برد هوشمند چیست؟

برد هوشمند چیست؟

وایت برد تعاملی (IWB) که به عنوان برد تعاملی یا برد هوشمند نیز شناخته می شود، یک صفحه نمایش تعاملی بزرگ به شکل وایت برد است. که به طور مستقل برای انجام وظایف و عملیات استفاده می شود، یا یک دستگاه قابل اتصال که به عنوان یک صفحه لمسی برای کنترل رایانه ها از ویدئو پروژکتور استفاده می شود.

در تنظیمات مختلف، از جمله کلاس های درس در تمام سطوح آموزشی، در اتاق های هیئت مدیره شرکت ها و گروه های کاری، در اتاق های آموزشی برای مربیگری حرفه ای ورزشی، در استودیوهای پخش و سایر موارد استفاده می شوند. اولین وایت بردهای تعاملی برای استفاده در دفتر طراحی و ساخته شدند. 

برد هوشمند 

برد هوشمند

برد هوشمند قطعه سخت افزاری است که بسیار شبیه به تخته سفید استاندارد است، اما به کامپیوتر و پروژکتور در کلاس درس متصل می شود تا ابزار بسیار قدرتمندی بسازد. هنگامی که متصل می شود، تخته سفید تعاملی تبدیل به یک نسخه غول پیکر و حساس به لمس صفحه نمایش کامپیوتر می شود.

به جای استفاده از ماوس، می توانید رایانه خود را از طریق صفحه وایت برد تعاملی تنها با لمس آن با قلم مخصوص (یا روی برخی از انواع تخته ها، با انگشت خود) کنترل کنید. هر چیزی که از طریق رایانه شما قابل دسترسی باشد، قابل دسترسی است و روی تخته سفید تعاملی نمایش داده می شود. به عنوان مثال، می توانید اسناد ورد، ارائه های پاورپوینت، عکس ها، وب سایت ها یا مطالب آنلاین را به راحتی نمایش دهید.

بردهای هوشمند چه مزایایی دارند؟

آسان برای استفاده
تعامل با مخاطب
تعامل محتوا
فناوری لمسی
همکاری را تقویت می کند
فناوری یکپارچه
استفاده برای ارائه
به اشتراک گذاری منبع

به اینترنت متصل است
دستگاه های جانبی و اتصالات
حاشیه نویسی موثر اسناد

فناوری لمسی

بردهای هوشمند (همچنین به عنوان تخته‌های هوشمند شناخته می‌شوند) دارای قابلیت تشخیص لمسی هستند. کاربران می توانند با لمس صفحه نمایش با قلم یا حتی با انگشت، با برنامه های کامپیوتری، اسناد و تصاویر ارتباط برقرار کنند. مزایایی که برای کسانی که ارائه های تجاری یا سخنرانی های آکادمیک ارائه می دهند شامل تعامل با محتوای پیشرفته، افزایش مشارکت مخاطب، به اشتراک گذاری و ذخیره رویدادهای ارائه و تعامل با رایانه های تحت شبکه و تجهیزات جانبی است.

استفاده از برد هوشمند برای آموزش

ضبط دروس برای یادگیری از راه دور
مشاهده و شرکت با درس و کاربرگ
تماشای فیلم های آموزشی و پخش آهنگ های آموزشی
برنامه های پاداش رفتاری را اجرا کنید
معلمان می توانند کار دانش آموز را از تبلت (رایانه لوحی) خود بیرون بیاورند تا روی تخته سفید نمایش داده شود و به این ترتیب به یک کلاس درس بدون کاغذ دست پیدا کنند.
دانش آموزان می توانند کار خود را روی تخته سفید نشان دهند و تجربه ای تعاملی ایجاد کنند که یادگیری دانش آموزان را افزایش می دهد.

تخته سفید تعاملی به شما امکان تعامل با محتوای پیش بینی شده را می دهد. با استفاده از قلم‌های قلم همراه یا انگشت خود در برخی موارد، می‌توانید خطوط بکشید، متن را برجسته کنید و با عناصری مانند لینک‌ها یا دکمه‌ها تعامل داشته باشید. این تعامل به ارائه کننده یا معلم اجازه می دهد تا توجه را به بخش های خاصی از یک درس یا ارائه در زمان واقعی جلب کند. علاوه بر این، معلم یا دانش‌آموز می‌توانند برنامه‌هایی را از روی تخته سفید راه‌اندازی کنند تا فناوری‌های چندرسانه‌ای مختلف را بدون نیاز به نشستن پشت رایانه یا تریبون گرد هم بیاورند. دانش‌آموزان، به‌ویژه دانش‌آموزان جوان‌تر، به جای جذب غیرفعال اطلاعات، از احساس لامسه درگیر شدن فیزیکی با تخته لذت می‌برند.

استفاده از برد هوشمند برای تجارت

همکاری در زمان واقعی را در اتاق هیئت مدیره یا مکان های خارج از سایت تشویق می کند
به راحتی اطلاعات را فوراً بنویسید، بکشید، ویرایش کنید، جابجا کنید و ذخیره کنید
بچرخانید، بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنید، و با یک حرکت طبیعی نوک انگشت پاک کنید
کنترلر مبتنی بر Windows® 10
از برنامه های ترجیحی برای اتصال تخته سفید به رایانه اختصاصی استفاده کنید
ارتباط فوری و اشتراک گذاری ایده با ویدئو کنفرانس یا اتصال به دستگاه ها
همکاری دو طرفه
در اندازه ها و رزولوشن های مختلف برای رفع نیازهای هر سازمانی موجود است

چگونه برد هوشمند خود را به کامپیوتر و پروژکتور خود وصل کنم؟

برای اتصال برد هوشمند خود به رایانه، دو کابل مورد نیاز است: یک کابل VGA و یک کابل USB. کابل VGA سیگنال ویدئویی را به پروژکتور می رساند و کابل USB ارتباط تعاملی بین وایت برد تعاملی و کامپیوتر را فراهم می کند. یک سر کابل VGA را به نقطه دیوار و سر دیگر را به کامپیوتر وصل کنید. انتهای کوچک کابل USB را به نقطه دیوار و انتهای دیگر (مسطح) USB را به رایانه خود وصل کنید. توجه: دستورالعمل های بالا فرض می کنند که برای نصب از یک صفحه دیواری استفاده می شود. برخی از تاسیسات ممکن است از کابل HDMI به جای کابل VGA استفاده کنند.

چگونه برد هوشمند خود را تمیز کنم؟

برای تمیز کردن گرد و غبار، خاک و چربی انگشت، برد هوشمند را با یک پارچه یا اسفنج مرطوب پاک کنید، در صورت نیاز از صابون ملایم استفاده کنید. اگر اثر انگشت از بین نمی رود، پاک کننده بدون الکل را روی پارچه اسپری کنید و سپس به آرامی سطح برد را پاک کنید. هرگز از دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل، استون، لیزول یا هر دستمال مرطوب دیگری استفاده نکنید.

اگر شخصی روی برد با یک ماژیک دائمی بنویسد، چه کنیم؟

اگرچه برد هوشمند برای استفاده با ماژیک های دائمی طراحی نشده است، اگر کسی با یک ماژیک روی تخته بنویسد، از یک ماژیک خشک معمولی استفاده کنید، روی جوهر ماژیک دائمی به جلو و عقب خط بکشید و پاک کنید. خواهید دید که به تدریج ناپدید می شود. در صورت لزوم تکرار کنید.

آیا باید از ماژیک های خاصی روی برد استفاده کنم؟

بردهای هوشمند را می توان با انگشت یا قلم استفاده کرد. به قلم خاصی نیاز نیست بنابراین چیزی برای از دست دادن یا جایگزینی وجود ندارد. برای قلم به باتری نیاز نیست.

نمونه های مناسب بردهای مدارس را از قسمت بردهای هوشمند آی پروژکتور می توانید بخرید.

 

نظرات (2)

فرانکی

فرق برد و نمایشگر چیه و میشه بجای هم ازشون استفاده کرد یا کاربری هر دو متفاوته؟

    stock projector

    برد هوشمند می تواند برای یادگیری کلاس های درسی ، گروه های کوچک و فردی استفاده شود.برد هوشمند یک نمایشگر تعاملی است که به کامپیوتر و پروژکتور متصل، و دسکتاپ رایانه شما را نمایش می دهد نمایشگر در مشاغل مختلف به بهبود کارایی جلسات و کنفرانس ها بسیار کمک میکند و کارایی قدرتمند و هزینه نگهداری کم را در اتاق جلسات ارائه می دهد.