برای فیلم های فضای باز به چه نوع پروژکتوری نیاز دارم؟
برای فیلم های فضای باز به چه نوع پروژکتوری نیاز دارم؟

برای فیلم های فضای باز به چه نوع پروژکتوری نیاز دارم؟

برای فیلم های فضای باز به چه نوع پروژکتوری نیاز دارم؟ شما به یک پروژکتور بسیار روشن که قابل حمل یا با باتری باشد نیاز دارید تا بتوانید در حیاط خلوت خود یا در حین کمپینگ فیلم های فضای باز را پخش کنید.

پروژکتورهای خانگی آنقدر پیشرفت کرده اند که می توانند به رزولوشن 4K یا حتی 8K Ultra HD برسند. علاوه بر این، پروژکتورهای خانگی طیف وسیعی از انتخاب ها را برای اتصال A/V فراهم می کنند. بیشتر HDMI و USB کاربرد دارند.

با این حال، می‌توانید با آداپتورهای مناسب یا با پروژکتورهای قدیمی‌تر، اتصال A/V را برای رسانه SD دریافت کنید. با این گفته، اجازه دهید در مورد اتصالات در فضای باز بحث کنیم.

برای فیلم های فضای باز به چه نوع پروژکتوری نیاز دارم؟

دریافت پروژکتورهایی با لومن بالا بهترین گزینه است. یک پروژکتور به اندازه کافی روشن می‌تواند حتی در طول روز با نمایش در فضای باز مقابله کند. بدیهی است که نمایش‌های شبانه به شما آزادی عمل بیشتری را با لومن می‌دهد.

محدوده 1000 تا 3000 لومن برای کنترل نور محیط در داخل خانه کافی است. برای به حداکثر رساندن نور چنین پروژکتوری، همچنان باید پنجره های خود را با پرده ها ببندید و چراغ های خود را خاموش کنید. تئاترهای تاریک به همین دلیل وجود دارند.

محدوده لومن ایده آل برای پروجکشن در فضای باز

هنگام انجام آزمایش در فضای باز، حداقل به بیش از 3000 تا 5000 لومن نور برای مقاومت در برابر 100000 لومن نور روز نیاز دارید. صفحه نمایش بادی یا فوق العاده بزرگ پروژکتور خود را برای مقاومت بیشتر در یک منطقه سایه دار قرار دهید.

نه، شما نیازی به پروژکتور 100000 لومن (یا بیشتر) ندارید تا امکان نمایش در فضای باز را فراهم کنید، اگرچه ما پروژکتورهای لیزری (نسبتا) مقرون به صرفه با حداکثر روشنایی 8000 لومن را دیده‌ایم.

صفحه نمایش ALR را می توان در تنظیمات نور روز استفاده کرد

راهی برای صرفه جویی در هزینه پروژکتورهای لومن با برد پایین تر برای نمایش در فضای باز وجود دارد. به جای خرید یک پروژکتور با لومن بالا برای استفاده در فضای باز، باید یک صفحه نمایش ردکننده نور محیطی (ALR) تهیه کنید.

یک صفحه ALR (ظاهراً) نور محیط را با متمرکز کردن نور پروژکتور بر روی شما، مخاطب، رد می کند، در حالی که در همان زمان نور دیگری از آن در جای دیگری منعکس می شود تا درخشش یا وضوح تصویر پروژکتور شما را از بین نبرد.

به این ترتیب، می‌توانید انواع فیلم‌ها مانند درام، کمدی، ورزشی، ترسناک، کارتون، برندگان جوایز و موارد دیگر را در حالی که در حیاط خلوت خود در فضای باز خنک می‌شوید یا یک نمایش تئاتر درایو راه‌اندازی می‌کنید، مشاهده کنید.

انواع صفحه نمایش ALR

چندین نوع صفحه نمایش ALR برای انتخاب وجود دارد. اول، نوع بازتاب زاویه ای صفحه نمایش ALR است. این کار می کند نور محیط را با زاویه ای که مانند کارت هولوگرام مشاهده می شود، معیوب می کند تا مانع از سلب وضوح تصویر پروژکتور شما توسط نور محیط شود.

صفحه نمایش ALR با ساختار عدسی شکل نیز وجود دارد. این نوع صفحه نمایش نور لنز پروژکتور را به منظور فیلتر کردن نور محیط توسط چندین لایه جدا می کند. لایه های مختلف به شما این امکان را می دهد که نور لنز را حفظ کنید و نور محیط را رد کنید.

با نمایشگرهای فضای باز بسیار عالی کار می کند، اما هیچ کدام از آنها نمی توانند نور محیط یا نور روز را که در همان زاویه یا جهت پروژکتور شما حرکت می کنند، منحرف کنند.

انسی لومن چیست؟

تعداد انسی لومن برای تعیین میزان روشنایی عینی یک پروژکتور از لومن یا لوکس مهمتر است. این واحد اندازه گیری سازگارتر و از نظر علمی پذیرفته شده تر است. شما مطمئن هستید که یک پروژکتور 3000 لومن روشن تر از یک پروژکتور 1000 لومن در سراسر صفحه است.

همچنین دقیق تر از عباراتی مانند “واقعا روشن” یا “تیره” است. با اعداد به شما گفته می شود که پروژکتور چقدر کم نور یا چقدر روشن است تا بتوانید پروژکتورهای مختلف را بدون توجه به ساخت یا مدل مقایسه کنید. یک پروژکتور خوب کیفیت واضح 4K را حتی در صفحه نمایش سینمایی 120 اینچی به شما می دهد.

همچنین می‌توانید روی یک پروژکتور پرتاب کوتاه یا پرتاب فوق‌کوتاه سرمایه‌گذاری کنید، زیرا طرح‌دهی در فاصله نزدیک‌تر اجازه می‌دهد تا هنگام فشار دادن، تصاویر روشن‌تر و متمرکزتری در نور ایجاد کنید.

چه زمانی می توانید از پروژکتور فضای باز خود در فضای باز استفاده کنید؟

اول از همه، چیزی را در آب و هوای نامساعد امتحان نکنید. حتی اگر از نور محیطی کمتری در آسمان ابری مطمئن باشید، خطر خیس شدن پروژکتور شما در باران برای استفاده از چنین شرایط کم نور بسیار زیاد است. بهتر است برای رسیدن به یک محیط کم نور تا شب صبر کنید.

زمانی که در حال انجام آن هستید، زمان کافی را برای تماشای فیلم خود انتخاب کنید. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید زمان تماشای خود را به عصر، غروب یا طلوع خورشید محدود کنید. بله، آنها دوره‌های کم نور روز هستند، بنابراین شانس بیشتری برای تماشای یک فیلم بدون مشکل به شما می‌دهند.

طرح ریزی در فضای باز در طول 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

با این حال، اگر از آفتابی‌ترین یا گرم‌ترین زمان‌های روز که کل منطقه پر از نور روز است، اجتناب کنید، چه فایده‌ای دارد که یک پروژکتور فوق‌نور داشته باشید؟ مشکل‌سازترین زمان‌های مشاهده نور محیط از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر است.

بنابراین، هر چه تعداد لومن های ساطع شده توسط نور پروژکتور شما بیشتر باشد، پس از انجام همه چیز روشن تر خواهد شد.

ناحیه سایه‌دار را افزایش دهید

نور خورشید در روشن‌ترین و بدون فیلتر می‌تواند تا 100000 لومن برسد. نیازی نیست 150000 لومن یا 100100 لومن روشنایی لامپ پروژکتور را با اجرای راه حل هایی مانند چادر و هود برای سایه بیشتر جستجو کنید.

چقدر به یک پروژکتور روشن تر نیاز دارید؟

برای کار در فضای باز به حداقل یک پروژکتور بالای 3000 لومن نیاز دارید. اگر کمتر از 3000 لومن دارد، باید در یک چادر یا یک منطقه سایه دار سرمایه گذاری کنید، مانند زمانی که از یک پیکو پروژکتور با روشنایی زیر 1000 لومن استفاده می کنید.

سطوح روشنایی با بیشترین مشکلات نور خورشید

هنگام کار با ماه های تابستان و پروژکتورهای 2000 لومن یا کمتر به صفحه های سایه و ALR بیشتری در زاویه مناسب یا لایه فیلتر شده نیاز دارید. ماه های زمستان به دلیل فاصله زمین از خورشید کم نورتر است.

روزهای ابری با بادهای آرام

اطمینان حاصل کنید که روز ابری که برای نمایش فیلم خود انتخاب می کنید خیلی بادخیز نیست و به جای ابرهای تیره (تاریک) دارای ابرهای کومولوس (سفید) است. ابرها در این مثال سایه بیشتری را ایجاد می کنند و خطر کمتری برای خیس شدن پروژکتور شما در یک روز بارانی ایجاد می کنند.

اثربخشی پروژکتور در فضای باز خود را به حداکثر برسانید

راه هایی که می توانید روشنایی یا جزئیات پروژکتور خود را به حداکثر برسانید شامل تعمیر صفحه نمایش، گرفتن صفحه نمایش ALR، ایجاد سایه اضافی و قرار دادن پروژکتور در باغ یا منطقه سایه دار مانند حیاط خلوت شما است.

مواردی که باید در نظر گرفته شوند

درک روشنایی پروژکتور شما در مورد اندازه گیری روشنایی آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. شما هیچ چارچوب مرجعی ندارید. با این حال، شاید این کمک کند. نور شمع 14 لومن است. نور روز 100000 لومن است.

شما به 3000 تا 5000 لومن نیاز دارید تا روشنایی نور روز را که از پنجره‌های شما بیرون می‌آید یا در خارج از منزل به چشم می‌خورد، غلبه کنید.

منبع: projectorninja