چگونه Apple TV را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟
چگونه Apple TV را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

چگونه Apple TV را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

آیا می خواهید بدانید چگونه Apple TV خود را به پروژکتور متصل کنید؟ این می تواند راهی عالی برای اشتراک گذاری عکس ها، فیلم ها و ارائه ها با مخاطبان زیادی باشد. در این راهنما، شما را از طریق فرآیند اتصال راهنمایی می کنیم. ما همچنین نکاتی را در مورد نحوه دریافت بهترین نتایج ارائه خواهیم داد.

روش های اتصال Apple TV به پروژکتور

مواردی وجود دارد که ابتدا باید بدانید.

اول از همه: قبل از اتصال، به کابل ها و آداپتورهای مناسب نیاز دارید. بسته به مدلی که دارید، ممکن است به انواع مختلفی از کابل ها یا آداپتورها (یا هر دو) نیاز داشته باشید.

خبر خوب این است که محبوب ترین مدل ها از یکی از سه نوع کابل زیر استفاده می کنند: HDMI، VGA یا DVI.

هنگامی که کابل ها و آداپتورهای مناسب را در اختیار داشتید، نوبت به راه اندازی می رسد. این فرآیند بسته به نوع پروژکتوری که استفاده می کنید متفاوت است.

اگر از پروژکتور LCD استفاده می کنید، تنظیم بسیار ساده است: به سادگی کابل HDMI را وصل کنید، از کنترل از راه دور برای انتخاب منبع ورودی استفاده کنید. برای پروژکتورهای DLP، همه چیز کمی پیچیده‌تر است: باید سیم برق و کابل ویدیو را وصل کنید، سپس از دکمه منوی پروژکتور برای انتخاب منبع ورودی استفاده کنید.

Apple TV را با یک کابل HDMI به یک پروژکتور متصل کنید

رایج ترین راه برای اتصال کابل HDMI است. شما به یک استاندارد نیاز دارید. آن را به پورت های HDMI وصل کنید.

اگر از یک پروژکتور قدیمی بدون HDMI استفاده می کنید، از آداپتوری مانند آداپتور دیجیتال AV اپل استفاده کنید.

پس از اتصال، باید صفحه اصلی را در صفحه نمایش مشاهده کنید. اگر چیزی نمی بینید، بررسی کنید که پروژکتور روشن است و روی ورودی صحیح تنظیم شده است.

هر دو دستگاه را روشن کنید

باید دستگاه Apple TV و پروژکتور را روشن کنید.

اگر اولین بار است که از پروژکتور استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد باتری ها را در کنترل از راه دور قرار دهید.

اگر پروژکتور شما فقط ورودی VGA دارد و HDMI ندارد، نگران نباشید، همچنان می‌توانید دستگاه را با استفاده از آداپتور وصل کنید. آداپتور دیجیتال AV اپل به پورت لایتنینگ در مدل های جدیدتر یا کانکتور 30 پین در مدل های قدیمی تر متصل می شود و خروجی HDMI را ارائه می دهد.
پورت های HDMI را شناسایی کنید.

Apple TV و پروژکتور را با کابل HDMI وصل کنید

فقط کابل را به پورت های HDMI وصل کنید.

ممکن است لازم باشد تنظیمات فوکوس یا زوم را تنظیم کنید. دیدن صفحه اصلی در صفحه نمایش خود به این معنی است که همه چیز همانطور که باید کار می کند!

اگر برای گرفتن عکس مشکل دارید، دستگاه ها را مجددا راه اندازی کنید.

منبع HDMI صحیح را انتخاب کنید

اکثر پروژکتورها دارای یک دکمه فیزیکی هستند که به شما امکان می دهد از ورودی های مختلف عبور کنید. در مورد دیگر مدل ها، ممکن است لازم باشد از دکمه منو روی کنترل از راه دور استفاده کنید.

هنگامی که ورودی مناسب را انتخاب کردید، صفحه اصلی در صفحه نمایش شما ظاهر می شود.

در صورت استفاده از پورت های HDMI روی پروژکتور چه باید کرد؟

برای گرفتن یک ورودی HDMI از یک تقسیم کننده HDMI استفاده کنید و آن را به دو خروجی تقسیم کنید. تلویزیون را به یک خروجی و پروژکتور را به خروجی دیگر وصل کنید.

انتخاب دیگر استفاده از آداپتور است. اگر پروژکتور شما فقط ورودی DVI دارد، آداپتوری بخرید که خروجی HDMI را از TVبه DVI تبدیل کند. این یک راه حل ارزان تر از خرید یک پروژکتور جدید با ورودی های HDMI است.

در نهایت، اگر دستگاه دیگری با خروجی HDMI دارید، از آن به عنوان منبع پروژکتور استفاده کنید.

چگونه Apple TV را به یک پروژکتور بدون HDMI متصل کنیم؟

جایگزین هایی برای اتصال دستگاه شما وجود دارد.
اولین مورد استفاده از آداپتور است. می توانید آداپتورهایی بخرید که به شما امکان می دهند TV را با یک پروژکتور با درگاه VGA یا پورت DVI متصل کنید.
راه دوم استفاده از یک دستگاه دارای AirPlay مانند Belkin ScreenCast AV یا Netgear Push است. می توانید محتوای Apple TV را به صورت بی سیم روی صفحه نمایش پروژکتور منعکس کنید.

راه سوم استفاده از کابل MHL است

کابل های MHL برای اتصال دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن و تبلت به تلویزیون های HD و پروژکتور طراحی شده اند.

می‌توانید با استفاده از کابل MHL، تلویزیون را به پورت HDMI متصل کنید. چهارمی استفاده از Chromecast است.
Chromecast دستگاهی است که آن را به پورت HDMI یک پروژکتور سازگار وصل می‌کنید. پس از اتصال، می توانید از تلفن هوشمند، تبلت یا لپ تاپ خود برای ارسال محتوا از برنامه هایی مانند Netflix، Hulu و YouTube به طور مستقیم به پروژکتور استفاده کنید.

سوالات متداول

چگونه اپل تی وی را با پروژکتور به صورت بی سیم اتصال دهیم؟

شما باید یک اپل تی وی داشته باشید که از AirPlay پشتیبانی می کند و یک پروژکتور که از پخش جریانی AirPlay پشتیبانی می کند.

مطمئن شوید که دستگاه‌ها روشن و به همان Wi-Fi مرتبط هستند.
برنامه یا ویدیویی را که می‌خواهید از Apple TV خود پخش کنید باز کنید.
روی نماد AirPlay در کنترل‌های پخش ضربه بزنید یا کلیک کنید. این نماد شبیه یک مستطیل با دو مثلث است که به سمت بالا اشاره می کنند.
پروژکتور را از لیست انتخاب کنید.
اگر از شما خواسته شد، رمز عبور AirPlay را در Apple TV خود وارد کنید.

ویدیو یا برنامه در پروژکتور شما شروع به پخش می کند. برای توقف پخش، کافی است دوباره روی نماد AirPlay ضربه بزنید یا کلیک کنید و Stop AirPlay را انتخاب کنید.

چگونه اپل تی وی را به پروژکتور وصل کنیم؟

کابل HDMI را وصل کنید. باید مطمئن شوید که پروژکتور شما روشن است و روی ورودی صحیح تنظیم شده است. هنگامی که این کار را انجام دادید، صفحه اصلی Apple TV را روی پروژکتور می بینید.

اگر در اتصال مشکل دارید، چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. ابتدا هر دو دستگاه را ریستارت کنید. اگر جواب نداد، کابل HDMI را جدا کرده و دوباره وصل کنید. و اگر همه چیز شکست خورد، برای کمک با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

آیا Apple TV 4K با پروژکتور کار می کند؟

بله، Apple TV 4K و Apple TV HD هر دو با پروژکتور کار می کنند. مدل جدیدتر تا وضوح 1080p را پشتیبانی می کند در حالی که مدل قدیمی تر به 720p محدود شده است.

به کابل HDMI نیاز دارید. اگر می خواهید از اتصال بی سیم استفاده کنید، می توانید از AirPlay نیز استفاده کنید.

چرا نمی توانم Apple TV را در پروژکتور خود بشنوم؟

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که از ما پرسیده می‌شود این است که چرا کسی نمی‌تواند صدا را از اپل تی وی خود هنگامی که به یک پروژکتور متصل است بشنود. اولین قدم این است که اتصالات را بررسی کنید و از ایمن بودن آنها مطمئن شوید. مرحله بعدی این است که به تنظیمات بروید و خروجی صدا را تنظیم کنید. به‌طور پیش‌فرض، روی «TV» تنظیم شده است، به این معنی که صدا را به جای پروژکتور به تلویزیون شما ارسال می‌کند. برای اینکه صدا به درستی پخش شود، باید این تنظیم را به “Receiver” تغییر دهید.

آیا می توانید Apple TV را به یک پروژکتور وصل کنید؟

بله، تو میتونی! تنها چیزی که نیاز دارید کابل ها و آداپتورهای مناسب است.

ابتدا کابل مناسب برای مدل خاص Apple TV خود را پیدا کنید.اپل تی وی های جدید دارای خروجی HDMI هستند، در حالی که مدل های قدیمی از نوع قدیمی تر خروجی ویدیو استفاده می کنند. هنگامی که کابل مناسب را دریافت کردید، آن را به دستگاه خود وصل کنید.

می توانید با کابل HDMI ارتباط برقرار کنید. اگر نه، باید از آداپتوری استفاده کنید که سیگنال را به نوع دیگری تبدیل کند.

 

نحوه اتصال Apple TV به پروژکتور | Apple TV 4k | Apple TV HD

 

نتیجه

اکنون می دانید که چگونه یک اپل تی وی را به یک پروژکتور متصل کنید. مهم نیست که از اتصال VGA، DVI، HDMI یا DisplayPort استفاده می کنید، این فرآیند نسبتاً ساده است. فقط به یاد داشته باشید که هنگام راه اندازی، طول کابل و نیاز برق دستگاه های خود را در نظر بگیرید.
با تشکر برای خواندن!

منبع: projectorprofy.com