آیا می توان از تخته وایت برد به عنوان صفحه نمایش پروژکتور استفاده کرد؟
آیا می توان از تخته وایت برد به عنوان صفحه نمایش پروژکتور استفاده کرد؟

آیا می توان از تخته وایت برد به عنوان صفحه نمایش پروژکتور استفاده کرد؟

در حدود دهه 1970، کلاس های درس شروع به استفاده از تخته های سفید برای کاهش گرد و غبار گچ کردند، و اکنون اکثر مدارس و ادارات حداقل یک تخته بر روی هر یک از دیوارهای خود دارند.

کسب‌وکارها طبیعتاً همیشه به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها با خرید محصولات چند منظوره هستند، و با کاهش بودجه آموزش و پرورش، و فضا گاهی اوقات مشکل، معلمان، به‌ویژه به دنبال تخته‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان پرده نمایش پروژکتور هم نیز عمل کنند.

وایت برد می تواند به عنوان صفحه نمایش پروژکتور استفاده شود. اگرچه تخته‌های سفید پاک‌کننده خشک ارزان قیمت سطح بهینه را برای تصاویر پیش‌بینی‌شده فراهم نمی‌کنند، نوآوری‌ها در مواد وایت برد، تخته‌های جدیدتر را که با روکش‌های مات یا سایر روکش‌های بدون تابش ساخته شده‌اند، برای این کاربرد اضافی مناسب‌تر می‌سازد.

در این مقاله انواع تخته های سفید و مواد مختلفی که برای ساخت آنها استفاده می شود، توضیح داده می شود. آنهایی را که چند منظوره هستند شناسایی می کند و بهترین و بدترین سطوح را برای استفاده به عنوان صفحه نمایش پروژکتور ذکر می کند.

همچنین چند تخته وایت برد چند منظوره را توصیه می کند که می توانند به صورت آنلاین خریداری شوند و پیشنهاداتی را برای جایگزین های ارزان تر ارائه می دهد که می توانند هم برای علامت گذاری  و هم برای نمایش یا هر یک از اهداف مورد استفاده قرار گیرند.

تخته وایت برد چیست؟

تخته‌های سفید سنتی که برای تدریس یا سایر ارائه‌ها استفاده می‌شوند، آن‌هایی هستند که اطلاعات، گرافیک‌ها و غیره روی آن‌ها با استفاده از ماژیک های پاک‌ شونده نوشته یا ترسیم می شوند (که خوشبختانه اکنون به اندازه قرن گذشته سمی نیستند).

این تخته‌های سفید که در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند، معمولاً روی دیوار کلاس‌ها یا ادارات نصب می‌شوند.

تخته‌های سفید برای استفاده در مدارس محبوب شدند زیرا آنها جایگزین سالم‌تری برای گرد و غبار گچ در نظر گرفته می‌شدند که باعث واکنش‌های آلرژیک در افراد حساس می‌شد.

اگر قصد دارید یکی برای استفاده دو منظوره، به عنوان تخته معمولی و پرده نمایش پروژکتور بخرید، بهتر است یکی با روکش مات بخرید.

همچنین، ما اکنون تخته‌های سفید تعاملی و تخته‌های سفید دیجیتالی مایکروسافت و گوگل داریم که بسیار کاربردی هستند.

مواد مورد استفاده برای ساخت تخته سفید

ملامین ماده ای است که در کم هزینه ترین و پرمصرف ترین تخته های سفید استفاده می شود. به طور خاص، تخته سه لا با ملامین، یک پلاستیک سخت، چند لایه شده است. مشکل این ماده این است که روکش براق آن تابش خیره کننده ای ایجاد می کند که باعث می شود تصاویر نمایش داده شده به سختی دیده شوند.

یکی دیگر از مشکلات گزارش شده در مورد این تخته ها، تجمع تصاویر “شبح” به جا مانده از علامت گذاری به دلیل این واقعیت است که ملامین تا حدودی متخلخل است.

Magnatag چهار “تخته وایت برد” دیگر را توصیف می کند  چینی، شیشه، فولاد و لمینت  که تنها یکی از آنها ممکن است برای استفاده به عنوان صفحه پروژکتور، بدون تغییر بیشتر، مناسب باشد.

تخته سفید چینی

تخته‌های سفید چینی که به‌عنوان مینا روی فولاد نیز توصیف می‌شوند، عموماً بهترین برای استفاده از وایت برد کلاسی هستند، اما برای نمایش بیش از حد براق هستند.

با این حال، گنت، یکی از تولیدکنندگان تخته‌های سفید، ادعا می‌کند که مشکل تابش نور را برطرف کرده است – عمدتاً  با “تخته وایت برد مغناطیسی پروژکتوری چینی فریم آلومینیومی” با ابعاد 4.5 (11.43 سانتی‌متر) در 8.5 اینچ (21.59 سانتی‌متر) که دارای یک «بافت سفید و خاص» است. سطحی که در مقایسه با تابلوهای نشانگر استاندارد تابش نور را تا 70 درصد کاهش می دهد.

انتخاب دیگری که توسط Projection Plus ساخته شده است، یک تخته فولادی چینی مغناطیسی است که ادعا می کند تابش نور را تا 60 درصد کاهش می دهد و همچنین برای محیط های کلاسی و تجاری ایده آل است.

با این حال، هر دوی اینها حدود 700 دلار قیمت دارند که بسیار گرانتر از قیمت تخته های سفید استاندارد است.

تخته وایت برد شیشه ای

Magnatag می‌گوید که صفحات شیشه‌ای دارای سطوح برجسته برای وایت بردها هستند – «یکی از زیباترین سطوح برای نوشتن.» این به ماهیت غیر متخلخل آنها مربوط می شود.

Magnatag می افزاید، با این حال، این نسخه ها بسیار سنگین هستند، حمل و نقل سخت است، و به دلیل کیفیت شفاف و بازتابی که دارند، برای تصاویر پیش بینی شده مناسب نیستند. با این حال، باز هم، گنت نسخه به روز شده تخته های سفید شیشه ای را با سطح غیر تابشی که برای طرح ریزی مناسب است، تبلیغ می کند.

تخته های سفید با پوشش های اختصاصی فولادی

Magnatag این تخته های با روکش فولادی را به عنوان ارائه “بهترین مصالحه قیمت و ارزش در بازار امروز” توصیف می کند.

این پوشش می‌گوید پوشش‌های مورد استفاده، پوشش‌های مدرنی هستند که به تولیدکنندگان اجازه می‌دهند «کیفیت پاک‌کردن  … سطوح چینی و شیشه‌های سکوریت شده را مطابقت دهند، در حالی که به طور همزمان از یکپارچگی مغناطیس و دوام تخته اطمینان می‌دهند».

با این حال، هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا این سطوح به خوبی با تصاویر پروژکتور کار می کنند یا خیر وجود ندارد.

سایر تخته های سفید چند منظوره

Elite یکی از پرهزینه ترین تخته های سفید چند منظوره را تبلیغ می کند که ظاهراً از هیچ یک از مواد استاندارد مورد بحث در بالا ساخته نشده است. آن را با یک “ورسا سفید 1.1 سطح طرح ریزی” ارائه می شود.

با هزینه ای در حدود 1000 دلار، ادعا می کند که مناسب ترین سطح موجود برای پروژکتور را فراهم می کند – نه فقط تابش خیره کننده کمتر، بلکه بدون تابش خیره کننده. توضیحات محصول آن به خود می بالد:

یک “طراحی پیشرفته” که یک تخته پاک کن خشک و صفحه نمایش طرح ریزی را در یک “محصول اقتصادی صرفه جویی در فضا” ترکیب می کند.
“به عنوان یک ماده نمایشی درجه یک تئاتر با یک پخش کننده کامل Lambertian عمل می کند.”
عملکرد بهتر از تخته های سفید معمولی، ارائه تصویری واضح با رنگ واقعی و بدون تابش خیره کننده.
یک سطح مغناطیسی
وقتی از هر زاویه ای به آن نگاه کنید، یک تصویر واضح است.
یک «سینی خودکار سنگین».
چهار اندازه، حداکثر 5 در 10 اینچ (1.5 تا 3 متر).
گارانتی دو و سه ساله.

وایت برد تعاملی چیست؟

وایت بردهای تعاملی ممکن است به زودی در تمام کلاس ها و ادارات پیدا شوند و تخته های سفید استاندارد منسوخ شوند.

ویکی‌پدیا این نوع تخته سفید (IWB) را به‌عنوان وسیله‌ای تعریف می‌کند که «می‌تواند یک رایانه مستقل یا یک صفحه لمسی بزرگ و کارآمد برای استفاده رایانه‌ها باشد».

واضح است که این برد دارای یک پوشش صفحه نمایش مناسب است، زیرا از یک پروژکتور دیجیتال برای نمایش تصاویر بر روی سطح تخته سفید تعاملی استفاده می شود.

به گفته مدیر مدرسه ابتدایی ایرلند، سیمون لوئیس در Anseo.net، می‌توانید یکی از اینها را تهیه کنید که همه کارها را انجام می‌دهد – قلمی که به شما امکان می‌دهد از یک خودکار جادویی، نشانگرها و انگشت خود استفاده کنید.

با این حال، او می افزاید که تنها حدود نیمی از کسانی که در آن زمان در بازار بودند (در سال 2017) همه این گزینه ها را ارائه کردند. تخته سفید تعاملی Smart Technologies به همراه پروژکتور ارائه می شود، اما به قابلیت خشک کردن اشاره ای نمی کند.

اگر تخته سفید استاندارد داشته باشید و نتوانید نسخه جدید مات یا تعاملی آن را بخرید، چه؟

اگر نمی‌توانید تخته‌های سفید مناسب برای پروژکتور گران‌تر بخرید یا آماده نیستید که چگونه از تخته‌های تعاملی استفاده کنید، بسیار کمتر برای آن هزینه کنید، گزینه‌های دیگری در دسترس هستند.

برخی از رنگ‌های مخصوص دیوار (نه ارزان، اما ارزان‌تر از تخته‌های مات) استفاده می‌کنند که به عنوان تخته سفید یا صفحه نمایش پروژکتور یا هر دو عمل می‌کند.

همچنین صفحه نمایش پروژکتورهای کاغذی یا پارچه ای تاشو مانند صفحه پروژکتور NIERBO که بررسی های بسیار خوبی دارد را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد.

برخی از صفحه‌های پارچه‌ای دارای حفره‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند در صورت محدود بودن فضا، آنها را روی تخته سفید ملامینه موجود خود نصب کنید. شما همچنین می توانید مواد صفحه نمایش پروژکتور را خریداری کرده و خودتان بسازید.

 

افکار نهایی

توصیه های آنلاین برای انتخاب تخته وایت برد چند منظوره، که پنج سال پیش ارائه شده است، برای مصرف کنندگانی که به دنبال بهترین مواد موجود امروزی هستند، به اندازه کافی به روز نیست، مگر اینکه فقط به دنبال تخته های سفید برای استفاده با ماژیک های پاک شونده باشید.

این تخته های ملامینه ارزان و فراوان هستند و می توان از آنها به عنوان پرده نمایش پروژکتور استفاده کرد. با این حال، آنها یک تصویر عالی ایجاد نمی کنند.

با توجه به نوآوری‌های جدید که اغلب در این زمینه محصول رخ می‌دهد، ممکن است بخواهید قبل از صرف هزینه‌های لازم برای مناسب‌تر کردن نسخه‌های ارتقا یافته برای استفاده به عنوان صفحه نمایش پروژکتور، کمی تحقیق کنید.

به خاطر داشته باشید که به نظر می‌رسد مواردی که به‌صورت آنلاین سفارش داده می‌شوند اغلب با مشکلات حمل و نقل مواجه می‌شوند، بنابراین به دنبال مواردی باشید که نظرات و خدمات مشتریان خوبی دارند و هنگام خرید صفحه‌نمایش‌های تاشو ارزان‌تر، کاغذها یا وایت بردهای ظاهراً مناسب پروژکتور مراقب باشید.

منبع: hometheateracademy