دانگل بی سیم پروژکتور چیست؟
دانگل بی سیم پروژکتور چیست؟

دانگل بی سیم پروژکتور چیست؟

دانگل های بی سیم را می توان از طریق پورت USB یا HDMI متصل کرد. این به دستگاه هوشمند شما امکان می دهد مستقیماً به صورت بی سیم به پروژکتور متصل شود. استفاده از یک دانگل بی سیم راهی عالی برای اضافه کردن ویژگی های آینه کاری بی سیم به پروژکتور فعلی خود است. همه دانگل های موجود به روش اصلی کار نمی کنند

آداپتورهای بی سیم پروژکتور شما را به یک راه حل بی سیم تبدیل می کنند. راه حل مقرون به صرفه برای بی سیم کردن پروژکتور فعلی یا پروژکتور جدید شما، استفاده از دانگل یا آداپتور است. استفاده ساده و عالی است زیرا می توانید از آنها در مدل بعدی خود استفاده کنید. اگر به کمک نیاز دارید که از کدام آداپتور بی سیم استفاده کنید، با ما تماس بگیرید

انتخاب آداپتور بی سیم مناسب به سه چیز بستگی دارد که می خواهید از کدام ورودی استفاده کنید، اعم از vga، hdmi یا usb. پس پروژکتور و منبع شما چه وضوحی دارد، اگر یک ترکیب 1080p دارید، داشتن یک آداپتور بی سیم که می تواند در آن سطح کیفیت پخش کند منطقی است، بنابراین به دنبال دانگل 1080p باشید، در غیر این صورت به سراغ دانگل استاندارد بروید. آیا می خواهید از برق اصلی استفاده کند یا از پروژکتور تغذیه شود. اگر فاصله زیادی برای کارکرد بی سیم دارید، بهتر است با ما مشورت کنید تا بتوانیم راه حل ایده آل را پیدا کنیم.

چرا بی سیم؟

ارتقا از یک راه حل کابلی قدیمی به یک راه حل کابلی جدیدتر یک چیز است، اما پرش به بی سیم چیز دیگری است. ممکن است پیچیده و شاید غیر ضروری به نظر برسد.با این حال، وقتی مزایای بی سیم و آسان بودن آن را در نظر می گیرید، ممکن است نظر خود را تغییر دهید.

کسانی که به دنبال دستگاهی هستند که به پروژکتور امکان دسترسی بی سیم سریع و آسان به شبکه را بدهد، باید به دنبال بهترین دانگل بی سیم برای پروژکتورها باشند. کنترل از راه دور موثر بر روی پروژکتور شما را با کمک Wi-Fi با استفاده از تبلت یا گوشی هوشمند تضمین می کند. اکثر دستگاه ها همچنین دارای آنتن Wi-Fi برای بهبود کیفیت اتصال هستند.

از یک دانگل بی‌سیم برای کپی کردن هر چیزی که روی صفحه رایانه شما نمایش داده می‌شود روی پروژکتور استفاده کنید: عکس‌ها، فیلم‌ها و هر سندی، از جمله فایل‌های PDF یا پاورپوینت.

دیگر خبری از کابل نیست!

بی سیم رفتن به این معنی است که برای به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش خود به هیچ کابلی بین رایانه و پروژکتور نیاز ندارید. این بدان معناست که شما و مهمانانتان دیگر مجبور نیستید با سیم‌های درهم تنیده شوید.

انتقال کوتاه تر بین ارائه دهندگان

زمان کمتر برای اتصال و جدا کردن کابل ها به این معنی است که عبور از چندین ارائه آسان تر و سریع تر است.

اتصالات

انواع مختلفی از اتصال وجود دارد – PCMCIA، HDMI، USB. امروزه PCMCIA قدیمی  در نظر گرفته می شود، بنابراین دستگاه های مدرن معمولاً از اتصال از طریق USB یا HDMI پشتیبانی می کنند.

از VGA تا HDMI

بسیاری از پروژکتورهای قدیمی که هنوز استفاده می شوند با فناوری VGA ساخته شده اند. در حال حاضر، VGA در مقایسه با استانداردهای دیجیتال جدیدتر مانند HDMI یک فناوری قدیمی است. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید پروژکتوری را که کار می کند بیرون بیاندازید.آداپتور VGA به HDMI تنها چیزی است که برای استفاده از یک پروژکتور قدیمی با فناوری بی سیم نیاز دارید.

از DVI تا HDMI

با پروژکتورهای DVI، می توانید از یک آداپتور DVI به HDMI برای تبدیل پروژکتور کابلی قدیمی خود به یک راه حل پخش بی سیم استفاده کنید.

از HDMI تا HDMI بدون کابل

اگر پروژکتور شما دارای پورت HDMI باشد، می تواند با کابل و آداپتور به بسیاری از دستگاه ها متصل شود. با این حال، دردسر اتصال دستگاه های شما به کابل ها همچنان پابرجاست.

برنامه های موبایل

شایان ذکر است که برخی از برندها مانند برنامه موبایل iprojector اپسون، برنامه های موبایل ارائه می دهند. این نوع برنامه ها به شما امکان می دهند از دستگاه های تلفن همراه خود ارائه دهید. مزیت برنامه iprojector اپسون این است که به شما امکان می دهد در حین ارائه به طور مستقیم روی صفحه حاشیه نویسی کنید.

پروژکتورهای بی سیم در آموزش

پروژکتورها اغلب با مؤسسات آموزشی مرتبط هستند، احتمالاً به این دلیل که آموزش جایی است که شما احتمالاً اتاق‌ها و سالن‌های بزرگی را پیدا می‌کنید که به صفحه نمایش بزرگ پروژکتور نیاز دارند.

راه اندازی پروژکتور در مدارس و دانشگاه ها چالش های خاص خود را دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

برای مثال، در مدارس، چندین دانش آموز ارائه کننده نیاز دارند که به راحتی و به سرعت بین رایانه های مختلف جابجا شوند. از این نظر، کابل ها یک دردسر بزرگ هستند.

یکی دیگر از موانع نصب فیزیکی پروژکتورها و کابل ها است. برخلاف خانه، مدارس دارای اتاق های بسیار بزرگ هستند، به خصوص سالن های سخنرانی که سقف های بلندی دارند. برای حل این مشکل، بسیاری از مدارس متر کابل را در دیوارها، کف ها یا سقف ها پنهان می کنند، اما برخی از ساختمان ها هستند که نمی توان آنها را سوراخ کرد.

وقتی معلمان و دانش‌آموزان زیادی دارید که از راه‌حل بی‌سیم استفاده می‌کنند، به راهی نیاز دارید که خطر اتصال به پروژکتور اشتباه را به حداقل برسانید.

مشکل دیگری که ممکن است در یک مدرسه یا دانشگاه با آن مواجه شوید، مدیریت چندین پروژکتور است.

صرفه جویی در هزینه

خرید یک پروژکتور و یک دانگل به طور جداگانه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، در مقایسه با هزینه ای که در صورت خرید دستگاهی با فناوری های بی سیم داخلی باید خرج کنید. استفاده از دانگل بی سیم ساده و در عین حال کارآمد است. فقط باید یک دانگل را به درگاه USB وصل کنید و با یک پروژکتور سازگار با Wi-Fi ارتباط برقرار کنید.

چگونه دانگل بی سیم را برای پروژکتورها انتخاب کنیم؟

استاندارد اتصال

اکثر دانگل‌های مدرن دو بانده هستند، به این معنی که به شما امکان می‌دهند به شبکه پخش با فرکانس‌های 2.4 و 5 هرتز متصل شوید. می توانید اطلاعات مربوط به این ویژگی را در مشخصات فنی و استانداردهای Wi-Fi که در مشخصات ذکر شده است – 802.11n یا 802.11ac بیابید. بنابراین، استاندارد “ac” اجازه اتصال به هر دو شبکه را می دهد، در حالی که “n” فقط در 2.4 هرتز کار می کند.

به نظر ما، بهترین دانگل بی سیم برای پروژکتورها از استاندارد 802.11ac پشتیبانی می کند، زیرا سرعت انتقال داده بالاتر را تضمین می کند. تا کنون، کمتر گسترش یافته است، به این معنی که شبکه های خانگی و اداری که با فرکانس 5 هرتز کار می کنند کمتر توسط دستگاه های همسایه قطع می شوند. در عین حال، باید به یاد داشته باشید که روتر باید استاندارد مربوطه را پشتیبانی کند.

آنتن

یک دانگل وای فای باید آنتن داشته باشد، اگرچه عمدتاً شبیه یک مسیر پیچ در پیچ روی برد است. با این وجود، در بیشتر موارد (کار در یک آپارتمان کوچک، دفتر یا مغازه)، بیش از حد کافی است.

اگر قرار است یک پروژکتور، رایانه شخصی یا دستگاه دیگری در فاصله ای از روتر قرار گیرد و چندین دیوار ضخیم بزرگ بین آنها وجود داشته باشد، باید یک دانگل مجهز به آنتن خارجی در نظر بگیرید. شبیه آنتن روتر است و سیگنال و کیفیت اتصال را افزایش می دهد.

فاصله

در نظر گرفته شده است که یک روتر قدرتمند Wi-Fi اساساً برد حدود 50 متر را پوشش می دهد. این فاصله نیز توسط یک دانگل Wi-Fi در شرایط ایده آل پشتیبانی می شود: تعداد و طول آنتن ها بر کیفیت سیگنال و سرعت انتقال داده تأثیر می گذارد، اما هیچ دانگلی نمی تواند سیگنالی را از فاصله ای بزرگتر از مسافتی که روتر پوشش می دهد دریافت کند.

علاوه بر این، دیوارها و کف ها بر فاصله تأثیر می گذارند، به خصوص اگر از بتن مسلح ساخته شده باشند. بنابراین، اگر یک دانگل نمی تواند سیگنالی را از یک روتر در دفتر بعدی دریافت کند، احتمالا باید روتر خود را به روتر قدرتمندتر تغییر دهید یا یک تقویت کننده سیگنال Wi-Fi خریداری کنید.

برد و فاصله

دانگل های HDMI معمولا مبتنی بر فناوری IR هستند که این روزها بیشتر به آن 5G می گویند. دانگل های ضعیف تر دارای برد انتقال حدود 30 فوت هستند، در حالی که مدل های قوی تر می توانند مسافت بیش از 500 فوت را پوشش دهند.

اینکه آیا شما به چنین محدوده وسیعی نیاز دارید کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد، اما بدانید که یک منطقه تحت پوشش بزرگ جنبه ای است که بیش از هر چیز دیگری قیمت را افزایش می دهد. همچنین باید بررسی کنید که آیا دانگل برای درست کار کردن به یک خط دید واضح نیاز دارد یا اینکه می تواند سیگنال را از طریق دیوارها منتقل کند.

تصویری و صوتی

یکی دیگر از عوامل مهمی که هنگام انتخاب بهترین دانگل HDMI بی سیم برای دستگاه های پروژکتور باید به آن فکر کنید، پشتیبانی از ویدئو است. اکثر مدل‌های بی‌سیم با خروجی ویدیوی 1080p سازگار هستند و برخی حتی از وضوح 4K پشتیبانی می‌کنند.

اکثر دانگل‌های HDMI بی‌سیم از صدای استریو پشتیبانی می‌کنند و تعداد کمی از مدل‌های آن حتی دارای صدای ۵.۱ کاناله هستند. با این حال، اگر می خواهید از بهترین کیفیت صوتی ممکن لذت ببرید، سعی کنید یک دانگل HDMI بی سیم با پشتیبانی از صدای 7.1 کاناله تهیه کنید.

منبع: fixthephoto

 

نظرات (2)

Mf

آیا کارت شبکه اکسترنال کار دانگل وای فای VGA را انجام می دهد؟ می توانم تبلتم را با آن به ویدیو پروژکتور متصل کنم؟
۱۸-۱۰-۱۴۰۱

    stock projector

    نه امکان پذیر نیست