ویدئو پروژکتور شورت ترو چیست؟
ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

ویدئو پروژکتور شورت ترو چیست؟

پروژکتورهای شورت ترو مخصوص فضاهای کوچک مانند اتاق نشیمن و سینمای خانگی طراحی شده اند. قبل از افزودن ویدئو پروژکتور و صفحه نمایش به تنظیمات سینمای خانگی ، باید از قابلیت فاصله پرتاب پروژکتور مطلع باشید.

ویژگی پروژکتور های پرتاب کوتاه

رابطه ویدئو پروژکتور ، صفحه نمایش و اتاق

مزیت اصلی تماشای فیلم بر روی ویدئو پروژکتورها در مقابل تلویزیون ها ، نمایش تصاویر با اندازه های مختلف بسته به محل قرارگیری صفحه نمایش پروژکتور است. هنگام تنظیم ویدئو پروژکتور ، پروژکتور و صفحه نمایش باید در فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گیرند تا تصویری با اندازه خاص تولید شود.

نوع پروژکتور مورد نیاز شما به اندازه صفحه نمایش شما و اندازه اتاق بستگی دارد. اگر صفحه نمایش 100 اینچی دارید ، به یک پروژکتور نیاز دارید که بتواند تصاویر را تا آن اندازه نمایش دهد ، اما همچنین به اتاقی نیاز دارید که فاصله کافی بین پروژکتور و صفحه نمایش برای نمایش آن اندازه تصویر را بتواند داشته باشد.

دسته بندی فاصله پرتاب ویدئو پروژکتور

فاصله پرتاب عبارت است از فضای مورد نیاز بین پروژکتور و صفحه برای نمایش تصویر در اندازه خاص (یا محدوده ای از اندازه ها اگر پروژکتور دارای لنز زوم قابل تنظیم است). مجموعه لنز و آینه تعبیه شده در پروژکتور ، فاصله پرتاب آن را تعیین می کند.

برای پروژکتورهای ویدئویی ، سه دسته فاصله پرتاب وجود دارد:

پروژکتورهای استاندارد/پرتاب بلند به فاصله شش فوت یا بیشتر بین پروژکتور و صفحه نیاز دارند تا تصاویری با اندازه 80 اینچ یا بزرگتر را نمایش دهند. به عنوان مثال می توان به سینمای خانگی اپسون 3100 و Optoma HD29Darbee اشاره کرد.
پروژکتورهای پرتاب کوتاه از لنزهایی استفاده می کنند که می توانند تصاویر بسیار بزرگتری را از فواصل کوتاهتر ، گاهی به بزرگی 100 اینچ در فاصله 4-5 فوت ، نمایش دهند. به عنوان مثال می توان به Benq HT2150ST و Optoma GT1080Darbee اشاره کرد.
پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه می توانند تصویری تا 100 اینچ را از حدود دو فوت یا کمتر نمایش دهند. به عنوان مثال می توان به LG HF85JA ، Epson Home Cinema LS100  و Sony VPL-VZ1000ES  اشاره کرد.

پروژکتورهای پرتاب بلند و کوتاه نور را مستقیماً به لنز به صفحه می فرستند ، اما نوری که از لنز پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه می آید از آینه منعکس می شود که تصویر را به صفحه هدایت می کند. پروژکتورهای پرتاب بسیار کوتاه اغلب قابلیت بزرگنمایی ندارند ، بنابراین پروژکتور باید از نظر فیزیکی در موقعیتی قرار گیرد که با اندازه صفحه نمایش مطابقت داشته باشد.

نکات راه اندازی اتاق پروژکتور

هنگام خرید ویدئو پروژکتور ، به اندازه اتاق و محل قرارگیری پروژکتور در ارتباط با صفحه توجه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که هنگام تعیین محل قرارگیری پروژکتور نسبت به سایر وسایل سینمای خانگی باید در نظر بگیرید:

اگر پروژکتور روبروی شما قرار دارد و منابع ویدئویی شما پشت شما هستند ، ممکن است نیاز به کابل های طولانی تری باشد. اگر منابع ویدئویی شما جلوی شما و پروژکتور پشت شما هستند ، این امر نیز صدق می کند.

مطمئن شوید که موقعیت نشیمن شما خیلی نزدیک پروژکتور نیست تا حواس شما از سر و صدای فن پرت نشود. اگر یک اتاق بزرگ یا متوسط ​​دارید و بد نیست پروژکتور را در پشت محل نشستن خود قرار دهید ، ممکن است پروژکتور پرتاب بلند برای شما مناسب باشد.

اگر می خواهید پروژکتور را جلوی محل نشستن خود قرار دهید ، پروژکتور پرتاب کوتاه یا فوق العاده کوتاه را در نظر بگیرید. اگر یک اتاق کوچک دارید یا فقط می خواهید پروژکتور را تا آنجا که ممکن است به صفحه نمایش نزدیک کنید و همچنان تجربه مشاهده صفحه نمایش بزرگ را داشته باشید ، یک پروژکتور پرتاب فوق العاده کوتاه احتمالاً بهترین گزینه برای شما است.

 

نظرات (1)

[…] در جایی روبروی دیوار خالی نیاز دارید (مگر اینکه یک پروژکتور شورت ترو (پرتاب کوتاه) باشد که درست در مقابل دیواری که روی آن […]