آیا ویدئو پروژکتورهای لیزری برای فضای باز مناسب هستند؟

آیا ویدئو پروژکتورهای لیزری برای فضای باز مناسب هستند؟

آیا می خواهید به کمپینگ بروید، یک مهمانی در حیاط خلوت خود ترتیب دهید، یا شبی را زیر ستاره ها داشته باشید؟ پروژکتورها یک راه عالی برای این موقعیتها هستند.

راه های زیادی برای استفاده از پروژکتور در فضای باز وجود دارد، از فیلم گرفته تا نمایش اسلاید و نمایش های تزئینی. شما به پروژکتوری نیاز دارید که به اندازه کافی روشن باشد تا نور محیط را از بین ببرد.

پروژکتورهای لیزری یک انتخاب عالی برای طرح ریزی در فضای باز هستند. آنها از لیزرهای حالت جامد به عنوان منبع نور خود استفاده می کنند و در نتیجه تصاویری روشن و با وضوح بالا ایجاد می کنند. آنها همچنین دارای ویژگی های دوستدار فضای باز مانند مقاومت در برابر آب و قابلیت حمل هستند.

این مقاله توضیح می دهد که چرا می توانید از پروژکتورهای لیزری در فضای باز استفاده کنید.

آیا پروژکتورهای لیزری برای فضای باز خوب هستند؟

آیا می خواهید در طول روز در خارج از منزل برنامه ریزی کنید؟ پروژکتورهای لیزری دارای امکاناتی هستند که برای نمایش تصاویر در فضاهای با نور روشن لازم است.

پروژکتورهای لیزری معمولا کنتراست بالا دارند. پرتوهای نور از لنزهای آنها روشن و متمرکز است که از پراکندگی جلوگیری می کند و به آنها کمک می کند به نور محیط را غلبه کنند.

اکثر پروژکتورهای لیزری از سه لیزر برای هر رنگ اصلی استفاده می کنند، برخلاف پروژکتورهای مبتنی بر لامپ که رنگ های خود را از نور سفید فیلتر می کنند.

پروژکتورهای لیزری خروجی بین 5000 تا 10000 لومن و ممکن است حتی بالاتر بروند. علاوه بر این، آنها دقت رنگ بالایی دارند.

برای یک پروژکتور فضای باز به چند لومن نیاز دارید؟

قبل از راه اندازی پروژکتور خود در فضای باز، باید عواملی مانند آب و هوا، منابع انرژی خارجی، نور محیط و غیره را در نظر بگیرید. نور محیط یکی از مهم ترین عوامل است.

نور محیط هر نوری است که شما نصب نکرده اید و بر محیط شما تأثیر می گذارد. این می تواند نور خورشید، نور ماه روشن، یا نور افکن ایوان همسایه شما باشد.

در جایی که نور محیط کنترل می شود، طرح ریزی واضح است. در مقایسه، تصاویر نمایش داده شده در یک محیط روشن کم نور به نظر می رسند.

عملکرد چراغ قوه ها و چراغ های جلو را در نور روز روشن در مقابل عملکرد آنها در فضاهای تاریک یا در شب تصور کنید. این تقریباً همان چیزی است که محیط  تأثیر می گذارد.

شما به پروژکتوری نیاز دارید که قدرت پخش آن بتواند نور محیط را شکست دهد و وضوح تصویر را حفظ کند. تعیین کننده اصلی این قدرت لومن پروژکتور است.

لومن ها نشان دهنده مقدار نور ساطع شده توسط یک منبع نور است.

تعداد لومن هایی که برای پخش در فضای باز نیاز دارید به زمان پروجکشن شما بستگی دارد. آیا در شب پروجکشن می کنید یا در نور روشن روز؟

برای پروجکشن در شب، تقریباً به همان لومنهای پروجکشن در فضای داخلی نیاز دارید. پروژکتورهایی با 1500 تا 2500 لومن عملکرد خوبی دارند.

شما به خروجی بالاتری برای نمایش در روز نیاز دارید، بین 3000 تا 5000 لومن.

بسته به اندازه تصویری که می خواهید پخش کنید، ممکن است حتی بالاتر بروید. برای همایش‌های خارج از منزل و مخاطبان زیاد، خروجی 6000 لومن یا بیشتر را توصیه می‌کنیم.

آیا پروژکتورهای لیزری در بیرون کار می کنند؟

بله، پروژکتورهای لیزری، LED و لامپ همگی در بیرون کار می کنند. تفاوت در عملکرد آنهاست.

ما قبلاً به مزایای پروژکتورهای لیزری در هنگام غلبه بر نور محیط اشاره کرده ایم، اما این تمام چیزی نیست که آنها باید ارائه دهند!

بسیاری از پروژکتورهای لیزری ضد آب و هوا و ضد افت هستند. این ویژگی ها آنها را برای کمپینگ، نمایش های فضای باز، تبلیغات و طرح های معماری ایده آل می کند.

برخی از پروژکتورهای لیزری مانند پروژکتور Anker Nebula Cosmos Laser 4K به گونه‌ای ساخته شده‌اند که کوچک و قابل حمل باشند و جابه‌جایی با آنها آسان باشد.

با این حال، یک محدودیت وجود دارد؛ مصرف برق پروژکتورهای لیزری به دلیل روشنایی خود،  نسبت به پروژکتورهای LED یا لامپ معمولی بیشتر است.

دسترسی به برق و پریزهای برق در خارج محدود است. ممکن است به منابع انرژی خارجی مانند بسته‌های باتری فشرده، باتری‌های خودرو و ایستگاه‌های برق قابل حمل نیاز داشته باشید.

برای کاهش مصرف انرژی و کارکرد طولانی‌تر پروژکتور لیزری، حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فعال کنید

چه نوع پروژکتورهای دیگری برای فضای باز خوب هستند؟

ما ثابت کرده‌ایم که پروژکتورهای لیزری برای کمپینگ، شب‌های فیلم و سایر فعالیت‌های خارج از منزل ایده‌آل هستند. سوال این است که “آیا آنها تنها گزینه شما هستند؟”

مانند سایر فناوری های جدید با کارایی بالا، پروژکتورهای لیزری گران هستند. اگر خرید آن با بودجه شما مطابقت ندارد، جایگزین هایی برای بررسی وجود دارد!

می توانید یک پروژکتور LED یا لامپ بخرید که برای استفاده در فضای باز به اندازه کافی خوب باشد. شما فقط باید مراقب مشخصاتی باشید که از طرح ریزی در فضای باز پشتیبانی می کنند.

در بخش بعدی، مشخصات مورد نیاز شما را به تفصیل بیان خواهیم کرد.

1. روشنایی

بسته به محیط در ناحیه نمایش خود، مراقب پروژکتورهایی باشید که بین 3000 تا 5000 لومن نور دارند.

2. قابلیت حمل
تحرک بخش بزرگی از چیدمان در فضای باز است. به دنبال پروژکتورهایی باشید که قابل حمل هستند و پس از استفاده به راحتی جدا می شوند.

3. منبع ویدئو و اتصال
به دنبال پروژکتورهایی با گزینه های ارتباطی متعدد، از جمله HDMI و USB بروید. گزینه های بی سیم مانند WiFi و بلوتوث نیز ایده آل هستند.

4. صوتی
اگر برای مخاطبان زیادی برنامه ریزی نمی کنید، پروژکتوری بخرید که بلندگوهای داخلی آن به اندازه کافی بلند باشد که بدون بلندگوهای خارجی از آن استفاده کنید.

5. قدرت
یک پروژکتور با ویژگی های صرفه جویی در مصرف برق بخرید. شما به تمام صرفه جویی در انرژی نیاز دارید.

پروژکتور فیلم BenQ TK850 True 4K و پروژکتور Optoma UHD38 True HDR10 نمونه های عالی از پروژکتورهای غیر لیزری در فضای باز هستند.

آنها بسیار روشن هستند، با خروجی نور به ترتیب 3000 و 4000 لومن. آنها تصاویر را با وضوح همهجانبه 4K (3840 x 2160) نمایش می دهند و چندین گزینه اتصال دارند.

نتیجه

تجربه صفحه نمایش بزرگ در فضای باز چیزی است که باید منتظر آن بود. متأسفانه، نور محیط و شرایط بد آب و هوا می تواند یک طرح ریزی خوب را خراب کند.

پروژکتورهای لیزری برای نمایش در فضای باز ایده آل هستند. آنها مجهز به روشنایی، رنگ های غنی، قابلیت حمل و سایر مشخصاتی هستند که چالش های فضای باز را شکست می دهند.

اگر در مورد هزینه آنها نگران هستید، می توانید یک پروژکتور LED یا لامپ با عملکرد فوق العاده در فضای باز بخرید!

منبع: pointerclicker