سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند
سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند

سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند

اکنون، برای بهترین تجربه سینمایی، اپراتورهای تئاتر از بهترین پروژکتورها استفاده می کنند، پروژکتورهای درجه تجاری که صرفاً نسخه بزرگتری از پروژکتوری هستند که معمولاً از آن استفاده می کنیم و صد کیلو وزن بیشتر دارند.

در این مقاله به بررسی این نوع پروژکتورها و مشخصات آن می پردازیم، تفاوت آنها با پروژکتورهای معمولی و اینکه چگونه می توانیم یک محیط سینمایی را فقط از یک پروژکتور معمولی بازسازی کنیم.

بنابراین، اگر اینجا هستید، به احتمال زیاد به جنبه سخت افزاری پروژکتورهای مورد استفاده در سینما علاقه مند هستید.

سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند

حتماً پروژکتورهای قدیم را دیده اید که یک فیلم در پروژکتور قرار می گیرد و سپس نور قدرتمندی به فیلم تابیده می شود، تصویر بزرگ شده و روی صفحه پروژکتور پخش می شود.

برای صدا، در کنار فیلم ها کدگذاری می شود، خوانده می شود، به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و سپس بر روی سیستم های بلندگو پخش می شود.

خب خیلی چیزها تغییر کرده است، پروژکتورهایی که امروزه داریم، قدرتمندتر هستند و در بیشتر موارد دیجیتال شده اند.

از چه وسیله ذخیره سازی استفاده می کنند؟

امروزه پروژکتورها دیجیتال هستند. آنها دیگر نیازی به درایوهای نوار فیزیکی ندارند.

در عوض، آنها از هارد دیسک به عنوان یک ذخیره سازی و رسانه ورودی استفاده می کنند.

امروزه سینماها از آنچه پروژکتور پردازش نور دیجیتال (DLP) نامیده می شود استفاده می کنند که دارای سخت افزار داخلی DCP (پرژکتور سینمای دیجیتال) است که برای اهداف سینمایی ساخته شده است.

استودیوهای فیلمسازی فیلم‌های خود را در هارد دیسک‌ها با مجوزی که زمان تماشای یک فیلم خاص را محدود می‌کند، توزیع می‌کنند، بخش DCP پروژکتور بر اساس این محدودیت‌ها عمل می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که آنها فقط در طول دوره مجوز پخش می‌شوند.

هارد دیسک های پروژکتور سینمای دیجیتال که شرکت های فیلم توسط ارتش ایالات متحده ساخته شده اند.

فیلم‌هایی که در این هارد دیسک‌ها ارائه می‌شوند رمزگذاری شده‌اند و فقط در بازه زمانی که مجوز آن را دریافت کرده‌اند، پخش خواهند شد.

هزینه پروژکتور سینما چقدر است؟

موارد اضافی ممکن است قیمت پروژکتور را به طور قابل توجهی افزایش دهند مانند هارد دیسک، سرور و سایر ویژگی های افزودنی. به دلیل بزرگ بودن پروژکتورهای سینما و داشتن قطعات الکترونیکی زیادی که تولید آنها هزینه بر است، پروژکتورهای سینما ممکن است از 10000 تا 80000 دلار قیمت داشته باشند.

پروژکتورهای سینما چقدر روشن و وضوح دارند

لومن ها از نظر روشنایی تصویر، پروژکتورهای تئاتر تا 25000 لومن استفاده می کنند که در مقایسه با یک پروژکتور معمولی بسیار زیاد است، یک پروژکتور معمولی تا 3000 لومن دارد، یعنی 22000 لومن تفاوت دارد.

سینماها به پروژکتورهای روشن نیاز دارند تا بتوانند به روشنی، درست در سراسر اتاق بزرگ عکسبرداری کنند، از این رو نیاز به لومن بیشتر است، به علاوه هر چه تصویر روشن تر باشد، برای تماشا بهتر است.

تصویر زیر یک پروژکتور تئاتر از بارکو است

قطعنامه ها

پروژکتورهایی در این اندازه قادر به تولید تصاویری با رزولوشن 4K هستند که کیفیت تصویر بسیار بالایی را برای کاربران به ارمغان می آورد.

یک پروژکتور معمولی مصرف کننده تا وضوح 1080p را به شما ارائه می دهد.

اندازه صفحه نمایش

از آنجایی که این پروژکتورها روی صفحه نمایش های بزرگ نمایش داده می شوند، اندازه صفحه نمایش هایی که به بزرگی سالن ها و سینماها هستند، می توانند روی صفحه نمایش هایی با عرض 100 فوت نمایش داده شوند.

تضاد

این پروژکتورها دارای کنتراست افزایش یافته تا 6000:1 هستند

کنتراست به سادگی تفاوت بین سیاه و سفید است، هر چه تفاوت بیشتر در تماشای ترکیب رنگ های روشن با مشکی دلپذیر است.

قابلیت نرخ فریم بالا، از آنجایی که فیلم‌ها به فریم‌های دیجیتال تقسیم می‌شوند، پروژکتور از هر فریم به صورت جداگانه می‌خواند و این توهم را ایجاد می‌کند که یک تصویر متحرک است، در حالی که اینطور نیست، فقط در حال خواندن روی فریم پس از دیگری است و از هر فریم می‌خواند. سریع‌تر باعث می‌شود فیلم‌ها تار شوند.

نرخ فریم بالا انتقال نرم تری از فریم ها را ایجاد می کند.

سیستم خنک کننده

پروژکتورهای سینما دارای سیستم های خنک کننده مایع همراه با فن هایی هستند که قسمت های غول پیکر داخل آن را خنک می کند و گرمای زیادی را از اجزای انرژی بر آن تولید می کند.

پروژکتورهای کوچکتر دارای ویژگی کیستون هستند که به تراز کردن کامل تصویر بر روی صفحه پروژکتور کمک می کند، از سوی دیگر، پروژکتورهای سینما اینطور نیستند. این پروژکتورهای سینما باید در یک موقعیت ثابت کاملاً تراز شوند، موقعیتی که باعث می شود پروژکتور روی صفحه کاملاً تراز شود.

نگهداری از پروژکتورهای تئاتر می تواند از نظر مالی و همچنین تعمیر و نگهداری فشرده باشد.

لامپ های پروژکتوری این پروژکتورهای صنعتی گران هستند، زیرا نیاز به تعویض بیشتری دارند زیرا فیلم های سه ساعته را تا 5 بار در روز پخش می کنند و در نتیجه لامپ را با سرعت بیشتری مستهلک می کنند.

بنابراین، ممکن است بپرسید، فیلم ها چگونه در سینماها توزیع می شوند؟
استودیوهای فیلم، فیلم ها را در هارد دیسک و از طریق لینک های ماهواره ای پخش می کنند.

پروژکتورهای تئاتر دارای هارد دیسک هایی هستند که با فیلم های ذخیره شده در این هارد دیسک ها به آن وصل شده است، فیلم ها سپس روی پروژکتورها کپی می شوند، برخی از پروژکتورها قابلیت دانلود ماهواره ای دارند در حالی که برخی دیگر به سرور فایل متکی هستند، یک سرور مرکزی تمام فیلم های خود را ذخیره می کند و سپس هر کدام پروژکتورهای تئاتر از سینماهای مختلف فایل ها را از این سرور مرکزی می خوانند.

ویژگی های خاص

برخلاف پروژکتورهای معمولی، این پروژکتورها ویژگی های دیگری دارند که پروژکتورهای معمولی فاقد آن هستند. آنها یک رابط کنترل وب دارند درست مانند روتر که در آن می توانید پروژکتور را از طریق وب فرمان دهید.

ویژگی منحصر به فرد پروژکتورهای سینما و تئاتر، قابلیت اتوماسیون است، متصدی اتاق پروژکتور، می تواند توالی رویدادهایی را که پروژکتور باید اجرا کند، مانند تبلیغات و موارد مشابه، تنظیم کند و سپس زمان اجرای آن را تعیین کند، این کار را انجام می دهد. کار به خودی خود

وزن آنها چقدر است؟

ممکن است وزن آنها به 140 کیلوگرم برسد، حالا که سنگین است! این به این دلیل است که دارای ویژگی های بسته بندی شده است و سخت افزارهای سنگین زیادی در داخل آن بسته بندی شده است.

هزینه آنها چقدر است؟

برای کمک به پاسخ به سوال ما در مورد اینکه سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند، باید قیمت این پروژکتورها را بررسی کنیم.

با تمام این ویژگی‌ها، مطمئناً برای خرید آن‌ها باید هزینه زیادی بپردازند، گران هستند زیرا می‌توانند به محدوده قیمتی 100000 دلاری برسند، بدون اینکه هزینه‌های نگهداری این پروژکتورها را فراموش کنیم.

در درازمدت برای سینماهای تجاری و اپراتورهای تئاتر سودمند است.

ساخت سینمای خانگی خودتان

اگرچه ممکن است بودجه ای برای برخی از پروژکتورهای پیشرفته نداشته باشیم، جایگزین هایی برای این مگا پروژکتورها وجود دارد که می توانند نتایج مشابهی را اما در مقیاس پایین تر ایجاد کنند.

ما فرض می کنیم که شما این را می خوانید زیرا می خواهید شاید یک تئاتر یا یک سینمای خانگی ایجاد کنید.

بنابراین با این گفته، بیایید نگاهی به پروژکتورهایی بیندازیم که توانایی مشابهی با سینمای پیشرفته دارد، اما کوچکتر و مقرون به صرفه است.

همه چیز در مورد تجربه ای است که ما می توانیم از تماشای فیلم در سالن ها داشته باشیم، شما هم می توانید آن را دوباره ایجاد کنید.

فقط با چند صد دلار خرج کردن و یک اتاق کوچک، می توانید یک تئاتر برای خود داشته باشید.

پروژکتورهایی وجود دارند که برای سینماها و تئاترهای کوچک ساخته می شوند و دارای رزولوشن 4K ، روشتانیی 1500 لومن و کنتراست 350000:1 هستند.

سونی سازنده این پروژکتورهای رده بالا است، اکنون که پروژکتورهای مصرف کننده بالا هستند، پروژکتورهای سینمای خانگی متوسطی نیز وجود دارند که وضوح 1080p با نسبت کنتراست 60000:1 دارند.

حتی می‌توانید از پروژکتورهای مقرون‌به‌صرفه برای ایجاد یک تئاتر خودتان استفاده کنید، اجازه می‌دهد به یک اتاق کوچک با حداقل نور و یک سیستم صوتی خوب نیاز داشته باشید.

بیایید خلاصه کنیم…

در اینجا خلاصه ای از پاسخ به سؤال ما آمده است، “سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند”.

پول زیادی توسط مردم برای تماشای و تجربه یک فیلم خوب در تئاتر خرج می شود، با یک تئاتر خوب، یک پروژکتور عظیم الکتریسیته سنگین عرضه می شود که ویژگی های واقعا خوبی دارد.

مانند یک فراری برای پروژکتورها است.

همانطور که در مورد آن صحبت کردیم، سینماها از پروژکتورهای سطح بالایی استفاده می کنند که در سایت های تجارت الکترونیک معمولی مانند آمازون یافت نمی شوند، بلکه فروشندگانی دارند که به طور خاص پروژکتورهایی برای سینماها و تئاترها می سازند.

یکی از این سازندگان بارکو است.

پروژکتورهای لامپ آنها تا رزولوشن 4k را با 24500 لومن ارائه می دهند (پروژکتورهای معمولی فقط تا 3000 لومن می روند)، این پروژکتورها می توانند به سرورهای فایل اصلی متصل شوند و تمام فیلم هایی که قرار است پخش شوند را ذخیره می کند و همچنین دارای یک اسلات هارد دیسک است که برای بسته‌های سینمای دیجیتال یا DCI، این هارد دیسک‌های استودیویی هستند که فیلم‌هایی را که مجوز پخش دریافت کرده‌اند پخش می‌کنند.

آنها با تولید رزولوشن 4K، گرمای زیادی را نیز تولید می کنند که توسط سیستم های خنک کننده مایع مراقبت می شود.

پروژکتورهای 4K در آمازون موجود است که می توانید آنها را به راحتی خریداری کنید، با نور خوب، اتاق مناسب، سیستم صوتی و مقداری پاپ کورن و شما یک سینمای خانگی دارید که می توانید زمان بی حد و حصری را با عزیزان خود بگذرانید.

با تمام این گفته ها، امیدوارم که به سوال خود “سینماها از چه نوع پروژکتورهایی استفاده می کنند” پاسخ داده باشیم.

منبع: weavemymat