چگونه عمر ویدئو پروژکتورهای استوک را تشخیص دهیم؟

چگونه عمر ویدئو پروژکتورهای استوک را تشخیص دهیم؟

تشخیص عمر ویدئو پروژکتور استوک

ویدئو پروژکتورهای استوک به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب، محبوبیت بالایی در بازار ایران دارند. اما در هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور استوک یکی از موارد مهم تشخیص عمر این دستگاه و به‌خصوص لامپ آن می‌باشد. در این مقاله راه‌های تشخیص عمر ویدئو پروژکتور استوک را برای شما بازگو می‌کنیم تا در هنگام خرید بتوانید یک دستگاه مناسب و کم کارکرد را با قیمت مناسب خریداری کنید.

 

 

تشخیص میزان کارکرد ویدئو پروژکتور از روی ظاهر دستگاه

 

اولین نکته هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور استوک توجه به شکل ظاهری دستگاه است. از روی شکل ظاهری دستگاه می‌توان شرایط استفاده و عمر آن را تخمین زد. اگر جای ضربه بر روی بدنه ویدئو پروژکتور باشد احتمال آسیب به قسمت‌های داخلی آن هم وجود دارد. در صورت پاره شدن هولوگرام یا مشاهده آثار آچار خوردگی بر روی پیچ‌ها دستگاه قبلا باز یا تعمیر شده است.

 

بررسی جای دکمه‌ها و جاهایی از دستگاه که بیشتر لمس می‌شوند

 

با مشاهده رنگ رفتگی‌ها در جاهایی که بیشتر در معرض تماس با دست قرار داشته اند، تغییر رنگ بدنه و پاک شدن نوشته‌های روی بدنه دستگاه هم می‌توان فهمید که دستگاه کم کارکرد است یا زیاد استفاده شده است.

 

بررسی طول عمر ویدئو پروژکتور از منوی دستگاه

 

یکی از ساده‌ترین راه‌های تشخیص کارکرد ویدئو پروژکتور، مشاهده عدد کارکرد دستگاه در منوی آن است که با ورود به منوی کاربری می‌توان کارکرد بر حسب ساعت را مشاهده کرد. البته باید به این نکته توجه کنید که ممکن است این عدد دستکاری یا ریست شده باشد و صرفا به آن اعتنا نکنید.

لامپ یکی از قسمت‌های مهم است که نشان دهنده کارکرد ویديو پروژکتور است با بررسی و مشاهده لامپ می‌توان سلامت لامپ و میزان کارکرد آن را تخمین زد که در ادامه روش‌های آن را توضیح می‌دهیم.

 

بررسی طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور

 

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که برای تشخیص عمر ویدئو پروژکتور استوک باید بررسی کرد، لامپ آن می‌باشد. برای بررسی عمر لامپ ویدئو پروژکتور سه راه وجود دارد. راه اول مشاهده عدد کارکرد دستگاه است که در پاراگراف قبل به آن پرداخته شد. راه‌های دیگر مشاهده شکل ظاهری و تست لامپ ویدئو پروژکتور است.

 

بررسی طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور از روی شکل ظاهری آن

 

برای تشخیص عمر لامپ یا سالم بودن آن در این روش با استفاده از روش بازدید چشمی، مرکز لامپ (محلی که نور ساتع می‌شود) را مشاهده کنید. اگر قسمت مرکزی لامپ هرگونه ترک خوردگی یا لکه‌های سیاه یا سفید داشت لامپ دستگاه سوخته یا نیم‌سوز شده است و باید به زودی تعویض شود. گاهی ممکن است لامپ ظاهر سالمی داشته باشد اما طول عمر آن بالا باشد یا نیم‌سوز شده باشد.

 

دوام لامپ ویديو پروژکتور چقدر است؟

 

عمر مفید لامپ در ویدئو پروژکتور به طور متوسط ۲ هزار ساعت است. اما این عدد می‌تواند در شرایط متفاوت بیشتر یا کمتر شود. نوع استفاده از ویدئو پروژکتور طول عمر لامپ آن را تعیین می‌کند. برای مثال اگر ویدئو پروژکتور ساعات طولانی و پشت سرهم استفاده شود عمر لامپ آن به شدت کاهش می‌یابد. اما اگر دستگاهی در شرایط مناسب و به درستی استفاده شود تا ۳ الی ۴ هزار ساعت هم می‌تواند کار کند..

یکی از روش‌های افزایش طول عمر لامپ در ویدئو پروژکتور قرار دادن دستگاه بر روی حالت اقتصادی است. در این حالت نور لامپ کاهش می‌یابد و طول عمر لامپ بالا خواهد رفت

عمر لامپ ویدئو پروژکتور به جنس لامپ هم بستگی دارد. لامپ های غیر اصل و کپی عمر بسیار کمی دارند که متاسفانه با بالا رفتن قیمت ارز در بازار ایران، جنس های فیک و تقلبی به شدت یافت می‌شود و گاهی به جای لامپ اصلی فروخته می‌شود.

 

مراحل تست کردن ویدئو پروژکتور

 

برای تست کردن ویدئو پروژکتور بهتر است فرد فنی یا تعمیرکار این کار را انجام دهد و قسمت‌های مختلف آن را تست کند. لیست مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید ویدئو پروژکتور استوک باید خریداری شود، به شرح زیر است

۱٫ بررسی شکل ظاهری (هرگونه ترک خورگی، جای ضربه، آثار استفاده بیش از حد نشان از کارکرد بالا و نامتعارف دستگاه است.)

۲٫ بررسی تعمیری نبودن دستگاه (این مورد را تعمیرکار می‌تواند به صورت دقیق با بررسی برد الکترونیکی و سایر موارد مانند آثار بازشدگی دستگاه تشخیص دهد.)

۳٫ مشاهده عدد کارکرد دستگاه از منوی آن

۴٫ بررسی کارکرد لامپ از روی شکل ظاهری

۵٫ تست سالم بودن پورت های ورودی و خروجی

۶٫ بررسی میزان نور لامپ

۷٫ تست کارکرد صحیح همه دکمه‌های دستگاه

۸٫ تست تصویر (هرگونه لکه یا نور اضافی در تصویر نشان دهنده وجود ایراد در ویدئو پروژکتور و لامپ آن است.)

۹٫ تست سالم بودن اتصال از طریق وایرلس

۱۰٫ بررسی و تست ریموت کنترل

۱۱٫ بازرسی و چک کردن کابل‌های دستگاه

در هنگام خرید ویدئو پروژکتور استوک به این نکته توجه داشته باشید که لامپ این دستگاه یک قطعه‌ی مصرفی است و حتی در صورت خرید ویدئو پروژکتور نو هم لامپ آن پس از مدتی کارکرد نیاز به تعویض دارد. بنابراین اگر همه‌ی قسمت‌های دستگاه سالم هستند و ویدئو پروژکتور در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما لامپ آن نیاز به تعویض دارد از فروشنده بخواهید لامپ آن را با نمونه اصلی تعویض کند و با دریافت فاکتور و ضمانت دستگاه را خریداری کنید.

 

سخن پایانی

 

در این مقاله به راه‌های تشخیص عمر ویدئو پروژکتور استوک پرداختیم. به طور کاملا قطعی و دقیق نمی‌توان عمر این دستگاه را تشخیص داد و روش قطعی برای این کار وجود ندارد؛ اما با بررسی موارد گفته شده تا حد زیادی می‌توان به سلامت دستگاه پی برد. بهترین راهکار خرید دستگاه آکبند و نو با گارانتی معتبر است بدین ترتیب تا حد زیادی خیالتان از بابت مشکلات بعدی راحت می‌شود.

همانطور که می‌دانید ویدئو پروژکتوهای نو از برندهای با کیفیت قیمت بالایی دارند و نمونه‌های متفرقه و ارزان هم ممکن است مشکلات مختلفی ایجاد کنند و طول عمر کمی داشته باشند. بنابراین اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور استوک را دارید ابتدا تا حد ممکن موارد گفته شده در این مقاله را به کار بگیرید و قبل از خرید آن را به طور کامل تست کنید. پیشنهاد ما به شما خرید از مراکز معتبری است که در هنگام فروش دستگاه را گارانتی می‌کنند.

نظرات (9)

stock projector

های تست

Hello,

Are you looking for software to make running your online store easier?

So Much More Than Accounts (SM>A for short) is designed by eCommerce experts to make running an online store easier and more efficient.

SM>A has all the functionality of more expensive systems like Netsuite and SAP, but in a custom package designed exclusively for online retailers – at a tenth of the price of our competitors.

If you need better stock control, predictive purchasing, better reporting and multi-currency, multi-language ecommerce support, you need to consider SM>A.

email sales@etailsupport.com to find out how we can help you and get 2 months FREE when you sign up.

  stock projector

  Your site in Iran is filtered and does not seem to be usable for Iranian users

Drama at my drama class: One time my drama class’s teacher had gone home sick so we were just put in a classroom with a movie to entertain us for the period when an alarm went off. None of us were sure if it was the fire alarm or the lockdown alarm, so we all head out into the hall to check and no one’s out there, so we head back in and climb under our desks as is lockdown procedure. Cut to an hour or so later when a teacher bursts in and nearly dies of relief because the school was on fire and we were the only students not accounted for and half the faculty and fire department had been searching for us for ages. Literally, the whole school had filled with smoke while we’d kept super safe under our wooden desks-

  stock projector

  It was a strange story, I hope no one has an accident anywhere in the world

Hello,

MP3/FLAC, Label, LIVESETS, Music Videos, TV Series.

Best regards,
۰day MP3s

Никаких продаж, партнерок, заказов и Kwork. Идеальный заработок без вложений!
автодоход до ۱۳۰ ۰۰۰ рублей в месяц
после запуска системы вы будете получать доход, как минимум еще ۱۰ лет
– зарабатываете на обычных картинках.
– копируету картинку из указанного источника
– загружаете картинку на сервис
– делаете настройки по инструкции
– выводите деньги
– пожизненный пассивный доход
Перейти для оплаты

Anthonyvem

torgovayaxyz/seo Продвижение сайтов – это просто!
Здравствуйте. Позвольте предложить Вам наши услуги по продвижению Вашего сайта.
Поисковое продвижение – Продвижение в поисковых системах Яндекс, Google и Mail.ru
Получение естественных ссылок. Крауд-маркетинг – способ повысить узнаваемость в сети и получить настоящие естественные ссылки. Получите отзывы о себе, «включите» обсуждения своего магазина, попадите в самые важные тематические справочники.
Реклама в соцсетях. С помощью таргетированной рекламы можно не только увеличить число подписчиков в своей группе, но и получить целевой трафик на сайт из социальных сетей. Работаем с любыми соцсетями: ВКонтакте, Одноклассники, Facebook, Мой Мир и другими.
Гарантированный трафик – Контекстная реклама обеспечивает высокий трафик. Правильная контекстная реклама обеспечивает высокий целевой трафик. Как не слить бюджет на бесполезные клики? Заказать разработку рекламной кампании у специалистов.
Проверка юзабилити сайта. Владельцы сайтов не всегда видят ошибки на своих ресурсах. И какая-то досадная мелочь, на которую они не обращают внимания, может тормозить пользователя на полпути к покупке. Наши клиенты, заказавшие аудит сайта, точно знают, что делать, чтобы улучшить свой ресурс
Большинство наших тарифов, даже по продвижению сайтов, с разовой оплатой. Делаем трехмесячный пул работ за ۲۰ дней – обычно этого бывает достаточно, чтобы через ۳ месяца сайт попал в ТОП.

  stock projector

  Привет
  В данный момент мы не заинтересованы в этом