همچنین می‌توان از پروژکتورها در موزه‌های کودکان استفاده کرد تا بیش از چند نمایشگاه به آنها آموزش دهد.

13. رویدادها

عروسی نوعی رویداد است که در آن از پروژکتورها می توان برای نشان دادن تاریخچه زوجی که اخیراً ازدواج کرده اند و چگونگی تکامل رابطه آنها استفاده کرد. من عاشق این جور لحظه ها هستم

البته، وقتی در مورد استفاده از پروژکتورها در طول رویدادها صحبت می کنیم، باید به سالن های کنسرت، تئاتر، سالن ها، سالن ها و سایر مکان های مشابه کوچکتر یا بزرگتر اشاره کنیم.

14. تبلیغات

نحوه استفاده از پروژکتورها در تبلیغات چیزی نیست که اکثر ما به آن فکر می کنیم، اما برای این منظور بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر می خواهید در مورد تبلیغات پروجکشن بیشتر بدانید، می توانید این مقاله را بررسی کنید.

اگر برندی بخواهد چندین مقصد را در طول شب پوشش دهد، تبلیغات موبایلی یک مفهوم عالی است.

15. تزئین کیک

من کاملاً دوست داشتم در مورد بهترین پروژکتورها برای تزئین کیک بنویسم زیرا از تزئینات زیبایی که مردم می توانند با کمک این دستگاه ها متوجه شوند کاملاً شگفت زده شدم.

دستگاه هایی که برای تزیین کیک ها استفاده می شوند، پیکو پروژکتور نامیده می شوند. به آنها پیکو می گویند زیرا می توانند در جیب جا شوند.

پروژکتورهای پیکو به اندازه گوشی های هوشمند کوچک هستند، می توانند در کف دست ما قرار بگیرند و به سختی چیزی را وزن کنند. معمولاً می‌توانیم یک پیکو پروژکتور خوب با قیمت 150 تا 200 دلار بخریم.

همه آنها دارای یک اسلات USB یا microSD برای نمایش تصاویر انتخابی شما بر روی کیک یا روی سطوح دیگر هستند.

اگر می خواهید خلاقیت خود را حتی فراتر ببرید، می توانید از پروژکتورها برای ایجاد نقاشی های دیواری نیز استفاده کنید.

16. برگزاری مراسم ها

پروژکتورها می توانند به ما کمک کنند تا جلوه های بصری را که می خواهیم در طول جشن ها استفاده کنیم، ارائه دهیم. مردم استفاده از آنها را دوست دارند.

17. سرگرمی در فضای باز / کمپینگ

من عاشق این واقعیت هستم که می‌توانیم یک پروژکتور کوچک برای کمپینگ بخریم و آن را برای تماشای فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی با خود ببریم یا حتی به هر کجا که سفر کنیم، بازی کنیم.

امروزه، برخی از بهترین پروژکتورها برای کمپینگ، دستگاه های فوق قابل حملی هستند که حدود 2 پوند وزن دارند و اکثر آنها حدود 300 تا 500 دلار قیمت دارند. آنها فوق العاده قابل حمل هستند، با مشخصات چشمگیر و نه چندان گران.

اکثر آنها باتری های داخلی دارند که حدود 2 ساعت دوام می آورند، اما شما کاملاً به یک منبع تغذیه برای آنها نیاز دارید. اگر به یک کمپینگ خوب می روید، اصلاً مشکلی نخواهد بود. و همچنین به وای فای دسترسی خواهید داشت.

برخی از دستگاه‌ها با سیستم‌عامل، مرورگر و رابط مخصوص به خود عرضه می‌شوند که می‌توانید تمام برنامه‌های مورد نظر خود را برای سرویس‌های استریم دانلود کنید، در حالی که برای برخی دیگر بهتر است یک استیک استریم بخرید تا از محتوای مورد علاقه خود به آسان‌ترین روش لذت ببرید.

تا زمانی که دستگاه مناسبی را خریداری می کنید، تحت تأثیر پروژکتورها قرار می گیرید که قادر به انجام آن هستند، فقط باید بفهمید که می خواهید از کدام یک از این کاربردهای زیاد پروژکتورها استفاده کنید.

منبع: denisa